Hirdetés
- A karmos/ujjbegyes fogásokkal nyomulók örömére megjött az Arye szénszálas egere
- ISA dokumentáció árulkodik az Intel közelgő magjairól
- TMR technológiás Keychron billentyűzet, ezúttal teljesen kerámiából
- Bemutatkoztak az NZXT legfrissebb, C Gold Core sorozatú tápjai
- Ha eGPU-ról van szó, akkor az OCuLink a teljesítménybajnok
- A karmos/ujjbegyes fogásokkal nyomulók örömére megjött az Arye szénszálas egere
- TV antenna és jelerősítés
- Kompakt vízhűtés
- Gyorsan cáfolta az Xbox hardverek lelövéséről szóló pletykákat a Microsoft
- OLED monitor topic
- Billentyűzet gondom van
- Hisense LCD és LED TV-k
- Milyen TV-t vegyek?
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Apple MacBook
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
-
-
gV
őstag
válasz
awexco #45646 üzenetére
mármint a két procinak vagy a két tesztben szereplő ramok?
csak mert az előbbi azért van, mert ezek szerepelnek a procik hivatalos oldalain
AMD Ryzen™ 9 7950X Desktop Processors | AMD
Intel Core i913900K Processor 36M Cache up to 5.80 GHz Product Specifications -
válasz
awexco #45295 üzenetére
Hibrid folyadékhűtés. Ha Titan SKU gondolom 3-5000 dollár között lesz az ára, belefér.
Devid_81: Ezt ( szerintem)nem tudják széria gyártásban gyártani nagy mennyiségben AIB partnerekkel. Limitált cucc lesz ez 800W -tal.
A 450W a normál AD102 nél is már hasonló,de még megoldható feladat lesz.
Gondolom azt fel lehet tolni 600 W ig extrém esetben pl EVGA vagy MSI egy egy példánnyal de nem tömegesen. -
válasz
awexco #44921 üzenetére
15 % a a cikk szerint a teljes létszámnak, az kb 6500 ember. Ebbe benne van Kína, akit teljesen érintetlenül hagy a változás, már szinte külön cégként él, Növekszik, lenyúlták a licenszeket is, amiket külön alkalmaznak.
Eza régió 2018 ról mára 300 ról 1300 ra növelte a létszámát.
Az elküldendő 1000 mások szerint 1200 ember , kb 20 % része a többi régiónak. A nagy része Anglia és USA akit leépítenek. -
Busterftw
nagyúr
válasz
awexco #44566 üzenetére
Épp ezt mondom, nincs prioritás.
Az Apple többet fizet több kapacitásért.
Ha az AMD-nek több kellett volna akkor azt az elején ki kellett volna fizetni, persze rálicitálva mindenki másra.De ugyanez lehet a Samsungnál is, ha jön valaki és bejelentéskor befoglalja a 3nm 70%-át előre, akkor az AMD már csak 30%-ért jelentkezhet be.
Ez nem a Samsung hibája.Előre kellett volna gondolkozni és kinyitni a tárcát.
-
Dtomka
veterán
válasz
awexco #42901 üzenetére
...szánalmas...
...emberek halnak, emberek ezrei halnak meg, .... nap mint nap, miközben egy páran még gazdagabbak lesznek...
Ha rajtam múlna...
1. Az összes coint eltörölném, és aki ilyet állít elő börtönbe zárnám minimum 5 évre!
2. 1 ember, 1 vga - aki többet szeretne, kizárt. Aki visszaél és hamis személynek adja ki magát 5 év...
3. Az EU országokban nem egyenlő a fizetés - (A mai napig nem értem miért is vagyunk benne az EU-ban oly sok éve... nekik jó, [mármint a politikusoknak, hiszen azota azt a pénzt ami minket illetne zsebre teszi, hogy ro...djanak ki a cipőjükből!] nekünk ugyanolyan sz@r... de remélem nem sokáig!)
Átlagszámítás - így a legdrágább vga is megfizethető lenne...
Szeretem az fejlődést, az IT szenvedélyem a Commodore '64 -gyel kezdődött... de ami manapság megy az gusztustalan és undorító!
Nem kell velem egyetérteni, de ez az igazság! -
-
Abu85
HÁZIGAZDA
válasz
awexco #42886 üzenetére
Csak az EU nem akar architektúrákhoz kötődni. Pont az a lényege a stratégiánknak, hogy legyen architektúráktól független. Az egyes piacokra más dizájnnal fognak dolgozni. A szerverre ARM és RISC-V, míg a beágyazott piacra RISC-V. Az EU-s stratégia kulcsa eleve a gyártástechnológia, arra megy a nagy lóvé.
#42883 Busterftw : Az ARM székhelye az Egyesült Királyságban maradt. Valószínűleg az lesz, hogy adnak az NV elé egy szerződést, hogy milyen feltételekkel engedik meg. Két lényeges tényező van az UK-nak:
- Maradjon az ARM székhelye az Egyesült Királyságban, és az NV-nek csak a leányvállalata legyen.
- Az NVIDIA nem vihet be saját technológiát az ARM-ba, hogy az ARM-ot továbbra is csak az Egyesült Királyságon belül fejlesszék, így pedig az USA-nak sose lesz joga szabályozni a birtokolt IP-ket.Ha ezt a két tényezőt elfogadja az NV, akkor szerintem az UK is megadja az engedélyt a felvásárlásra. Ez egyébként még Kína szempontjából is hasznos lenne, mert ők nem éreznék fenyegetve magukat, ha az NVIDIA-nak az UK szerződésben tiltaná meg, hogy hatalma legyen az ARM felett. Kérdés, hogy így minek kiadni 40 milliárd dollárt...
-
2thletme2day
őstag
-
Petykemano
veterán
válasz
awexco #42027 üzenetére
Hát ez az, mi a lecsorgást várjuk.
Épp azért nehéz kérdés ez a kemény dió, mert épphogy nincs xilinx termék consumer piacon. Nem mondom, hogy nem lehet, csak hogy kemény dió. Az ati idejében volt CPU és gpu is. És ugyan ma már csomó intel cpuban van igp és megteremtődött egy új kategória,.az apu, de végső soron a nagy integráció még nem jött el.
Ezekután igen nehéz elképzelni, hogy ha ott van szinté minden cpuban az igp és 10 év alatt nem terjedt el, hogy minden gpu accelerated, akkor ez miért következne be fpga-val. Pedig a felvásárlásnak akkor lehet értelme,.ha a következőkben a xilinx.holmikban ott lesz az IF.Nehéz dió - Kivéve persze ha van olyan triviális cucc, mint a 10gbit lan, amiről írták, h a zen1 nem volt abban penge. Ez persze akkor sem fpgat jelentene, csak xilinx IP. Azt mondjuk licencelni is lehet.
Azt nem tudom, hogy ahol amúgy xilinx fpga-t használnak, oda epycet benyomni mekkora biznissz.
Szerintem nem ennyire direkt és gyors a megtérülés.
A körülmények sokrétűek de ha az exaflops projektekre gondolsz, az ati felvásárlása most fordul termőre.. jó most a bulldózertől tekintsünk el. A szinergiára gondolok.
Meg ez smart.Access memory. Jóóóó, a konzolok is.De a lényeg, h szerintem nem fog 1-2 éven belül felbukkanni sok xilinx fpga cucc AMD termékben. Mármint a szerveren kívül. Talán örülhetünk, ha a nextgen konzolban felbukkan.
-
Petykemano
veterán
válasz
awexco #42024 üzenetére
tökre jó lenne, ha nem amerikai cégek építenének is adatközpontokat, hanem lenne legalább versenyképes 2 európai szereplő. Ami azt illeti, az EU sarkára állhatna már. Data is the new oil.
De azért milyen vicces lenne, ha Paks2 azért is épülne, hogy ilyen 500MW adatközpontot bevonzzon. Bár kétlem, hogy az éjjeli áramszámlán kívül egy petákot is itthagyna.
-
Petykemano
veterán
-
TTomax
félisten
válasz
awexco #42011 üzenetére
Miért? Adózás után változik a helyzet?
Pontosan,és az is beszédes,hogy minden eddiginél többet költöttek RnD-re....Ök nem az Intel.. Jensen papa nem viccel...
Lesz itt még a XX60 is 999dolcsi GX-104-el meg 300mm2-es lapkával...
a pc hobbi költségei egy szintre kerülnek az ejtőernyőzés,repülőgépezgetés stb dolgokkal...
Új hozzászólás Aktív témák
A topikban az OFF és minden egyéb, nem a témához kapcsolódó hozzászólás gyártása TILOS!
Megbízhatatlan oldalakat ahol nem mérnek (pl gamegpu) ne linkeljetek.
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- Futás, futópályák
- Tesla topik
- Google Pixel topik
- A karmos/ujjbegyes fogásokkal nyomulók örömére megjött az Arye szénszálas egere
- exHWSW - Értünk mindenhez IS
- TV antenna és jelerősítés
- Formula-1
- Kompakt vízhűtés
- Gyorsan cáfolta az Xbox hardverek lelövéséről szóló pletykákat a Microsoft
- További aktív témák...
- MSI Radeon RX 6950 XT GAMING X 16GB DDR6 Videokártya! BeszámítOK
- Gigabyte Geforce GTX 1070 G1 Gaming 8GB Garanciával!
- EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA GAMING 24GB GDDR6X (24G-P5-3987-KR) Videokártya!
- Palit RTX 4090 GameRock 24GB GDDR6X Videokártya! BeszámítOK
- 0% THM 6 havi részlet beszámítás! 5060Ti/5070/5070Ti/5080/5090 videokártyák készletről KAMATMENTESEN
- Lenovo ThinkPad L14 G2 i5-1135G7 32GB 512GB 14" FHD 1 év garancia
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte H610M i5 13400F 32GB DDR4 512GB SSD RTX 3060Ti 8GB ZALMAN S2 TG Seasonic 650W
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Purple -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3236
- GYÖNYÖRŰ iPhone SE 2022 64GB White -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3369
- Dell XPS 13 9370 - 9380 UHD touch, 16GB RAM, 256-512GB SSD, jó akku, szép állapot, számla, garancia
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest