Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • CPT.Pirk

    Jómunkásember

    Némi érdekesség. Most először fog előfordulni, hogy egy böngésző Linuxon ténylegesen gyorsabb lesz, mint Windowson, vagy bárhol máshol.

    A Firefox minden platformon megkapja az LTO-t ami a kód fordítás (linker futása alatt) közben ami annyit tesz, hogy a forráskód optimalizálás a teljes forrást nézi egyben, nem külön - külön a fájlokat, ez számszerűleg 5% körüli gyorsulást okoz, és némileg kisebb bináris méretet.
    Ugyanezzel a Linux kernelnél is próbálkoznak, de jelenleg nem használják, mivel jelentősen megnehezíti, vagy el is lehetetleníti a debuggolást.

    Visszatérve, Linuxon a Firefox megkapja a PGO optimalizálást is, ami azt jelenti, hogy az LTO-n felül a lefordított bináris futás időben történő profilozásából származó adatokat is felhasználják a fordításhoz, amivel okosabb döntéseket tud hozni az optimalizálásért felelős egység(ek). - ezek az újdonságok a nightly verzióban jelennek meg, szóval kell még egy kis idő, amíg a többi verzióhoz is eljutnak.

    https://www.phoronix.com/scan.php?page=news_item&px=Firefox-Clang-LTO-All-Platforms

    [ Szerkesztve ]

    Nincs más - csak egy szál gitár - szidom a rendszert - forradalmár. - Én vagyok egyedül 88 telén. (Auróra)

Új hozzászólás Aktív témák