Keresés

Hirdetés

  • Cryptmaster teszt

    gp A toll erősebb a kardnál – főleg, ha azt írjuk le vele, hogy mithrilpenge. De szavaink ebben a játékban nem csak acélt és varázserőt képesek megidézni, hanem az egész világ sorsát megváltoztatják.

  • Kiszivárgott egy lista a várható Lunar Lake modellekről

    ph Eszerint az Intel Core Ultra 200V sorozata kilenc modellből, köztük egy Core Ultra 9-es példányból állna.

Új hozzászólás Aktív témák

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz senki66 #4506 üzenetére

    Elnézést, ha rossz szándék jött át, fordítva kívántam. Tehát, ész nélkül valóban bármeddig cserélgetheted, sosem lesz jó. A másik topikban látható, hogy legalább 3x cseréltetted.volt Vengeance LP, Kingston, majd Vengeance megint (a sima Vengeance-on ugyanazok a chipek vannak, mint az LP-n).

    Jelen topikban írtad, hogy mindkét RAM hibátlan, ha az első slotban van. A 3 napos csere kizárólag hibás termékre vonatkozik. A nyolc napos elállás webshop esetén meg bármire. Személyes szerződéskötéskor meg semmit nem köteles senki visszavenni, ha az hibátlan, egy napon belül sem.

    Itt nyilvánosan kijelentem, hogy nagyon szívesen letesztelem a RAM-od, akár egy hétig is, hogy hibátlan-e, ingyen és bérmentve. LGA775, LGA1366, LGA1156, LGA2011, LGA1155, AM3, AM3+, FM1, FM2 - amelyik rendszerrel csak szeretnéd. Azt nem ígérem, hogy az LGA775-ös rendszer EP45C-DS3 lesz. Ha hibátlan, akkor könnyen belátható, hogy a végtelenségig cseréltethetted volna, sosem lenne jó a lapodban. Ha hibás, akkor meg az 5 év garancia alatt bármikor kicserélik, ha nem tévedek. Emiatt nem érzem úgy, hogy miattam bármiről is lecsúsztál volna.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • jobbman

    tag

    válasz senki66 #4509 üzenetére

    Én már alaplap hibára is gyanakodnék...Bár ha megy jól 1333-on, akkor nem róható fel ez az alaplapnak..

    Régi PH-n: jobbman felhasználónak 84 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! Frissítve: 2013.09.14

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz senki66 #4509 üzenetére

    A "hűtőborda" ezeken a RAM-okon csak ront. A NYÁK felől sokkal jobban el lehet vezetni a hőt a fém BGA gömbökön át, mint a műgyanta tokozáson át. A borda meg nem engedi a NYÁK hűtőlevegőjét mozogni. Én ilyen RAM-okról szedtem le a bordát, és 1,9V-on sokkal jobban muzsikálnak, mint bordával, persze forszírozott léghűtéssel (rátett venti).

    Amúgy azt is járható útnak tartom, hogy 1,2V-os MCH fesz körül, pl. 1500MHz-es FSB / RAM frekivel kezdesz, teszteled, hogy stabil-e, és lassan mész feljebb, mondjuk 10MHz-enként.

    HGyu

    [ Szerkesztve ]

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz senki66 #4513 üzenetére

    375MHz FSB, manuális beállítás a feszekre, időzítésekre (ne az XMP-vel lődd be). Aztán majd lépegetsz felfele. 400MHz-nél éred el az 1600MHz-et.

    (#4512) dragonfx: A felsoroltak közül én a Black Dragon kivételével bármelyiket ajánlom. Azt, hogy mennyire van esélyed tuningban, látatlanban nem lehet megmondani, nagyon sok dologtól függ. A Vengeance-ok általánosságban azért korrektül tuningolhatók.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz senki66 #4519 üzenetére

    CPU Host Clock Control Enabled, és alatta válik állíthatóvá az FSB (CPU Host Frequency). Az MCH Latch értékével szoktak még kísérletezni, van amelyiket jobban, van amelyiket kevésbé szereti, ki kell tapasztalni. RAM és CPU kombinációnként változik. Azokat a feszültségeket, amit változatlanul akarsz hagyni, sose hagyd Auto-n, mindig fixáld a névleges értékükön. Ha van olyan, hogy Normal, az is jó. De ezek már a Tuning kezdőknek topik témái.

    (#4518) senki66: A mellékelt képen látható módon a ventilátor tökéletes. Pont így gondoltam. Ami légáramot ad, az még a RAM-nak is kijut.

    (#4517) dragonfx: Ha csak a betű tér el a típusszám végén (R, G, B), az a színt jelenti. Ha nincs betű, az fekete.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz senki66 #4523 üzenetére

    Ez enyhén követelőző hangvételűre sikeredett... Szabadidőmből, önszántamból vagyok jelen a fórumon, arra és ott válaszolok, vagy nem válaszolok, amire csak szeretnék.

    Tuningoltam, így pár OC-s topikot látogattam, valamint a privát üzeneteimet olvastam, meg Hardverapróztam, ha a válaszom kielégít. Emellett bulizni és szalagavatón szalagot tűzni voltam, sokat utazva, így a PH!-s ténykedésem a privátok telefonról való olvasására korlátozódott, a rendszer attól még bejelentkezettnek és aktívnak jelez.

    Továbbá ez nem chat, hogy realtime választ kapj, sőt, járnak erre mások is, miért csak én válaszolok? A korábbi ígéretem továbbra is tartom (mely a fórumbéli aktivitásomtól maximálisan független), bármikor hozhatod a RAM-okat tesztelésre.

    Emlékeztetnélek, hogy a topic címe: DDR3 topic & tuning és nincs benne, hogy az alaplap beállítások részletes magyarázata, az alaplap oldaláról fakadó "tuningtalanság" kitárgyalása, kezdő vagy haladó szinttől függetlenül a topik témája lenne.

    (#4521) dragonfx: "A és B varináns van.ez mit takar künbségbe?chip?" - beillesztenéd a két típust, kivastagítva az eltérő betűt? Nem tudom, mire gondolsz.

    (#4522) senki66: Minden érték manuális? Az összes feszültség, frekvencia, szorzó, és a fő RAM időzítések is? Az MCH Latch egyébként a RAM - FSB osztásarányokat kontrollálja, ilyen téren a P45 eléggé mimóza, szinte mindentől függ, melyik Latch-cset szereti. Kísérletezni kell vele. P45 tuningban egyébként meg is lehet őszülni.

    Ez egy P45 tuning leírás [link], ráadásul Gigabyte lappal. Érdemes lenne átolvasnod. Itt is sok hasznos infót kaphatsz: [link].

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • RichieTri

    senior tag

    válasz senki66 #4531 üzenetére

    Köszönöm mindenkinek...

    live:RichieTriH , origin:RichieTriH , uplay:RichieTri

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz senki66 #4536 üzenetére

    Az FSB Wall az nem a RAM-ok típusától, sokkal inkább a chipenkénti kapacitástól és a felhasznált CPU, alaplap egyedi tulajdonságaitól együttesen függ. Egy olyan "falba" ütközöl, ami felett nem tudod stabilizálni a gépet.

    Igen, cseréltetni kellett volna a RAM-ot, de nem 2*4, hanem 2*2GB-ra, azt is régi szériás típusokból választva.

    A legjobb tuningeredményeket meg 512MB-os vagy 1GB-os DDR3 modulokkal érték el anno P45-ben, 600MHz körüli FSB-k is röpködtek. Minél nagyobb a chipenkénti kapacitás és az összkapacitás, annál nyögvenyelősebb az MCH-nak a magas frekvencia.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

  • 04ahgy

    nagyúr

    válasz senki66 #4538 üzenetére

    Persze, BIOS-tól is függhet. Bátran mehet próbára az F6a, legfeljebb visszateszed majd a régit ha nem válik be.

    HGyu

    7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

Új hozzászólás Aktív témák