Új hozzászólás Aktív témák

  • coco2

    őstag

    Sziasztok,

    Windows alól érek el távoli linux szervert putty-val (ubuntu 20 LTS szerver image).

    Ami putty-kat találok, működnek ugyan, be tudok lépni a távoli szerverre, viszont a kurzor mozgatók / tabulátor nem működnek kényelmi funkciókra.

    Például írok egy file elérési utat, közben tabot nyomok, nem kapok kiegészítést / listát a lehetőségekről, ami nevek éppen abban a mappában vannak. Kurzor fel/le nem jönnek elő régebben beírt parancsok, hogy újra végrehajtást kérhetnék rájuk. Helyettük amiket kapok, az pár extra szóköz, meg ilyesmik: $ ^[[B^[[A

    A linux beállítások között hiányzik valami, vagy a putty-m miatt nem jó?

    A putty-t innét szedtem: ( https://www.chiark.greenend.org.uk/~sgtatham/putty/latest.html ) és ott "Alternative binary files" / "putty.exe" 64 bit (exe nyersen, nem telepítő).

    Ha valaki talált orvosságot a problémára, tanácsnak örülnék. Temérdek sok hosszú file nevet mindig végigírni nem éppen kényelmes / gyors napi tevékenység.

Új hozzászólás Aktív témák