Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Stauffenberg

    nagyúr

    válasz istvan170 #18121 üzenetére

    Nem tudlak hibáztatni, hogy ennyire tetszik a Fujifilm képe. Én minden racionális érvet félredobva ugrottam rá erre a rendszerre. A legfájóbb pont, hogy videóban nulla, nekem pedig fontos lett volna (bár tudom máshogy pótolni, de akkor is). A másik meg, hogy nálam ez másod rendszer (elvileg ;]), így nagyon sajnálom, hogy nincsenek olcsóbb objektívek. De amikor megnéztem, hogy mit művel az XF 23mm f/1.4R vagy az XF 56mm f/1.2R objektív, akkor végleg le lettem győzve. Ha emiatt két-három évig nem megyek nyaralni, meg több zsíroskenyeret eszek, akkor is kellenek azok az üvegek. A gépből kieső JPEG fotók egyszerűen.... egyszerűen nincs szó rá, hogy mennyire karakteresek. Olyan ez a találkozás, mint a filmes korszakban, mikor befűztél egy addig sosem használt típust és aztán tátott szájjal bámultad a papírképeken a színeket, kontrasztot vagy magát a szemcsésedést magasabb érzékenységnél. Pedig én nem is X-Trans szenzoros gépet vettem, de ez (meg már anno az X100) igazolja, hogy nem az X-Trans adja ezt az egyedi karaktert, hanem egy másik woodoo mágia.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák