Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
bruce20
csendes tag
válasz
Core2duo6600
#4453
üzenetére
Amennyire tudni lehet - és elnézést a pongyola megfogalmazásért és kitérőért -, napjaink AVI file-jai a RIFF sémára épülnek. Ez három tömböt jelent az avi-ban, melyeket fourcc címkék jelölnek. A leírások szerint az első tömbben vannak pl. az adatok (szélesség, magasság, hossz, stb.), a másodikban maga a video (itt jönnek be a codecek), míg a harmadik a tömböknek az avin belüli helyét jelölil. Így alkot tehát minden avi fájl kerek egészet, és ezért lehet minden avi különböző (codecre gondolok). Ha pl. avi fájl ftp feltöltés közben 80%-nál megszakad, akkor azt a videot a legtöbb lejátszó nem fogja tudni megnyitni, eldobja sérült file hibával. Legjobb emlékezetem szerint az ezredfordulón ezért volt nagy szó Linux alatt az mplayer, mert az képes volt sérült avikat is úgy-ahogy lejátszani, minden más eldobta őket. Ma már vannak progik erre, de érthető, hogy a konténer file "lyukas" lesz valahol.
Személyes tapasztalatom is van ezzel, szintén jópár évvel ezelőtt vettem fel Cobra 11-eket, amikben volt 1 reklámblokk. Kapacitás és kedv híján nem akartam vágni őket, hanem fogtam egy avi splitter és avi joiner progit, és gondoltam, hogy majd recode nélkül kiveszem a reklámot. Mondanom sem kell, hogy nem lett igazán jó a file, sokszor elszállt a lejátszó, csúszott a hang a képhez, szétesett a kép, stb.
Nem véletlen, hogy pl. a divx encoderek, (nálam dr. divx volt anno) a saját maga által 5 perccel korábban készített file-t is újrakódolja, ha kiveszek belőle egy részletet.A ts, mkv ugyan más mint az avi, de szintén konténerek. Nem mondom, hogy nem oldható meg, de valami oka kell legyen, hogy a hd átalakítók is rendre újrakódolnak.
Új hozzászólás Aktív témák
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 128GB Space Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS2998, 100% Akksi
- ÁRGARANCIA!Épített KomPhone i5 10400F 16/32/64GB RAM RX 7600 8GB GAMER PC termékbeszámítással
- LG 32SQ700S-W - 32" VA Smart - 3840x2160 4K UHD - 62Hz 5ms - WebOS - Wifi + BT - USB-C - Hangszórók
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3159, 100% Akksi
- Samsung Galaxy A32 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
wassermann

