Hirdetés
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Azonnali processzoros kérdések órája
- TCL LCD és LED TV-k
- Philips LCD és LED TV-k
- Az idei év nagy kérdése: bele lehet férni 8 GB VRAM-ba?
- Milyen cserélhető objektíves gépet?
- Bluetooth hangszórók
- OLED TV topic
- Azonnali fotós kérdések órája
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
-
PROHARDVER!
A warez (beleértve az illegális coinvásárlást és a káromkodást is!!!) szigorúan tiltott téma!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Edgar2621
őstag
Szerintem ez így hibás érvelés a részedről, illetve érvelésnek sem jó! (attól mert kiemelünk egy saját véleményt még nem lesz objektíve igaz! de megteheted, ez tény)
Mert: mit jelent az szerinted hogy mai Messi és mai Ronaldo? Azt gondolod hogy 50 év múlva még mindig ugyanennyi lesz a 100 vagy 200 méter síkfutás világcsúcsa? A jelenlegi ismereteink szerint az ember fejlődik, mert fejlődik a technológia, tehát a jelenlegi Messi vagy Ronaldo nem állná meg a helyét 50 év múlva, sőt valószínűleg futották még kategóriába tartoznának. A 90-es években vagy a 2000-es évek elején mindenki azt gondolta, hogy ez már a teljesítőképesség maximuma, mennyit futnak, milyen izmosak a játékosok stb. Ehhez képest azt látjuk hogy mindig van feljebb, és ha nem történik valami nagy világégés akkor a fejlődés tartani fogja az emelkedő tendenciát. Ajánlom figyelmed Harari Homo Deus című könyvét, sok mindent leír ezzel kapcsolatban, a szuperember és a genetikai tökéletesítés pár évtized múlva valószínűleg nem science-fiction kategóriába tartozik majd. És igen, maga a foci is fejlődni fog, taktikailag a csapatok már most is sokkal jobbak mint 10 évvel ezelőtt, de ebben is sokat segít nekik a technika (elemző rendszerek, statisztikák stb.Egyébként a vita onnan indult hogy Öcsi bácsi mennyire is volt nagy, és mennyiben összevethető ez a maiak teljesítményével, vagy a futballtörténelem más nagyjaival. Szerintem mindenkit csak és kizárólag a saját korszakában érdemes vizsgálni, és elismerni ha akkor a legjobbak közé tartozott és a statisztikái az átlag fölött voltak sokkal. A véleményem továbbra is az, hogy ha megfelelő körülmények állnak rendelkezésre, akkor jó eséllyel a tehetséges emberek minden korban megállnák a helyüket, nagyot alkotnának. Szóval ilyen szempontból hogy Ronaldo vagy Messi milyen lenne 50 év múlva nem is mérvadó, mert akkor sem lehet szerintem vitatni Öcsi bácsi (vagy más múltbéli nagyok: Pele, Cruyff stb) érdemeit és a labdarúgásban betöltött helyét.
Még mielőtt félkövérrel vastagítva visszaírnál: a fentiek a saját véleményemet, az általam felhalmozott (olvasott, hallott) ismereteket tartalmazzák. Ha Te objektív tényeket tudsz felsorakoztatni (ergo jövőbe látsz) akkor várom szeretettel, egyébként normális stílusú vitában, normális hangnemben továbbra is szívesen beszélgetek.
És igen, a burkolt lehülyézést félkövérrel nem szeretem, bántja az egomat és a kis lelkemet.
Béke
Új hozzászólás Aktív témák
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Horgász topik
- Samsung Galaxy S25 Ultra - titán keret, acélos teljesítmény
- Le Mans Ultimate
- Brogyi: CTEK akkumulátor töltő és másolatai
- Samsung Galaxy A56 - megbízható középszerűség
- Samsung Galaxy A54 - türelemjáték
- Azonnali processzoros kérdések órája
- Synology NAS
- További aktív témák...
- Bomba ár! Dynabook Portege X30-F - i5-8GEN I 8GB I 256SSD I 13,3" FHD I BillSér I Cam I W11 I Gari!
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3576
- Sanyo akkutöltő + 2 használható akku
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 12400F 16GB DDR4 1TB SSD RTX 4070 12GB Zalman S2 TG GIGABYTE 750W
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone Ryzen 7 5700X 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest


