Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lien

    tag

    válasz solyomsherif #92 üzenetére

    Meg fogom próbálni ezt az IFC model exchangert, köszönöm, így már lehet rá tudok rakni a falra elemeket. ^^
    Jelenleg a saját templatemet próbálom összehámozni úgy-ahogy és ez rengeteg energiát emészt fel, hogy familiket is találjak amik normálisak meg magamnak is létre kell hozni párat.
    Az egyik nagy problémám aminél feladtam a dolgokat az a titleblockok egyedivé tétele. Hiába paraméterezem be, egyszerűen nem tudom megcsinálni azt, hogy ha beírom a 500x297-es méretet akkor ne random csússzon el a tervlap, hanem maradjon a jobb oldala a helyén a sarokpecsétes résszel pinnelve a bal oldala meg mozogjon. Interneten írták, hogy kell egy annotation generic model és csak egy sima common text-t kell létrehozni majd bemásolni a titleblockba és ez megold mindent, de magát ezt a generic modelt nem tudom hogyan használjam, túl rövid volt a leírás amivel nem értettem meg a helyzetet.

    Anno azt az 1 .ifc fájlt amit kaptam (~1300 m2-es tornacsarnok) azt bemásoltam újra, gyakorlás ként megcsinálom a diplomamunkám tervezési részét revitben is, hogy ha a templatem már rendesebben klappol(persze előbb magát azt a diplomamunkát is még össze kell rántanom egy hónap alatt :D ). Sajnos vannak elemek (anemosztát, csőanyagok, fittingek) amiket magicad nélkül megszívok, hogy nincsen meg és úgy érzem kénytelen leszek mást használni, pl. Rehau gyártónak a csövei egy ilyen eset, hogy használnám de nem tudom... Egy exe fájlt letöltöttem a honlapjukról telepítettem de semmit nem telepített, pedig jó lenne az Ő vezetékrendszerük...

Új hozzászólás Aktív témák