- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Atomenergiával dübörögnek tovább az Amazon adatközpontok, SMR-ek is jöhetnek
- Macron betiltatná az EU-ban a közösségi médiát a 15 év alattiaknak
- Az NVIDIA ipari AI-felhőt épít a németeknek, együtt az OpenAI és a Google
- Két új Ryzen közül választhatnak a kézikonzolok
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- OLED TV topic
- Azonnali fotós kérdések órája
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen processzort vegyek?
- Milyen notebookot vegyek?
- Radeon RX 9060 XT: Ezt aztán jól meghúzták
- Sony MILC fényképezőgépcsalád
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
-
PROHARDVER!
Házimozi belépő szinten
Új hozzászólás Aktív témák
-
Smiley
addikt
válasz
Osynho #76930 üzenetére
Szerintem ennyire nem veszes a helyzet, de en ebben elek 20 eve kb, szoval nem igazan tudom realisan megitelni ezt elismerem. Nekem ez tenyleg mindenfele maradekbol meg hasznalt vacakbol lett osszerakva, egyedul a haz volt uj, meg a be quiet ventik. Mindenesetre csak egy otlet volt, ha nem okoz gondot a csere akkor persze az a legegyszerubb a reszedrol.
-
Smiley
addikt
válasz
Osynho #76924 üzenetére
Hat nalam ez a setup, pedig sokkal regebbi a vas, de nekem nagyon tetszik az RX-V3800 hangja foleg ennyi penzert.
Szoval dedikalt PC ledobva (igaz IT-s vagyok, de mindenfele megmaradt vacakbol amit az irodaban talaltam), kvazi passzivra csinalva. Valami 4th gen i5 16GB ram meg egy 512 NVMe, es egy Maya44 studio kartya az spdif miatt, ha csak zenet hallgatok. Filmnezes kozben nem megy 1 venti sem. Van benne egy 570-es radeon igy tud minden modern dolgot hw szinten es a lakasban van meg egy Plex server.
Sima windows 11 meg Plex kliens Spotify/Tidal es ennyi. Amennyire lehet megcsinaltam olyanra hogy ki is nezzen valahogy, a haz az uj es semmi nem vilagit benne. Meg a korrekciot kene megcsinalni a PC-n mert azert 15 eves erosito azert na, de azt majd az oszi szezonban. -
morfondőr
addikt
válasz
Osynho #75188 üzenetére
Ki tudod választani a hangeszközt, én folyton váltogatom ezek között:
1: alaplapi jack dugón fejhallgató
2: DP a monitorba, amiben beépített hangszóró van
3: HDMI az avr-be
Max annyi, hogy mindkettő irányba kell menjen kép is, de ha klónozod a kijelzőt, akkor semmi kavarodás nem lesz belőle. -
charlyl
csendes tag
válasz
Osynho #73511 üzenetére
Én a Polk szettre szavazok, nekem bejött a Polk hangzása és a márka is, valamint ez a szett újabb fejlesztés mint a HK.
A Polkot újonnan megtudod hallgatni, de HK már csak használtan kapható, de ha tudod hallgasd meg!
Sajnos a HK a samsung érában elfelejtette a megfizethető házimozit saját néven. -
kzkz
őstag
válasz
Osynho #68005 üzenetére
[link]
Itt megnézheted, összehasonlíthatod, hogy mit tud a 4K és 4K max.
Audio van: DD, DD+, Dolby Atmos, plusz egyéb
Video van: Dolby Vision, HDR10, HDR10+, HLG, plusz egyébVan kadenciahelyes lejátszás is, van ahol natív, van ahol csak Kodi pluginon keresztül.
Hogy kiváltja-e az amlogic-ot nem tudom, de a fenti táblázatból kiderül, illetve ha nem, akkor ha megmondod, hogy mit próbáljak ki, akkor kipróbálom, nekem sima 4K van.
-
VoidXs
Topikgazda
válasz
Osynho #67501 üzenetére
Megosztó, valaki szereti az Atmost, valaki nem. Az Atmos sáv sosem 8 csatornás, az a 7.1-es lekeverés, ami akkor szólal meg, ha a rendszer nem tud Atmost. Ez Netflix esetén 5.1-re esik. Az extra Atmos infó 12-16 csatornát tud, 7.1.4-ig minden csatorna garantáltan szólni fog, bárhogyan is építed ki. Ezen a nem Atmos hangok a megfelelő hangszóróikon szólnak, amennyiben nem választod ki a felkeverést.
-
Beni2360
félisten
válasz
Osynho #54002 üzenetére
Na de BMW nem kell mert nincs rajta index vagy állandóan elromlik.
Én 11 éve vettem egy FORD C-Max 1.6 dieselt 4 éves (36 E Km) se volt 3 millával olcsóbban mint az eredeti számlán volt. A mai napig is teszi a dolgát egyetlen hiba jött 11 év alatt elő a generátor dióda sor ment tönkre. Most 103 E Km van benne. Tudom kevés és nem szabadott volna dieselt vennem.
Természetesen a szokásos karbantartás és alkatrész cserék megvoltak. -
-
-
zsoika
addikt
válasz
Osynho #51241 üzenetére
Én meg ha most építenék rendszert akkor inkább egy extractort vennék és hozzá olcsón régebbi hdmi-s nagyvasat (mint a hk avr 760) és pc lenne a lejátszó ....a mostani erősítőddel egyenértékű mai darab elég drága.
Pc hez lehet kapni hdmi-s hangkártyát , de a 3808 -nak van analóg sok.1-es bemenete is .... akár egy jófajta analóg kimenetes hangkártyával dekódolva átküldeni a hangot.
PC -ről kipróbálhatod a kettős HDMI kimenetes lejátszást is. -
junior19
senior tag
válasz
Osynho #51236 üzenetére
[link] Ilyen kellene neked, ez a leírás alapján biztosan működne nálad. Illetve az Egreatnak is volt ilyen célra használatos eszköze, de az már talán nem kapható. Esetleg használtan vadászni ilyenekre.
Ilyeneket már többen is vásároltak a fórumokon, s használják.
És igen ez így működik. A Denon amikor kapcsolódik az eszközzel, akkor 1.3-as kapcsolatot épít, ezt érzékeli az eszköz, s nem tud már hdr jelet továbbítani. Nem tud úgy működni, hogy az egyik ág 1.3, a másik 2.0
Másik eset is lehetséges lenne, de azzal sem lennél előrébb. A tv és az eszköz 2.0-ás kapcsolatot létesít, lenne hdr-es képed, de ezt az erősítő hdmi interfésze nem tudja értelmezni, s hang nem lenne az avr-en. Így is jártak már páran. -
junior19
senior tag
válasz
Osynho #51222 üzenetére
Szerintem felesleges tesztelgetni a kábeleket. A hdmi csatolófelületek aktívak, figyelik mindkét eszköz tulajdonságait. A Denon3808 hdmi 1.3-as felület, az az elosztó pedig HDMI 2.0-ás kimenetekkel rendelkezik.
Korában is volt már erről szó, volt akinek működött az erősítője a 2.0-ás kimenetű eszközzel(talán pont HK-t említettek), volt akinek nem.
Nem véletlen az sem, hogy a 2 HDMI kimenetes lejátszók, amiken az egyik csak audió, vagy a kifejezetten ilyen célra szolgáló elosztók egyik kimenete 1.3 vagy 1.4-es, a másik pedig 2.0-ás.
Biztosan nálad szerintem csak ilyen eszközzel fognak működni megfelelően a készülékek. -
Gijon
senior tag
válasz
Osynho #51226 üzenetére
Nálam hasonló a helyzet, a 4K filmeknél nincs hang..., viszont az 1080p HDR "anyagnál" van, de ebben a formátumban még nem igazán találkoztam HD hangformátummal. A lejátszó képbeállítását 4K 30 Hz-re állítottam, és automatikus a frame rate. Így nálam jó a 4K HDR kép is, viszont a hang nincs, azaz csak tv ARC-ről van. Szerintem az erősítő HDMI bemenete nem képes több adatot befogadni, vagy feldolgozni. Talán egy Hdmi Audio Extractor lenne jó, aminek HDMI hangkimenete van, de vagy nem kapható, vagy aranyáron lehet kapni.
-
mpo
veterán
válasz
Osynho #51222 üzenetére
Az első link Detailsben ez van:
HDR-compatible No -
sixpak
nagyúr
válasz
Osynho #41666 üzenetére
Szia, igen, alakul már.
Igaz, kedden este üzemeltem be, napi 1-2 óra zene, filmet eddig csak egyet néztem azóta, a District9 volt az.
Az első benyomásom az, hogy noha hiába egy hasonló, 305mm-es membránnal szerelt sw-t cseréltem le, ami csak 90W folyamatos teljesítményt tudott, szemben ezzel, ami 200W, akkor is halkabbnak tűnik.
Ez jóval mélyebbre megy le, a gyártó által közölt 25hz-es alsó határfrekvencia nem tűnik túlzásnak, bár semmilyen méréssel nem tudom ezt alátámasztani.
A régi inkább a 40-50Hz-es tartományban érezte jól magát, emiatt nekem idegesítő is volt néha a morajlás, itt ez megszűnt, tényleg érezni a gyomorban a mély hangokat.
Eddigi tapasztalataimra alapozva azt kell mondjam, hogy még messze nem érte el a végleges hangját, volt olyan mélysugárzóm, amivel 2 hét után tudtam csak megbarátkozni, az elején nagyon nem tetszett.....vagy a fülem állt át az újra, nem tudom.
Nagyon masszív a kabinet és nehéz is, de mégsem vagyok kibékülve a gumibakos lábakkal, amin állnak, noha több mint 21 kiló, de nem vagyok benne biztos, hogy nem mozog-e a cucc, egy-egy különösen nagy terhelés esetén.
Meg kell néznem, hogy fix-e a láb, ha nem, akkor elgondolkodom egy másik megoldáson.
Összeségében bátran tudom ajánlani bárkinek, aki olcsón szeretne korrekt mélysugárzót, meggyőződésem, hogy ennyi pénzért nem lehet jobbat találni, nekem legalább is nem sikerült. -
Snoop27
őstag
válasz
Osynho #11596 üzenetére
Ereztem, hogy a jo minosegbe bele fog kotni valaki
Gondoltam, hogy ennyi penzert sokat varok el, de nem is akarom megtalalni a legjobbat, csak egy olyat ami nagyjabol hozna az elvartakat. Ujonnan nincs semmi ajanlott? Sony BDVN9200WB-t is nezegettem, bar van aki dicseri es van aki nem annyira.
-
Dorian
félisten
válasz
Osynho #11069 üzenetére
Nem biztos, h szándékosan. Én régi 2809-en is hasonlókat produkált egy időben, hangerő emelésre viszont mindig megjavult, aztán hónapokig nem volt vele gond. Becseréltem ráfizetéssel erre a 3808-ra, aztán az cserepartnerem utáni tulaja mondta, h megint elkezdett szarakodni, de ő viszont relécserékkel megúszta az egészet. 3808-nál is azt hittem, h majd nekem is ennyi lesz, aztán nem jött össze...
Asszem az enyém már február v. március óta áll a szervizben h ne kelljen alkatrészt venni, hanem egy másik példányé kipróbálható legyen, ha nem akar rá költeni az ember nagy eséllyel feleslegesen akkor ez van. Hibásan eladni sztem nem nagyon lehet, mert a vevő (ha nem szervizes) sem fog kockáztatni, h vajon mennyi lesz a javítás.
Én is vagy eladom alkatrésznek a szervizes srácnak, vagy lehet ha megcsinálja HDMI nélkül akkor úgy hirdetem meg. Végülis egy már felső kategóriás mozihangot és zenére AVR-szinten kifejezetten jó sztereó hangot kaphat valaki HD hangok nélkül hangjához képest bagóért. (Csak nem nagyon van kedvem szarakodni az eladással)
-
Dorian
félisten
válasz
Osynho #11047 üzenetére
A jobb hátsóval kezdődtek nálam a problémák, ugyanígy.
Javítással az a gond, h ha szakszervizben javíttatod, akkor az biztos, h gazdasági totálkár.
Ha hozzáértő szervizzel, ő nem horror árakon dolgozik, de nincs meg az végtelen alkatrészkészlete. Pl. nálam a DTS1 chip tuti hibás, az 20ezer (csak anyagár) de lehet, h a DTS2 csip is hibás, az viszont 50, de az csak akkor derül ki, ha bent van egy hibátlan DTS1 chip, amit meg kéne rendelni, kifizetni, aztán lehet, h feleslegesen. + az egyéb hibák lehetősége is fennáll. Ilyenkor az van, h áll a szerelőnél, amíg nem hoznak egy másik példányt amiből ki tudja venni és kipróbálni az 1. chippel működik-e.Nálam pl. most az 1. chip hibás, a 2. jó. Ez még így bele is férne javítási díjjal. Viszont előtte egy másik szerelőnél volt, akitől visszakaptam, h "nem tudott vele foglalkozni" de akkor már meg sem mukkant, persze "ő hozzá se' nyúlt". Szóval a mostani szerelő gyáritól eltérő beleszerelést tapasztalt ez persze nem bizonyítható, mert eleve használtan vettem. Most úgy néz ki, h ez a szerelő felélesztette az erősítőt, viszont a HDMI része meghalt, valószínűleg úgy tudná megcsinálni, h a chipcserével együtt HDMI nélkül működne tovább. Most ez lesz mondjuk 30, és a használt piaci értéke meg mondjuk ~60...
-
HolyFire
aktív tag
Amúgy igen...ez igaz. De érted...itt most elvekről van szó és a tisztességről... Amúgy az a terv hogy veszek jó hangfalakat apránként ahogy engedi a pénztárca, azok egy jobb erősítővel is jók lesznek....aztán egy fél év múlva ezt lecserélem egy jobbra. Ezt meg oda adom a húgomnak vagy szüleimnek a mostani hangszórókkal. Ők amúgy sem extra igényesek ilyen téren, de azért a tv doboz hangjától ez fényéves ugrás még így is.
-
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- A topik kompakt "házimozi" szettekkel igen, de hangprojektorokkal (soundbar) tapasztalatok híján nem foglalkozik.
- hozzászólás előtt olvasd el az összefoglalót!
- HÁZIMOZI, HIFI, TV beárazás topic
- Házimozi haladó szinten topic
- Hi-Fi topic
- Bomba ár! Lenovo ThinkPad L480 - i5-8GEN I 16GB I 256GB SSD I 14" FHD I HDMI I Cam I W11 I Gari!
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10600KF 16/32/64GB RAM RTX 3060 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 12400F 16/32/64GB RAM RTX 4060 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- Crucial 240GB SSD eladó
- SzoftverPremium.hu
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: PC Trade Systems Kft.
Város: Szeged