Hirdetés
- Mini PC
- OLED TV topic
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- 3D nyomtatás
- Az AI-piac kivégezte a Micronhoz tartozó Crucialt
- Redmi Pad 2 Pro / Poco Pad M1 - egy teszt, két lélek
- Gaming notebook topik
- A Cherry többé nem gyárt kapcsolókat
- Részben visszahozza a GPU-s PhysX-et az új GeForce driver
- Milyen videókártyát?
-
PROHARDVER!
--- Még az új vizsgarendszer előtti információk, majd frissítjük! ---
Gyakran ismételt kérdések
Olvasd el a cikkeket itt.
Új hozzászólás Aktív témák
-
soma314
tag
válasz
poker18g
#14094
üzenetére
gratula
nincs jelentősége szerintem, hogy a switching-el vagy a routing-al kezdesz-e
én a switching-el kezdtem és volt is hozzá homelab gyakorolniviszont azt érdemes átgondolni, hogy a végén teszed le a tshoot vizsgát
nyilván nem lehet biztosra kijelenteni, hogy a tshoot-ban mi a switching routing arány, de azért ha belegondolsz, hogy a routing-nak mennyi dinamikus routing protokoll a témája, és ott van a IPv4 IPv6 mint külön layer 3 protokollok, switching meg ugye "csak" ethernet.
Én annak idején úgy okoskodtam, hogy nekem könnyebb friss routing és átismételt switching tudással nekimenni a tshoot-nak mint fordítva.Persze, ha nem akarod felesleges költségekbe verni magad, akkor kezded a rouiting-al és addig is olcsóbb lesz a használt switch-ek ára. (én a mai eszemmel két 3550-est és egy 2950-est vennék a switching-hez gyakorlásul ami használtan 30-40 eFt utána pedig eladhatod). Ha tervezed, hogy utána megcélzod a CCIE-t is, akkor pedig 3-4 3560-ast érdemes most beszerezni, de ki tudja mondjuk 3 év múlva mi lesz a vizsga témája?!
Egyébként van más mód is a switching gyakorlásához: GNS3-ban a switch modulos router-rel is sok mindent lehet gyakorolni illetve vannak online laborok is. A kettőt okosan használva fel lehet készülni gyakorlati oldalról is viszonylag kis befektetéssel.
(Én az igazi vas híve vagyok, ha teheted vegyél, de lehet számos olyan élethelyzet, amikor az elhelyezés, búgás, tápellátás gond lehet.)
Új hozzászólás Aktív témák
- Kérlek használd a keresőt, mielőtt kérdezel!
- Olvasd el a téma összefoglalót mielőtt kérdezel!
- A dumpok és a warez tiltott témának számítanak!
- ARCTIC Liquid Freezer III 360 A-RGB Processzor vízhűtő
- Phanteks Eclipse P600S Black Számítógép ház
- Corsair 32GB KIT DDR5 6000MHz CL30 Vengeance RGB Grey AMD EXPO / XMP
- Iphone 16 PRO 256GB Titanium BLACK - Garanciás - Akku: 94%
- Esport Gaming PC (Intel i5-9400F, 32GB RAM, RTX 2060, 500GB SSD) Eredeti Windows11 Pro
- Telefon felvásárlás!! Samsung Galaxy A20e/Samsung Galaxy A40/Samsung Galaxy A04s/Samsung Galaxy A03s
- HIBÁTLAN iPhone 13 Pro 128GB Alphine Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3024, 100% Akksi
- Egyedi ékszerdobozka
- LG 39GS95UE - 39" Ívelt OLED / QHD 2K / 240Hz & 0.03ms / 1300 Nits / NVIDIA G-Sync / AMD FreeSync
- HIBÁTLAN iPhone 13 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3760, 100% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: ATW Internet Kft.
Város: Budapest
FecoGee
crok

