Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Essejó

    veterán

    Lecsós Pizza
    30 dkg liszt
    1 ek étolaj
    2 dl víz
    fél élesztő (tán 2 dkg?) Én bele szoktam tenni egy fél instant zacsit.
    1/2 dl tej
    1 tk só
    csipet cukor
    Az élesztőt megfuttatod a csipet cukorral a tejben
    Ezt elkevered a liszttel, olajjal, vízzel, ízlés szerint sózod. Az 1 tk elég szokott lenni, de nem minden só egyformán sós. Szóval a cuccot simára kevered. Nem gyúrod, fakanállal keverhető sűrű massza, és 45-60 percig langyos helyen keleszted.
    Közben elkészíted a feltétet. Kell egy adag lecsó, natúr tojás nélküli. Apróra vágsz, 3-4 debrecenit, 20 dkg szeletelt sonkát, 3 virslit, 20 dkg krinolint. Ezeket beleteszed a lecsóba és megrottyantod.
    Egy magas falú tepsit kizsírozol (én olajozni szoktam) és kilisztezed. A megkelt tésztát elteríted benne,(az egyszerűség kedvéért olajos kézzel széthúzgálod mert nehezen terül) és erre a nyers(!) tésztára teszed a lecsöpögtetett ragut. Az egészet gazdagon megszórod reszelt sajttal. (trappista vagy amit szoktál) Addig sütöd amíg a sajt aranysárga nem lesz.
    A ragu kicsit besüllyed a tésztába, viszont a tészta alja kellemesen ropogós lesz. Kockára vágod, és frissen fogyasztod. De kihűlve is finom, ha marad. :)

    [ Szerkesztve ]

    Az emberiséget ősidők óta két dolog foglalkoztatja: 1. Ki találta fel a munkát? 2. A többiek miért nem verték agyon?

Új hozzászólás Aktív témák