- Bemutatkozott a Transcend SSD-inek zászlóshajója
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Félreértések az FSR 4 és a PlayStation 5 Pro körül
- Nem tetszik a Procon-SP-nek, hogy a Nintendo távolról kivégezheti a Switch 2-t
- Megcélozta az NVIDIA-t a 2 nm-es node-jával a Samsung
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Steam Deck
- Autós kamerák
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Kompakt vízhűtés
- Apple asztali gépek
- Házimozi belépő szinten
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- NTFS, exFAT, FAT32 – Melyiket válaszd és miért?
-
PROHARDVER!
Linux kezdőknek - érdemes beleolvasni, mielőtt kérdezel
Új hozzászólás Aktív témák
-
válasz
tordaitibi #85551 üzenetére
autó OBD kiolvasó
Abszolút laikus felhasználás, tömegtermék, millióan veszik-használják.
Ezt komolyan írod egyébként vagy még nagyon korán van? Tömegtermék ánm a pékfaca, nem ez. Ha ilyenek miatt írod, hogy nincs minden Linuxra, akkor OK, de egy spéci, a gyártó által csak Winre megírt sw nálam nem az a ketegória, amit home userek használnának. Tényleg ne írj már ekkora marhabaromságot, hogy egy ilyen OBD kiolvasót milliók használnak, ez kifejezetten célprogram.
Addig, amíg nem egyértelműsítjük, mi a home user/ átlagfelhasználó definíciója, addig nincs miről beszélnünk!
A "terepen dolgozom" kifejezést nem úgy kell érteni hogy a disznóólba vagy a marhatelepen csatlakozok a tehénre usb-s tejmennyiség mérővel
Ne vedd azért komolyan, amit ezzel kapcsolatban írtam, poen volt!
A terepre gondoltam én is, amint azon hajtasz át Lambórgííínivel! Gyanítom egyébként, hogy USB-s tejmennyiségmérő is természetesen csak Windowsra létezne!
(számotokra sajna, kampeca lett a HO melóm, így egy ideig elég sok időm lesz galádkodni, imádkozzatok, hogy mihamarabb takarodjak el dolgozni)
-
válasz
tordaitibi #85533 üzenetére
Nem sorolnám holnapig, mi nincs Linux alatt. Nem csak simán nincs hanem faragva-vértizzadva se. Ami máshol meg van.
Azért nyilván tudjuk, hogy a Te eseted igencsak rendhagyó azokkal az égedelem csodagépekkel meg az elvetemült sw igényeiddel. Átlag normál hardverek és felhasználók esetében minden van és működik is Linux alatt. Nyilván egy Lamborgíííni topikban is sorolhatnád, mire nem jó a kocsigépjármű, mert szántóföldön nem tudsz keresztülvinni három fiatal süldő sertésű disznót...no de attól még az elég jó gépjármű!
Szerintem van amúgy minden, csak éppen nem az, amit megszoktál Windowson, vagy kicsit dolgozni kéne vele, de mennyivel eccerűbb nyekeregni és Wines programokat használni!
-
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #85533 üzenetére
Szintén zenész...
Bár én másképp közelíteném meg, mi az ami Linugz alatt van, máshol meg nincs, szerencsére: systemd, pulseaudio, network-manager, xorg, wayland, stb., a sor gyk. végtelen... -
válasz
tordaitibi #85534 üzenetére
Tényleg az, még. Azért az nem kis munka, és amúgy jelenleg a hálózat hiányzik, de azon kívül működik. Nemtom 3 éve hol volt, én kb. most télen néztem, és akkor már ez volt a helyzet.
Azért ez magában marha nagy dolog, hogy újraírták a Windows kernelt, a komplett OS-t köré, és működik. -
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #85534 üzenetére
....3 éve rengeteget fejlődött.
-
Warton
őstag
válasz
tordaitibi #85499 üzenetére
Ez a gép még úgy ahogy linuxszal elviselhető, (eredetileg Win7 volt rajta, na az nagyon szar volt) most is erről írok amúgy. Végig lehet rajta nézni egy youtube videót max360p-ben, de azt már nagyon nem szereti, ha közben baszkurásszák.
Nagyon beakadt nálam az amikor valaki kért javaslatot 4GB-os gépre és én mondtam a KDE-t aztán jött a "huhú a KDE, meg a Cinnamon nagyon eszi a RAM-ot, megígymegúgy, inkább tegyél fel valami gagyibb XFCE, Trinity akármi selejtet mert az jobb lesz". NEM LESZ JOBB teljesítményügyileg, kizárólag a felhasználói élményed lesz rosszabb.
-
válasz
tordaitibi #85491 üzenetére
Vagy scripteld le. Az emulátor egy scriptből indul, ami kilövi a képernyővédőt, majd ha véget ér az emulátor, akkor vissza.
-
Sonja
nagyúr
válasz
tordaitibi #85491 üzenetére
ePSXe helyett inkább a Duckstation-t használd. Sokkal jobb.
-
válasz
tordaitibi #85487 üzenetére
Jó kérdés, de a legtöbb ablakkezelőben ott van, hogy disable screensaver while video... asszem valami ilyen van a KDE-ben is. De a VLC tuti tudja.
-
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #85480 üzenetére
-
cigam
titán
válasz
tordaitibi #85463 üzenetére
Pár év(tized?)e, ebből csináltak viccet. Nem hiszem hogy nézem, vagy nem jegyeztem meg.
-
válasz
tordaitibi #85449 üzenetére
Hááát.. a W10 ablakkezelője sokkal szebb....
Ezt nem hagyhattam ki.Értem...no sebaj, úgyis csinálni akartam valami blogtopikot lassan, megvan a munkacíme is:
Hogyan vuduzzuk meg hatékonyan tordaitibi komámat!? meg egyéb wingaládokkal való elbánásmódok....
KDE, fontok, vagon beállítás van rá a menübe. Méretezés egyenként, élsimítás, egyebek.
Hááát elég szegényes, van 345 darab Noto akármi font, de Ubuntu fonts nincsen. baccák+
Meg lehet csinálni élhetőre.
Nyilván, nem lenne ez rossz meg hát csíptem mindig Manjaro-t, de megvárom még, hogy megdeglik-e valamelyik másik Deb alapú disztró kernel upgrade-től...ha igen, megy ez is az új Vudu blogtopikomba melléd!
-
válasz
tordaitibi #85429 üzenetére
Nekem 16GB mellett is swappel mint atom, ha megfelelő ideig nincs becsukva a Chrome
Iszonyat mit megeszik (becsukásakor felszabadul 6-12GB...), főleg ha rengeteg tab van nyitva, mint nálam. De amúgy ez használatfüggő, 8GB is élhető, meg megfelelő használattal 4 is. És 4 mellett elég könnyű elérni a swappelést
-
válasz
tordaitibi #85426 üzenetére
Jól jön az pedig, főleg ahogyan azokat a gépeket szokás RAM-mal ellátni. Más kérdés, hogy nem jön annyira jól, amennyire drága
-
válasz
tordaitibi #85419 üzenetére
Meg fogok ejteni egy 21. századi friss Cinna DE együttélési kísérletet. Ha válással végződik, elismerem hogy az én hibám is.
Is nélkül, de ja, ez szerintem okos döntés...viszont tényleg nagy úr már nálunk a megszokás, nekem se sikerült még a KDE megszokása, pedig lassan-lassan igen sokban hasonlóakká váltak a Cinnamonnal, egyedül a fájlkezelőjével nem tudok kibékülni. A Nemo totál egyszerű felülettel operál, de mindent be tudok azért a háttérben állítani, amire szükségem van, akár a terminal-t is lehet integrálni bele, etc..
Amit konkrétan tudok, a kisebb fiam keményvonalas játékos és sata-nvme csere után tényleges, jól észrevehető pozitív változásokról számolt be. Az igaz hogy neki minden hardverelem a leg-leg-leg.
Igaz, azonos gépbe, ami ráadásul valóban erős, ott kitapintható a különbség valóban, ez tény, örülök, hogy eszerint tisztában vagy az SSD-k optimális használatával, nem piszkálásként írom, mert nagyon sokan nem ismerik a lényeget az alapismereteken túl!
Hm... nem volt tervbe de egye fene, régen írtam úgyis blogbejegyzést.
Nem tudnál valami jó témát, neki is veselkedek máris.Dehogy tudok, istenőrizz!
Ez a napelemes téma viszont jól hangzik, érdekes lesz, ha politikamentesen meg tudod írni, mivel itthon kifejezetten a politika gördít akadályokat a normális napelem felhasználás elé... Itt a 10 emeletes társasházban is örültünk egy éve, hogy a tetőre napelemeket telepítettek, a mostani helyzetben úgy néz ki, kifejezetten megszívjuk emiatt, annyira elkeserítő már az, hogy bárki bármi haladást elér saját erőből, azt fejbecsapja a rendszer, ha a dolog nem az ő érdekei szerint alakul. (no de ezt nem is tolom tovább, mert az már tényleg politika lenne)
Szerencsére a két használtüzleti notebook-omba nem is lehet PCIe csatolós SSD-t szerelni, különben már tuti elcsábultam volna, minimum kíváncsiságból...de nemrég a kis ThinkPad-ben az volt, de semmi különös, mondjuk az a kis gép pont tökéletes volt általános használatú női notinak, az tény. Főleg a súlytalansága tetszett, nincs egy kiló se! Szemben a majd 4 kilós bivalyölő Dell Precisionnal, kb félóra használat után járkálnom kell, mert lezsibbad tőle mindkét lábam.
-
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #85419 üzenetére
SATA/nVME különbséget oprendszer futtatásakor szinte nem észlelsz. A fiad igen, mert játszik. Ott kijön a különbség, jól érezhetően.
-
válasz
tordaitibi #85419 üzenetére
"eszem ágában sem volt nvme kivitelben megvásárolni pedig létezik, minek, 30%-al drágább lett volna és a nokedli proci úgyis bekorlátoz. "
Az akkor jó, ha swap kell. Mondjuk baromság arra építeni, hogy majd a gyors swap elviszi a hátán a kevés RAM-ot, mégis erre megy egy csomó HW és OS gyártó
Mondjuk 30% felárat nekem se nagyon ért volna meg, de lehet előnye.@cigam : Technikai nincs, inkább attól függ, készítenek-e hozzá.
-
válasz
tordaitibi #85415 üzenetére
Nekem Xfce brrr, nem jön be, a Cinna mégúgyse.
A mondat második felét úgy veszem, mintha nem is olvastam volna!
Egyébként ha ma kezdenéd és taláékoznál a cinmanóval, tuti nem ezt mondanád, de ebben a korban már a megszokás nagy úr!
Majd ssd-ssd vonalon már nincs ennyire szignifikáns ugrás.
Ennek ellenére tagadhatatlan hogy egy sata-nvme verseny győztese borítékolható.Annyira mégsem, de eszerint nem értelmezted, amit linkeltem a 3 különböző hardvererejű gép összehasonlítását!
A helyzet az, hogy szekvenciálisan 6x-os előnye van az NVMe-nek a Sata-val szemben, ez egyértelmáen érzékelhető, viszont az access time(elérési idő), amit a user az esetek 99%-ában érzékel, no annál hiába van különbség, mikroszekundumokat user nem érzékel és itt hiába gyorsabb a meghajtó, az összgyorsaság már szignifikánsan múlhat a meghatározó hardverelemeken, mint a CPU és RAM! Ezért tűnik kicsit laikusnak az olyan kijelentés, hogy egy gép gyorsabb NVMe SSD-vel, mint Sata SSD-vel! A példámban is szereplő Dell Inspiron M4700 ugyan Sata SSD-től kapja kicsit lassabban a sok apró fájl elérését, azonban azok feldolgozása és megjelenítése az 5x erősebb processzor, dVGA miatt mégis jóval gyorsabb. Még egyszer mondom, az SSD gyorsasága nem a gyors írás/másolás sebességétől függ, hanem az access time-tól! Nyilván a marketing azt a tulajdonságát domborítja ki az SSD-nek, ami a legjobban néz ki és a user már cuppan is rá ezerrel, eszébe sem jut az, mennyire nem fogja kihasználni a szekvenciális írás előnyeit! Még ezek az egyszerű mérések is a szekvenciális sebességgel foglalkoznak inkább. (van benne kis szakmai tévedés, de erre most ne térjünk ki, csak ha kiszúrod mi az)
-
válasz
tordaitibi #85407 üzenetére
Nálam mindkettő KDE és a Manjaro köröket ver az öreguras Ubira.
De eszerint KDE és Gnome összehasonlítás történt, ami hát ugye nyilvánvaló, milyen eredményt hozhat, Gnome lomha.
Te mit írtál,hogy egy új Cinna 785 mega. Szűzen. Akkor most a KDE mégiscsak kisebb erőforrásigényű...?
Nem, nem az, de ezt már párszor írtam is, max az induló rendszer kevesebb RAM használatot mutat, de ez használat során kiegyenlítődik. Sok jelentősége igazából nincs ennek, ha megfelelő mennyiségű memó van a gépben. Mint Cinnamon 3. napja fut és 6,46GB a használt RAM 12-ből, szóval van helye lubickolni, böngirnyó fut csak meg két kliens program, felkúszik ezekkel akár 9-ig is idővel. DE nyilván ezért is van ez a fránya RAM a gépben.
A rendszer gyorsasága meg géperőtől függ, ezzel kapcsolatban tettem is egy ténymegállapítást ( :-) ) a Flash SSD topikban, mert mindenki azt hiszi, csak az SSD számít, ha PCIe, akkor hűdegyors a Sata SSD-hez képest, egy fenéket! Na, erre varrjál gombát!
-
válasz
tordaitibi #85409 üzenetére
Azért van a virtuálgép
Különben ránézésre olyan, mint egy Kubuntu
-
válasz
tordaitibi #85407 üzenetére
Amúgy a KDE neon lesz még figyelemreméltó. 11-12GB fullextra telepítéssel. Sajnos tele van még bosszantó dolgokkal, és a support sem túl aktív, de alapvetően jó.
-
growler
őstag
válasz
tordaitibi #85382 üzenetére
Mivel ez a fagyás viszonylag hosszabb idő után vissza-visszatérő, - saccolva
mielőtt bekövetkezik, gyakrabban nézném az aktuális RAM fogyasztást. -
csixy
addikt
válasz
tordaitibi #85367 üzenetére
A flexxel megkisebbített SSD-s keskeny kliensem így készült. Ment addig amíg a bios-át eenem b@xtam. [wyse keskenykliens]
-
válasz
tordaitibi #85348 üzenetére
"Az eszmecsere tárgya desktop Xfce, Cinna és KDE.
Nem VM egy bérelt szerveren."
Linuxon ugyanaz fut mind a kettőn, és asztalin sem mindegy, hogy mennyit foglal"És visszajutottunk a kicsi ligthweight disztró-minimal DE totálisan felesleges nyűglődéséhez."
És akkor pont igazoltál engem.
"És jellemzően kinél kell(ene) megjeleníteni? A kérdező átlagusernél aki elektronikai hulladékudvarba való desktopon akarna facézni, yutubolni a gépidő 85-90%-ában."
EzzelEzek a gépek ugyanis olyanok, mint a Teszkó.
-
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #85348 üzenetére
Egyet értek.
Hiába pattint össze valaki egy minimalista VM környezetet, ha ősöreg hardver van alatta. A böngésző akkor is nyekegni fog és nem lessz jó élmény. -
válasz
tordaitibi #85343 üzenetére
1,8-cal akkor áll fel, ha 4GB a RAM
8GB esetén 2-3 között valahol. Meg az se mindegy, melyik build. Akkor meg végképp nem mindegy a RAM használat, amikor a VM díjába beleszámít...
"100-200megán megy a harc
"
4GB-os gépnél az nagyon is számít."Akkor nem mindegy hogy lefaragok 100 megát szerencsétlen OS-ből, az appok meg elvisznek 3-4gigát?"
Nem mindegy. A gép erőforrásai az alkalmazásoknak vannak, nem az OS-nek. Az ideális OS 0 fogyasztású(Pl. ha megnézed az IBM i5OS-t, ami gyak. a Power hardveren futtatott DB2, és ugyan rohadt egy macera adminisztrálni, de teljesítményben sokkal jobb, mint ugyanazt a DB2 adatbázist egy AIX tetején futtatni, pedig az AIX sem éppen egy erőforrás-zabáló cumó.)
Arról nem beszéve, hogy mi van, ha a swap valami lassabb háttértáron van, és pont amiatt a pár szár mega miatt kezd el swapplni a gép(Ja, egy oprendszer nem csak SSD-s asztali gépen szokott futni. Pláne nem egy Linux.)
"amikor egy jo adblocker nelkuli mezei bongeszon megnyitsz egy fb-meg egy yt-t es 300-600 megat ugrott a ramhasznalat"
Na most napjaink agyatlan erőforrás-zabáló bloatware-inek optimalizálatlansága egy tök más dolog. Attól még az ember gépén a többi cucc lehet jól megírva. -
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #85345 üzenetére
Ősöreg gépeknél a proci és a vga a szűk keresztmetszet, hiába pakol bele rengeteg memóriát (már amennyit lehet). Nem a kevés memória miatt rendereli lassan a webtartalmat. Amiatt maximum swapol, ha ez vinyón megy akkor kész halál. Egyébként Brave böngésző beépített reklámszűrővel és nem kell külső appokat varázsolni.
-
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #85343 üzenetére
Nem a 100-200 megán van a hangsúly, hanem hogy az Xfce is egyre többet eszik. De amúgy átlag 4GB memóriás gépeknél majdhogy nem mindegy, hogy mit használ az ember. Az Xfce-t tök jól be lehet állítani, csak vannak specifikus "bugyrai". Ha ez a memória spóroláson meglátszik, akkor van értelme jobban megismerni. De amióta egyre többet eszik, felért a Cinnamon szintjére. Úgy hogy a Cinnamon meg lefelé mozdult el. Ebben az esetben a Cinnamon sokkal kényelmesebb, nagyon sok beállítást illetően.
Csak egy egyszerű példa. A panelre le akarsz valamit tűzni. Az Xfce leteszi a panel végébe az óra után. Aztán kattintani kell jópárat a beállításokban, hogy a "start menü" mellé kerüljön. Cinnamon odarakja egyből. KDE-Gnome vonalon nem tudok nyilatkozni, azokat túl sokáig nem használtam. Az Xfce-t igen és a Cinnamon sokkal kényelmesebb.
Már ha a kényelem a szempont. Öregszem, jól laktam már a svéd asztalon. Az egyszerűbb dolgokat jobban preferálom már.Ja és nem beszélve arról, hogy az Xfce sok esetben egy okádék alsó-felső paneles. Dinoszauruszok kora előtti kinézettel is tud érkezni bizonyos disztrókon. Onnan jó móka testre szabni. Míg egy Debian Cinnamon, ami "pure". Sokkal modernebb kinézetet ad.
-
válasz
tordaitibi #85275 üzenetére
Meg mielott, nem duplareg, nem nagyon szeretek magammal tarsalogni
Pedig mennyivel harmonikusabban telhetett volna utóbbi pár éved, amikor igen blogolékony voltál!
Viszont ahogy látom, ez a megtépázottság igencsak költői frázisokra sarkallott téged! Kicsit irigykedem is, mert félórája nem jövök rá, miként akarja behajtani a NAV a gépjárműadómat, ha az emailben küldött PDF linkje mindig lukra fut és egyébként egyetlen rohadt számlaszámot nem írt a levelében! No gondoltam felszívom magam és telefonálok, de ott meg ilyen vicces dolgok vannak!
Kb fogalmam sincs, milyen azonosítóra gondoltak meg ki a ragya az az ONYA.....de minap az MVM Elmü Next akármivel is elszórakoztam hasonló témában.
Egyszóval aszondom én neked, hogy most pár napig nem bánnám, ha magammal kéne csak beszélgetnem.
(huha, sokat offolunk, vigyáznom kell, mert megint két topikból is kipontozódtam) brühühü
-
válasz
tordaitibi #85268 üzenetére
Tibikomám! Titkos ikred/lelkitársad van, sose gondoltam volna...ill reménykedtem, hogy mégse lehet ilyen!
Ezeken en mar tulvagyok, csak neha fejtegetem a mondandomat, es akkor is nagyon szep kontosbe bujtatva.
Fura is lenne, ha nem lennél tól ezeken, tekintve a novelláskötetnyi blogjaidat, amik ezzel a témával foglalkoznak!
Én megintcsak nem értem a problémát....ha annyira megkövesedett a Windows és programjai használata, akkor azt kell használni, csak azért Linuxra rápróbálni, hogy a Linuxusereket lehessen bactatni....
(#85267) Kence Fice
Már rég nem szállok bele ilyen értelmetlen vitákba....akinek nem tetszik a Linux, ne használja, ennyi.
Ráadásul jön az újabb meglepetés, hogy az oldalon többször is szerepel ugyan az a verzió, megint jön az elbizonytalanodás, hogy vajon mi a különbség közöttük, melyik az igazi a látszólag egyformák között.
Ebben azért segítek kicsit, épp láttam az új Manjaro oldalt és bizony el kell olvasni, amit látsz, sajna az informatika nyelve az angol, ez se tetszik neked, de ez van. Szóval nem ugyanazon verziók ismétlődnek ott, ha nem csak írni szeretsz, hanem olvasni is, nézz rá újra és meglátod!
De lehet én nem látok jól, melyek lennének az ugyanazon verziók? Az, hogy ugyanazon DE-vel ismétlődnek, az teljesen normális, de ezek nem ugyanazon core-ra húzott verziók ám.Nem is jó, ha figyelmetlen vagy és egy PC-re/notebookra mondjuk alábbiak közül töltesz le valamit:
Mivel nem szeretsz az oldal aljára sem görgetni, javaslom megnézni a weboldal felső karéját is!
-
válasz
tordaitibi #85223 üzenetére
És tényleg írta, hogy 8.1
(gondoltam 10) . Akkor csak just Microsoft things.
-
I02S3F
addikt
válasz
tordaitibi #85206 üzenetére
Igen! Az tud ilyet!
-
growler
őstag
válasz
tordaitibi #85176 üzenetére
A lepke mint állat ?
Én eddig úgy tudtam hogy rovar.
-
válasz
tordaitibi #85173 üzenetére
A virtuális gépemen (ami desktop) van screen off, és azt is teszi, amit kell.
Másik hasonló tableten is van.
WTF... Gondolom rakhatom újra. -
válasz
tordaitibi #85170 üzenetére
Azon már túl vagyok
A tesztrendszeremen teljesen jó, az virtuális gépen megy. A tableten nem.
De nem ez a para. Tehát beállítom, hogy gombra nem alszik, hanem képernyő off . Majd gomb, és mindegy, mennyi idő után kapcsolom be a képernyőt, jelszót kér.
Alvásból nem kér(Amúgy ez KDE neon, ami kb. Kubuntu.)
-
growler
őstag
válasz
tordaitibi #85163 üzenetére
Ubuntun a frissítési előzmények:
/var/log/apt/history.log
(Szerintem is gyanús az 1by1 és a .exe között lévő szóköz.) -
cigam
titán
válasz
tordaitibi #85161 üzenetére
Nem frissült ezidőtájt ("3 napja") a wine?
a wine ./1by1.exe vagy a wine /media/tibi/aero_mndns/prnoinnst/1by1/1by1.exe -re is ugyanez a válasz? -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #85159 üzenetére
Terminálban indítsd el wine-vel az exe fájlokat, ott valszeg kiírja, hogy mi a gond.
-
growler
őstag
válasz
tordaitibi #85090 üzenetére
Ha nincs telepítve, próbáld meg ezt:
sudo apt install firmware-iwlwifi
-
sh4d0w
félisten
válasz
tordaitibi #85092 üzenetére
5.6.3-as kernel már patchelt ez ellen. Trehány BIOS implementációs gondnak tűnik, de harmless.
Esetleg iwd backendet raksz wpa_supplicant helyett. -
sh4d0w
félisten
válasz
tordaitibi #85090 üzenetére
https://askubuntu.com/questions/1155112/bios-contains-wgds-but-no-wrds-ubuntu-19-04
-
fatpingvin
addikt
válasz
tordaitibi #84994 üzenetére
nem ismerem, nem tudom mi az. halványan rémlik hogy apám egyszer szóba hozta de nem hagyott emléknyomot.
-
válasz
tordaitibi #84994 üzenetére
A Foxit-nak van natív linuxos verziója is?
-
Horvi
őstag
válasz
tordaitibi #84979 üzenetére
Felírom ezt is, kipróbálásra. Az a baj, hogy nemigazán tudom előidézni a dolgot szóval kicsit hosszadalmas tesztelésnek nézek elébe.
-
sisi22
aktív tag
válasz
tordaitibi #84949 üzenetére
pacman - az nem a klasszikus jatek?
-
válasz
tordaitibi #84961 üzenetére
-
válasz
tordaitibi #84958 üzenetére
-
csixy
addikt
válasz
tordaitibi #84942 üzenetére
Nekem is volt egy emmc-s kütyüm. Dualbootban egy manjaro jól ment rajta együtt windows10-zel. Mondjuk szemtekeredést kellett elviselni attól, hogy a linux telepítése közben kellett 90 fokot fordítani a képernyőn (közben az egerészés egy akrobata mutatvány volt átmenetileg). Semmi bajom nem volt vele. Mikor a menyemnek odaadtam, akkor visszaalakítottam sima windows10-es kötyüvé.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #84925 üzenetére
Régebben még a PWM-es korszak előtt az egész számítógépem hűtését ilyen áramkörök irányították, még a tápba is tettem egyet. Úgy be volt állítva minden (a tápot kivéve), hogy böngészés alatt csaknem zajtalan volt a gép. Egy mosfet, egy ntc, egy poti, azt kész.
-
growler
őstag
válasz
tordaitibi #84923 üzenetére
Az a légszerelésű ellenállás meg kondenzátorok azért elcsúfítják az összképet.
Remélem ezeket nem hagytad így - lógva ! -
válasz
tordaitibi #84897 üzenetére
Atyaég, ti csixy komámmal alapíthatnátok egy IT-rettenet barkácsklubot!
Hasonló szörnyeteg van a képeden, mint amit csixy mutatott anno!
-
Warton
őstag
válasz
tordaitibi #84847 üzenetére
Nálam a distrohopping a Manjaronál állt meg, az a gép, amire egyszer felkerült arra már mást nem telepítettem. Egyszerűen csak működik.
Most már Windowsról átköltöztem Manjarora napi használósra, kivéve géming, ott nem tudok szabadulni Redmond öleléséből sajnos. Bár már elég sok, főként régebbi játékot sikerül beizzítani rajta.
-
Warton
őstag
válasz
tordaitibi #84847 üzenetére
"gyornak"
Hogy minek?
-
válasz
tordaitibi #84841 üzenetére
Örülök ha még Wines usernek is találok olyant, aminek örül, nagyon szívesen!
Nem ismertem én sem ezt és egyszerűbb volt most egy GUI-s appot keresnem a problémára, mint a CLI-s, főleg, hogy azt Viszlát Linux... kolléga már írta is előttem! Erre mondom én mindig, hogy vaktyúkistalálszemet!
(#84838) Horvi
ezt elteszem későbbre, ki tudja mikor jön még jól.
Jó esetben soha nem lesz hasonló gondod, mert azért elég ritka, hogy kampeca lesz a boot sector!
-
gregory91
senior tag
válasz
tordaitibi #84720 üzenetére
#84724 :+1
A dolog furcsasága ha megnézed a telepítési naplót kétszer fut le a grub-install és a második alkalommal omlik össze a rendszer(linux mint alatt, ezt vettem észre elferdült szemöldökömmel wtf).
Ha meg van a boot mappa(nem az efi partición) akkor manuálisan utólag telepítheted a sudo grub-install /dev/sda paranccsal (mivel liveból fut így nem kell jelszó se értelemszerűen).Bár (talán) számolni kell azzal hogy a hátra maradt folyamatok így nem hajtódnak végre.Vagy kockáztathatsz ha meg adod grub-install-nak a efi particiót. -
Ueda
senior tag
válasz
tordaitibi #84740 üzenetére
Rufus beállítás régi biosokhoz. (csak berakom, ha számítana)
-
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #84739 üzenetére
Egész biztosan települ BIOS módban!
A mostani lapomon már nincs, de az előző Gigabyte AM3-ason még voltak ilyen beállítások hogy Legacy Only/UEFI Only, ezeket átbillentve az ilyen kutyulások elkerülhetőek voltak. -
urandom0
senior tag
válasz
tordaitibi #84734 üzenetére
Simán lehet az is, hogy mivel régi a gép, nem teljes (vagy konkrétan hibás) az UEFI implementáció. És jó, hogy felhoztátok a Lenovókat, mert nekem volt olyan pendrive-ra telepített LVM-es Linuxom, ami többféle asztali gépen és laptopon is képes volt bebootolni, kivéve Lenovo Thinkpaden. Mindenesetre így ebben a formában baromi érdekes ez a partíciófelosztás
-
válasz
tordaitibi #84739 üzenetére
A világ legnagyobb hülyeségét mondom, olyan nem lehet hogy mivel a legújabb Mint Cinna volt, az esetleg már csak efibe települ?
Igen! Mármint a mondat első részére volt ez a válasz! Nekem tuti feltűnt volna két öreg legacy notebookon, ha így lenne.... Viszont van egy érdekes dolog, év elején volt nálam pár napig egy Lenovo A475 és akkor nem foglalkoztam vele, de a Win10 mellé raktam egy Mint Cinnamont és a BIOS-ban állítgattam, hogy ne UEFI-ben települjön, mégis felfedeztem az arra jellemző particiókat és ez csak akkor tűnt fel, amikor leszedtem a Wint és egyedül tettem fel a Mint-et, akkor is megvoltak ezek, mostanra ugrott be a dolog. Egyébként valamit szórakozott a Win bootkor, ezért is szedtem le, de sajnos semmi pontosabbat nem tudok már mondani.
Mindenképpen BIOS-nál kell keresni a megoldást, vagy beállításoknál vagy upgrad-del megoldva!
-
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #84740 üzenetére
Kéne a laptop pontos típusa. Meg az aktuális bios verzió.
-
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #84734 üzenetére
Anno hasonlóan szívatott a 2010-es Lenovo notim (i3/SandyBridge). Win7 volt rajta, de dualban nem tudtam mellé 64bites linuxokat tenni, mert valami elfuserált kezdetleges uefi implenentáció volt rajta. Akkoriban már a 64bitesek tudtak hibrid módon uefibe is bootolni ha olyan volt a környezete, a 32-esek simán csak mbr-el mentek.
Majd aztán felupgradeltem a 7-est 10-re ssd-re és a W10 nem tudott leállni rendesen.
Biost kellett frissítenem a 7 alól, azóta pöpec minden.
A helyetekben utána néznék annak az Asus-nak van-e frisebb bios-a, mint ami fenn van. Mindegy milyen régi, csak verzióban újabb legyen az aktuálisnál. Azzal vsz. megoldódnak a problémák. -
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #84734 üzenetére
Hmmm, ez így elég ufo jelenség... Kiterjesztett partíción létrehoz EFI partíciót, miközben EFI/GPT módban nincs kiterjesztett partíció (persze meg lehet erőszakolni)... Valami nagyon el van kefélve, én első körben GParted Live! alól manuálisan megcsinálnám a partíciót neki, és telepítéskor csak megmutatnám (amúgy is mindig így raktam Linugzot). Ha úgysem, akkor meg sikálnám az egészet...
Az viszont biztos, valamiért az hiszi, hogy EFI boot van, nézz szét azért a beállításokban... -
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #84725 üzenetére
-
urandom0
senior tag
válasz
tordaitibi #84725 üzenetére
Az a fura egyébként, hogy MBR+legacy BIOS indításnál a Windows NEM csinál magának sem EFI, sem MSR partíciót. Tehát amikor a Windows telepítették, akkor valószínűleg UEFI bootban volt indítva a gép, és GPT volt a lemezstruktúra, és később ez át lett állítva BIOS-ra.
Vagy esetleg még azt tudom elképzelni, hogy valamikor UEFI/GPT kombóval volt telepítve a Windows, le lettek backupolva, és amikor vissza lettek állítva, akkor már BIOS/MBR felállás volt. Én is futottam már bele ilyenbe, amikor UEFI/GPT-s disk image-et állítottam vissza legay BIOS-os gépre.
Vagy az is lehet, hogy egyszerűen egy olyan laptopból lett áthozva a HDD, amin eltérő felállás volt?
De ha a Mint létrehozott egy EFI partíciót, úgy, hogy sima MBR-es extended partícióval csinálta meg, akkor szerintem egyértelműen UEFI bootot érzékel, ki tudja, miért.
Én az ilyen gépeket le szoktam gyalulni teljesen, és mindent újratelepíteni, figyelve arra, hogy mindenhol minden beállítás fixen azonos legyen, még véletlenül se keveredjen sehol a legacy+UEFI boot, illetve telepítés előtt Gparteddel szoktam a partícióstruktúrát létrehozni. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #84726 üzenetére
Nézd meg a biost, hogy nincs-e tiltva a legacy boot az USB boot környékén. Előfordul, hogy by default ez tiltott, mert csak... -szerk: Illetve most látom 10+ éves a cucc. Hmm akkor valszeg úgy bootol, ahogy kellene.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #84720 üzenetére
Azon múlik, hogy mikor bootolsz a telepítőről, akkor azt EFI-vel, vagy legacy módban csinálod.
Mikor erre nem figyeltem, akkor az itthoni sima mbr-es gépemre W10 mellé dualbootban felraktam a Manjaro-t csak hát így nem volt rendszerválasztó, mert nem beszéltek egy nyelvet...
Mikor erre rájöttem, akkor csinálhattam újra, de legacy módban bootolva a Manjaro telepítését. Úgy már felment ahogy kell mbr módban és lett grub-om mindkét oprendszerrel. -
urandom0
senior tag
válasz
tordaitibi #84720 üzenetére
Csak tippelek, de nem lehet, hogy mégiscsak UEFI boot van beállítva, a lemez pedig MBR? Vagy épp fordítva, legacy boot mellett GPT-s a lemez? Az ilyen vegyes kombók szoktak furcsaságokat okozni egyes laptopokon.
Azért is gondolom ezt, mert a Windows legacy bootnál biztosan nem csinál magának indító partíciót. MSR partíciót csinálhat, de az nem indításhoz való. -
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #84695 üzenetére
-
válasz
tordaitibi #84673 üzenetére
Tudni tudtam, csak nem sejtettem!
No de ilyen ez, hiába nyugdíjaztam magam, mint egyik főgalád, néha nem birom megállni mégse! És ugye, ha ritkán csepegtetik, még hiányérzet is kialakulhat...bezzeg anno ezt nem gondoltad volna, hogy így fogsz érezni!
Viszont mégis gyarapodtam a mai galádkodásom által is egy új infóval, szóval nem véletlen mondtam anno is, hogy kifejezetten hasznos a galádkodós stílusom, mert előhoz az emberekből olyant is, ami lehet amúgy nem derülne ki sose!
-
válasz
tordaitibi #84665 üzenetére
Nálam a Live majdnem olyan gyors mint egy Arch live
Arch live-nál tényleg nem létezik gyorsabb....lehet azért, mert még fel sem találták?
Amúgy meg igazad van, de a kolléga maga is megmagyarázta azzal, hogy működik a gépe az egyik rendszerrel, a másikkal meg kicsit funkciótlan. No ez azért van, mert ha alig tölt be valamit RAM-ba a live, akkor hudegyors, igaz sok haszna nincs, mert a live előnye az lenne, ha a lehető legszélesebb körűen ki lehetne próbálni az adott rendszer használhatóságát az adott gépen.
Mint az általad említett live Arch....gyors, mert nem létezik, így nyilván nem sok csomagot tölt be RAM-ba.
(bocsi, de nem tudtam kihagyni a galádkodást ez esetben)
Ja igen, szutykabb gépen jobban kijön a különbség....
-
peterattila
aktív tag
válasz
tordaitibi #84657 üzenetére
Nem tudom mi volt, de ma nem tapasztalom a hibát. Reggel óta megy a gép, de eddig hiba nélkül. Az volt a fura, hogy windows és manjaro alatt hiba nélkül megy a gép. Meglátjuk.
-
csixy
addikt
válasz
tordaitibi #84621 üzenetére
Van egy /etc/crypttab nevő fájl, ez nekem nem kell! Töröltem, és az fstab-ból is töröltem a szemetjét és rendesen beleírtam az fstabba a swap partíciómat UUID szerint úgy ahogy kell.
Szóval megszabadultam a cryptsetuptól. Töröltem az EFI-ból a systemd boot szemeteit. Telepítettem a grub2-common, grub-efi csomagokat. A systemd boottól azért szabadultam meg, mert inkább a grubot választottam, mivel a legacy boothoz is a grubra volt szükségem. -
csixy
addikt
válasz
tordaitibi #84618 üzenetére
A crytswap-tól is megszabadultam.
-
csixy
addikt
válasz
tordaitibi #84618 üzenetére
Már most megnyugtattam. Az EFI.-s Grub beizzítása megdolgoztatott. [Ez a link segített] , a system 76 support nem vált be. A grub-customizert külső repóból kellett telepíteni hozzá.
-
válasz
tordaitibi #84584 üzenetére
Jóval nagyobb probléma volt ennél a semminél, ahogy azokkal a felhasználókkal bántak, akik nem imádták feltétel nélkül a magyar feketepárducot és akár kritikus kérdéseket is fel mertek tenni!
A fejlesztő ember amúgy is azt írta, hogy neki nem fontosak a felhasználók(nem ilyen finoman fogalmazva persze). A free szekció kb használhatatlan is volt, ha valaki mégis arra fanyalodott.
Most akkor nem lesz mélymagyar turulos-párducos disztró....jajjjistenem, mi lesz a magyar Linuxos népekkel!?
Mondjuk itt látszik a hatalmas fölény, ja....de mi a ragya az, hogy hivatalos magyar gyártó? Nem a minden disztró által is használt csomagokból épül fel a Bp? Atyaég, ilyen kamuszövegeknek is felül valaki?
-
tvamos
nagyúr
válasz
tordaitibi #84584 üzenetére
Mashol is ez van, nem spec. Magyar szokas.
Amugy vagyok olyan Facebook csoportban, ahol azonnal kivagnak, ha politizalni kezdesz, ott nincs utalkozas.
-
Sz_Imre
senior tag
válasz
tordaitibi #84571 üzenetére
Ez jó ötlet, lehet majd kipróbálom. Úgy is gondolkoztam, hogy valamit tenni kéne a felülettel, mert jónak jó, de nem az igazi. Mert láttam, vannak alkalmazások hozzá.
#84570 májkimiki: Itt csak egy monitor (DisplayPort) volt amit a géppel használok ( adatlap->cuccaim), szóval itt nem volt több kijelző. Csak erre a LMint írta a monitorra, hogy laptop kijelző...
-
Ueda
senior tag
válasz
tordaitibi #84564 üzenetére
Mint Windows alatt van 7zip-GUI.
-
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #84529 üzenetére
Mindenki úgy ahogy jónak érzi!
Én inkább a 3 varázsszó híve vagyok: menteni, menteni, menteni!
Bármit is végzek ki, arról legalább még két fizikai mentés van, az igazán fontosakról meg még két felhős is... -
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #84525 üzenetére
Ezt a lemez lehúzkodást nem tudom ki találta ki, de egy teljesen felesleges önszopatás...
Nem zavarják egymást, legfeljebb te tudod zavarni a Wint azzal, hogy a Linux telepítése közben letörlöd vmelyik partícióját... -
#08299776
törölt tag
válasz
tordaitibi #84518 üzenetére
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #84506 üzenetére
Az efi bája ott bukott el nálam, mikor az aktuális W10 éves frissítés rendre felülírta a prioritás beállításokat és utána kézzel kellett visszaraknom a bootválasztót, mert különben csak a Windows indult...
A többi dolognak meg számomra semmilyen előnye nincs, szóval maradt a grub. -
CPT.Pirk
Jómunkásember
válasz
tordaitibi #84501 üzenetére
Én még mindig nem ültem fel az UEFI vonatra, így ez a sok vacakolás sincs.
Pedig kénytelen vagyok egy céges progi meg az a csodálatos OneDrive miatt W10-et is tartani a gépen.
zoltanz:
Azt inkább a Steam Deck hozza el. Irodai környezetben hiányzik az a fullos csomag, amit az MS kínál. Igaz egyik megoldása se hibátlan (sőt), de mégis sokaknak csábító, már csak azért is, mert nem is ismernek mást.
-
válasz
tordaitibi #84499 üzenetére
Örömmel tölt el, ha néha én is írok olyan zseniálisat, ami tetszik valakinek, eddig többnyire neked voltak maradandó aranyköpéseid....most nyilván nem emlékszem rájuk, de itt vannak azért a tartós tárban.
-
Angelotti
tag
válasz
tordaitibi #84494 üzenetére
Köszönöm srácok! Mindkettőtöknek.
Egy 3 éves linux mind vidit találtam az akkori legfrisseb Cinnamon Mint-ről.
Asszem 30 gigát osztogatott szét a home, a root és swap között. (elnézést, ha kihagytam, vagy rosszul írtam valamit.)
Azt hittem azóta megnőtt a Mint hely igénye.Csak a rendszer és egy két dolog lesz amúgy a Linux partíciókon, nagyobb adatok külön vinyón.
Köszönöm!
-
válasz
tordaitibi #84419 üzenetére
Hát ugye vannak elég ciki nevek ez tény.
Ilyen Reisz nevű faszi van valamelyik TV csatornán is, időjós talán. Azért fiúknál cikibb kicsit a reisz név!
Anno kisiskolában engem is csúfoltak a nevem miatt, de ezeket én idővel megbántalmaztam és ez igen hatékony volt, legalábbis engem eléggé megnyugtatott.
-
sh4d0w
félisten
válasz
tordaitibi #84419 üzenetére
Pláne, ha Reisz Rolls-szal jár...
-
zoltanz
nagyúr
válasz
tordaitibi #84389 üzenetére
"Amikor Yutubék apit váltanak, abban a pillanatban használhatatlan lesz a youtube-dl és a yt-dlp. Amikre egy vagon szoftver támaszkodik, letöltések, videoplayerek stb."
Debian -ra eddig is fel lehett eröltetni a legfrisebbet Youtube-dl -ből.
Én MX-Linux-on (Debian Testing) nem vettem észre unkompatibalítást az elmúlt fél évben a hivatalos tárolóban lévő yt-dlp-vel sem. -
sh4d0w
félisten
válasz
tordaitibi #84389 üzenetére
Az, hogy Proprájetáriék belepancsolnak az API-ba, hogy csak a saját, korlátozott szirszarjuk menjen, ne legyen a disztribúció hibája - a Microsoft folyamatosan ezt csinálja az AD-vel, a OneDrive-val, a Google a TeCsővel meg a saját Drive-jával, nincs új a nap alatt. Mindezenközben azonban elfeledkeztek néhány apróságról:
- a Debianról tudott, hogy ezt képviseli, nem lephet meg Titeket
- senki nem tart pisztolyt a fejetekhez, hogy márpedig Ti Debiant fogtok használni, válthattok, ha akartok
- végül pedig a Debiannak szerver OS-ként is meg kell állnia a helyét, ahol a rendelkezésre állás elég magas prioritás.Lehet váltani döglassú Ubuntura, a megbízhatóságot csak messziről ismerő Arch-ra, ha bleeding edge kell, nekem meg marad a maradi rendszer, mert nekem a stabilitás és sebesség sokkal fontosabb.
Ez a szép a Linux és az OSS világban: van választási lehetőség, nehezemre esik megemészteni, hogy pont Ti nem értitek ezt.
-
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #84341 üzenetére
Nem írtam meg idő hiányában.
Pótolom majd.
-
urandom0
senior tag
válasz
tordaitibi #84336 üzenetére
Flatpaknál pl. tudnak egymásról a telepített szoftverek, a frissítés pedig annyi, hogy
flatpak update
-
sh4d0w
félisten
válasz
tordaitibi #84336 üzenetére
Nem csak a biztonság miatt frissülnek gyakran, hanem az agile fejlesztési módszertan miatt is. Komolyabb üzleti webalkalmazásokból naponta lehet akár tucatnyi, vagy még több release is.
-
válasz
tordaitibi #84330 üzenetére
Egyelőre szerencséd van, mert úgy látom a
libc6
tűnik komolyabb függőségnek, az meg nem nagyon frissül, amíg a core rendszerelemek nem változnak, márpedig amíg fut a 18.04, addig nem fognak. Remélhetőleg, de ne pont erre vegyél mérget!Illetve fentiek sem tutik, mert úgy látom Debian csomag is csak Bustertől van, akkor az Ubuntunál még nem is lehetett tárolós csomag a 18.04-ben. Mindenesetre ha a Mint csapat átvette fejlesztésre, akkor az jó kezekben van. De hogy mit csinálsz, ha már nagyon nem megy a 18.04....bár az még húzható azért egy ideig....
-
Ueda
senior tag
válasz
tordaitibi #84330 üzenetére
Ez a lényege az appimage -nak is, ne legyen semmi hiányzó (és/vagy változó) dolog benne, és akkor az működik szépen egybecsomagolva. Pl. az fzf -nél is le van írva, hogy
Pros : portable , no dependencies
azaz nem kell tartani attól, hogy egy másik részegység miatt probléma lépjen fel.
Az más kérdés, hogy a gyakorlatban ezt mennyire lehet megvalósítani, mert az appimage -nek is szüksége van egy bizonyos alaprendszerre (nagyon fapados disztrókon nem indulnak el), tehát az appimage sem tökéletesen független, de a tervezés szintjén ez volt a cél.
-
válasz
tordaitibi #84327 üzenetére
Akkor neked kell örülnöd leginkább!
A fejlesztő a többi projektjével akar továbbiakban foglalkozni, a Mint egy ideje integrálja a rendszerébe, ezért veszi át, hogy ne tünjön el a balfenéken. Berakják az Xapps csoportba, de gondoskodnak arról is, hogy más asztali felületekkel is működjön. (gyorsba ennyit vettem le mobilon a linkelt cikkből)
K0zm0 komának thnx a jó hírért!
Bár sose használom a TS-t....talán mert ez olyan rencer(LMC), ami nem lesz soha kampeca!
-
growler
őstag
válasz
tordaitibi #84327 üzenetére
Kb.1.5-2 hete, Arch alapu rendszereken az "rsync" verziofrissitese
atmenetileg hazavagta a Timeshift uj visszaallitasi pont kesziteset.
Par napnak el kellett telnie mig egy Timeshift frissites megoldotta
a problemat. -
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #84174 üzenetére
Na most az van, hogy VBox-ba tolok egy Fedora aktuell rendszert. Azon Timeshift-elek majd és a pillanatképet meg átviszem egy "fiók alján porosodó" notira.
Majd meglátjuk. -
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #84172 üzenetére
Jól van. Beültetted a bogarat a fülembe és el kezdtem én is hányni a forgácsot.
-
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #84169 üzenetére
Mondjuk a súgó 3. pontja nem egészen világos. [link]
1: Ha mondjuk a rendszer partíció struktúrájából valamelyik partíció formázva lett, akkor visszaállítható.
2: Ha a rendszer lemez meghibásodott.
Az első pont elég egyértelmű. Csak formázva lett véletlenül egy partíció, de nem lett törölve a partíciós tábla.
A kettes pont alapján szerintem kuka a lemez és kell egy másik. Oké. Hagyjuk szűzen, vagy alakítsunk ki pontosan olyan struktúrát? Mint ami a tönkre ment lemezen volt? Aztán arra tegyük vissza Live-ból a kívánt pillanat képet?Nem tartom kizártnak, hogy esetleg kell az fstab-bal meg a grub-bal is mókolni. De inkább azt mondanám, hogy ha mindent mentesz. Akkor a full rendszert át tudod "klónozni" egy másik, esetleg szűz lemezre is akár.
Most nem tudom kipróbálni, pedig b.........a a csőröm.
-
#63718632
törölt tag
válasz
tordaitibi #84169 üzenetére
Ezek voltak a beállításaid a mentést illetően? Tehát a létező összes felhasználó, összes létező fájlja? [link]
Default: Exclude All Files (ilyenkor csak a minimális rendszerről készül pillanatkép)
Viszont nekünk minden is kell, ezért szerintem: Include All Files oszlopra kell átkattintani és utána csinálni egy pillanat képet.
A pillanatképet kitenni egy külső eszközre. Bebootolni az adott rendszer live ISO-jával. Majd arra feltenni a csomagtárolóból a Timeshift-et. Majd a TS-ből betallózni a pillanatképet és kijelölni a céllemezt, hogy hová tegye fel.
A céllemezzel semmit nem kell csinálni csak legyen elérhető.Most megpróbáltam így az élő vasról bevinni a gépem VBox-ba, csak kifogytam a tárterületből. Így most nem tudom tesztelni.
Nálad, anno valami el lehetett szúrva.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
A topik célja: Segítségnyújtás a Linux disztribúciókkal még csak ismerkedők számára. A szerveres kérdések nem ebbe a topicba tartoznak.
Kérdés előtt olvasd el a topik összefoglalóját!
Haladó Linuxos kérdések topikja.
Linux felhasználók OFF topikja
Milyen program ami... [link]
Shell script kérdésekkel látogassatok el a topikjába
- Vélemény Ubuntu 20.04 LTS
- Vélemény Linux Mint Debian Edition 4
- Tudástár MX-Linux 19
- Bemutató Linux a mindennapokban: Manjaro KDE
- Bemutató Linux a mindennapokban
- Hír Zöld utat adott a nyílt forráskódú Linux meghajtóknak az NVIDIA
- Hír A Steam Play hozza el a Windowsra írt játékokat Linuxra
- Hír Hova jut a világ? Linuxot kínál a Windows Store!
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Háztartási gépek
- Sugárhajtómű ihlette a Zalman CPU-hűtőjét, de nem az üzemzaj tekintetében
- Steam Deck
- 200 megapixeles zoomkamerát sem kap az S26 Ultra?
- Okos Otthon / Smart Home
- Xbox Series X|S
- Formula-1
- Autós kamerák
- Okosóra és okoskiegészítő topik
- További aktív témák...
- Játékkulcsok olcsón: Steam, Uplay, GoG, Origin, Xbox, PS stb.
- Bontatlan - BATTLEFIELD 1 Collectors Edition - Játékszoftver nélkül
- Bitdefender Total Security 3év/3eszköz! - Tökéletes védelem, Most kedvező áron!
- Windows 10 11 Pro Office 19 21 Pro Plus Retail kulcs 1 PC Mac AKCIÓ! Automatikus 0-24
- Sea of Thieves Premium Edition és Egyéb Játékkulcsok.
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy S25, Samsung Galaxy S25 Plus, Samsung Galaxy S25 Ultra
- Xiaomi Redmi 13128GB Kártyafüggetlen 1Év Garanciával
- Honor Pad X8a 64GB Wifi,1 év Garancia
- AKCIÓ! Apple Macbook Pro 16" 2019 i9 9980HK 64GB DDR4 1TB SSD Radeon Pro 5500M garanciával
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 7800X3D 32/64GB RAM RX 7800 XT 16GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest