-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
enginev3.0
félisten
Ami a feature pack része.
Egy átlag felhasználó erről semmit nem fog tudni.
Szerintem nem lesz ritka eset, hogy valaki zajos környezetben szeretne megoldást, lát egy wifi7 reklámot, hogy ez pont megoldás lenne az ő problémájára, aztán megveszi a dual band wifi7 routert, mert azt sem tudja, hogy melyik fán terem a 6Ghz.
Ez kb olyan mint az 5g nem 5g a mobilszolgáltatóknál
Mindenkit ott vernek át ahol tudnak, marketinggel -
-FreaK-
veterán
Ami a feature pack része.
Egy átlag felhasználó erről semmit nem fog tudni.
Szerintem nem lesz ritka eset, hogy valaki zajos környezetben szeretne megoldást, lát egy wifi7 reklámot, hogy ez pont megoldás lenne az ő problémájára, aztán megveszi a dual band wifi7 routert, mert azt sem tudja, hogy melyik fán terem a 6Ghz.
-
MaCS_70
félisten
Ezzel szerintem nincs semmi gond, sőt, ez így jó.
A Wifi7 NEM a 6 GHz-ről szól, az csak kedvezőbb fizikai környezetet biztosít a Wifi7 működéséhez.
MaCS
-
E.Kaufmann
veterán
Na ja, de a modulációkat tudja, MLO-t tudja (gondolom, de volt aki működő MLO nélkül adott ki korai eszközt, és nem is valami nóném jancsi, azzal a felkiáltással, hogy majd jön az új(abb) fw(-k valamelyiké)vel
), úgyhogy jólvanazúgy 
-
-FreaK-
veterán
Hogy a fenébe sikerült így létrehozni a szabványt, hogy rá lehet nyomni egy routerre, hogy Wifi7, úgy hogy nem tudja a 6Ghz-et? Ráadásul külön megkülönböztetés nélkül, ez így elég közel jár a vásárlói megtévesztéshez.
-
MaCS_70
félisten
Maga az eszköz a kategóriájában alapszintű eszköznek biztosan tökéletes. Tehát 6 GHz nélküli Wifi7 eszköznek -- amiről a cikk ugye bölcsen elfelejtett említést tenni.
Szerintem sem volt éppen elegáns húzás.
De még egy marketingcikkben sem értem, hogy mit jelent a "...jelerősítő vagy ismétlő módban működtethető. " tulajdonság. Azt már megszoktam, hogy ideológiailag kevésbé képzett polgártársaink jelerősítőnek hívják a jelismétlőt. (Bár a jelismétlő sem korrekt kifejezés.) De így, egymás mellett mégis mit jelent a "jelerősítő vagy ismétlő"???
Asus routert egyébként húsz éve használok, aktívan tizenöt éve. Bő húsz eszközzel foglalkoztam ebben az időszakban, amelynek a többsége a mai napig látókörömben van. Mindegyik kifogástalanul és panaszmentesen működik.
MaCS
-
E.Kaufmann
veterán
Nem csak az internet miatt jön jól a giganet, azért egy helyi NAS is meghálálja. A 6GHz-n (ha lenne
) meg nincs olyan, hogy a szomszéd ezeréves routere bezavar, az újabb szabványok meg kevésbé zavarják egymást, így sokkal stabilabb lehet és ha nem akarsz távsebészkedni, akkor szinte mindenre elég, amihez eddig vezetékelni kellett. -
makoss
veterán
Elöbb giganetet mindenkinek aztán felőlem jöhet a wifi 37 is
-
belys
csendes tag
-
E.Kaufmann
veterán
Féláron, OpenWrt támogatással amúgy érdekelne, de vicces, hogy drágább maga a 6GHz, mint az újabb modulációs sémál támogatása és az MLO. Valami szoftveres megvalósítása az utóbbinak jöhetne OpenWRT-be régebbi eszközökhöz.
-
roseA580
aktív tag
Hazugságot azért nem kéne leírni!

Még ráutaló magatartással sem.Ui:
Nekem egyébként nincs sok bajom az Asussal, Asus alaplapot és routert használok.
A jó öreg RT-AC65P még mindig jól teljesít nálam, elértem már több mint 1800 Mbits sebességet is vele (fel/le irány összesítve). -
FattyDove
őstag
Asus promóciós reklám. Mit vártál?

-
Victorio
aktív tag
Még mindig divat a csak 1 db 2.5G-s portot teszünk rá típusú mókusvakítás?
De látom sikerült még ezt is megfejelni a 6GHz-es rádió hiányával.Rendkívül jövőtálló, tényleg érdemes erre cserélni a régi routered.
-
gubacsino
aktív tag
Én lépre mentem...
Az elöző kettő is Asus volt, akkor legyen a kövi is az. Nem voltam elég körültekintő, és csak a Wifi 7 lebegett a szememim elött.
Persze a BE56 teszi a dolgát, de akkor is 6 GHz-es frekvencia és 320 MHz-es csatornaszélesség nélkül eszköz, mint ez is.
-
Waikiki
tag
Tök jó, hogy a cikk a 6 GHz emlitesevel indul, mint a WiFi 7 egyik nagy elonyevel, majd a router ismertetesenel a "dual band" kifejezés mögé bujtatja azt a tényt, hogy ez a router bizony nem kezeli ezt a sávot.
-
Dr.FantastiK
őstag
Hat ez a Router , igy, nagyon sovány !!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Acer Nitro V - ANV15 - 15.6"FHD 165Hz - Ryzen 5 7535HS - 32GB - 1TB - RTX 4050 - Win11 - 3 év gari
- Steam Deck LCD 512GB Megkímélt, minden tartozékkal
- Apple iPhone 15 Pro 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Apple watch Ultra 2 akku 99% akció!!
- iPhone 17 Pro max 256GB bontatlan! gyári független 3 év jótállás!!! Akció!!
- GIGA AKCIÓ! Dell Pro Plus 14 Core Ultra 5 238V 32GB 512GB FHD+ TouchScreen ProPlus gar: 2028.10.07
- 27% - GAMING PC! Intel i7-13700KF / RTX 4070 Ti / Z690 / 32GB 3600MHz / 1TB NVMe / 850w! BeszámítOK
- AKCIÓ! apphire B650M R5 7600 64GB DDR5 512GB SSD RTX 4070 12GB Zalman S2 TG Adata 750W
- AKCIÓ! ASRock H510M i3 10105F 8GB DDR4 256GB SSD GTX 1050 Ti 4GB Rampage SHIVA DeepCool 400W
- Azonnali készpénzes AMD Radeon RX 9000 sorozat videokártya felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
Állásajánlatok
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
), úgyhogy jólvanazúgy 



