Hirdetés
- Milyen egeret válasszak?
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Amazon Fire TV stick/box
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- Amlogic S905, S912 processzoros készülékek
- Vezetékes FEJhallgatók
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Steam Deck
- Milyen monitort vegyek?
Új hozzászólás Aktív témák
-
thon73
tag
Hát, ne egy hétköznapi billentyűzetre gondolj. Valójában akivel terveztük/teszteltük könyveket ír rajta több nyelven. Az eredetileg gigantikusnak gondolt határértékek a keze között akadállyá váltak: jelenleg 10 (külön keskeny és széles) layout a teszt, akár több, mint 1000 tényleges billentyűvel.
Ha ehhez hozzávesszük, hogy egyetlen billentyű leírásához akár 20 token is kellhet; ill. hogy ez legalább 2500 objektum; ráadásul egy igen részletes log is tartozik hozzá - akkor már nem is olyan sok az az idő. De az oroszlánrészét az objektumok veszik el, meg persze GC is dolgozik közben - a log tanúsága szerint.Mindegy, három próbálkozáson keresztül jutottunk ide, és ez jónak tűnik: nagyon gyorsan és könnyen módosítható, és mindent tud, amit szeretnénk. No persze, az okostelefon elgondolásba ez a (mondjuk log nélkül talán) 10 másodperc már nem fér bele, tegyük hozzá a három sem. Ezért szeretném pontosan ezt: szétválasztani a kettőt. Akár install során legyártja a szükséges adatokat, aztán a mentés meg a töltés már nem sok idő.
A Broadcast ötleten is gondolkodtam (ez jó, hogy példa is van hozzá), de az egyik előző elgondolásban az előző karakter átírását a DELETE majd ÚJKARAKTER elküldésével oldottam meg. legnagyobb meglepetésemre teljesen összekeveredett a sorrend, az elküldött értékek nem ugyanabban a sorrendben érkeztek meg. (A doksi csak arra hívja fel a figyelmet, hogy ez ún. IPC - vagyis nagyon lassú. De keveredésről nem volt szó.) Megoldható persze, egy blokkban kell a kettőt (néha többet) elküldeni. Épp csak attól tartottam, hogy a Broadcast még tovább rontja ezt az időt - talán az editor kellene a receiver legyen, de ez persze nem realitás.
Ebben a Broadcast megoldásban elmélyedek, mennyire nehéz bele-aplikálni. (Loadernél használtam, ott nagyon jó volt)
Még egy kiegészítés:
Amúgy a Broadcast megoldás is singletonnal operál a példában (ami gyári); no ezt csak azért írom, hogy csak azért betenni, hogy egy másik singleton-szerű megoldást kiváltson, lehet h. felesleges.Szerintem kipróbálom mind a hármat (referncia átadása - service elérése singletonként - broadcast; aztán meglátom, mennyire idő/helyigényes és mennyire dönti romba a kód szépségét

Új hozzászólás Aktív témák
- Renault, Dacia topik
- Battlefield 6
- Milyen egeret válasszak?
- BestBuy topik
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- Multimédiás / PC-s hangfalszettek (2.0, 2.1, 5.1)
- Windows 11
- Samsung Galaxy S25 - végre van kicsi!
- juhi11: Karácsony esély, hogy észrevegyük: mások is valakik - még Isten is
- Linux haladóknak
- További aktív témák...
- Vásárlunk iPhone 12/12 Mini/12 Pro/12 Pro Max
- Dell Latitude Core i5 - i7 - 6-7-8-10-11-12-13. gen. üzleti kategóriás notebookok számlával - 12.18
- Amazon Kindle 10th Generation ébresztős tok
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Green -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3837
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 Mini 128GB Pink -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4174, 94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: BroadBit Hungary Kft.
Város: Budakeszi
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest



