Hirdetés
- A természettel együtt ébredeznek a hardverek
- A '90-es évek jutnak az eszünkbe az ATK készülő egeréről
- Huszadik születésnapjára eléggé megváltozott az Antec nagytornya
- Még a saját szövetségeseivel szemben is fegyverként használná az AI-t az USA
- Mégis meglepi egy új GeForce-szal a rajongókat az NVIDIA?
- VR topik
- Hobby elektronika
- MWC 2026: Könnyen megmarkoltuk a Lenovo Legion Tab ötödik generációját
- RAM topik
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- Google Home/Nest
Új hozzászólás Aktív témák
-
subFOCUSkoma
csendes tag
válasz
Undoroid
#11252
üzenetére
Köszi a gyors választ!
Tényleg a tápot el is felejtettem
Chieftec 500W. Beírtam a gépem adatait. Csak nem tom jó helyre írtam e.
Orthos programmal néztem a melegedést 3,24 GHZ-en, és 73-75 fok volt a max nyitott háznál. Ez a 60 fok feletti lekapcsolás érdekes, mert több mint 4 éve vettem a gépem, és mindig a nyári hőségben zárt házban 70-74 fok körül mozgott. A 3,6 GHZ-ig húzást csak akkor szeretném persze mikor már felszereltem a klíma ventit (olcsón kapom) a házam oldalára. És feltéve, hogy sikerül lejjeb tornászni vele a hőmérsékletet.Nos az az igazság, hogy nem igazán értek a proci tuninghoz. Mondjuk sokat olvasgattam, de még teljesen nem állt össze a kép. Kerestem a kommentek között konkrét beállításokat amik persze az én procimhoz írtak, és azokat állítottam be, meg utána próbáltam magamtól is növelgetni majd visszábbvenni az értékeket, de egyszerűen nem indult a gépem. Hol kell visszavenni a Dram/FSB arányt? Az időzítéseknél a Ramok időzítéseikre gondoltál? Mert azokat sem tudom milyenre kéne állítani.
Advanced/Chipset/North Bridge Configuration/Configure DRAM Timing by SPD menüpontot átállítom Disabledre akkor megjelennek az időzítések (remélem jól gondolom, hogy ezeket kéne babrálni) 5, 6, 6, 15, 6, 42, 10
Tudnál esetleg írni nekem konkrét értékeket mindenre, hogy mit állítsak be, hogy egyáltalán induljon a gépem? Természetesen csak saját felelősségre csinálnám.
A proci persze amikor nincs terhelés akkor visszaveszi a szorzót, ezt folyamatosan figyelemmel követtem Aida progival. Most már hála neked ezt is ki tudom kapcsolni.

Új hozzászólás Aktív témák
- VR topik
- aquark: Zsebszámológépek
- Hobby elektronika
- MWC 2026: Könnyen megmarkoltuk a Lenovo Legion Tab ötödik generációját
- RAM topik
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Kertészet, mezőgazdaság topik
- Ilyen olcsó sem volt még egy Apple notebook
- Xbox Series X|S
- Azonnali alaplapos kérdések órája
- További aktív témák...
- GYÖNYÖRŰ iPhone 14 Pro Max 256GB Space Black-1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4143
- Bomba ár! Dell Latitude 5495 - Ryzen 5 I 8-16GB I 256SSD I 14" FHD I HDMI I Radeon I Cam I W11 I Gar
- Dell Latitude 7290,12.5",FHD,i5-7300U,8GB DDR4,256GB SSD,WIN11
- Szuper áron eladó dobozos Asus Vivobook 16 /Ryzen 5-7530U/16 GB RAM/256 GB SSD/FHD+/IPS/16"/Gari/
- Raktáron levő AM4 garanciás alaplapok!!!
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Chieftec 500W. Beírtam a gépem adatait. Csak nem tom jó helyre írtam e. 

