Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • freddirty

    senior tag

    válasz ozveo #7109 üzenetére

    Ihol a setup:
    Intel Core i3 10105T
    ASRock B560M-ITX/ac Mini-ITX
    32 GB RAM
    1x512 GB NVME
    2x12TB HDD
    PCIE GBIT LAN kártya (+2 port)
    Seasonic Focus GX 550 Gold
    Fractal Design Node 304 Black

    Idle állapotban a HDD-k spindownban vannak. A gép 25w-ot fogyaszt, ha kell akkor pörögnek csak fel a HDD-k, amiknek darabja 5W-ot fogyaszt. Egyszer mértem egy hónapig okoskonnektorral és 29-30w az átlag.
    Normál állapotban 0-2% a CPU terhelés. Mail szerver, syslogserver, Pihole, Frigate, swag reverse proxy, rtorrent, mediaszerverek (sonarr, radarr, oveerseerr, jackett, plex), home assistant, mqtt, zigbee2mqtt,mariadb ami megy rajta konténerekben.
    A HDD-k akkor pörögnek fel ha a plex használva van, illetve éjjel ha mozgatás/backup van cache-ből HDDre.
    Sajnos a mobo csak 4 SATA csatis (a házban elférne 6) így még van két dobásom ha bővülnék. (de próbálom a media tárhelyet kordában tartani a családban).

    Note1: A táp erős túlkapás erre, de megtetszett mert kapcsolható a tápventi. Egyébként egy gold 300W táp elég lenne és vszleg pár wattal levinné az ide fogyasztást (redditen van olyan akinek hasonló a konfig és 19w idle, csak kisebb/jobb táppal)
    Note2: Az ideális egy ASrock H570M lap lenne mert azon van egy plusz NVME slot, meg egy plusz LAN port. De már sehol nem lehetett beszerezni amikor összeraktam.

Új hozzászólás Aktív témák