-
PROHARDVER!
▼▼▼ ANDROIDOS TABLETEK ▼▼▼
(A további hasznos tudnivalókért és az ajánlott modellek listájáért kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2025. augusztus
Új hozzászólás Aktív témák
-
anonym1s
őstag
Na rendeltem egy ICOO iCou D70pro II gepet a pandawill-tol. Remelem max. 2 het mulva azt irhatom ide, hogy idoben megerkezett a gep es nincs semmi baja
-
anonym1s
őstag
Hali.
En meg nem hallottam olyan tabletrol amelyikben nem volt angol nyelvA fobb europai nyelvek mindben megvannak. Lengyelul a nyelv jezyk vagy mi a franc
ezt keresd a menuben, es ha beleptel, az angol lengyelul angilski vagy valami hasonlo, a magyar megy wenger vagy weger vagy valami hasonlo
Sok szerencset.Na, kozben mar kaptal reszletesebb leirast is.
-
Destr4ct
aktív tag
youtube videó alapján a következőt kell csinálni nyelv átállításához:
Be kell menni a beállítások programba, ez a kezdőképernyőn a "Ustawienia" feliratú ikon lesz.
Lejjebb kell görgetni, "Jezyk i klawiatura" nevű menüpontra katt. Ennek az ikonja fehér négyzetben fekete "A" betű.
Itt aztán az első menüpont a nyelv kiválasztása, a nevében benne kell lennie h jezyk (nyelv lengyelül)
Az itt előjövő listában szerepelnie kell annak h "magyar".
Ha nincs akkor kiszedték a magyar nyelvet romból. -
anonym1s
őstag
válasz
tragiQss #26885 üzenetére
Rakerestem mar mas kinai uzletekre is azon az oldalon. Minden altalam ismert kinai uzletrol van rengeteg jo es rengeteg rossz velemeny is. Szerintem ez igy van mindenhol a vilagon. Ha van raktaron az arubol es hibamentes, akkor rendben megy minden. Viszont ha valami nem oke, akkor a cegek nem akarjak lenyelni a veszteseget, inkabb megprobaljak atharitani a vevore. Masik dolog, hogy minel tobb a vasarlo, annal tobb a hiba lehetoseg, es az emberek hajlamosabbak a rossz velemenyt megirni mint a jot.
Lehet megiscsak bevallalom a pandawill-t
-
anonym1s
őstag
Hali.
Itt azt irja valaki a chinabuye fizet a resellerratings.com a trustpilot.com es a sitejabber.com oldalakra irt pozitiv ertekelesekert, be is masolta a mail tartalmat. Ez alapjan nem tunik valami megbizhato oldalnak az sem.Ja, idorendben listazva felulrol a harmadik. ( posted May-29-2012 )
-
lck
senior tag
Sziasztok !
Az egyik ismerősöm vett egy kis táblagépet.
[Lark FreeMe 70.6]Androidos, de a rendszer lengyel nyelvű.
Nem vagyok jártas Androidban. Az lenne a kérdésem, hogy valahol a menüjében lehet angolra, vagy magyarra állítani, vagy az egész rendszert le kell cserélni ? Vagy egyáltalán frissíteni lehet valahogy magyarra?Sajnos én nem találok benne ilyen lehetőségeket. / Mondjuk lengyelből elég gyenge is vagyok
Magyar vagy angol leírás szinte semmi nincs hozzá a neten. -
anonym1s
őstag
válasz
tragiQss #26876 üzenetére
Fasza. Nem ismertem ezt az oldalt, kossz erte! Viszont annyit hozza kell tennem, hogy nekem jo tapasztalatom volt veluk epp ezen a heten.
Hetfon este rendeltem toluk egy tabletet ugy, hogy rendeles kozben regisztraltam. A rendelesemet elfogadta, le is lett vonva a penz a paypal szamlamrol, de a regisztraciom sikertelen volt. Eloszor azt hittem elgepeltem a jelszot regisztracio kozben, de nem. Ujra tudtam regisztralni ugyanazokkal az adatokkal! Csakhogy ez mar a rendelesem utan volt, emiatt ures volt a rendeles listam. Irtam nekik azonnal hogy mi tortent es kertem hogy rakjak a rendelesemet a listamba. A valasz az volt, hogy nem tudjak, mert bla...bla...bla...
Erre kertem oket, hogy toroljek a rendelesemet, utaljak vissza a penzemet, es ujra megrendelem amikor be leszek jelentkezve. Ez csutortok reggel volt, es aznap este mar a szamlamon volt a penz.
Pentek este ujra akartam rendelni, de gondoltam raerek hetfoig eldonteni hogy ugyanazt rendeljem e, vagy valami mast, mert hetvegen ugysem fogjak postazni, de az ott olvasott nagy szamu rossz velemeny miatt, valoszinuleg kihagyom, es inkabb megyek egy masik uzlethez. -
Kh@oSz
aktív tag
Érdemes nagyobb webshopokból rendelni, talán megbízhatóbb. Én pandawill-ről rendeltem singpost-tal és kb 8 nap alatt jött meg. Ha onnan rendelsz érdemes előtte live chaten megkérdezni hogy van-e raktáron, bár mostanában sokan írják hogy akkor is azt mondjak hogy van ha épp nincs is.
-
dugesz77
őstag
Én az Onda gépről tudok csak nyilatkozni(nekem az van). több mint két hónapja teszi a dolgát hibátlanul.
Egy gondom volt vele de az user error volt(fülhallgató csatlakozó halt be) leejtettem.
Kijelzője gyönyörű pixel hiba mentes. Írták már egy páran ,hogy nagy valószínűséggel Ipad 2 panel van benne. Van rá gyári 4.1 most már tehát nincs előnye az RK 3066-os socnak sem. Antutu 10022 pontot adott a minap valkoz féle 1.5-1.5.5 hibrid firmware-val.
Engem ez a teszt győzött meg az onda mellett (igaz kínai oldal): [link]
Ipad 3 mellett sincs sok szégyenkezni valója.ICOO gépekről annyit tudok,hogy talán a legolcsóbbak, ellenben a kisebb szériáknál gond volt a kijelzőkkel.
Viszont a rk3066-os soc elvileg erősebb mint az Amlogic játékok alatt. Bár erről még nem tudott meggyőzni senki. Nem vettem észre eddig sebesség problémákat az aml soc-nál sem. Inkább pixel hibát egy két játéknál. -
Kh@oSz
aktív tag
Hardver terén kb ugyanaz a két tablet, viszont support terén az Onda nagyon jó, főleg a Vi40DC (nekem is ez van). Slatedroidon van egy srác aki romokat csinál rá (Valkoz). Jelenleg az összes ICS frissítés jó tulajdonságait összegyúrta egy romba és iszonyat durva. Hamarosan kész lesz a custom JB romja is.
Majd teszek fel hamarosan videot a jelenlegi romról. Csak ajánlani tudom a Vi40-et! -
H0bi
tag
Melyik jobb?
ICOO D90pro 182$
Rockchip RK3066, 1.5GHz
Mali 400 MP4ONDA VI40 202$
Amlogic AML8726-MX, 1.2GHz (up to 1.5 GHz)
Mali 400 MP2Az olcsóbb jobb proci + gpu párossal bír?
-
tragiQss
tag
-
anonym1s
őstag
válasz
z0d1AK #26873 üzenetére
Sziasztok!
Sajat reszre keresek tabletet. Melyiket ajanlatatok ezek kozul es miert?
Az ampe joval dragabb, de vajon megeri e a tobblet koltseget?Ja, erdekes, hogy a kepek tanusaga szerint az antutu benchmark tobbre ertekelte az olcsobb zenithinket mint az ampe-t. Vagy az antutu szar, vagy a zenithinket jobban osszeraktak.
-
z0d1AK
nagyúr
Tudtommal nem lehet. Ha jól emlékszem, ez még Honeycombbal jött ki, amelyben alapból nem volt benne a telefon funkció, hiszen az csak tabletekre szánt OS volt, nem volt rá szükség.
Esetleg ha ICS, JB került rá, akkor abban talán benne lehet, ha a ZTE, illetve a Vodafone is úgy akarta, illetve a tablet GSM modulja is támogatja az adatkapcsolat mellett a hanghívást is. Ha nem, akkor igazából bukta, szerintem utólag nem nagyon lehet rá hackelni, vagy nem tudom, lehet-e olyan cumtom ROM hozzá, amellyel ezt megoldották. -
tab21
csendes tag
Sziasztok!
Nem tudom, hogy jó topicba teszem-e fel a
Van egy voda smart tab 7-sem. azt szeretném tudni, hogy normál módon hogy lehet vele telefonálni, nem voip módon.
Ha valaki tudna segíteni nagyon megköszönném. -
gps76
őstag
válasz
korcsillio #26870 üzenetére
Ha azt nézzük,hogy 35 körül,de 30-ért is láttam bereklámozva új kétmagost,akkor használtan 30-ért már igencsak jót kaphatsz.Ha meg olcsóbbat akarsz a ram mérete 1 GB legyen,mert ez alatt akadozik bármelyik.
-
korcsillio
addikt
Üdv!30.000 környékén(használtan)melyiket érdemes megvenni?
-
maki12
senior tag
-
Tenager18
senior tag
Nekem is sikerült elérnem,hogy az N70-em kezelje a Gameloftos játékokat....build.prop...GT-I9100...láss csodát minden egyszerü és nagyszerü
-
Zotwoo
tag
válasz
stranger2006 #26863 üzenetére
-
Adamis
őstag
válasz
stranger2006 #26858 üzenetére
800*480-as felbontással még nem is találkoztam táblában...
-
stranger2006
tag
válasz
z0d1AK #26849 üzenetére
Köszi a választ!
A "mit kéne tudni 30 alatt", az számomra értelmezhetetlen.
Viszont kérlek jelöld meg azokat, amelyek szerinted jobb választás az említettnél, érdekelne. Én ugyanis nem találtam ilyet az itthoni boltokban, így kíváncsian várom.A felülmúlandó paraméterek:
800*600, 1 Giga/4 Giga, Andoid 4.0.4
Rendes USB port, mini HDMI.
Mindez 24.999-ért.Előre is köszönöm!
-
rokarudi
aktív tag
Na, sikerült a Prestigio-t rootolni. Nem volt egyszerű, de sikerült, valamilyen számomra eddig ismeretlen kínai programmal. Viszont, amiért ezt az egészet csináltam (Broken Sword mentés Titanium-os cseréje), hát az nem sikerült
Oda van. De maga a ketyere szerintem jó. Hardverileg nagyjából egy Window N70, annyi különbséggel, hogy van hátlapi kamera (ami nem egy nagy valami, de van). + Adnak egy tök jó tokot, meg OTG kábelt is a töltő mellé, illetve nem kell buzgerálni a szoftvert, hogy a Play rendesen működjön, látja a Gameloft-os játékokat is. Ezeket még nem próbáltam, de arra is sor kerül. Úgyhogy ha valaki Window N70, Onda v711, Aurora 2 vonalon próbálkozik Kínából, erősen gondolja meg ezt a lehetőséget.
-
afgk2012
tag
Ezt érdemes leolvasni szerintem.
-
afgk2012
tag
válasz
z0d1AK #26849 üzenetére
Úgy szarozom le, hogy tudom, hogy van nála jobb választás, nem is egy.
Nekem ezzel például nincsen bajom. Azzal viszont megtisztelhetnéd az itteni olvasóidat, hogy ilyenkor megnevezed ezeket a jobbakat és kiemeled a legjobb vételt. Persze szerinted. De én személy szerint hinnék neked. Csak nem mondod meg.
-
Adamis
őstag
válasz
stranger2006 #26847 üzenetére
800*600 sem a legjobb felbontás...
-
z0d1AK
nagyúr
válasz
stranger2006 #26847 üzenetére
Feltételezem, hogy nálad a Maxellen kívül más tablet még nem nagyon járt.
Én abban a szerencsés helyzetben vagyok, hogy munkámból kifolyólag minden árkategóriából jár nálam tablet. Azt nem mondhatom, hogy az összeset kipróbálhatom, ami kapható, de a legtöbb, ami itthon megjelenik, az átfut a kezeim alatt. Így van némi rálátásom arra, hogy 30 ezer alatt is mit kéne tudnia egy-egy terméknek.
Úgy szarozom le, hogy tudom, hogy van nála jobb választás, nem is egy.Természetesen ahogy mindig leírom, mindenkinek a saját igényeihez méreten kellene felmérni azt, hogy mit is szeretne.
-
csibe1
addikt
válasz
Mezcal #26844 üzenetére
Annyit se adnék érte,de még 15-öt se nagyon.Olvass vissza a topikban,páran már ráfaragtak vele,support meg nem igazán van.
Inkább szánj rá kicsit többet,és vedd meg a Wayteq vagy a Prestigio kétmagosát,a kijelző miatt inkább az utóbbi ajánlott,és a két év gari sem hátrány.
A Concorde One-t nézted amúgy?Az az általad megjelölt árban van,ha mégsem szánnál rá többet,és normális supportja van.
One -
stranger2006
tag
válasz
z0d1AK #26813 üzenetére
Szia!
Kicsit szubjektív ezeket így leszarozni, nem? :-)
A Maxell nem túlozza el a supportot, de ha nincs rá szükség, akkor közömbös. 30 ezer alatt a Maxell Maxtab C8 ritka jo valasztas szerintem... Es raadasul nem 800*480, hanem 800*600.
Az is szempont, mit mire akarsz hasznalni. Ha valaki a legujabb jatekokat akarja, vegye a legujabb tableteket annyiert, amennyibe kerulnek:-) Ha nem ez az egyetlen szempont, akkor azert kevesebb mag meg kevesebb memoria se sz@r.
Nekem pl. nem szempont a jatek, igy az elmult par hetben semmifele gnd nem merult fel az emlitett tab-bal.
A Google bolt valoban nincs rajta, es? max. hangyanyit tart tovabb barmilyen appot feltenni:-)) (Ha nagyon akarja az ember, ra lehetne operalni, de minek?)Csak azert irtam ezeket, hogy picit arnyaljam a megkozelitest:-)
-
z0d1AK
nagyúr
válasz
afgk2012 #26839 üzenetére
Ez gondolom tablet típusától is függ.
A Nexus 7-et pl. otthon is gond nélkül fel lehet nyitni, majd visszazárni anélkül, hogy bármi olyan beavatkozás történne, ami a készüléket elrontaná, vagy a garanciát megvonná.
Igazából ahogy kezdtem is, tablettől függ a szétszedhetőség és javíthatóság. Egyébként Magyarországon nem nagyon vannak maszek szervizek, akik tablet javítást vállalnak. -
Chaser
legenda
Úton van a crystal tablettám
-
z0d1AK
nagyúr
válasz
tragiQss #26836 üzenetére
Én az akkumulátor nem cserélhetőségéről azt gondolom, hogy dizájn oka is van. Ahhoz, hogy cserélhető legyen az akkumulátor vastagabb készülékház kell, hiszen a plusz borítás sokat vastagít a gépen. Emellett tervezés során vékonyabban elhelyezhető az akkumulátor, ha nagyobb kiterjedése lehet esetleg, viszont ha egy téglalap formájú telepbe van zsúfolva, akkor vastagabbnak kell lennie.
Jó példa erre a Toshiba Folio 100 két évvel ezelőttről. -
tragiQss
tag
Ha jól láttam, eredetileg egy edigitalos hirdetést linkelt valaki, innen indult az egész, ergo nem kell visszaküldeni a ferdeszeműekhez, elég csak bevinni a legközelebbi boltba.
És ettől kezdve már érdekes a téma.
Pláne, ha hozzászámolom, hogy a dell notebook akksik milyen ütemben vesztik a tölthetőségüket, gyanítom, a noname tabletekbe pakolt akkuk sem jobbak. Ergo esélyes, hogy ha valaki sokat használja a gépét, annak hamar gondjai lesznek a hálózatfüggetlen üzemidővel.(lusta vagyok előszedni, de szvsz a Nokia E51-ben is Li-Polimer van, mégis cserélhető - tévedés joga fenntartva - szóval ez inkább marketing dolognak tűnik)
-
gps76
őstag
válasz
tragiQss #26832 üzenetére
Tudom,hogy sokan nem ertenek hozza,de aki latott mar forrasztopakat,ket drotot ki tud forrasztani.
Az oke,hogy szet kell szedni,de szerintem ne foglalkozzunk ezzel nemsok ertelme elore gondolkodni,mert a kintrol rendelt gepet meg kuldheted vissza 6000-ert,varhatsz ra 2-3 honapot.A teloakksis kiveheto modszert szerintem azert nem alkalmazzak,mert megnovelne az arat,kellene csatlakozo,tok,meg egy boritas,stb,raadasul a tablakban lithium polymer akkuk vannak a suly miatt,a telokban meg lithium ion,a tobb toltesi ciklus miatt,viszont a polymer nem nagyon birja a mozgatast,mert zacskoszeru tokban van ezert inkabb "bezarjak" igy puci allapotban.
A support majd kiderul milyen,de most nem erzem hianyat,mert ezzel sincs semmi gond,elobb utobb meg csak dobnak ujabbat. -
peestike
senior tag
-
tragiQss
tag
Csak az a gáz vele, hogy
1. Nem ért mindenki a forrasztáshoz és ezek általában - szervizes szerint - bele vannak forrasztva a gépbe (számomra érthetetlen, hogy miért nem jó a mobiltelefonos megoldás)
2. Ha lejár a garancia és nekiállsz sajátkezűleg akksit cserélni, azzal elveszted a gépre kapott két évet is. Biztos, hogy megéri?
3. Honnan szerzel olyat, ami jó a gépedbe? Elég esélytelennek tűnik, hogy a gyártó adjon egyet. -
gps76
őstag
válasz
rokarudi #26820 üzenetére
Még én se rootoltam,mert a gyereknek vettem,ő meg nem buherálja,de szerintem meg kell nézni a többi RK chipset-est mivel kell,elvileg ehhez is jónak kell lennie.
Videót azért operával csináltam,mert ezt szeretem,egyszerű,gyors böngésző.
Azt nem tudom,hogyan tudták a bootolást ilyen gyorsra megcsinálni,kb.18 mp bekapcstól.
Aki kérdezte az RK meg az Aml procikat: Volt már mindkét féle procis gépem,igen,az RK valahogy gördülékenyebben elbír a dolgokkal,nem gondolkodik sokszor,és nem is melegszik annyira.Az aurora 2-ben normál cpu módban 1100,high-ban meg 1380-on ment és fűtött rendesen,így normálban hsználtam,köze nincs a hirdetett max.1.5-nek.Gondolom olyan "kidobált" procit tesznek ezekbe ami nem bírja az 1500-öt,próbáltam másik kernellel húzni,de lefagyott a high fölött.Tettem rá hűtőlemezt is,de ugyanaz.A Prestigio akku garanciára kíváncsi lennék,mivel a készülék tartozéka,összetevője,és szerintem 10000 Ft fölött lenne "papíron" a cseréje,így nem 6 hónap kellene lennie.Ha valaki így járna,szerintem ha megpiszkálja a dolgot ki fogják cserélni. Ha nem akkor se nagy tudomány venni egy 4000 mAh-es akksit,NEM különleges,bonyolult elektronikával ellátott laptopakksi,ugyanolyan mint a telefonoké,csak méretesebb,semmi extra funkció nincs benne.
-
válasz
Mezcal #26816 üzenetére
a maxtabot (Maxell maxtab c7)sikeresen rootoltuk, és felraktuk rá a play-t is... a másikat nem ismerem, de gondolom ott is felrakható a play mint mindegyikre... aztán hogy root nélkül megy-e azt nem tudom, efun kobo-n ment.
Egyébként nem nagy durranás, de ennyi pénzért ne is várjon senki egetverő teljesítményeket... amire nekem kell arra megfelelő -
public73
senior tag
megvettem...
nem csalódtam, jelenleg egyik legjobb vétel ebben az árban 2 év garival! -
peestike
senior tag
sziasztok! érdeklődnék a hozzáértőktől, hogy lehet hinni a neten olvasható olyan dolognak, hogy a RockChip RK3066 jobban teljesít játékoknál és üzemidőben is jobb, mint a AML8726??
valakinek tapasztalat esetleg?
köszönöm! -
htom127
aktív tag
Pandawillen kuponos akció, use coupon
code:
blackFRI2012nekem 7% lejött egy N70s árából
-
Mezcal
addikt
Olcsó, de azért nem gagyi tabletet akarok. A két kiszemeltem: Maxell Maxtab 7 és GoClever A73 TAB
Melyik lehet a jobb?
-
dugesz77
őstag
Melyik volt az a program ami arra volt,hogy ha a képernyő kikapcsol akkor ne dobja el a wifi jelet is?
Köszi előre is. -
z0d1AK
nagyúr
válasz
pusi1981 #26806 üzenetére
Újonnan ennyiért nem lesz olyan, amiben GPS is lesz, egy Modecom volt korábban kicsit többért, de az sem volt nagy szám,
40 így esetleg az új WayteQ xTAB-70dc, vagy esetleg az IPS-es Prestigio, amelyet GPS76 is vett.Amit linkeltél, azt nagyon nem éri meg, gagyi kínai.
-
Helmoras
őstag
Bocsi a dupláért, nagyon kellemes kis gép ez a prestigo, köszönöm a videot mégegyszer!
-
pusi1981
aktív tag
Ez milyen lehet ????
[link] -
pusi1981
aktív tag
Sziasztok!
Max 40 körül olyan 7" tabletet keresek ami aránylag gyors nem fagyogat esetleg 3g van -ha nincs nem nagy baj- de legyen benne bluetooth wifi és gps.
Köszi!
-
vt602
tag
Üdv Urak!
Volna 1-2 kérdés. A tabletre ugyanúgy kell romot telepíteni mint a mobilra? A recovery ugyanaz mint a mobilnál? Hogy tudnám lecserélni a romot. Nekem sajnos csak egy 10"Wowpad ( 2xusb, 2xmSD, wifi, lan, wifi, gps) tellet használtan, de angol nyelvű, és nem megy a bluetooth. Mobilra már raktam fel romot, de annak más a recoveryje. Ha hülyéket kérdezek sorry! -
kovacspityu2
tag
Sziasztok!
Valaki jobban rátermett rutinos versenyző nem tudna segíteni abban, hogy hol tudok ilyet venni esetleg, mert nagyon tetszik és sehol sem találok a legalább angol nyelvű kínai oldalak között.
10.1 Ainol 10 Novo Hero-hoz.Köszi
(Közben aliexpress-en megtaláltal "cheese cover" néven 17-20 dodó)
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Mielőtt kérdeznél, olvasd el a téma összefoglalót!
- A warez minden formában tiltott!
- Alkalmazást keresel? Ide kattints!
- Apple iPad Pro 12.9 M1 (5th gen Wifi+Cellular) 128GB
- Lenovo Tab M10 HD 32GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Samsung Galaxy Tab S8 5G 128GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPad Pro 12.9" 3.Gen 2018 512GB Space Gray Wifi cellular, Tökéletes , Garanciával, üzletből
- iPad Pro 12.9" 3.Gen 2018 512GB Space Gray Wifi cellular, Garanciával, üzletből
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Lenovo Yoga Slim 7 i5-1135G7 8GB 512GB 14" FHD IPS
- Eredeti DELL 240W töltők (LA240PM160)
- HIBÁTLAN iPhone 12 Pro 256GB Pacific Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3107, 100% Akkumulátor
- Honor Pad X9 / 4GB RAM 128 GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia
Állásajánlatok
Cég: FOTC
Város: Budapest