Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • KaZo

    csendes tag

    válasz KaZo #62740 üzenetére

    Bocs, hogy magammal levelezek, de megoldottam a hálózatos problémát, hátha hasznos lesz másnak is az infó.
    A routeren be volt állítva (Linksys WRT54GL), hogy a dhcp fix IP-t adjon a számítógépnek, MAC cím alapján a 192.168.1.100-at kellett adnia. Ez widows alatt teljesen jól működött, DHCP-re van állítva a windows, de mindig fix IP-t kap, plusz megkapja a DNS-ek címét, stb… amit kell. A mobilom és a NAS is így kap fix IP-t az is működik. FTP-vel wifin szoktam átküldeni a fényképeket mobilról, azért van így megoldva, nem kell USB kábel, gyorsabb is... Mondjuk ez most mellékes…

    Kínomban átállítottam, hogy a számítógép ne fix IP-t kapjon, és voálá… működik az ubuntun a hálózat. A számítógép újraindítása után is azonnal csatlakozik. Pedig látszólag a fix IP-vel is megkapja a címet, és a dns adatokat, de mégsem megy.
    Lehet, hogy pont a 192.168.1.100-al veszik össze, mert valamiért másra használja a linux? Passz. A lényeg, hogy működik.

    Amíg csak fizetgetnek, addig csak dolgozgatunk... Intel(R) Core(TM) i5-4300M CPU 8GB

Új hozzászólás Aktív témák