Hirdetés
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- AMD FX
- Melyik tápegységet vegyem?
- Milyen nyomtatót vegyek?
- Nyáron hozza a Steam Machine-t és a Frame-et a Valve
- Haladó fotósok digitális fényképei
- Ventilátorok - Ház, CPU (borda, radiátor), VGA
- Samsung LCD és LED TV-k
- Shield TV-t csinált a Shieldből az NVIDIA
- Gaming notebook topik
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
domedee
senior tag
Sziasztok, tippet kérnék, hogy hol lehet 4.4mm-es balanced kábelből hosszabbítót kapni fejhallgatóhoz? 2-3m hosszúra lenne alkalmadtán szükségem. Nem akarom a világ pénzét is rákölteni, de egyáltalán találni is alig sikerül. Még az aliexpress is csak 1-2 találatot ad.
-
Patice
nagyúr
Sziasztok!
Nappaliból a szomszédos szobába szeretnék átvinni hangot/képet, fullHD felbontás, sztereó hang, semmi extra, késleltetés stb. nem okoz gondot. Egyik opció, hogy a padlásra minden szobából van felállás bevésve a falba, így 30-40m-es optikai hdmi kábel jó lehet, de csak microHDMI átalakítós, mert nem férne más bele a csőbe. Másik, hogy vezeték nélküli adó-vevővel oldom meg. Mindkét esetben kérdésem, hogy van-e tapasztalat aliexpresszes költséghatékony megoldással, mennyire megbízható egyik, másik variáció?
Előre is köszönöm!Én inkább egy LAN kábeles HDMI konverterrel oldanám meg.
HDMI megy be, LAN kábelen közlekedik az adat sima RJ45 csatlakozóval a végén. Ezt tudod magad is szerelni.
A másik oldalon a konverter LAN-ból csinál HDMI-t. -
morfondőr
addikt
Sziasztok!
Nappaliból a szomszédos szobába szeretnék átvinni hangot/képet, fullHD felbontás, sztereó hang, semmi extra, késleltetés stb. nem okoz gondot. Egyik opció, hogy a padlásra minden szobából van felállás bevésve a falba, így 30-40m-es optikai hdmi kábel jó lehet, de csak microHDMI átalakítós, mert nem férne más bele a csőbe. Másik, hogy vezeték nélküli adó-vevővel oldom meg. Mindkét esetben kérdésem, hogy van-e tapasztalat aliexpresszes költséghatékony megoldással, mennyire megbízható egyik, másik variáció?
Előre is köszönöm! -
cibus
senior tag
Hello!
Bocs, PC - TV, de máshol nem igazán írnak.
TCL 55c805 (4K 144 VRR) tv és 9060xt 16gb VGA közé keresek HDMI kábelt. 2.1 elég, vagy kellene a 2.1b? Melyikből milyet ajánlanátok? Gondolom nem a legolcsóbbat kellene megvenni, de azért nem is a legdrágább a cél. Ár/értékben melyik lehet jó , amivel nem lesz gond akár a 144Hz-el sem?
2 méter kellene, így gondolom nem kell optika. Ugreen pl jó? Vagy mi ajánlott márka?
Köszi -
liszi70
nagyúr
Sziasztok, ha házimozi rendszer kábelezés a téma, akkor jó topikban vagyok?
Most zajlik a lakásom felújtása, és azon gondolkodom, hogy építsek-e ki 5.1-es rendszert a jelenlegi 3.1-es helyett. Adott egy 6x5 méteres nappali, ahol ezen a falon lesz a tévé és az erősítő/front hangfalak, és ez lenne a hátsó fal, ahová a surround hangfalak kerülhetnek. Csak a falon tudom elképzelni, nem akarok a szoba "közepén" állványt (sem a feleségem).
Meg tudjátok mondani, hogyan szokták az ehhez tartozó kábelezést megoldani szépen?
Opció lehetne, hogy mivel lesz egy gipszkarton doboz a mennyezeti sarokban végig, így ott el tudnám vinni hátra a kábelt. Viszont onnan meg lefelé kellene vésni a hangfalakhoz a kiállást, ami problémás, mert keresztben futnak az elektromos vezetékek (a kötődobozok magasságában, lásd a képen). Emellett pedig többen tanácsolták, hogy ne vigyen a hangfal kábelt hosszan az elektromos vezetékek mellett (10 méter), mert sok zajt összeszed.
Másik ötlet, hogy a padlóburkolathoz olyan szegélyt választunk, amiben elférne kábel és alul futna végig. Ezzel viszont az a bajom, hogy az erkélyajtónál nem tudom rejtve továbbvinni a kábelt, mert ott nem lesz szegély, szóval nem tudom, hogyan vigyem át a kábelt az erkélyajtó másik oldalára. -
Mauzes
addikt
Sziasztok, ha házimozi rendszer kábelezés a téma, akkor jó topikban vagyok?
Most zajlik a lakásom felújtása, és azon gondolkodom, hogy építsek-e ki 5.1-es rendszert a jelenlegi 3.1-es helyett. Adott egy 6x5 méteres nappali, ahol ezen a falon lesz a tévé és az erősítő/front hangfalak, és ez lenne a hátsó fal, ahová a surround hangfalak kerülhetnek. Csak a falon tudom elképzelni, nem akarok a szoba "közepén" állványt (sem a feleségem).
Meg tudjátok mondani, hogyan szokták az ehhez tartozó kábelezést megoldani szépen?
Opció lehetne, hogy mivel lesz egy gipszkarton doboz a mennyezeti sarokban végig, így ott el tudnám vinni hátra a kábelt. Viszont onnan meg lefelé kellene vésni a hangfalakhoz a kiállást, ami problémás, mert keresztben futnak az elektromos vezetékek (a kötődobozok magasságában, lásd a képen). Emellett pedig többen tanácsolták, hogy ne vigyen a hangfal kábelt hosszan az elektromos vezetékek mellett (10 méter), mert sok zajt összeszed.
Másik ötlet, hogy a padlóburkolathoz olyan szegélyt választunk, amiben elférne kábel és alul futna végig. Ezzel viszont az a bajom, hogy az erkélyajtónál nem tudom rejtve továbbvinni a kábelt, mert ott nem lesz szegély, szóval nem tudom, hogyan vigyem át a kábelt az erkélyajtó másik oldalára. -
liszi70
nagyúr
Sziasztok!
Vettem egy vintage Sony rádiós erősítőt.
A hangfal kivezetései sima csavar szorításúak.
A kérdésem az lenne hogy ha értelmes hangfal kábelt szeretnék hozzá szerelni, akkor villás sarut tegyek a hangfal kábel végére?
Pl ezt?A kivezetés:
(A kép csak netes screenshot, lusta voltam fotózni.
)Én nem tennék villát, felesleges. A csupasz kábelvéget leónoznám, hogy ne szálkásodjon, aztán mehet a csavar alá.
-
Pöttön
őstag
Sziasztok!
Vettem egy vintage Sony rádiós erősítőt.
A hangfal kivezetései sima csavar szorításúak.
A kérdésem az lenne hogy ha értelmes hangfal kábelt szeretnék hozzá szerelni, akkor villás sarut tegyek a hangfal kábel végére?
Pl ezt?A kivezetés:
(A kép csak netes screenshot, lusta voltam fotózni.
) -
liszi70
nagyúr
Felesleges pénzkidobásra, placebo-alapú "fejlesztésre" készülsz. Gyere át ide, pontosabban is el tudjuk magyarázni, hogy miért.
-
Tragger
tag
-
BBéci
legenda
-
BBéci
legenda
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok (ha nem küldjetek tovább).
Egy régi Technics sztereó erősítőhöz szeretnék telefonnal (Samsung) kapcsolódni.
Tudnátok ajánlani Bluetooth átalakítót ami támogatja az LDAC vagy Aptx kódeket?Nem kábeles téma a Bluetooth.
-
Tragger
tag
Van esetleg valakinek Isotek V5 Gemini tápelosztója? Jól gondolom, hogy még külön kábelt kell hozzá venni, nem jár hozzá gyárilag? Ha igen, gondolom érdemes ugyanolyan kábelt venni hozzá, mint amivel az erősítő és a streamer is kötve lenne?
-
< CyberBob >
őstag
Sziasztok!
Remélem jó helyre írok (ha nem küldjetek tovább).
Egy régi Technics sztereó erősítőhöz szeretnék telefonnal (Samsung) kapcsolódni.
Tudnátok ajánlani Bluetooth átalakítót ami támogatja az LDAC vagy Aptx kódeket? -
Patice
nagyúr
-
KisApám
addikt
Sziasztok!
50 cm-es RCA-RCA kábel kellene, nem aranyáron, de nem 0.5 négyzetmilliméter átmérőjű

Hol lehet venni BPesten? -
Ctrl+Alt~Del
őstag
"Nem gondoltam, hogy kábelre kell majd költenem 50-60 ezer forintot."
Miért "kell"? Egyáltalán nem "kell". Amit BBéci először mondott, korrekt volt. 1000Ft/méter ár körül is kapsz megfelelő kábelt. Lényeg, hogy a hosszhoz mérten elég legyen a vastagsága, és tényleg réz legyen, ne pedig annak kinéző rezezett alu.Szerelt kábelt fogok venni, a nem flex verziót.
Köszi a segítséget neked is. -
liszi70
nagyúr
Baráti? :-D
Én nem értek hozzá, de dobtam egy hátast. Nem gondoltam, hogy kábelre kell majd költenem 50-60 ezer forintot.
Kaptam egy ilyen segédletet, de ez nekem kínai.
"Nem gondoltam, hogy kábelre kell majd költenem 50-60 ezer forintot."
Miért "kell"? Egyáltalán nem "kell". Amit BBéci először mondott, korrekt volt. 1000Ft/méter ár körül is kapsz megfelelő kábelt. Lényeg, hogy a hosszhoz mérten elég legyen a vastagsága, és tényleg réz legyen, ne pedig annak kinéző rezezett alu. -
BBéci
legenda
Úgy, hogy nem lesz elég a 2 méter.
2x3 m 20000 Ft. Az a Flex változat, de megfelel a céljaidnak.
-
Ctrl+Alt~Del
őstag
-
BBéci
legenda
Baráti? :-D
Én nem értek hozzá, de dobtam egy hátast. Nem gondoltam, hogy kábelre kell majd költenem 50-60 ezer forintot.
Kaptam egy ilyen segédletet, de ez nekem kínai.
26000 Ft a 2x2 méteres, hogy jött ki az 50-60000?
Mellesleg nem muszáj szereltet venni, az mindig drágább. -
Ctrl+Alt~Del
őstag
Baráti? :-D
Én nem értek hozzá, de dobtam egy hátast. Nem gondoltam, hogy kábelre kell majd költenem 50-60 ezer forintot.
Kaptam egy ilyen segédletet, de ez nekem kínai.
-
BBéci
legenda
Köszi a választ!
Kaptam konkrét ajánlást egy üzlettől: ezt.
2 méternél nem hiszem, hogy több fog kelleni. Egy Marantz Stereo 70 erősítővel fogom használni.
Meglepően baráti az ára, viszont a hosszán ne spórolj! Ha netán átrendezed a szobát vagy máshová kerül a rendszer, akkor szívás lehet a rövid kábel.
-
Ctrl+Alt~Del
őstag
Mindenképpen egyforma hosszúak legyenek, de azt, hogy pontosan mit vegyél, nagyon nehéz megmondani.
Nem csak a hangdobozok típusa lényeges, hanem az erősítőé is.
1000 Ft/méter árfekvésben sokfélét kínálnak, az a legfontosabb, hogy OFC, vagyis oxigénmentes réz legyen az alapanyaga.
Később kérhetsz kölcsön kábeleket, amiket összehasonlíthatsz a sajátoddal és akkor eldöntheted, érdemes-e másikat jobbat, drágábbat venni.Köszi a választ!
Kaptam konkrét ajánlást egy üzlettől: ezt.
2 méternél nem hiszem, hogy több fog kelleni. Egy Marantz Stereo 70 erősítővel fogom használni.
-
BBéci
legenda
Sziasztok, hangfalkábelt szeretnék vásárolni Klipsch RP600MII hardverhez. Mivel teljesen járatlan vagyok a témában, érdeklődöm, hogy a milliónyi hangfalkábel közül mit érdemes illetve nem érdemes venni?
Jó minőséget szeretnék, ami tartós, de ne legyen aranyárban, tudom, hogy több millió forintos kábelek is léteznek.
Illetve, érdemes ezeket szimmetrikusan venni, azaz, jobb és baloldalra is ugyanolyan hosszú legyen a kábel? Van ennek jelentősége? Az egyik doboz közelebb lesz az erősítőhöz, mint a másik, így az akár lehetne rövidebb.
Tudnátok ajánlani konkrét típust/márkát?
Mindenképpen egyforma hosszúak legyenek, de azt, hogy pontosan mit vegyél, nagyon nehéz megmondani.
Nem csak a hangdobozok típusa lényeges, hanem az erősítőé is.
1000 Ft/méter árfekvésben sokfélét kínálnak, az a legfontosabb, hogy OFC, vagyis oxigénmentes réz legyen az alapanyaga.
Később kérhetsz kölcsön kábeleket, amiket összehasonlíthatsz a sajátoddal és akkor eldöntheted, érdemes-e másikat jobbat, drágábbat venni. -
Ctrl+Alt~Del
őstag
Sziasztok, hangfalkábelt szeretnék vásárolni Klipsch RP600MII hardverhez. Mivel teljesen járatlan vagyok a témában, érdeklődöm, hogy a milliónyi hangfalkábel közül mit érdemes illetve nem érdemes venni?
Jó minőséget szeretnék, ami tartós, de ne legyen aranyárban, tudom, hogy több millió forintos kábelek is léteznek.
Illetve, érdemes ezeket szimmetrikusan venni, azaz, jobb és baloldalra is ugyanolyan hosszú legyen a kábel? Van ennek jelentősége? Az egyik doboz közelebb lesz az erősítőhöz, mint a másik, így az akár lehetne rövidebb.
Tudnátok ajánlani konkrét típust/márkát?
-
Fitzgerald
veterán
Amire a nyíl mutat, az is hangszóró csatlakozó, de nem az kell neked.
Alatta az a sok piros és fekete kicsavarható, előbukkan egy nyílás, oda dugd a vezetéket, majd szorítsd rá a "kupakot"!
Tegnap leírtam, hogy melyikekbe kell dugdosni. Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor az erősítő menüjében is el fogsz veszni.Azzal már nem én fogok szórakozni, köszi a segítséget!
-
BBéci
legenda
Köszi, tehát akkor ezt a két vezetéket kihúzom a wagoból, mondjuk akkor legyen szó 5 hangfalról:

És akkor hova dugom az 5x2 vezetéket (mert ugye 5 hangfalról van szó) az erősítő hátulján? Én itt RCA-hoz hasonló kimeneteket látok, meg banana csatlakozót, csupasz hangfalkábelt szerintem csak oda lehet dugni, ahová nyilaztam:
Bocs hogy ennyire körülményes vagyok, de tényleg fingom sincs az egészről.Amire a nyíl mutat, az is hangszóró csatlakozó, de nem az kell neked.
Alatta az a sok piros és fekete kicsavarható, előbukkan egy nyílás, oda dugd a vezetéket, majd szorítsd rá a "kupakot"!
Tegnap leírtam, hogy melyikekbe kell dugdosni. Ha ennyire nem értesz hozzá, akkor az erősítő menüjében is el fogsz veszni. -
Fitzgerald
veterán
Köszi, tehát akkor ezt a két vezetéket kihúzom a wagoból, mondjuk akkor legyen szó 5 hangfalról:

És akkor hova dugom az 5x2 vezetéket (mert ugye 5 hangfalról van szó) az erősítő hátulján? Én itt RCA-hoz hasonló kimeneteket látok, meg banana csatlakozót, csupasz hangfalkábelt szerintem csak oda lehet dugni, ahová nyilaztam:
Bocs hogy ennyire körülményes vagyok, de tényleg fingom sincs az egészről. -
BBéci
legenda
Értem köszi, akkor annyi az egész, hogy csupasz plusz/minusz kábelek (vagy banana plug) kellenek a wagoba az erősítőből, és kész is?
Nem!
A Wago felesleges.
A hangdobozból (Speakon csatlakozóból kilógó vezetéket kell az erősítő hangszóró kimenetéhez csatlakoztatni, beszorítani. Ha rövid a vezeték, akkor ne toldozgasd, hanem vegyél megfelelő hosszúságút és annak az egyik végére szereld fel a Speakont. -
Fitzgerald
veterán
Bluetooth adaptert/vevőt ajánlani nem tudok, sosem találkoztam olyannal, csak futólag olvastam róluk. Csak telefon kihangosításra és szubláda távirányításra használok Bluetooth átvitelt.
Az erősítőbe csupasz vezetékeket (piros/fekete vagy plusz és mínusz) és banándugókat lehet csatlakoztatni. Utóbbi egyáltalán nem fontos.
Ismétlem, nem jó ötlet 6 db hangdoboz, csak 5 kell a korábban leírt elrendezés szerint. Esetleg 7, de mindenképpen páratlan legyen!Értem köszi, akkor annyi az egész, hogy csupasz plusz/minusz kábelek (vagy banana plug) kellenek a wagoba az erősítőből, és kész is?
-
BBéci
legenda
Köszi, tudnál ilyen bluetooth adaptert ajánlani esetleg? Tényleg nem értek a témához.
4 darab ugyanolyan hangfal van amúgy, ezek kisebbek. Van kettő nagyobb, illetve egy nagy dög mélyláda, az nem lesz bekötve (nem tudom miért, de nem lesz). Tehát csak ez a hat darab lesz. Ez nekem csak egy meló, amihez nem értek. De nincs más aki megcsinálja. Nagyon nem lehet variálni a dolgon, ezért próbálom a logikát elengedni. Lényeg hogy működjön valahogy.
Szerintem a wago-k azért kerültek oda, mert valamilyen banándugós kábeleket akarnak így csatlakoztatni, aminek az egyik végén a banán plug van (ami az erősítőbe megy), a másik vége pedig csupasz, és azt akarják a wagoba bekötni (a megfelelő ereket), hogy a speakon-nal össze legyen kötve, de tényleg fogalmam sincs.Ezek alapján esetleg tudnál ebbe a setupba illő hülyebiztos ajánlást írni kábelekre?
Bluetooth adaptert/vevőt ajánlani nem tudok, sosem találkoztam olyannal, csak futólag olvastam róluk. Csak telefon kihangosításra és szubláda távirányításra használok Bluetooth átvitelt.
Az erősítőbe csupasz vezetékeket (piros/fekete vagy plusz és mínusz) és banándugókat lehet csatlakoztatni. Utóbbi egyáltalán nem fontos.
Ismétlem, nem jó ötlet 6 db hangdoboz, csak 5 kell a korábban leírt elrendezés szerint. Esetleg 7, de mindenképpen páratlan legyen! -
Fitzgerald
veterán
Az nem sztereó, hanem sokpontegyes házimozi erősítő. Mivel elég régi, Bluetooth bemenete nincs, csak valamilyen adapterrel lehet "felokosítani".
6 db hangdobozt akkor csatlakoztass hozzá, ha azokból az egyik aktív szubbasszus láda. Másképp nem jön ki a matek.
Miért kerültek Wago-k a vezetékekre? Felesleges, hacsak nem toldani akarod, mert rövidek. A Yamahán feliratozva vannak a hangszóró csatlakozók, azok alapján kösd be a hangdobozokat. Jobb és bal frontsugárzó, centersugárzó, jobb és bal háttér (surround) sugárzó. Ez 5, nem több. A szubládának RCA kimenet van az erősítőn.Köszi, tudnál ilyen bluetooth adaptert ajánlani esetleg? Tényleg nem értek a témához.
4 darab ugyanolyan hangfal van amúgy, ezek kisebbek. Van kettő nagyobb, illetve egy nagy dög mélyláda, az nem lesz bekötve (nem tudom miért, de nem lesz). Tehát csak ez a hat darab lesz. Ez nekem csak egy meló, amihez nem értek. De nincs más aki megcsinálja. Nagyon nem lehet variálni a dolgon, ezért próbálom a logikát elengedni. Lényeg hogy működjön valahogy.
Szerintem a wago-k azért kerültek oda, mert valamilyen banándugós kábeleket akarnak így csatlakoztatni, aminek az egyik végén a banán plug van (ami az erősítőbe megy), a másik vége pedig csupasz, és azt akarják a wagoba bekötni (a megfelelő ereket), hogy a speakon-nal össze legyen kötve, de tényleg fogalmam sincs.Ezek alapján esetleg tudnál ebbe a setupba illő hülyebiztos ajánlást írni kábelekre?
-
NIceh
junior tag
Életemben nem hallottam erről a webhelyről, de pl. egy ilyennel kapcsolgathatnál:
https://www.joom.com/hu/products/6581102f0b4858011cefe2ef?openPayload=%7B%22position%22%3A2%7D&variant_id=6581102f0b4858f31cefe2f1
És olyan hosszú kábellel kötnéd be amilyennel akarnád.
u.i.: Amúgy copilot szerint létező piactér.Köszi szèpen, igen kiràly vagy.
Màr megis rendeltem.
-
BBéci
legenda
Sziasztok! Gyors segítséget szeretnék kérni.
Van ez a sztereó erősítő:

És szeretnék 6 darab hangfalat rákötni, ezeken speakon bemenet van:

A speakon csatlakozók be lettek dugva a hangfalak bemeneteibe, a csatlakozók vége le lett wagozva.

Milyen kábellel tudnám ezt a hat hangfalat a képen lévő erősítőhöz csatlakoztatni, mely csatornákba dugjam őket, illetve lehet-e forrásként valamilyen bluetooth-os megoldást használni ehhez a rendszerhez? Erre is szeretnék ajánlást kérni. Igazából nem alternatívát keresek, ha hülyeség az egész akkor az; valaki ezt kérte, ha megvalósítható, így kéne megvalósítani. Köszönöm szépen!
Az nem sztereó, hanem sokpontegyes házimozi erősítő. Mivel elég régi, Bluetooth bemenete nincs, csak valamilyen adapterrel lehet "felokosítani".
6 db hangdobozt akkor csatlakoztass hozzá, ha azokból az egyik aktív szubbasszus láda. Másképp nem jön ki a matek.
Miért kerültek Wago-k a vezetékekre? Felesleges, hacsak nem toldani akarod, mert rövidek. A Yamahán feliratozva vannak a hangszóró csatlakozók, azok alapján kösd be a hangdobozokat. Jobb és bal frontsugárzó, centersugárzó, jobb és bal háttér (surround) sugárzó. Ez 5, nem több. A szubládának RCA kimenet van az erősítőn. -
Fitzgerald
veterán
Sziasztok! Gyors segítséget szeretnék kérni.
Van ez a sztereó erősítő:

És szeretnék 6 darab hangfalat rákötni, ezeken speakon bemenet van:

A speakon csatlakozók be lettek dugva a hangfalak bemeneteibe, a csatlakozók vége le lett wagozva.

Milyen kábellel tudnám ezt a hat hangfalat a képen lévő erősítőhöz csatlakoztatni, mely csatornákba dugjam őket, illetve lehet-e forrásként valamilyen bluetooth-os megoldást használni ehhez a rendszerhez? Erre is szeretnék ajánlást kérni. Igazából nem alternatívát keresek, ha hülyeség az egész akkor az; valaki ezt kérte, ha megvalósítható, így kéne megvalósítani. Köszönöm szépen!
-
fehér_ember
addikt
Életemben nem hallottam erről a webhelyről, de pl. egy ilyennel kapcsolgathatnál:
https://www.joom.com/hu/products/6581102f0b4858011cefe2ef?openPayload=%7B%22position%22%3A2%7D&variant_id=6581102f0b4858f31cefe2f1
És olyan hosszú kábellel kötnéd be amilyennel akarnád.
u.i.: Amúgy copilot szerint létező piactér. -
NIceh
junior tag
-
NIceh
junior tag
Direkt ìrtam kettővel Bèci.
Igazàbòl ezt nem kell bonyolìtani. Van egy jack dugò amit ide oda dugok, azt kell egyszerre kèt dologba bekötni, ès ilyen àtalakìtòt keresek.
Elnèzèst, ha rosszhelyre ìrtam, de nem talàltam a megfelelő fòrumot erre.
-
BBéci
legenda
Sziasztok!
Egy kis segìtsèget szeretnèk!
A Hifi rà van kötve a pc-re egy jack csatlakozòval.
Szeretnèm ezt szètosztani, hogy a pc ès a nintendoo is adjon hangot. Magyarul a nintendoora is ràkötnèm, hogy ne kelljen ide oda dugogatni.
Elkèpzelèsem, hogy egy jack elosztòba menne be a hifi jackje onnan meg 2 jack jobbra, balra pc, nintendoo.
1 anyàs fogadò ès kèt apàs elmenő eszközre gondoltam.
De legalàbb 1m-es kellene.Valaki tudna ilyet ajànlani?
Köszi szépen!
Ez szerinted belefér a házimozi kábelezés témakörbe?
Adnék tanácsot, de fogalmam sincs a hifidről és a Nintendóról. (Igen, egy o-val kell írni!)
-
NIceh
junior tag
Sziasztok!
Egy kis segìtsèget szeretnèk!
A Hifi rà van kötve a pc-re egy jack csatlakozòval.
Szeretnèm ezt szètosztani, hogy a pc ès a nintendoo is adjon hangot. Magyarul a nintendoora is ràkötnèm, hogy ne kelljen ide oda dugogatni.
Elkèpzelèsem, hogy egy jack elosztòba menne be a hifi jackje onnan meg 2 jack jobbra, balra pc, nintendoo.
1 anyàs fogadò ès kèt apàs elmenő eszközre gondoltam.
De legalàbb 1m-es kellene.Valaki tudna ilyet ajànlani?
Köszi szépen!
-
Rockland
tag
Heló. Bocsi ha rossz topikba írok, fogalmam sincs ezzel melyikhez forduljak.
Az lenne a kérdésem hogy:
Van 2 aktív hangfalam ami rca-val kapcsolódik össze jobb és bal és ezekből jön egy jack kábel amin ugye jön a hang amiről le akarsz játszani valamit. Az érdekelne hogy 2 ilyen hangfalat meg egy hasonlo kissebbet hogyan tudnék 1 jack bemenetire kötni amit a gépbe dugok és szóljön midegyik.
Mindenféle jack elosztóval próbálkoztam de össze vissza szólnak jobb/bal. Ha nem dugom be teljesen akkor jó, ha bedugom akkor csak egyik oldal szól szóval katyvasz az egész. Van erre megoldás?
-
Ájvé
veterán
Sziasztok
Adott egy projektor, Fiio K5Pro ESS AMP és egy fejhallgató. Most usb-n van összekötve az AMP a projektorral, de nem jó, néha vannak apró szakadások a hangban illetve csak kéken világít vagyis gyenge a fogadott jel. Ezért úgy gondoltam más audio csatornát keresek. Projektoron van még mini Toslink és HDMI ARC. Legegyszerűbb egy mini Toslink adapter lenne és optikai kábellel összekötni. A második HDMI ARC leválasztó, így már lehetne Digitális Coax kábel is.
Van értelme vagy előnye a másodiknak? Vagy maradjak a Toslinknél inkább, az a biztos. (Néztem ezeket a HDMI ARC leválasztókat, de annyira nem meggyőző illetve hang minőség sem biztos hogy jobb lenne ha jól gondolom illetve tovább bonyolítja az egészet.)
Előre is köszönöm a válaszokat/javaslatokat. -
chris-v
senior tag
-
liszi70
nagyúr
-
chris-v
senior tag
-
BBéci
legenda
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Vagy egy pc-hez való Logitech X-540 5.1-es hangszettem.
Sajnálnám eladni, és úgy alakult, hogy a PC másik szobába került, oda viszont nem kell a hang szett. Ezért gondoltam a tv-re rákötném.
Egy ilyen SPDIF digitál analóg átalakítóra gondoltam első körben:
https://www.aliexpress.com/item/1005005266804132.htmlViszont a hangfalhoz 3,5 mm jack van ami össze köti a PC-vel, ezen meg RCA csatlakozók vannak. Nyilván össze lehetne kötni valami rca jack kábelekkel. De nincs valami elegánsabb megoldás, vagy valami más megoldás?
Néztem külső hangkártyát is, amin van SPDIF bemenet, de ha jól értem, ott nem maga a hardver fogja dekódolni, szóval kell neki valami pc az usb végére, nem csak a táp.Nem ennek a topiknak a témája.
Jó ötlet az átalakító. Olyat vegyél, aminek a kimenetei megegyeznek azzal, amilyet a Logitech kíván! Állítólag létezik. -
chris-v
senior tag
Sziasztok!
Egy kis segítség kellene. Vagy egy pc-hez való Logitech X-540 5.1-es hangszettem.
Sajnálnám eladni, és úgy alakult, hogy a PC másik szobába került, oda viszont nem kell a hang szett. Ezért gondoltam a tv-re rákötném.
Egy ilyen SPDIF digitál analóg átalakítóra gondoltam első körben:
https://www.aliexpress.com/item/1005005266804132.htmlViszont a hangfalhoz 3,5 mm jack van ami össze köti a PC-vel, ezen meg RCA csatlakozók vannak. Nyilván össze lehetne kötni valami rca jack kábelekkel. De nincs valami elegánsabb megoldás, vagy valami más megoldás?
Néztem külső hangkártyát is, amin van SPDIF bemenet, de ha jól értem, ott nem maga a hardver fogja dekódolni, szóval kell neki valami pc az usb végére, nem csak a táp. -
sbe561
tag
Sziasztok!
Lehet hogy nem ide kellene írnom, de egy usb-s hifi-t fel lehet okosítani egy usb-s Bluetooth adapterrel, hogy BT képes legyen, vagy csak az audio bemeneten keresztűl? -
Psychopeti
senior tag
-
liszi70
nagyúr
Köszönöm lehet hogy őt választom majd akkor!
Nekem meg a Van Damme LCOFC van, és szerintem az is nagyon jó kábel!
Mindkettő bőven jó, vedd azt, amelyiket olcsóbban megkapod. -
Psychopeti
senior tag
Sziasztok! Ezen két kábel közül melyik lenne jobb választás?

Van Damme UP-LCOFC HI-FI 4.00 mm²
QED QE1451 XT40i 4.00 mm²
Meghallgatásra nincs lehetőségem.
Köszönöm előre is!
Köszönöm lehet hogy őt választom majd akkor!
-
Epic30
csendes tag
Sziasztok! Ezen két kábel közül melyik lenne jobb választás?

Van Damme UP-LCOFC HI-FI 4.00 mm²
QED QE1451 XT40i 4.00 mm²
Meghallgatásra nincs lehetőségem.
Köszönöm előre is!
Nekem az XT40i van, szerintem nagyon jó kábel! Ajánlom!
(a másikat nem ismerem). -
Psychopeti
senior tag
Sziasztok! Ezen két kábel közül melyik lenne jobb választás?

Van Damme UP-LCOFC HI-FI 4.00 mm²
QED QE1451 XT40i 4.00 mm²
Meghallgatásra nincs lehetőségem.
Köszönöm előre is!
-
BBéci
legenda
Biztosan nem rontasz vele, de nem optimális.
-
t.zolka
aktív tag
liszi70, köszi, de az a topik... jaj
Egy régi Bonsai-Akustik Ideal az alany, és gondoltam, hogy a kábelsarus, elég vékonyka vezetékeket kicserélném. Ha már a hangváltó fel lett újítva, akkor ezen már ne múljon.
És abból a Van Den Hul-ból van is itthon vagy 5 méter.
-
BBéci
legenda
-
liszi70
nagyúr
-
t.zolka
aktív tag
Sziasztok!
Hangdoboz belső átkábelezésére még mindig a Van Den Hul The Skyline Hybrid az ajánlott? -
Patice
nagyúr
Sziasztok
Abba szeretnék segítséget kérni hogy elővettem a régi házi mozi szettet és szeretnénk rajta filmet nézni a tv keresztül és esetleg a tv hangja is azon szólhatna de sajna ez le maradt a korral mert az új tv nem lehet már össze kötni valaki tudna esetleg segíteni hogy van e rá mód hogy össze kössem valami át alakítóval esetleg hogy lehessen filmet nézni és zenét halgatni.Csatolok esetleg képeket a kimenetekrőlHa van bármilyen bemenet rajta, akkor talán érdemes foglalkozni vele.
Ha nincs, akkor nem tudod már mai TV-re kötni. -
Papesz22
újonc
Sziasztok
Abba szeretnék segítséget kérni hogy elővettem a régi házi mozi szettet és szeretnénk rajta filmet nézni a tv keresztül és esetleg a tv hangja is azon szólhatna de sajna ez le maradt a korral mert az új tv nem lehet már össze kötni valaki tudna esetleg segíteni hogy van e rá mód hogy össze kössem valami át alakítóval esetleg hogy lehessen filmet nézni és zenét halgatni.Csatolok esetleg képeket a kimenetekről -
Szatura
aktív tag
-
Quetz
őstag
Ok köszönöm, akkor megkeresem az illetékes fórumot.
fehér ember
Az öreg egy kb. 50 éves akkoriban erős középkategóriás darab, még nincs meg milyen hansugárzót csatlakoztatok hozzá de hiszem, hogy zeneileg ez minőségibb lesz mint amit az olcsóbb házimozi rendszerem tud. Lemezjátszóval terveztem de egyenlőre marad a lossless
Rosszul hiszed, 50 év után egy csomó komponens kuka benne.
-
BBéci
legenda
Megjött a Taga Harmony Kábel. Poland Lengyel. Az lenne a kérdésem, hogy az Y egyforma színű, akkor honnan tudjam, hogy melyik a pozitív és melyik a negatív?
Nyilván Poland, mivel a Taga lengyel cég.
Monó jel megy a szubládába, tehát nincs plusz és mínusz. -
Szatura
aktív tag
Ok köszönöm, akkor megkeresem az illetékes fórumot.
fehér ember
Az öreg egy kb. 50 éves akkoriban erős középkategóriás darab, még nincs meg milyen hansugárzót csatlakoztatok hozzá de hiszem, hogy zeneileg ez minőségibb lesz mint amit az olcsóbb házimozi rendszerem tud. Lemezjátszóval terveztem de egyenlőre marad a lossless
-
macilacipaci
tag
Egyrészt te sem próbáltad a tagát, másrészt mi értelme van mondvacsinált okok mentén elvenni a kedvét, ha már megrendelte???? Továbbra is állítom, tökéletesen elégedett lesz vele. Pontosabban lett volna.... Ide a rozsdás bökőt, hogy nem fogja levaktesztelni, anélkül meg lehetetlen objektívan megítélni a vélt vagy valós, érzékeléshatárközeli hangi különbségeket, ha egyáltalán vannak. (De ebbe NE menjünk bele ezredszer, teljesen felesleges, úgysem tudjuk egymást meggyőzni.) Persze beledumálni bárkibe lehet bármit... Teljesen igaza volt migabinak, ő pontosan és hasznosan válaszolt a kérdező konkrét kérdésére, ha úgy hagyod, macilacipaci elégedetten használta volna amit megrendelt.
Megjött a Taga Harmony Kábel. Poland Lengyel. Az lenne a kérdésem, hogy az Y egyforma színű, akkor honnan tudjam, hogy melyik a pozitív és melyik a negatív?
-
fehér_ember
addikt
Sziasztok.
Egy öreg rádiós erősítőt amin csak rca van szertnék hanganyaggal kiszolgálni, a rendszer szíve egy újabb oled tv, ennek a belső média lejátszóját használom, ehhez csatlakozik egy külső ssd a tartalmakkal, van még egy pár éves házimozi erősítő és a fiók mélyén egy X96 média lejátszó ezen kodi coreelec (remélem jól írom).
Mit és hogyan?
KöszönömMiért akarod azt a konkrétan meg nem nevezett öreg rádiós erősítőt használni ha van egy konkrétan meg nem nevezett pár éves házimozi erősítőd?
-
BBéci
legenda
Sziasztok.
Egy öreg rádiós erősítőt amin csak rca van szertnék hanganyaggal kiszolgálni, a rendszer szíve egy újabb oled tv, ennek a belső média lejátszóját használom, ehhez csatlakozik egy külső ssd a tartalmakkal, van még egy pár éves házimozi erősítő és a fiók mélyén egy X96 média lejátszó ezen kodi coreelec (remélem jól írom).
Mit és hogyan?
KöszönömEgy DAC kell a rendszerbe, ami a tv és a lejátszó digitális jelét analóggá alakítja.
Tehát nem kábeles téma. -
Szatura
aktív tag
Sziasztok.
Egy öreg rádiós erősítőt amin csak rca van szertnék hanganyaggal kiszolgálni, a rendszer szíve egy újabb oled tv, ennek a belső média lejátszóját használom, ehhez csatlakozik egy külső ssd a tartalmakkal, van még egy pár éves házimozi erősítő és a fiók mélyén egy X96 média lejátszó ezen kodi coreelec (remélem jól írom).
Mit és hogyan?
Köszönöm -
liszi70
nagyúr
Egyrészt te sem próbáltad a tagát, másrészt mi értelme van mondvacsinált okok mentén elvenni a kedvét, ha már megrendelte???? Továbbra is állítom, tökéletesen elégedett lesz vele. Pontosabban lett volna.... Ide a rozsdás bökőt, hogy nem fogja levaktesztelni, anélkül meg lehetetlen objektívan megítélni a vélt vagy valós, érzékeléshatárközeli hangi különbségeket, ha egyáltalán vannak. (De ebbe NE menjünk bele ezredszer, teljesen felesleges, úgysem tudjuk egymást meggyőzni.) Persze beledumálni bárkibe lehet bármit... Teljesen igaza volt migabinak, ő pontosan és hasznosan válaszolt a kérdező konkrét kérdésére, ha úgy hagyod, macilacipaci elégedetten használta volna amit megrendelt.
-
BBéci
legenda
Jókor írjátok, amikor már megrendeltem a Taga-Harmony kábelt.
Liszi tudja, mert próbálta. Ja, nem.
-
liszi70
nagyúr
Jókor írjátok, amikor már megrendeltem a Taga-Harmony kábelt.
Teljesen jó lesz, nyugi!

-
macilacipaci
tag
Nagyon helyesen teszed! Irreálisan drágára én sem beszélem rá, viszont azt nem tartom elfogadható válasznak, hogy mindegy, melyiket veszi. A Star szárítókötélnek való drót.
Az InAkustik kínálatában vannak rendkívül kiváló minőségű kábelek, ők fejlesztenek, kísérleteznek, gyártanak. Ezzel szemben - tudtommal - nincs Taga kábelgyár, csupán valami kínai vacakra rárajzojtatják a nevüket.Jókor írjátok, amikor már megrendeltem a Taga-Harmony kábelt.
-
BBéci
legenda
-
migabi24
nagyúr
Nagyon helyesen teszed! Irreálisan drágára én sem beszélem rá, viszont azt nem tartom elfogadható válasznak, hogy mindegy, melyiket veszi. A Star szárítókötélnek való drót.
Az InAkustik kínálatában vannak rendkívül kiváló minőségű kábelek, ők fejlesztenek, kísérleteznek, gyártanak. Ezzel szemben - tudtommal - nincs Taga kábelgyár, csupán valami kínai vacakra rárajzojtatják a nevüket.Ofc kábel szerintem teljesen megfelel egy gagyi mélyládába
-
BBéci
legenda
Nagyon helyesen teszed! Irreálisan drágára én sem beszélem rá, viszont azt nem tartom elfogadható válasznak, hogy mindegy, melyiket veszi. A Star szárítókötélnek való drót.
Az InAkustik kínálatában vannak rendkívül kiváló minőségű kábelek, ők fejlesztenek, kísérleteznek, gyártanak. Ezzel szemben - tudtommal - nincs Taga kábelgyár, csupán valami kínai vacakra rárajzojtatják a nevüket. -
migabi24
nagyúr
-
BBéci
legenda
-
BBéci
legenda
Y-RCA mélyládához jó ez a kábel? InAkustik STAR Y-SUB (3.0m)
Az egyik legvacakabb drót, amivel 30 év alatt találkoztam.
Ha InAkustik, akkor minimum Premium. -
migabi24
nagyúr
Nem engedi házhoz rendelni. Esetleg helyette ez? Taga Harmony TAVC SY-3M SUB
Teljesen mindegy melyiket veszed.
-
macilacipaci
tag
-
migabi24
nagyúr
Y-RCA mélyládához jó ez a kábel? InAkustik STAR Y-SUB (3.0m)
Persze hogy jó, nem is értem hogy merült fel benned, hogy nem
-
macilacipaci
tag
Y-RCA mélyládához jó ez a kábel? InAkustik STAR Y-SUB (3.0m)
-
BBéci
legenda
-
HagaNRG
őstag
Sziasztok!
Van itt valaki szakember, aki anno DVDcenter, avforumtag volt?
-
róland
veterán
-
Vhiktor
nagyúr
Még a 100-szor annyiba kerülő hmdi kábel sem add semmivel sem jobb képet mint a legolcsóbb ami működik az adott sávszélességen.
-
BBéci
legenda
Úgy emlékeztem, van bőven 30000 Ft körülijük is.
-
Vhiktor
nagyúr
Sziasztok. Projektor és erősítő közé kellene majd úgy 10m HDMI kábel. Egyelőre fullHD vetítő, jó darabig valószínű ez is marad, majd ha használtan már emberi árban lesz 4K, akkor váltok. Erősítő pedig egy Denon S950H. Itt is fennáll egy jövőbeli upgrade eshetősége újabb típusra. Olyan kábel kellene, amit nem kell cserélni sem projektor, sem AVR csere esetén, tehát kiszolgál 4K-t, mindenféle szabványt (pl. EDID), képformátumot (habár HDR, DV megintcsak nem releváns projektor esetén, amíg nem nyerek lottó 5-öst). 8K sem izgat
AOC 48Gbps-os kábeleket nézegettem, így elsőre ezeket:
[link] [link] [link] [link] [link]
Ezek közül jó bármelyik akár, vagy tudtok esetleg ajánlani?
.
-
Gabesz87
veterán
Persze, biztosan veszek 195e-ért 10m HDMI kábelt (mert ahogy látom, egy optikai itt kezdődik náluk). Tudom, hitvita ez a kábel téma, van aki kihallja kábel és kábel közt a különbséget, meg a 10x annyiba kerülő kábel szebb képet ad.
-
BBéci
legenda
Sziasztok. Projektor és erősítő közé kellene majd úgy 10m HDMI kábel. Egyelőre fullHD vetítő, jó darabig valószínű ez is marad, majd ha használtan már emberi árban lesz 4K, akkor váltok. Erősítő pedig egy Denon S950H. Itt is fennáll egy jövőbeli upgrade eshetősége újabb típusra. Olyan kábel kellene, amit nem kell cserélni sem projektor, sem AVR csere esetén, tehát kiszolgál 4K-t, mindenféle szabványt (pl. EDID), képformátumot (habár HDR, DV megintcsak nem releváns projektor esetén, amíg nem nyerek lottó 5-öst). 8K sem izgat
AOC 48Gbps-os kábeleket nézegettem, így elsőre ezeket:
[link] [link] [link] [link] [link]
Ezek közül jó bármelyik akár, vagy tudtok esetleg ajánlani?
Csakis a KáCsa kínálatából válogatnék. Emag?
-
Gabesz87
veterán
Sziasztok. Projektor és erősítő közé kellene majd úgy 10m HDMI kábel. Egyelőre fullHD vetítő, jó darabig valószínű ez is marad, majd ha használtan már emberi árban lesz 4K, akkor váltok. Erősítő pedig egy Denon S950H. Itt is fennáll egy jövőbeli upgrade eshetősége újabb típusra. Olyan kábel kellene, amit nem kell cserélni sem projektor, sem AVR csere esetén, tehát kiszolgál 4K-t, mindenféle szabványt (pl. EDID), képformátumot (habár HDR, DV megintcsak nem releváns projektor esetén, amíg nem nyerek lottó 5-öst). 8K sem izgat
AOC 48Gbps-os kábeleket nézegettem, így elsőre ezeket:
[link] [link] [link] [link] [link]
Ezek közül jó bármelyik akár, vagy tudtok esetleg ajánlani?
-
Psychopeti
senior tag
Nem érted.
Úgy vizsgáld, hogy te mozogsz a szobában és figyeled, változik-e és hogyan a basszus, amit hallasz. Simán lehetséges, hogy pont egy kioltásban van a hallgatói pozíciód.
Az alis kábelek minősége bizonytalan, lehet köztük silány, hulladék és elfogadható is. Kiváló szinte kizárt. Ők sem hülyék, hogy 10-20 dollárért olyat adjanak, aminek az eredetije a tízszeresénél többe kerül.
Vigyél haza kipróbálásra KáCsáéktól AudioQuest Cinnamont, az egész jó ár/érték arányú!Hmmm. Akkor megpróbálom majd ahogy tanácsolod.
Lehet akkor bepróbálkozok a KÁCSánál. -
Quetz
őstag
USB kábelből jelenleg egy ATAUDIO féle van ami az ALI-ról rendeltem még anno.
Ha nincs elég mélyed, akkor akár 5-10dB vagy több is hiányozhat azokon a frekvenciákon. Ilyen hangnyomás vesztést kábel nem okozhat, csak
- Akusztikai probléma
- Aktív DSP
- Hangszóró korlátokSzóval felesleges kábelezned, nem fogják megoldani a mély hangokkal kapcsolatos problémádat.
-
BBéci
legenda
Én nem vizsgáltam meg mert nem értem azt hogyan kell. De ismerős csinálta és azt mondta hogy jó lesz úgy ahogy már be vannak állítva.
Mert még korábban annál is kevesebb volt a basszus mint most.Nem érted.
Úgy vizsgáld, hogy te mozogsz a szobában és figyeled, változik-e és hogyan a basszus, amit hallasz. Simán lehetséges, hogy pont egy kioltásban van a hallgatói pozíciód.
Az alis kábelek minősége bizonytalan, lehet köztük silány, hulladék és elfogadható is. Kiváló szinte kizárt. Ők sem hülyék, hogy 10-20 dollárért olyat adjanak, aminek az eredetije a tízszeresénél többe kerül.
Vigyél haza kipróbálásra KáCsáéktól AudioQuest Cinnamont, az egész jó ár/érték arányú! -
Psychopeti
senior tag
USB kábelből jelenleg egy ATAUDIO féle van ami az ALI-ról rendeltem még anno.
-
Psychopeti
senior tag
Pl. a Tritonnal nem kellene hogy kevés legyen a mélytartomány.
Nálam az sem midegy hogy milyen tápkábelekkel szolgálom ki az erősítőt, DACot. Szóval van lehetőséged variálni.Hát sajnos mégis kevés van belőle.
Majd tápkebelből is szerzek már be valamikor jobb minőségűt... -
Psychopeti
senior tag
Én nem vizsgáltam meg mert nem értem azt hogyan kell. De ismerős csinálta és azt mondta hogy jó lesz úgy ahogy már be vannak állítva.
Mert még korábban annál is kevesebb volt a basszus mint most. -
BBéci
legenda
Nos. A hangfaalak elhelyezését nem én csináltam hanem egy ismerős aki be állította őket, hogy jó legyen az akusztikája. De továbbra is kevésnek érzem benne a basszust.
A forrásanyagot számítógépről játszom le(FLAC), USB kábellel ami egy RIF Audio csöves DAC-hoz van kötve és abból jön ki az RCA kábel az erősítőbe.
Nos szeretném belőle kihozni ha lehet azt a maximumot.
Még valami: a szobaakusztika nem abból áll, hogy hová helyezed a hangdobozokat.
Vizsgáltad, hogy a szoba különböző pontjain milyen a basszus erőssége? -
fehér_ember
addikt
Nos. A hangfaalak elhelyezését nem én csináltam hanem egy ismerős aki be állította őket, hogy jó legyen az akusztikája. De továbbra is kevésnek érzem benne a basszust.
A forrásanyagot számítógépről játszom le(FLAC), USB kábellel ami egy RIF Audio csöves DAC-hoz van kötve és abból jön ki az RCA kábel az erősítőbe.
Nos szeretném belőle kihozni ha lehet azt a maximumot.
Pl. a Tritonnal nem kellene hogy kevés legyen a mélytartomány.
Nálam az sem midegy hogy milyen tápkábelekkel szolgálom ki az erősítőt, DACot. Szóval van lehetőséged variálni. -
BBéci
legenda
Nos. A hangfaalak elhelyezését nem én csináltam hanem egy ismerős aki be állította őket, hogy jó legyen az akusztikája. De továbbra is kevésnek érzem benne a basszust.
A forrásanyagot számítógépről játszom le(FLAC), USB kábellel ami egy RIF Audio csöves DAC-hoz van kötve és abból jön ki az RCA kábel az erősítőbe.
Nos szeretném belőle kihozni ha lehet azt a maximumot.
Bármennyire furcsa és hihetetlen, az USB kábel is (ebben a felállásban) beleszól a hangminőségbe. Olyat is vigyél haza és teszteld!
A legfontosabb: csak azért adj ki pénzt, ami ténylegesen, egyértelműen pozitív hatású! -
Psychopeti
senior tag
Nem a vastagságtól, nagyobb keresztmetszettől lesz több basszus.
Több oka lehet annak, hogy kevesled: szobaakusztika, forrásanyag, lejátszó, összekötő kábel, elő- és végfok.
Vigyél haza kábeleket kipróbálásra, például a KáCsa boltból és valaki cserélgesse azokat úgy, hogy te nem látod és nem tudod, melyik van bekötve. Kvázi vakteszt.
A hangdobozaid kiválóak, egyértelműen megérdemlik a minőségben hozzájuk illő kábelezést.
Sajnos itt is van pár ember, akik el akarják rontani mások szórakozását és lebeszélnek a fejlesztésről, arról, hogy a készülékeidből kihozd a maximumot.
Nos. A hangfaalak elhelyezését nem én csináltam hanem egy ismerős aki be állította őket, hogy jó legyen az akusztikája. De továbbra is kevésnek érzem benne a basszust.
A forrásanyagot számítógépről játszom le(FLAC), USB kábellel ami egy RIF Audio csöves DAC-hoz van kötve és abból jön ki az RCA kábel az erősítőbe.
Nos szeretném belőle kihozni ha lehet azt a maximumot.
-
BBéci
legenda
Nos nekem egy maximum 2M-es kábel kellene majd. A mostani ami van érzésem szerint kevés mély átvitelt tesz lehetővé mert a hangfalból nem sok mély hang jön ki.
Ezért gondolom azt hogy talán egy 4mm²-es talán pont jó lenne neki?!Nem a vastagságtól, nagyobb keresztmetszettől lesz több basszus.
Több oka lehet annak, hogy kevesled: szobaakusztika, forrásanyag, lejátszó, összekötő kábel, elő- és végfok.
Vigyél haza kábeleket kipróbálásra, például a KáCsa boltból és valaki cserélgesse azokat úgy, hogy te nem látod és nem tudod, melyik van bekötve. Kvázi vakteszt.
A hangdobozaid kiválóak, egyértelműen megérdemlik a minőségben hozzájuk illő kábelezést.
Sajnos itt is van pár ember, akik el akarják rontani mások szórakozását és lebeszélnek a fejlesztésről, arról, hogy a készülékeidből kihozd a maximumot.
-
liszi70
nagyúr
Nos nekem egy maximum 2M-es kábel kellene majd. A mostani ami van érzésem szerint kevés mély átvitelt tesz lehetővé mert a hangfalból nem sok mély hang jön ki.
Ezért gondolom azt hogy talán egy 4mm²-es talán pont jó lenne neki?! -
Psychopeti
senior tag
A keresztmetszet a kábel hosszának a függvénye:

Részletetesebben itt olvashatsz a témáról: https://www.cambridgeaudio.com/gbr/en/blog/speaker-cables
Nos nekem egy maximum 2M-es kábel kellene majd. A mostani ami van érzésem szerint kevés mély átvitelt tesz lehetővé mert a hangfalból nem sok mély hang jön ki.
Ezért gondolom azt hogy talán egy 4mm²-es talán pont jó lenne neki?! -
Quetz
őstag
Köszönöm a választ! Mekkora az ajánlott minimum keresztmetszet?
T+A Criterion T 160 E hangfalam van és egy DIY Monoblokk erősítő hozzá.A keresztmetszet a kábel hosszának a függvénye:

Részletetesebben itt olvashatsz a témáról: https://www.cambridgeaudio.com/gbr/en/blog/speaker-cables
-
Psychopeti
senior tag
-
Quetz
őstag
Sziasztok! Ez a hangszóró kábel mennyire ajánlott, vagy számít jó vételnek?
Használ ilyet valaki?
Szeretnék egy kicsit feljebb lépni kábelek terén. Most egy Ali-ról rendelt réz kábelem van banános csatikkal.
[link]Felesleges pénzkidobás. Nem viszel át akkora teljesítményt ami indokolná ezt a keresztmetszetet.
-
Psychopeti
senior tag
Sziasztok! Ez a hangszóró kábel mennyire ajánlott, vagy számít jó vételnek?
Használ ilyet valaki?
Szeretnék egy kicsit feljebb lépni kábelek terén. Most egy Ali-ról rendelt réz kábelem van banános csatikkal.
[link] -
fehér_ember
addikt
-
Epic30
csendes tag
-
shteer
titán
-
Epic30
csendes tag
Sziasztok!
Hangszoró kábelre forrasszam vagy csavarozzam a banán dugót? -
ateszm
senior tag
Sziasztok!
Barátom kért tőlem segítséget, egy kis kerti mozi létrehozásához. Telepítettem neki egy optoma 141X-et 120"-os vászonnal. Képet és hangot egy telekomos box adja hdmi-n. Lg soundbart vett hozzá,amin spdif meg hdmi csatlakozó van csak. Próbáltam 2 féle hdmi elosztót, de vagy kép vagy hang nem volt. Lehet hogy a box szoftveresen nem engedélyezi a hdmi megosztást? Van valami ötletetek, hogy ne kelljen házimozi erősítőt vennie? Vagy vegyek egy tv okosítót neki, és rakjak rá tvgo-t ?
Válaszotokat előre is köszönöm!
Üdvözlettel:ateszm -
hash99
senior tag
Persze, lehetséges.
Legkönnyebben pl. egy réz és ezüstözött réz között hallani ki a difit.
De vékonyabb és vastagabb, többszálas és egyeres, más-más kivitelű, szigetelésű ...stb. között is van aki hallja.
Én pl. 2,5-es majd 4mm² vandamme hifi series-szel indítottam és azok is elég jók voltak.
Később Acoustic Zen Satorit cseréltem Zu Audio Libtec-re. Ugyan az előbbi nagyon jó mélytartománnyal és dinamikával bírt de végül a Libtec a nyíltabb magas és középtartományával száműzte.A 4mm²-est én jobbnak találtam a 2,5-esnél. De amúgy ha vettél valami rendes rézkábelt, azzal már ellehetsz.
Réges-rég én sem vacakoltam az alap hangkeltőimhez a kábelekkel.Anno volt media marktos noname hangfalkábelem amikor még csak ismerkedtem az egész hifizéssel és a hangfalaim is ennek megfelelően belépő kategóriásak voltak. Kb. azt lehetett mondani rá hogy működik. Én nem érzem hogy túlzásokba kell esni kábel esetén de azért egy 2000ft/méteres qed csak belefér még egy alap rendszernél is. Én most is használok ilyet a hátsókhoz mert 30 méter kellett és drágább kábel helyett inkább rendszert fejlesztek a pénzből.
-
fehér_ember
addikt
A megválaszolt hozzászólás már nem elérhető.Persze, lehetséges.
Legkönnyebben pl. egy réz és ezüstözött réz között hallani ki a difit.
De vékonyabb és vastagabb, többszálas és egyeres, más-más kivitelű, szigetelésű ...stb. között is van aki hallja.
Én pl. 2,5-es majd 4mm² vandamme hifi series-szel indítottam és azok is elég jók voltak.
Később Acoustic Zen Satorit cseréltem Zu Audio Libtec-re. Ugyan az előbbi nagyon jó mélytartománnyal és dinamikával bírt de végül a Libtec a nyíltabb magas és középtartományával száműzte.A 4mm²-est én jobbnak találtam a 2,5-esnél. De amúgy ha vettél valami rendes rézkábelt, azzal már ellehetsz.
Réges-rég én sem vacakoltam az alap hangkeltőimhez a kábelekkel.
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Forza sorozat (Horizon/Motorsport)
- AMD FX
- sz_tibor: Fekete, kerülendő cégek
- Battlefield 6
- Youtube Android alkalmazás alternatívák reklámszűréssel / videók letöltése
- Metal topik
- Azonnali fáradt gőzös kérdések órája
- Gyúrósok ide!
- Elektromos (hálózati és akkus) kéziszerszámok, tapasztalatok/vásárlás
- További aktív témák...
- iPhone Air 256GB BONTATLAN (1év Gyártói Garancia) - AKCIÓ
- Intel Core i3-8100/ i5-9500 / i7-8700 / i7-9700 /i5-10500T /i7-10700 processzorok- számla, garancia
- Törött, Hibás iPhone felvásárlás!!
- Apple iPhone 14 Pro 128GB Space Black Használt 100% akkumulátor
- LG UltraGear 32GS94UX-B OLED Monitor! 3840x2160 / 480Hz / 0.03ms / G-Sync / FreeSync! BeszámítOK
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest
Cég: aiMotive Kft.
Város: Budapest
)







AOC 48Gbps-os kábeleket nézegettem, így elsőre ezeket:




