Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Capella

    senior tag

    A legutóbbi teszt adásról lemaradtam. Vasárnap délelőtt nem kerestettem rá a tévével.
    Délben meg lekapcsolták.
    Reggel fél hétkor még nem volt semmi, a Duna sem. Ez persze csak úgy lehetett volna ha szépen fű alatt megindítják, vagy ahogy egyesek remélték és fennmaradtak éjfélig csak ezért, hogy hátha már 0 órától.
    Én valahogy úgy csináltam volna, ha december 1, akkor valami kerek emberi időpontban, 10 órakor, vagy 12, de legyen 14 egy főmufti megnyomja a képzeletbeli gombot, és így indul az egész.
    Van egy olyan jelentősége, hogy talán ennyi píárt megérne.
    De lehet, hogy így tervezték vagy így lesz, csak a Dunán kívüliek kihátrálása eléggé beleköpött a levesbe.

  • Capella

    senior tag

    válasz bzoley #1339 üzenetére

    A tesztadásból kimaradtam, de míg korábban adtak, a képminőségi csökkenő sorrend nálam DVB-T -> analóg kábeltévé -> digitális kábeltévé volt.
    Nem gondolnám, hogy a végleges adás rosszabb lenne.
    Az analógnak is van számos hibája, de a digitálist meg agyon kell tömöríteni. Ebből is van minőségromlás.

    Most ez, hogy lesz-e, meg mikor lesz, meg hány adó lesz, vagy csak a Duna lesz egyelőre, nem lett volna ilyen kardinális kérdés, ha időben szólnak, hogy változott a menetrend.
    Az volt a kommunikáció, hogy december 1-jén indul az adás több adóval, és punktum. A problémákról nem tudhattunk, kussolt mindenki, a TV2 is csak pénteken fordult bírósághoz.
    Ha nem lesz estére sem semmi, akkor egy jó nagy lebőgés az egész. Nálunk valahogy semmi nem megy rendesen.
    Tömegeket meg úgysem érint. Hány családban van mpeg4-es vevő? :U

  • Capella

    senior tag

    válasz JohnBeehive #1423 üzenetére

    Ugyanez van nálam is. Tudom, hogy a 38-as csatornán vett 4 digitális szolgáltatás, nem jó semmire, de legalább magas jelszinttel jön W4500 tévén. :DDD Szóval valami mégis van.
    Ha picit talán rosszabb is ez a jel, mint a korábban megszűnt tesztadás volt, ahogy a pre és post viterbi és CODFM adatokból tippelni tudom.
    Ez is csak kézi keresésre jött be valahogy, automatikusan semmi. Talán van annyira intelligens a kütyü, hogy hülyeséget nem hangol be. ;)
    A tesztadás tökéletesen jött egy passzív Thomson szobaantennának a keret részével, a két teleszkópos antennát be sem kellett tekerni.Most meg semmi. :O
    De ahogy írtátok, mégis csak lehet valami, csak talán más polarizációval adnak. Próbaképpen betekerem majd a teleszkópantennákat, csak eddig nem akartam nagyon módosítani, mert elég érzékeny volt az elhelyezésre is. Ha nem a polcon volt ablakmagasságban, akkor nem volt jel sem.
    Vagy az új csodás jövő adásához már kevés lesz a passzív antenna, és erősítős kell?

  • Capella

    senior tag

    válasz wassermann #1458 üzenetére

    Csak remélni tudom, hogy nem a végleges teljesítmény. Mert ami most van, az nem is teljesítmény. :( Az egy nagy nulla.
    Nálam változatlanul nincs semmi azon a semmirevaló 38-as csatornán kívül. :P
    Ha már ennyi balhé volt a csatornákkal, hogy egyáltalán hány lesz sugározva, legalább azt adnák vehető formában, amit pár hete kifogástalanul tudtak adni az 51-esen.
    Akkor lenne egy, vagy kettő, és kényszerűen beletörődünk, hogy a kereskedelmi adók vagy nem is lesznek, vagy csak egy év múlva.
    Mi a lócitromot lehet és kell még tesztelni 10 %-os vagy ki tudja milyen sugárzási teljesítmény mellett? :F
    Vagy mondták volna, hogy bocs, mégsem dec. 1. lesz, hanem jan. 1. Meg melyik évben. :P
    Ja, azt biztos nem lehet a törvény miatt. Aha. És ezt lehet?

  • Capella

    senior tag

    válasz radi8tor #1467 üzenetére

    Ha csak úgy nem. ;)

    Vagy jutalékra szövetkeztek az erősítős DVB-T antenna gyártókkal és forgalmazókkal.

  • Capella

    senior tag

    válasz iday #1472 üzenetére

    Hát ez baromi jó. :Y
    A tévé frankón, megfelelő jelerősséggel fogja ezt, csak megjeleníteni nem tudja ebben a sugárzott formátumban.
    Nekem négy szolgáltatást talál, DunaTV_h264, Autonomia_h264, Int Table és ESG.

    Ha ezt tudják megfelelő térerővel adni, akkor az 55-ös vagy 62-es csatornát miért nem? :F

  • Capella

    senior tag

    válasz JohnBeehive #1538 üzenetére

    Hoppá!!! Most már nem csak sejtem, hanem értem is. :W
    Egy oltári nagy átverés az egész. :P :O
    Vala egykor a kísérleti adás, ami jött szuperul. :C Elég a szobaantenna, tökéletes.
    Meg lesz ám legalább két kereskedelmi adó is a közszolgálatikon kívül és mindjárt december 1-től.
    Tehát aki előre gondolt, az próbálkozott MPEG4 tuneres micsodákat előre beszerezni, mert ez ám a szép új digitális jövő.
    A tesztadáskor még minden működött is, akinek volt hozzá szerencséje, tehát joggal várta el élesben is. Fel nem merült, hogy itten pofáraesés vagy ejtés lesz.

    Ehhez képest december 1. nem a digitális jövő kezdete, hanem egy orbitális nagy átverésé, és adófizetők pénzének öntése az AH-ba a szinte semmiért.

    December 1-jén nem lettek kereskedelmi adók, még közszolgálati se nagyon. Ez persze csak részben az AH hibája, bár a kereskedelmiek szerint kicsit kapzsi volt, ezért is fordultak különféle jogorvoslathoz. A másik a törvényhozók "bakija".
    98 % esélyt tippelek arra, hogy az Alkotmánybíróság meg is semmisíti legalább a törvény egyes részeit, ha nem az egészet. Pár év múlva. :P
    December 1-től azonban nemcsak adók nincsenek, hanem adás sincs. Mert azt nem lehet adásnak tekinteni, ami most van.
    Az AH GYIK ezt most tökéletesen el is magyarázza, hogy többet ne várjunk, mert ez így volt tervezve, engedélyezve, stb., mert a szabályok csak ezt teszik lehetővé. Meg tetőantenna, blabla.
    Úgy látszik a szabályok csak a tesztadásra nem vonatkoznak, mert ott még tudtak adni normális jelszinttel.
    Így a tesztadás is maga volt az ördögi átverés része.

    Említettem már viccesen, hogy talán az AH összejátszott az erősítős antennák gyártóival és forgalmazóival, hogy némi jutalékért növelje forgalmukat.
    De mi a garancia arra, hogy beslattyogok egy boltba, veszek egy erősítős DVB-T antennát olyan ötezer forinttól kezdődően, és ettől jó lesz a vétel? :F Semmi! :W Újabb feleslegesen kidobott pénz.
    A kábeltévék és egyéb hasonló előfizetéses szolgáltatást nyújtók is dörzsölhetik a tenyerüket, mert garantáltan nem lesz egyetlen kuncsaftjuk sem, aki a digitális vétel miatt esetleg lemondaná előfizetését, a digi sugárzás meg nézettségben nem lesz konkurencia egyáltalán.
    Tehát valaki a kábeltévésekkel is összejátszott. ;)

    Összességében tehát mi történt? Papíron bevezettük a digitális sugárzást "határidőre", és az adóforintok milliárdjaiit öntik az AH-nak garantáltan hosszú évekre olyan szolgáltatásért, amit gyakorlatilag nem lehet igénybe venni.
    Ahogy jelenleg látszik, ez így is marad. :O
    Bravó. Ez Magyarország. :W :W :W

  • Capella

    senior tag

    válasz JohnBeehive #1545 üzenetére

    Igazad lehet ebben a műholdas vételi és műhold konkurenciás dologban. Én is tudok olyan helyet, ahol az RTL Klub nézhetetlenül szemcsés, a TV2 és m1 jön úgy ahogy elfogadhatóan analóg földi sugárzással, no meg a Duna és m2 műholdról. Ez ingyenes.
    Aki most sem fizetett elő valami többre ott, az nem valószínű, hogy mpeg4-es tévét vagy vevőt vásárol. Persze semmi kizárt.
    Ha itt Pesten az adó környékén, dacára akár az épületeknek, nem lehet egyáltalán fogni, még antennaerősítővel sem normálisan nézhetően, akkor ott kint a távoli "tajgán" vagy dombok hegyek közt meg biztosan nem.
    Tévékártyával számítógépen legalább annyit látnak, hogy valami használhatatlan jel van, bár sok örömük nincs benne.

    Az is nagyon igaz, hogy hogyan lehet az, hogy az 51-es csatornán még kifogástalan tesztadás volt, az 55-ösön vagy 62-esen meg nulla. :F
    A 38-ason meg most sincs baj a jelszinttel, csak az meg mpeg4 tévével vehetetlen DVB-H mobiltévé. Talán a T-Home adhatja?
    :( Ezt nem magyarázza meg semmi szerződés, előírás, miegymás.
    Itt azt hiszem tényleg nagy bajok, és felelőtlenség van, ha így marad.
    Rájuk kellene küldeni vizsgálatra az összes szervet, az ÁSZ-tól az ombudsmanig, a pincétől a padlásig.
    Sok eredmény azért nem várok, csak a helyzet baromira dühítő és pénzpazarló.

  • Capella

    senior tag

    válasz vimre #1549 üzenetére

    Igen. Itt álljon meg az összes bicikli, meg az AH süket dumája és magyarázkodása arról, hogy eleve tetőantennás vételről volt szó.
    Egy frászt. Nem tudom, hogy hol és mi van leírva, de az előzetes kommunikáció nem ez volt, hanem a könnyű vételi lehetőség jó minőségben, viszonylag nagy területen.
    Meg sehol a világon, ahol ilyen van, ott tuti nem így és ez van.
    Mi a csudáért volnának akkor laptopokhoz is USB tévékártyák fikarcnyi antennával, ha az AH szerint csak hyperirányított tetőantennával és hightech szuper antennaerősítővel lehetne valami nézhető képet kicsiholni. Azt is esetleg, nahgy nehezen, az adótól fél kilométeres körzetben. :DDD
    Na ne....!!! :P
    Itt vagy bedöglött a valami rendszerük, csak nem merik bevallani, vagy irányított szűk sávban direkt a Holdra sugároznak, és valami szórt sugárzás elcsíphető azért.
    Vagy tényleg az UFÓK.
    Vagy az AH ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    Tényleg baj van ezzel a budapesti adással, ha bigdigit is csak Kabhegyről tud venni valamit. :U
    Onnan legalább jön neki, igaz tetőantennával, Pestről meg nem. Ahogy látom tetőantennával sem. :( Akkor?

  • Capella

    senior tag

    válasz bigdigit #1566 üzenetére

    Az Autonomia nem lesz HD, írták, hogy SD-ben fog menni, úgyhogy jó a kütyüd.
    Most már várok pár hetet, hónapot, míg lecsillapszik a dolog, és a tapasztalatok alapján meglátjuk, érdemes-e szobai erősítős antennát venni, és milyet.
    Ez a mobiltévé meg változatlan nagyon jó jelszinttel, hibátlanul jönne.
    Talán el kellene cserélni a tévét egy mobiltelefonra. :P Legalább azt a pár adót menet közben is nézhetnénk. :DDD

  • Capella

    senior tag

    Gondolkodtatok már rajta, miért pont Budapesten jön legpocsékabb, szinte nulla jelerősséggel a digitális adás?
    A sok panelproli az ikszedik emeleten hogyan tegyen fel irányított yagi antennát, és pont a Széchenyi hegy irányába? :F
    Ha HD adást akar, akkor fizessen csak elő valamelyik HD szolgáltatásra is jó vaskos havi pénzekért. És itt van erre már kiépített infrastruktúra és megfelelő darabszámú fizetőképes kereslet. Nehogy má ingyért is vehesse a 1080i-t. :P
    Írtam már, hogy ez az egész DVB-T csak egy jó nagy mocskos átverés.

    Nekem továbbra sincs értelmes válasz arra, bármilyen rendelet, szabályozás, szerződés ellenére a frekvenciákról és sugárzásról, hogy ha a tesztprogram jelerőssége az 51-es csatornán szuper volt, a DVB-H adás a 38-ason most is szuper, akkor miért és hogyan lesz belőle hivatalos sugárzásként az 55-ös és 62-es csatornán értékelhetetlen nulla.

    De most már nem is magyarázat kell, hanem megoldás. Tegyük fel, hogy jó magyar szokás szerint abszolút szabályosan és törvényesen pont azt sikerült létrehozni, ami most van, akkor azt meg kell változtatni normális irányba!!! Kerül amibe kerül.
    Mert ez így egy nagy zéró, nem digitális sugárzás.
    Olyan lesz az egész, mint egykor a viccben az orosz kvarcóra, hogy icipici, de kell hozzá két bőröndnyi akkumulátor. Na valahogy így képzelem, amikor valaki laptopról akar tévézni USB tévékártyával. Viszi magával a yagi antennát, irányba állítja, ráköti az antennaerősítőt is, meg cipel hozzá egy autóakksit, hogy bírja szuflával.

    Szóval valami nagyobb csinnadrattát kellene csinálni, mert az hogy itt a fórumon füstölgünk, annak úgysem lesz hatása.
    Petíció, parlamenti interpelláció, aláírásgyűjtés, mit tudom én. Jövőre, ha lesz egy kis időm, biztos az NHH-hoz fordulok, bár gondolom a válasszal kitörölhetem. Azért válasz legalább lesz gondolom.
    Igaz az a pár száz, esetleg ezer ember, akit ez irtózatosan bosszanthat, az kit érdekel.
    Mégiscsak arról van szó, hogy az adófizetők pénzét öntik a Dunába feleslegesen. Meg a DunaTV-be.

  • Capella

    senior tag

    válasz zhagyma #1591 üzenetére

    Szlovákia tényleg nincs túl messze, de most Budapesten nem 30 km-re nem adnak, hanem 10-re sem, meg talán 3-ra sem.
    A kabhegyi adó magassága és az adás erőssége nem hiszem, hogy nagy különbség lenne Szlovákia más területei számára.
    Az meg hogy a szlovák hatóságnak mi érdeke, egy dolog, de ettől nem béníthatják meg egy ország fővárosának tévé vételét. Egy másik uniós országét!!! Még akkor sem, ha éppen haragszanak ránk.
    Ha gond van, ott nem az erősséggel lesz annyira. Adjanak más frekin a szlovákok, ha van ilyenük, vagy mi. Vagy térjünk vissza az 51-esre.

    Mondom, itt már nem magyarázat kell, hanem megoldás.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz romulan #1709 üzenetére

    Van ennek a nyüves MinDignek egy digitális lefedettséget mutató adatbázisa.
    Ezek szerint "a kiválasztott helyen van tetőantennás vételi lehetőség".
    Ha jól sejtem, lehet hogy éppen rálátok a Széchenyi hegyen lévő adóra, a lakás átellenes másik végéből. Vagy több ilyen
    Majd kisakkozom, hogy hány km-re vagyok. Nálad biztosan több.
    Az adó koordinátái: 47°29'30"N 18°58'45"E
    Az mégiscsak egy minősíthetetlenül nulla adóteljesítmény, ha neked 4 km távolságra erősítős antenna kell.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    Huhhh. Csoda történt. Addig bizgeréltem a passzív szobaantennát, hogy kézi hangolásnál elidőzött a 62-es csatornán. És talált is! :C
    Utána áttettem automatikus hangolásra és behangolta 4 szolgáltatást, ATV, HírTV, DunaTV HD, Autonomia.
    El tudtam érni közepes jelszintet, bár előfordult hogy kilengett magas jelszintre is.
    Rosszabb a jel persze, mint volt a tesztüzemnél. Az adatok persze eléggé ingadoznak, de hasonló.
    Pre viterbi: 2,3 e-2 5s: 2,2 e-2 UEC: 0
    Pro viterbi: 5,3 e-3 5s: 8,7 e-5 COFDM AGC: - 26

    Korábban a tesztnél vagy most a 38-as DVB-H esetén pro adatok mind nullák voltak, a pre pedig egy nagyságrenddel jobb volt, e-3, a COFDM is -240 vagy -480.

    Volt, hogy bekockásodott a kép, de talán lehet még állítani picit. Vagy tényleg kell antennaerősítő is.

  • Capella

    senior tag

    válasz Capella #1712 üzenetére

    :Y Tényleg lehetett még kicsit szórakozni az antenna állítással, a teleszkóp visszatekeréssel.
    Most stabilan full zöld és magas a jelszint, a pro viterbi mind 0, a pre 2,1 - 3,15 e-3 között játszik, a COFDM pedig -129 és -147 között.

    Akkor most az összes eddigi szidalmam ellenére mégiscsak lett normális DVB-T vételem szobaantennával? :R
    Változott valami az adásban, vagy csak én lettem ügyesebb az antennabeállítással? :P

  • Capella

    senior tag

    Van arra valami remény, hogy egyszer a magyar DVB-T EPG-je megváltozik? :U
    W4500-on a magyar karakterek valami északi dán vagy svéd kódkiosztásban jelennek meg. Pl. az é helyett áthúzott o, meg van AE, de nem sorolom. Elég siralmas nehezen bogozható egyveleg.
    A Sony pakolt valamit rosszul bele a firmware-be, vagy a magyarok adnak hülyén?
    Nincs erre valami rendes szabvány, vagy egységesen, mint az unicode karakterek?
    A tévében nem nagyon lehet állítani semmit, legfeljebb a nyelvet, de attól nem lett más, csak esetleg angol nyelvű a menü.

  • Capella

    senior tag

    válasz radi8tor #1756 üzenetére

    Elég szokásos szervizes süketelés, lerázás, hülyére venni a kuncsaftot.
    Tényleg elég ramatyul kezelik ezt a firmware frissítést. A Philips és a a Samsung meg szinte propagálja, hogy itt a friss ropogós firmware, tessék csak letöltögetni és otthon feltolni a tévére.
    A Sony túlzottan aggodalmaskodik. Vagy mitől félnek. Igaz lehet éppen firmware frissítés közben áramszünet is, de hadd legyen már ez a mi kockázatunk.

    Annyi legalább kiderült, hogy elég általános Sony probléma ez az EPG karakterhiba.
    Nem függhet az antennától, amúgy is magas jelszintem van, és persze az analóg vételnél kifogástalan a teletext is.
    Ha a tévékártyával jó az EPG, azt még lehet a szoftverre fogni, de ha minden más gyártmánnyal és típussal szintén jó, akkor mégis a Sony a hunyó.
    Már gondoltam egy olyanra, hogy a teljes kezdeti beállítást újrajátszva a reset után pl. Angliára állítom. Akkor mit lépne.
    Ezért a szoftverfrissítésért tényleg elég felesleges és macerás szervizbe vinni, de azt se mondták, hogy egyáltalán van új szoft.
    A tied már egy betűben különbözik, tehát valami van, de ebben egyforma.
    Ha mégis van újabb, esetleg meg lehetne valakinek szerezni valahogy.

  • Capella

    senior tag

    válasz radi8tor #1762 üzenetére

    Érdekes, hogy a V4500-nál meg jók a karakterek. :U
    Akkor csak egyes típusok szoftját tolták el. A W4500 így nem fog matricát kapni. :P :(
    Regisztráltam korábban a MySonyra. Már akkor volt egy kérdőív kitöltősdi. Azóta néztem, újabb, hasonló és még részletesebb angol nyelvű kérdőív fogad.
    Kellene őket bombázni emailben, vagy innen valahogy. Még volna pár ötletem a menükezeléshez, távirányító funkcióhoz is, ami elég logikátlan.
    Nem sok remény van rá, hogy mi változtassuk meg a cég politikáját, de a kérdőíven kívül a vásárlói elégedettségnek ez is egy része lenne, ha rendesen kiszolgálnak. A konkurencia ezt teszi ebben a vonatkozásban.
    Egy ekkora tévét nem hurcol az ember szervizbe szoftverfrissítésért. A tortúra, fáradság, használat kiesése, költség és esetleges sérülés összeszedése nem ér ennyit.
    Adnának egy fájlt, és mindenki jobban járna. Ha mégis elcsesződik valami, ráérünk a szervizhez fordulni. Mari néni meg biztos nem frissít a pendrájvjáról. ;)
    Egyelőre arról sincs infó, hogy van-e újabb szoftver, és az miben különbözik..
    Nem tudom van-e egyáltalán valami statisztika, hogy milyen százalékban okoz problémát a hibás felhasználói firmware frissítés. Ha egyáltalán ez az oka az elutasításuknak.
    Vagy csak a dafke rosszértelemben vett presztizs, hogy nehogy már akárki csak úgy hozzápiszkáljon a gyártmányukhoz.
    Jó, de tetszettek volna akkor mindenben megfelelő termékkel előrukkolni. :K

  • Capella

    senior tag

    válasz gdiwa #1772 üzenetére

    Ez így nem teljesen igaz. A .NET 1.1 az tényleg külön van, de a telepített 3.0 felteszi a 2.0-at is csak a hotfixeket nem.
    A .NET 3.5 pedig felteszi a 3.0 SP1-et is, de van olyan korábbi hotfix, amit nem.

  • Capella

    senior tag

    Na itt áll meg az eszem. Volt valami olyan info, hogy az AH-nak fogalma nem volt, hogy micsoda az a dolog a 38-as csatornán.
    Azután egy mobilos srác kiderítette, hogy DVB-H mobiltévé.
    Most meg kiderült, hogy ezt is az AH adja, és nem is akármekkora térerővel.
    Elindult a mobiltévé

  • Capella

    senior tag

    Tegnap este nekem nagyon szaggatott a Duna HD. A jelszint változott, kockásodás, stb.
    Nem tudom meddig lesz így, vagy mit változtattak. Valahol írták, hogy variálnak az adóval. Már kezdtem azt hinni, hogy mégis elég lesz egy passzív szobaantenna régebbről.
    4000 Ft körül láttam aktívat is 18-21 dB erősítéssel.
    Meg láttam a duplájáért 42 dB erősítéssel Thomson ANT537 DVB-T típusút is. Vagy: [link]
    Kell ez vagy ekkora erősítés? Egyébként a jelszint nemrég magas volt, és nem ingadozott. Esetleg van valakinek véleménye a típusról?
    Jelenleg véletlenül éppen hasonló kivitelű, csak passzív Thomson van.
    Azután lehet, hogy az adás megjavul, és vennem sem kell semmit, csak előre tájékozódnék. ;)

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz zhagyma #1849 üzenetére

    Azt közzétette, meg a MinDig TV matricát is emlegeti és vevőkészülékeket is felsorol.
    Na most elég érdekesen kerülte meg a kérdést, mert a Sonyra nem mondja kerek perec, hogy megfelel a matricának, csak hogy mpeg4 tuner és AAC hang dekódolás.
    Ez eddig rendben. Csakhogy a Sony tévék rosszul jelenítik meg a magyar karaktereket EPG-ben, így nem kaphatnak matricát sem.
    A W4000, W4500, Z4500, E4050 biztosan rossz ebből a szempontból.
    A V4500 állítólag jó, de nem tudtam lecsekkolni. Ahol láttam ilyet, nem volt rajta digitális jel.
    Bocs, ez nem tévé topic, de csak benyomtam. ;) :B

    @kutyuska
    Az adás minőség mostanra javult, de kicsit rosszabb, mint előtte. El is mozgathattam az antennát.
    Ha ennyire változik, lehet hogy hosszabb távon mégis aktív antenna kell. Ha lesz több adó is.

  • Capella

    senior tag

    válasz GBogyó #2236 üzenetére

    "#2: A szolgáltatók által biztosított HDD felvevős STB-kből nem lehet kinyerni a felvett stream-et."

    A streamet lehet hogy nem, de pl. az IPTV-n a rögzített műsort továbbjátszhatod a merevlemezes felvevődre.
    Az lehet, hogy csak SD-nél működik, és HD-nál ez a dolog nem megy, mert pont erre van a másolásvédelmi eljárás.

  • Capella

    senior tag

    válasz wassermann #2279 üzenetére

    Csak azért írtam feltételesen, hogy elképzelhető, hogy HD anyagot nem lehet levenni a boxról, mert itt külön állította valaki, hogy nem. Saját tapasztalatom nincs.
    Lehet, hogy túlkombináltam a másolásvédelmet? :DDD
    Az IPTV boxa az merevlemezes, SD és HD rögzítésre egyaránt jó. Utóbbiból persze rövidebb idejű fér. Már ahol egyáltalán van VDSL, hogy HD is működhessen.
    Azt konkrétan olvastam, hogy a rögzített műsor kinyerhető róla egyszerűen lejátszva. Lehet, hogy a HD anyag is. HDMI kimenete mindenesetre van.

    Ezen túl nem tudom milyen merevlemezes boxok vannak. A kábelesnél az SD biztosan nem az, a HD-t nem tudom milyen, de elképzelhető.
    Illetve a műholdas jöhet még szóba.

  • Capella

    senior tag

    válasz asadasad22 #2297 üzenetére

    Tekintve hogy január 8. óta, valószínűleg úgy délutántól jó a Sonyn az EPG, nyilván te már egyből azt láttad. :)
    Ahogy olvastam, előtte az antennával küszködtél. ;)

  • Capella

    senior tag

    válasz marcee #2322 üzenetére

    A tévék saját honlapján érdemes szétnézni. ;)
    Az m1-m2 műsorújság pl. jelzi, hogy SD ltr(16.9), illetve:
    "A kutyák története (Dogs that changed the world)
    Angol ismeretterjesztõ film
    2/2. rész: Formatervezett ebek
    2005
    m1HDCAM, HD-Színes, alámondás/sztereó"

    A Dunát még nem figyetem ki. [link]
    Illetve van még a Port.hu

  • Capella

    senior tag

    válasz wassermann #2341 üzenetére

    Pont ez a legszemetebb dolog az egészben. Mindenki azt hitte, vagy így volt érzékeltetve, hogy tényleg vehető lesz a DVB-T adás egy szokásos USB stick vevővel és picike botantennával.
    Ez a tetőantennához kötés egy agyrém. Nem tudom, hogy létezik-e ilyen a világon még rajtunk kívül.
    Ha nem, akkor Hungaricum, és pályázzunk a Guinnes rekordra, mint legfeleslegesebb, legpazarlóbb digitális adás megvalósítása.
    Én annyiban szerencsés vagyok, hogy passzív szobaantennával is egész jó.

  • Capella

    senior tag

    válasz zhagyma #2356 üzenetére

    :W Hogy mit csináltak, nem tudom, de totálisan leromlott az adás.
    Eddig jött minden elég rendesen, magas jelszinttel, időnként voltak kockásodások.
    Most a Duna és Autonómia egyáltalán nem jön, nulla jelszint.
    Az m1-m2 jön de csak közepes jelszinttel, és a további kijelzett 4 minőségi jellemző alapján is jóval rosszabb a jel.
    Viszont érdekes módon az adás minősége nem lett sokkal rosszabb, mint előtte. Alig kockásodik jobban. :U
    Pedig már korábban azt hittem egész jó jelet fogok a passzív szobaantennával. Pre Viterbi lecsökkent az e-3 nagyságrendről az e-4 tetejére, az AGC is -300 alatt volt az m1-m2-nél. A Dunák ennél rosszabbak voltak.
    Most jóval rosszabb minden jellemző, csak a kép nem annyira. Már amelyik fogható. :DDD
    Próbáltam fektetni az antennát, nem változott.
    Akkor eddig miért kockásodott, amikor talán már jónak kellett volna lennie? :U
    Vagy mi lesz itt, lesz egyáltalán normális DVB-T adás.?

    Egy cikkben írták, hogy jelenleg csak 15% teljesítménnyel adnak, ha igaz. Most már akkor még annyival sem.
    Ha a 15% tényleg igaz, még annyi remény van, hogy pár év múlva talán mégis lesz az 50% is, vagy 100. :P :W

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz zhagyma #2372 üzenetére

    A hétvégén nem tudtam szórakozni vele, de most bekapcsolva változatlanul rossz lett az adás nálam.
    Ha tényleg elindult volna Száva utca, akkor inkább javulni kellett volna. :U
    Inkább az van, hogy a szemközti házról visszavert jelet vettem eddig, most meg a Száva utca jelét pont az a ház árnyékolja le.
    De akkor mitől lett totál rossz az eredeti Széchenyi hegy? :F
    Az m1-m2 nézhető, persze kockásodik időnként, de a jellemzők durván fele olyan jók, mint eddig.
    A Duna-Autonómia vagy nincs, vagy csak nyomokban, de a kép sem áll össze.
    Ez volt állított és fektetett antennával is. Majd kell még próbálkoznom áthelyezni az antennát egy lehetőségek szerinti másik és jobb helyre.
    Vagy még az van, hogy át van kábelezve a lakás a kábeltévével, és ha az megszűnik, annak a kábelét felhasználva az előszobában erre rákötöm a szobaantennát, vagy legrosszabb esetben egy erősítőset, és akkor az előszoba ablakon keresztül talán direktben tudná fogni a Széchenyi hegyi adót.
    Ez a DVB-T, meg Antenna Hungária, meg sugárzási feltételek egy vicc. Egy nagyon rossz vicc. :P
    Egy dologra jó egyelőre. Pénzt átpumpálni a HírTV és ATV számlájára.
    Ezt a szerepet tökéletesen betölti, így most már szkeptikus vagyok a vétel javulásával kapcsolatban. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz zhagyma #2400 üzenetére

    "Tragédia" :W

    Az. Még egy-két kísérlet, és nem 1,5 kW-tal adnak, hanem 1,5 mW-tal. :P
    Vagy valami csodás találmány folytán az egész átcsap negatívba, és az AH von el energiát a mi antennáinkról. :DDD

    Volt egy kísérleti időszak, ami úgy ahogy egész jó és biztató volt. Amióta élesben megy, csak a problémák sorakoznak.
    Ha meg éles, talán nem most kellene kísérletezni a DAB+ adással. Vagy ha már kísérlet persze, akkor nem nem így.
    Nem értem. Vagy tényleg csak egy pénznyelő automata az egész. Nálunk. :O

    Egyelőre várok, mi lesz. Meg hogy felszabaduljon a koax kábelem.
    Végső esetre egy ilyen Thomson ANT537 típusú 42 dB erősítésű antennára gondoltam. A felével meghajtva talán csak elég lesz.
    Ha a magasságos AH is úgy akarja. ;]
    Csak nem nagyon örülök még egy "felesleges" fogyasztónak, tápegységnek. :U

  • Capella

    senior tag

    válasz Z0mbi #2402 üzenetére

    Az USB tunerekhez szerintem szoktak adni kis botantennát. Nem nagyon hiszem, hogy enélkül árulnák, bár nekem még nincs ilyenem.
    Az más kérdés, hogy minden rendes országban ez a kis botantenna elég is és jó is, csak nálunk nem. :W
    Hogy milyen lesz nálad a vétel az nagy talány. Pár tíz vagy akár csak pár centivel arrébb téve az antennát egész más lehet. Nálunk a szabályozásban a tetőantennás használatot célozták meg, de hogy az adótól pár km-re se legyen normális jel, az már bűn.

    A kábeltévé az egyrészt nem DVB-T hanem DVB-C és mpeg2, ráadásul kódolt, ha digitális.
    Ha analógra gondolsz, hogy az kábeltévé kanóca milyen jelet szolgáltat DVB-T-re, nekem gyanús az ügy.
    Valószínűleg erősítős antenna vagy tetőantenna kell a normális vételhez, de próba szerencse.
    Ahogy látod, szinte hetente változik, és egyelőre nem a jó irányba. :(

  • Capella

    senior tag

    válasz zhagyma #2405 üzenetére

    Kösz. Hogy másutt mi változott, mi nem, azt nem tudom. Nekem ugyanolyan rossz a jel, mint pár napja lett. Igaz az antenna elhelyezésen még nem változtattam, de nem is sok dobásom van rá.
    Valószínű nekem nem is a Száva utca lesz a nyerő.

  • Capella

    senior tag

    válasz radi8tor #2411 üzenetére

    A tévés EPG az jó amióta helyrepofozták.
    Ezért is furcsa, hogy a rádió meg nem. :U [link]

    Picit próbálkoztam az antennával, de jobb nem lett a jelenlegi helyén.
    Ha akár csak pár centit változtattam a helyén, vagy néhány fokot forgattam a kereten, vagy akár az álló, akár a fekvő teleszkópokon húztam kifelé (összébb tolni már nem lehet, bár igencsak jó volna), akkor az m1-m2 romlott, a Duna meg oly keveset javult, hogy nem éri meg.
    Pedig a Száva utca közelebb lenne, de valószínű árnyékban vagyok.
    Inkább az m1-m2 legyen jó, míg tovább próbálkozom. Még az lesz, hogy felteszem a hangfal tetejére az antennát.picit.
    A vége meg az lesz, hogy előbb ezzel az antennával próbálom a Széchenyi hegyet belőni a lakáson átfutó kábeltévé koaxán keresztül, a legvége meg valószínűleg az erősítős antenna. :U

  • Capella

    senior tag

    válasz radi8tor #2415 üzenetére

    :N Nem mondtam, hogy nem jó az EPG. Pont azt mondtam, hogy mióta megcsinálták, jó.
    Ha mégegyszer elolvasod. :DDD

    Ami nem jó, az a DAB+ rádiócsatornák infója, név megjelenítése. :( Az ugyanolyan rossz, mint az EPG volt a módosítás előtt.
    Illetve ahogy látom, az EPG-n belül meg jó a rádió is. Én nem pillantottam bele mostanában.

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz PikkPukk #2420 üzenetére

    Na megint megváltozott valami nálam. :W
    Most már nem jó semmi, se m1-m2, se Duna, se a kódoltak, se a rádiók. És még csak használható jelet sem tudok varázsolni az eddigi helyen, csak nyomokban.
    Besokalltam, rendeltem egy erősítős antennát.
    Lehet, hogy pénzkidobás, mert azzal sem lesz jó. Vagy egyszer meg annyira de annyira jó lesz, hogy simán foghatnám a passzív szobaantennával. :P :)) :DD

  • Capella

    senior tag

    válasz bzoley #2425 üzenetére

    Ez a Száva utca csak rontott a dolgon, és épp azoknak, akik a legközelebb vannak hozzá. :U
    Most pongyolán fogalmazva az van, hogy Széchenyi hegy olyan qrva vízszintesen ad, hogy egyszerűen túllő rajtunk, felettünk. :DDD
    A visszavert jel, ami meg éppen szuper lehetőség lenne a DVB-T-nél, és eddig volt is, valamiért kifújt.
    Ja és lassan a mobilom erősebben, nagyobb teljesítménnyel sugároz, mint a Száva utca. :P

  • Capella

    senior tag

    válasz bzoley #2428 üzenetére

    Tényleg nem vigasztal, hogy ChiliChilinek meg javult. Sőt fanyarul még mondhatom azt is, hogy így legalább ő is ki tudta próbálni, milyen is ez a digitális szűzmária. :D
    Hogy hogy nem, sikerült visszahoznom közepes jelszintre, az m1-m2 nézhető, a Duna nem áll össze képpé.
    Egyetlen hely van, ahol ez a maximum, a polcon a hangfal mellett és igen szűk területen. Már azt gondolom, annak mélysugárzó mágnese fókuszálhat valamit jól. :U
    Mellette kicsit messzebb alul, felül, levegőben semmi. Még jó, mert nem akarnám mondjuk damillal lelógatni az égből. :P A polc inkább arra való és kényelmesebb.
    Most már tényleg brahiból kíváncsi leszek, mit lép az erősítős antennára, ha megjön.
    De nem fárasztom tovább a társaságot az egyéni vételi és beállítási problémáimmal.

  • Capella

    senior tag

    Elnézést, hogy kicsit off lesz, esetleg hosszú, de itt kezdtük és folytattuk ezt a DVB-T vételi probléma és antennabeállítás kérdést.
    Megjött a Thomson ANT537 erősítős szobaantenna ingyenes házhozszállítással, és hogy a poént jóelőre lelőjem, végül is beváltotta a reményeket. De nem pont úgy, és picit csak hellyel közzel.

    A fórumokat olvasva a 20 dB erősítésű antennák nem hoztak sokat, ráadásul ha állítható erősítés van, célszerűnek tartják csak közepesen erősíteni.
    Eddig egy passzív Thomson ANT55 volt, de az AH legújabb "fejlesztése" nyomán időnként nézhetetlen lett az adás. Hol az egész, de főképp a Duna.
    A Thomson ANT537-et az MM-ben pillantottam meg 9.000 Ft körül korábban, és ahogy a neten rákerestem 42 dB erősítést írnak. Amúgy pofás kis darab, ezek szerint ez kell nekem.
    Igaz ez nem egy LCD tévé fórum, de annyi szerencsém biztosan van a Sony 40W4500 tévével, hogy ebben több paramétere is ellenőrizhető a vett digitális jelnek, így viszonylag könnyebb finomhangolni az antennát és rájönni, hogy a változtatás rontott-e vagy javított.
    Más tévéknél nem tudom hogy van, vagy van-e hasonló.
    Nektek a kártyás vevőnél kicsit másfajta adatokat mutat a számítógépes program, de ott is hasonlóan több jellemző van azt hiszem.
    Nekem a jelszint mellett van a Pre és Post Viterbi, UEC és COFDM AGC érték. Ahogy észrevettem, ha az UEC nem 0, akkor már biztosan rossz, kockásodott képek vannak.
    A Viterbi értékeknek minél kisebbnek kellene lennie, a Post lehetőleg 0 legyen. Az AGC erősítés is minél kisebb legyen és negatív érték. Ha átmegy pluszba, akkor már régen rossz minden, mert a többi érték is pocsék.
    Ezután megnéztem, milyen értékeket mutat a tévé a régi passzív antennával az m1 és Duna csatornára. (Persze ezek többnyire eléggé változó értékek.)

    m1:
    Jelszint: közepes, Pre Viterbi: 3 e-2, Post Viterbi: 8 e-4
    UEC: 0, COFDM AGC: -100

    Duna HD: (nézhetetlen)
    Jelszint: alacsony, Pre Viterbi: 5 e-2, Post Viterbi: 8 e-3, az AGC nulla körül, de átmegy pluszba is.

    Ezután cseréltem az antennát, egyelőre táp nélkül, hogy erre mit lép. Nincs jel. Ezután táppal, és elkezdem felfelé tekerni. Sokáig semmi, majd megjelenik a kép is.
    Kiderült, hogy kell a teljes erősítés, és az irányok finomhangolásával jobb és elfogadható lett.
    Keretantenna kizárólag függőlegesen, tájolásra kevésbé érzékeny, mint a passzívnál. A két teleszkóp antenna teljesen összecsukva, egymásra merőleges vízszintes állásban, egyik párhuzamosan a fallal és szembe az ablakkal. A teleszkóp legrövidebb hossza itt kisebb, úgy 17 cm körül, a másiknál 24 cm volt.
    A teleszkóp inkább a VHF vételre volna, így talán nem kellene nagyon befolyásolni az UHF vételt annak teteje körül, de mégis ezt teszi. Ilyenkor pedig 20 cm körüli hossz kellene a félhullám miatt, ahogy olvastam.

    m1:
    Jelszint: magas, Pre Viterbi: 2,6 e-3, Post Viterbi: 0
    UEC: 0, COFDM AGC: -490

    Duna HD:
    Jelszint: közepes :U :F , Pre Viterbi: 1,8 e-2, Post Viterbi: 1,5 e-5
    UEC: 0, COFDM AGC: -460

    Nálam így lett most a lehető legjobb, és minden nézhető, bár kicsit többre számítottam. Egyrészt teljes erősítés szükséges, fele erősítésnél rosszabb, mint a passzív antennával volt.
    Másrészt a Duna nem produkál még így sem túl jó adatokat. Még jó, hogy az m1-m2 fontosabb a néhány HD adás miatt is.
    Az ANT537 antennát mindenütt 42 dB erősítéssel írják és hirdetik a neten. A dobozban lévő infó szerint van ANT547 típusú antenna is, és egyedül annyi a különbség, hogy az 547 az max. 42 dB, az 537 pedig "csak" 40 dB erősítésű. :U
    Az ANT547 meg itt nemigen kapható.

    Ha esetleg az AH valamelyik évtizedben elkezd normálisan is adni, akkor esetleg felesleges lesz a teljes erősítésű antennám. :P :DDD

  • Capella

    senior tag

    válasz Capella #2431 üzenetére

    Hogy tovább fűzzem az antenna mizériámat, ismét bevált az örökigazság.
    Sz@rból nem lehet várat építeni.
    Azaz hiába ragaszkodtam volna a tévé melletti antennaelhelyezéshez, ezzel a visszavert gyengébb jelhez, majd ennek erősítéséhez, az alapproblémát ez nem oldja meg. :(
    Rendesen ennek így is kellene mennie persze, mint más országokban az USB stick vevővel, csak nálunk a tetőantennára méretezés ezt megakadályozza. A tesztadásnál még itt is elég volt, de a Száva utca beindulása végképp betette a kaput. :U
    Az erősítős szobaantenna felerősítette ugyan a jelet, lehetett is fogni, nézni, csak az volt a gond, hogy időnként kockásodott a kép vagy szétcsúszott, néha a hangban is volt akadozás.
    Most a passzív Thomson ANT55 szobaantennát rákötöttem a lakáson átfutó analóg/digitál kábeltévé madzagára az előszobában. Ez volt az első kör, de kiderült, hogy nem is kell második. :N
    Az erősítős antennával már nem is kell vacakolnom. :C
    Sikerült olyan maximális jelet beállítanom, amivel az m1-m2 Pre Viterbi 3 e-4, az erősítés -300, a Duna esetében ugyan egy nagyságrenddel rosszabb, 4 e-3, az erősítés is nagyobb, -140.
    Ami a lényeg, hogy nincs semmi kockásodás, tökéletes a kép mindenütt. :Y :DD
    Persze az előszobából a Széchenyi hegyet veszem közvetlenül. Ezzel kellett volna kezdeni :W , csak korábban még volt kábeltévé.
    Nem kellett betekerni a teleszkópokat sem, most nem javított, sőt inkább rontott, és elég volt az UHF keretantenna.
    Az antenna állítás most úgy néz ki jobb, ha élében van irányítva az adóra. Ha a teljes felületében kapja, akkor valamivel rosszabb lesz.
    Ugyanez az antenna kiszolgálja analóg jellel is a tévét és 4 adó fogható. Az RTL Klub és TV2 egész jó, amennyire egy ilyen analóg vétel lehet. A digitális IPTV esetleges kiesésekor nyugodtan nézhető.
    Az m1 már szellemképes, bár 2 helyen is jön, a Főnix képe meg pocsék, de a műsora sem ér semmit úgysem.
    Viszont az m1-re úgyis ott a most már príma DVB-T. :D

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz DarkByte #2555 üzenetére

    Igen eltűnt.
    Az az érdekes, hogy behangolni behangolja, amint a kézi hangolást ráengedem, de az adó nevén kívül semmit nem jelenít meg se a képernyőn, se az EPG-ben.
    De nem is csoda, ha egyszer nem adnak.
    Február 28.-án leáll az m1 HD és m2 HD továbbítása a MinDig TV-n!

  • Capella

    senior tag

    válasz DarkByte #2558 üzenetére

    Nem. Az 55-ösön megy a 3 rádió és a két kódolt adó.
    A 62-esen meg a Duna és Autonómia változatlan.

  • Capella

    senior tag

    válasz DarkByte #2638 üzenetére

    Még ez is. :U Itt már mindenki meg van zakkanva.
    A HD-adáson akadékoskodik az ORTT

    Egyébként abban nem kell összeesküvés elméletet keresni, hogy az AH levette az m1-m2 tesztadást, és hogy pont a BL meccsek alatt, előtt.
    Előre bejelentették és dátumhoz volt kötve, és hát tesztadás volt, rá is volt írva. Az külön pech, hogy szinte csak a BL meccsek jöttek HD-ban, egy-két kivételtől eltekintve.
    No persze tényleg adhatnák továbbra is, meg ingyen is, meg mindegy hogy hogy, de így az egész lassan egy nagy zéró. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz anrab #2707 üzenetére

    Meséljetek már egy kicsit erről a Digi optikais tévé vételről.
    Annyit már hallottam, hogy bejön egy koax a lakásba, és hogy kódolatlanul DVB-C modulációval jönnek az adók. Az SD mpeg2, a HD meg mpeg4.
    Most akkor ezt egy DVB-C/DVB-T mpeg4-es tévével közvetlenül mégsem tudom fogni, mert kellene hozzá egy további konverter, set-top-box, hogy az esetleg magasabb frekvencián adott jelekből a szabványos kábeltévé frekvenciára konvertálja vagy a scart, jobb esetben HDMI kimenteten a tévére küldje?
    Mondjuk egy ilyen: Optibox C1000HD
    Gondolom nem olcsó. :U

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz anrab #2713 üzenetére

    Kösz, akkor így már értem, és ezek szerint mégis "sima" DVB-C az adás.
    De akkor a Diginek kérésre adnia kell valamilyen boxot is, mert nem minden lakásban van DVB-C vevős tévé.
    Lehet, hogy ezért külön pénzt, havi előfizetési díjat kérnek. A haverod nem tud ilyen boxot igényelni? Egyet plusz neked? ;)
    Vagy amúgy sem sokra mész vele, ha a kábelt nem tudnád megcsapolni. :DDD

    Az mpeg4-es DVB-T vevős tévékben szokott lenni DVB-C vevő is. Szokni szokott, de nem tudom, mennyi arra a garancia, hogy mindben. Vagy egyszerűen arról van szó, hogy manapság már belerakják mindkettőt.
    A következő lépcsőként én azt várom, hogy mikor jelenik meg végre DVB-C/DVB-T mpeg4-es merevlemezes DVD felvevő. A Panasonicnak volt már DVB-S vevős kütyüje.
    Nem mintha annyira hiányozna vagy sürgős lenne, az IPTV box egyelőre megfelel, de esetleg a jövőben szóba jöhetne a felvételek átjátszása külső merevlemezes vevőre.
    Nem tudom biztosra, hogy nincs-e valami jogosultsági tiltás erre, hogy a HDMI kimenetről HDMI-n rögzítsek. :F Mert a tévére persze simán kiadja a jelet, hisz ez a dolga. Ha egy ilyen felvevőt csatlakoztatnék, akkor arra is. Csak felveszi-e és milyen felbontásban?
    Ha meg nem DVB-C/DVB-T-s a felvevő, akkor egyszerűen már nem is kell. :)

  • Capella

    senior tag

    válasz cigam #2718 üzenetére

    Csesszék meg, ezen sincs HDMI kimenet, csak kompozit és scart. :U Rontja a meglévő és elérhető minőséget. :W
    Az rendben, hogy kell a boxhoz kártya, ha már összerendelték.
    Ezek szerint neked nincs DVB-C vevő a tévédben?

  • Capella

    senior tag

    válasz anrab #2722 üzenetére

    Az addig rendben, hogy a kódolt csatornákhoz kódkártya és box kell a szolgáltatótól.
    Csak itt a Digivel kapcsolatban azt írtátok, hogy a kódolatlant lehet fogni közvetlenül is egy erre alkalmas tévével. Ez is rendben van.
    Nekem viszont az merült fel, hogy azoknak, akiknek nincs DVB-C vevős tévéjük, és ezek lehetnek elég sokan, azoknak a kódolatlan adók vételéhez is kell hogy kapjanak valamiféle boxot a szolgáltatótól.
    Hogy ez mennyibe kerül, kártyás-e vagy mi módon oldják meg, vagy ugyanez a box-e, mint amit a HBO packhez írtál, azt nem tudom. ;)

    A kódkártyát nem tudod közvetlenül a tévébe dugni, kell egy CA modult venni közé.

  • Capella

    senior tag

    válasz anrab #2725 üzenetére

    Itt azt írják, hogy magánszemélynek nem adnak Optiboxot. :U Meg amit én is, hogy nem lehet olcsó.
    Vagy ez.

    Azt pedzegetem, hogy a haverod, ha nem is kell neki a box a vételhez, igényeljen egyet a Digitől, mintha nem volna DVB-C-s tévé vevője.
    Nem létezik, hogy a szolgáltató csak a legújabb tévékhez húzna be ilyen kábelt. ;)
    Egyébként meg azt mondjátok, hogy össze van rendelve a boxszal a kártya, így hiába vennél hozzá ilyen drága kütyüt.
    Viszont, ha ebbe nem is kell kódkártya a sima kódolatlan vételhez... :Y

    [ Szerkesztve ]

  • Capella

    senior tag

    válasz cigam #2728 üzenetére

    Bocs, nem tudom hogy változtak így el a linkek küldés után :U Ellenőrizni meg nem ellenőriztem.
    Próbálkozom még egyszer. [link] és [link]
    [link]

    Az biztos, hogy nem olcsó ez az Optibox vevő. Ezért is jobb inkább az mpeg4 és DVB-C-s tévét választani.

    Egyébkén csatlakozom anrabhoz, scart kábellel tényleg viszonylag kevés értelme van a digitális vételnek az EPG-n kívül. Sokszor még az analóg képminősége majdnem jobbnak tűnt bizonyos szempontból.
    Azután volt alkalmam direktben nézni box nélkül, és kiderült, hogy szinte ég és föld. Szóval a scartos SD boxszal tönkrevágják az egészet. Ez tragédia. :W

    :( Most értettem meg a Digi üzletpolitikáját, meg hogy miért ilyen olcsó. Vagy fizetsz a külön csomagért és a boxért, de az is csak scartos SD :P , különben nem tudsz venni csak analógot a madzagon.
    Ha meg tudod oldani magad a DVB-C vételt, akkor nyertél. :Y
    Azért hosszabb távon megéri egy ilyen DVB-C vevő, még ha akár 40-60 ezer Ft is, mert az olcsóbb előfizetésből valamikor bejön. Pláne ha a szomszéddal a drótot is meg tudod osztani. Nem tudom erre milyen védelmük volna.
    Ha tényleg ez volna a Diginél az optikai gerincen adott digitális tévé, amit a 10 Mbites net mellett nyomatnak, akkor toll a fülükbe. Azzal együtt, hogy nekem a vétel nem lenne probléma.

  • Capella

    senior tag

    válasz cigam #2743 üzenetére

    Az igaz, de amiről először szó volt, még DVB-C-t is tudott.
    Ezt inkább az ár miatt linkeltem.
    De nem is kell persze ennél a márkánál maradni. Az is példa volt.

Új hozzászólás Aktív témák