- Fujifilm X
- Vezetékes FEJhallgatók
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- HiFi műszaki szemmel - sztereó hangrendszerek
- Projektor topic
- Házimozi belépő szinten
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
-
PROHARDVER!
Új hozzászólás Aktív témák
-
pengwin
addikt
válasz
pitiless #11999 üzenetére
Én kettő dual rankessel is szívok, de legalább a gyári XMP órajelen mennek gond nélkül.
A korlátozásokat én a saját alaplapom oldaláról néztem, azt hittem ezek teljesen általánosak Ryzenes lapoknál, de ezek szerint van, aki nálam még jobban szív.Az én lapomon ezek a támogatott frekvenciák:
4db Dual rank 2133MHz, 2db 2400-2667MHz. Viszont a tuningra nem ragált jól, szóval ha lecserélem a RAM-ot akkor single rank 3000-3200MHz-es kit kéne. -
pengwin
addikt
Közben sikerült elérnem, hogy bootoljon a gép 2666MHz@18-18-18-18-40 beállításokkal, a trükk: command rate állítás Autóról 2T-re. Ez a 2400MHz-es XMP profilhoz tartozó gyári beállítás is egyébként.
Még így sem stabil: amint a kompozitor(kwin) elindul, rögtön valami galiba van.
Eddig még nem jutott el magasabbra állított RAM órajellel a gép, csak a systemd hányta teli a képernyőt az értelmezhetetlen hibaüzeneteivel.
Szóval szerintem eladom ezt a RAM-ot, és kerítek egy 3200MHz-es 16GB-os kitet. -
pengwin
addikt
válasz
ViZion #11996 üzenetére
fejlesztőkörnyezetek+RAMdisk virtuális gépeknek, de tulajdonképpen nem használom ki. Aprón 45 ezer volt, annyiért több, mint korrekt ennyi RAM, Intel platformon meg egy kis OC se lenne probléma (Micron csipes RAM...)
A 16GB is elég lenne egy 2*8-as kitben, ha meg egyszer tényleg kell a 32GB, akkor veszek még egy kitet, remélhetőleg már emberibb áron. -
-
pengwin
addikt
válasz
martin66 #11992 üzenetére
Egyébként hivatalosan a Ryzen az ilyen dual rank memóriákat maximum 2666MHz-ig támogatná két modullal, néggyel meg talán csak 2133-ig.
Most gondolkodom a RAM cseréjén egy gyorsabb 16GB-os kitre, mert már overkillnek érzem a 32GB-t... csak hát alkalmi vétel volt itt aprón, na...
(#11993) Savanya
Nagyon szívesen!
A két hűtő közül meg bármelyik jó lesz egy 6 magos Ryzenre, még tuninggal együtt is.
Csak legyen jó AM4-re a felfogatásuk... (a "csipeszes" AM3+ felfogatás jó AM4-re is, a csavarozós rögzítéseket viszont ellenőrizni kell a gyártó oldalán).
A top flow hűtő nem kötelező, csak egy ajánlás volt részemről. -
pengwin
addikt
válasz
martin66 #11992 üzenetére
RAM tuning alap CPU beállítások mellett értendő!
Mivel többször is kellett jumperelnem az alaplapot a RAM-beállítások miatt így arra jutottam, hogy gyárti beállítások mellett próbálom a RAM OC-t, a minnél kevesebb hibaforrás érdekében.A 2666 MHz se volt már stabil, feszültség és időzítés emeléssel se.
Viszont a 2400MHz-hez tartozó gyári 16-16-16-16-39-es időzítéseket lejjebb tudtam vinni 14-14-14-14-37-re, és úgy ment a gép rendesen. Aztán végül mégis az XMP profil mellett maradtam, mert nem bíztam a stabilitásban. -
martin66
senior tag
válasz
pengwin #11991 üzenetére
A 4,1 kiváló eredmény, de nem vagyok benne biztos, hogy hoz annyit a CPU. Ha nem húzod a CPU-t, akkor mennyit bírnak a RAM-ok?
Csak azért, mert mondjuk a 4,1 GHz + 2400 Mhz-né lehet gyorsabb konfigot kihozol (akár fps-ben is) egy 3,8 - 3,9 + 2666, 2933, 3066, 3200-al. Talán egy próbát megér. -
pengwin
addikt
válasz
Savanya #11987 üzenetére
A AsRock AB350M Pro 4-et meleg szívvel ajánlom, én legalábbis meg vagyok vele elégedve.
Nagyon jó az elrendezése: mivel az első PCIe foglalat x1-es, így kb. bármilyen CPU-hűtő rárakható, és ha egy alaplapra fújó darabot szerzel be, akkor az hűti az ultra m.2 SSD-t, aminek azért nem árt kis légáramlás.
Egyébként Asrock AB350M Pro4-ben
yzen 5 1600X, PState0: 1,38V, 4,1GHz.
Még kisérletezgetek vele, de eddig jónak tűnik. Még meg akarom kínálni egy jobb hűtéssel a Gammaxx 300 helyett, hogy hűvösebben menjen.
Már itt van a be quiet! Dark Rock TF, csak a lefogatót kell megvárnom.A RAM-jaimat viszont nem szereti a lap (dual rank 2*16GB), csak a gyári 2400MHz-es XMP profillal megy. 2666MHz-nél már fagyások, bootloop, linux kernel pánik, apokalipszis van.
QVL listán nem volt rajta, de a gyári beállításokkal nem is volt probléma. -
M@cika
őstag
válasz
martin66 #11962 üzenetére
Én mindig úgy értem a tápon spórolást, hogy feleslegesen nem adok ki többet érte, mint amennyi indokolt. Egy keveset evő videokártyához (mondjuk 120W) meg egy Ryzenhez (95W) teljesen felesleges 500-asnál nagyobb tápot venni (kiivéve, ha ugyanolyan minőségi és olcsóbb, mint a kisebbek - mondjuk valaki hozzámdob egy 600-as FSP Aurum-ot 20-ért, nem ugrok el, hanem elkapom .-)
-
Leon77
őstag
válasz
Savanya #11978 üzenetére
Én használok.
3066 stabil, 3200 elindul (néha bootloop), aztán ibt kifagy miatta, játék fagyás, random win fagyás. Próbálkoztam (igaz nem sokat) fesz emeléssel (egészen 1,4-ig) és időzítés lazítással is, de nem jártam sikerrel. Nekem a cpu-m sem túl tuningos darab, 3,9 a mx, amit ténylegesen stabilizálni tudtam, de ez kér 1,4 1 voltot. Feljebb nagyon megéhezik és nem láttam értelmét elmenni a lélektani (nálam) 1,45 voltos határig.
De a ram nagyon is bejátszik a cpu stabilitásba. Lehet, hogy flarex-el menne feljebb, de azt hiszem, hogy azt a plusz 3-5% teljesítmény növekedést nekem nem éri meg. Jól muzsikál ez így is nagyon.
-
Még mindig sok a RAM-mal kapcsolatos kérdés.
Ne csak az alaplap QVL-t nézzétek meg. A memóriagyártónál is érdemes megnézni a QVL-t (ha van), illetve én pl írtam az asrock supportnak és a RAM gyártónak is mielőtt megvettem volna. Az asrock nem tudta megerősíteni hogy fog működni (nem próbálták azt a combo-t amit akartam), de a gskill válaszolt hogy igen, tesztelték, fog menni. Úgy is lett.
Másrészt már sokan leírták itt, hogy az alaplap/CPU-n is múlhat hogy fog-e menni pl 3200mhz. Ha ilyen gyors RAM az igény, akkor az zsebbe nyúlós lesz és általában csak "ryzen ready" ramokkal fog menni gond nélkül (samsung b-die chip). Ennek viszont ára van.
Az, hogy valakinél szerencsés a komponensek együttállása, egyáltalán nem jelenti azt, hogy másnak is menni fog. -
Savanya
addikt
Urak !
Használ valaki Gskill F4-3200C16D-16GTZB ramokat Ryzennel ? Sajnos gigabyte lapban csak 2933-on akar menni , bezzeg ennyit a 2666-os Avexiremmel is könnyedén tud .
-
Sgt. Chris
aktív tag
ASUS ROG Strix B350-F tulajok! Akinek nincs még meg az infó: 0809-es BIOS! További RAM támogatás és a LAN stabilitás terén javításokkal!
Na nemsoká meglátom, mit mutat.
-
ovics
aktív tag
válasz
police25b #11972 üzenetére
sajnos pont kicsúsztam a szerkesztésből
a milyen asztali gépet topikban már ajánlottak olcsóbban helyette vga-t újonnan, az is teljesen jó, sőt, a legjobb hűtések között sorolják -
Chaser
legenda
válasz
hobizoli #11973 üzenetére
igen, ami gyakorlatban inkább 120
"ezt az 500W-s dolgot ilyen 250+W-s VGA-nal remelem nem komolyan irtad" ez ismerős? kend írta, nem én
tartós használatra is max 450-es bőven elég lenne, ha 24/7-ben full load megy akkor is
tdp meg csak egy osztály, nem azt jelenti adott eszköz annyit eszik, annyit ehet max, és amd és intel is kicsit másképp értelmezi
de off end, van táp topik -
ovics
aktív tag
válasz
police25b #11972 üzenetére
az asus turbo nagyon nem ajánlott kategória, azért attól nézzél valami jobbat, vagy ha nem ódzkodsz tőle akkor inkább használtan, sokkal reálisabb árak vannak ott. (olcsóbban vettem majdnem új msi gaming x 1070-et mint amennyiért ezt a kosárba raktad)
(#11971) martin66
azt is tegyük hozzá hogy az 1600x-hez kell hűtő, mert az nem volt az összeállításban -
hobizoli
nagyúr
válasz
Chaser #11969 üzenetére
az 1060 az ha jol emlexem 150W az nvidia szerint
az manapsag egy atlagos etvagyu VGA, azt meg egy ~5-600W-s tappal siman osszeraknam, de annal kisebbel semmikeppen enmnyilvan azert nem mind1 mi van a gepben mellette, egy i3-bol is az energiatakarekos T jelu 35W-s verzio, vagy a 7700K megtunnerolva
nyilvan nem a 10-12kHUF-s 700W-s taperomuvekkel kell probalkozni, ha mar van penz 80-100k-s VGA-ra is, mert azok tenyleg olyasmi kb, mint a gyali piaci PMPO 2000W matricas ketkazettas gyorsmasolos deck volt
regen azt a 651-s (530W-s) tapot 42k-ert vettem, a 365(353W)-st meg 27k-ert
es akkor az a penz nem annyit ert, mint manapsag -
martin66
senior tag
válasz
police25b #11960 üzenetére
De, ha nem akarsz tuningolni, akkor jobban megéri (ha pénz is van rá) az 1600X, mivel magasabb az órajele, mint az simáé 3,2 vs 3,6 továbbá 2 magos turbo boostja asszem XFR a neve, 4Ghz is fel tudja lőni CPU-t az X-nél, ami kevesebb magos játéknál jól jöhet, de kell hozzá még egy cpu hűtő is.
(#11970) zzola
Én viszont magyarázatra szorulok. Mivel elegánsan túl lépve ennyit reagáltál nekem "Ennek fussál neki mégegyszer..." és én neki futottam még egyszer kifejtve, hogy elmondjam mire gondolok és mi a gondolat menetem, hátha gond van benne, tudod mindig tanul az ember. Erre megint elegánsan ennyi választ kapok "1. Villamos végzettségem (is) van, nem szorulok magyarázatra! 2. Remélem sikerült a felső sávban elolvasni és megérteni, hogy melyiket topicban vagy." Hát nem tudom .... -
Chaser
legenda
válasz
hobizoli #11968 üzenetére
legkisebb vga-ra is 3-400w-ot tápot írnak a gyártók, nagy eséllyel azért, mert a gagyik a rájuk írt adatok felét sem tudják ( :
ha gtx 1060-ról van szó, nagyon csúnya lenne ha 250w-ot enne...1070 se eszik annyit
nekem soha nem volt semmilyen indulási problémám, 160-as táppal k_vadot is tuningoltam anno ( :
sőt, wr10-es e3400-es tuningjaim is valami 2-300-as táppal voltak:d
de mind minőségi volt -
hobizoli
nagyúr
válasz
martin66 #11958 üzenetére
ezt az 500W-s dolgot ilyen 250+W-s VGA-nal remelem nem komolyan irtad
meg a gyarto is min 600W-t irt a GTX770-re is
tapoknal ez a Wattszam ez azt jelzi, hogy mennyi osszteljesitmenyt tud max ellatni tartosan, nem azt, hogy ez ennyit eszik, ha kell, ha nem
es sem ugy ertendo, hogy 500W-nal 12V-rol tud 42A-t, mert mas feszultsegek is jonnek ki belole, es a nem szamolhato csak az egyik feszultsegre az egesz, altalaban jelzik is a matrican, hogy melyik agon mennyi a max, meg egyes feszultsegagak osszesitett teljesitmenye mennyi lehetVcore meg kb 20% veszteseggel allitodik elo a VRM-n, azaz 100W CPU fogyinal 120W megy be a 12VDC-rol a VRM-be, hogy a 100W megjelenjen a masik felen (ezert is kell huteni azt is) meg egy-egy HDD 2-2.5A-t ker be szinten 12VDC-rol, amig felporog, utana mar csak 0.5-0.8A kell neki
regebben volt olyan gepem, hogy 2db K7 CPU, Radeon 9700Pro, 5 HDD, 2 DVDRW, 5 venti volt benne, na ott mar azert nem volt mind1 mi a tap inditaskor
Enermax 365AXVE tap eleg meleg levegot fujt ki magabol hatul vele, az Enermax 651P-VE 24P mar csak langyit
OK, hogy akkor meg nem ment kulon tap a VGA-ra is, de egy 1080Ti 250W az 20A felett van 12VDC-rol, meg az is biztos tobbet ker be ehhez, mert veszteseg meg hatasfok azon a VRM-n is van, ott kb 300W bemenovel szamolhatsz = 25A@12VDCisminek 3 HDD-s gep regen, 300W-s tappal, vagy 3 HDD indult el es a deszka nem, csak RESET utan lett POST kepe, amikor mar jutott oda is eleg Amper a HDD-k felporgese utan, vagy volt POST egybol de csak 2 HDD indult el idoben
az akkor volt cink, ha a rendszer HDD volt az, ami nem porgott felerdekes modon egy 450W-s tappal egybol megszunt a hiba, pedig akkor meg nem voltak ilyen nagyetvagyu VGA-k se
-
martin66
senior tag
(#11961) zzola
A kedvedért kifejtem röviden egy példával. De szakszerűen leírva, részleteket a milyen tápegységet összefoglalójában látod.
Példa:
Egy standard 80+ táp 650-es táp
- 20%-os terhelés: 82%
- 50%-os terhelés: 85%
- 100%-os terhelés: 82%jelen esetben egy 450-es gold táp bőven elég. 80+ 650 az kb annyiba kerül, mint egy 450 gold
Egy 80+ GOLD 450-es táp:
- 20%-os terhelés: 90%
- 50%-os terhelés: 92%
- 100%-os terhelés: 89%Alapon a rendszer, idle kb: 45-60 wattot eszik meg
Játék alatt kb: 190-220 watt
(1060-as GPU-val)Ebből kiolvasható, hogy a 450-es gold-nak a fele a kb játék alatti fogyasztása a gépnek, ekkor 92%-os hatékonysággal dolgozza fel a táp az áramot, míg a 650-nek a 220W az csak 1/3 és egy olcsó 80+os 650-nél kb 84%-os hatékonysággal dolgozza fel.
Magyarul akár 8-10%-al is kevesebbet is fogyaszthat a géped játék alatt és alap használat idle mellett is, mert kisebb a Watt számod és nagyobb hatékonysági mutató. (de ez ugyanez lejátszható standard 80+os 650-es és 450-es között is ott is 450-es fog kevesebbet fogyasztani, mert közelebb van az 50%-os terheltséghez)
(#11965) daa-raa
Az tény, hogy nem szakszerű a fogalmazás, de talán közérthető.(#11966) Chaser
Igen, ez is jó leírás.De javítsatok ki, ha valamit rosszul tudok. köszi.
-
Chaser
legenda
arra gondol, egy táp legjobb hatásfoka általában középterhelésen van, mivel bronz fokozatú a táp nem is legjobb hatásfokúak közé tartozik
jelen esetben egy 500-as minőségi bőven sok, és ui. bronzzal is a konnektorból felvett energia kevesebb lesz ugyanannál a gépnél
én részemről egy 400-as goldot raknék max, aminek 90%-a legalább 12v - mondjuk magamat ismerve addig játszanék amíg ki nem tesztelem a max loadot, arra rászámolok peak-et és valszeg 300-350-essel is ellenne a konfig kényelmesen, 200-250w nettot ehet kb maxra terhelve ez a gép, bruttó meg a táptól függ mit ránt ki konnektroból, de az az érték gépre nézve lényegtelen - -
martin66
senior tag
válasz
pengwin #11959 üzenetére
Tápon SOHA nem szabad spórolni. Mindig minőségit, jó besorolású (minimum bronz, de inkább legalább ezüst, gold) a fogyasztásnak MEGFELELŐ Watt méretű tápot kell vásárolni, ennyi az egész.
(pengwin: Nem neked szólok be, csak sose szabad spórolni a tápon, ilyet nem szabad mondani
.)
-
pengwin
addikt
válasz
police25b #11948 üzenetére
Tápon lehet még spórolni, ahogy előttem is írták. Nekem egy Chieftec Force CPS-550S hajtja a te összeállításodnál többet fogyasztó gépemet (1600X@4,1GHz, GTX970@1590MHz)
Többen ajánlották az 1600X-et, arra figyelj oda, hogy amellé nem jár gyári hűtő, azt külön kell majd venned.
Mondjuk ha az 1600-at túl akarod hajtani, akkor ahhoz is kell egy másik hűtő a gyári helyett. -
martin66
senior tag
válasz
police25b #11948 üzenetére
Ha akarsz tuningolni, akkor 1600, ha nem, akkor 1600X.
A RAM jó, hogy 3000 környékiben gondolkodsz, de ezt az alaplap támogatási listájából ajánlott kinézni olyat, ami a supported speed-en 2933-on vagy 3200-on megy.
Ha esetleg belefér, nincs nagy pénzbeli különbség:
Samsung 850 EVO 500Gb (Maximális SSD olvasási sebesség 540 MB/s, Maximális SSD írási sebesség 520 MB/s) ~52k
Samsung 960 EVO 512GB (Maximális SSD olvasási sebesség 3200 MB/s, Maximális SSD írási sebesség 1800 MB/s) ~71kFelesleges a 650-es táp és a tied csak bronz fokozatú. Csak magasabb lesz az áramszámlád a túl méretezett watt miatt és a bronz fokozat miatt (a pontos okokat a milyen tápegységet topik összefoglaltjában láthatod). Egy Gold 450-es elég egy 1080-hoz egy 1080 ti-hez ajánlott 550-es gold.
Ezeket ajánlott venni, egyikkel sem nyúlsz mellé, ha nem hiszed kérdezd meg a táp topikban: Seasonic G-450, G-550, EVGA G3 550, Corsair RM550x, Be Quiet! Straight Power 10 500W ekkora konfighoz.
-
police25b
csendes tag
Sziasztok! Szeretném kikérni a véleményeteket az alábbi konfigról. Az érdekelne hogy ez így ahogy van megállja a helyét vagy esetleg valamit ötlet hogy jobb legyen, netán olcsóbb? Valami túl sok e vagy kevés... Játékra használnám, mindig is AMD-s voltam. Ramok tekintetében nem tudom jó ez a márka vagy esetleg a táp elegendő e... Köszi a segítséget!
-
Chaser
legenda
válasz
wsanyi #11941 üzenetére
mivel kb uo. mint az i5 így nem nagy csoda
csak jelenlegi i5-öj ipc-ben jobbak és nagyobb órajelet tudnak, kb dupla árért cserébe nem nagy mutatvány, 1060 mellé is simán mehet r3, ha jól rángatható 1070 is, amelyik játéknak nem kell sok szál és erős 1 magos teljesítmény oda jó, bár 1070-nél már simán vennék mellé 6 magost, smt letiltva oszt' hadd szóljon, +30e-ért simán megéri
-
Törzsúr
senior tag
válasz
OutSider17 #11937 üzenetére
Akkor én fel nem rakom.
Nekem a béta biossal stabil jelenleg.
-
martin66
senior tag
válasz
GFerr56 #11943 üzenetére
3460
Bár nekem eddig szerencsém van a gyártó szerint a Corsair RAM-om 2933-on tud menni megy is, de jelenleg 3200 is fesz és időzítés módosítás nélkül megy. (Bár múltkor is ment pár napig így majd egyik nap bootloopolt aztán csak 3066-on ment)
CPU (1600) stabilnak tűnik nekem 3,7 alul feszelve csak egy kicsit (értéket nem tudom, -minuszra raktam majd egy értékkel lejjebb vettwem). Bár szerintem rá rakom a gyári értékre és fesz emelés nélkül 3,7 stabil azzal már meg vagyok elégedve
.
-
sutyi^
senior tag
GigaByte-tól info:
Quick update for everyone on the next round of BETA BIOS. I am pushing to get another round of BIOS out... But it seems a new AGESA code is coming soon. I believe we will have one more round of BETA BIOS using 1006A before the new AGESA is implemented (AMD has not yet released it... Not sure I am supposed to mention it, but ya its coming)
-
wsanyi
aktív tag
válasz
tomaszka88 #11933 üzenetére
Jól, csak többet is tud ez a proci. Ne tévesszen meg senkit a jelölés, ez inkább i5 kategória, mint i3. Mondjuk kb. 4xxx i5-nek felel meg. (LGA1150). Játék, felbontás, és részletesség függő, milyen VGA_t hajt ki, de a sima 1050 kevés neki. Ez itt segíthet.
De ő sajnos csak 2400-as RAM-okat használ, pedig a 3200-as nem iszonyatosan sokkal drágább. Én 1300X-et egyébként gyári hűtés nélkül vennék, és szereznék hozzá vmi erősebb hűtést, és tuningolnám 4,1 GHz-re mind a 4 magot, esetleg 4,2 GHz-re, ha tudja stabilan, és vennék hozzá 2667+-os RAM-okat. Egyébként úgy néztem, hgy nagyjából minden játék elmegy vele 60+fps-sel FHD-n.
Szóval jól elfér, ha azért választod, mert most magasak az árak, megértem. Majd ha itt lesz az RX VEGA, akkor a bányászok azt fogják venni nyakra főre, és akkor kicsit lejjebb mennek az árak RX 560/570/580 terén is. Azok sem rossz kártyák.
-
Chaser
legenda
válasz
tomaszka88 #11933 üzenetére
csúnya lenne ha nem, g4560 mellett is sokan használják, ami mellett 1060-at is
-
OutSider17
senior tag
válasz
kalmanka511 #11935 üzenetére
Szervusztok!
Megjött az MSi új biosa. Hát nálam nem vált be. Olyanyira hogy vissza is raktam az eggyel előbbi verziót.
Itt a proci 3.6Ghz-en megy turbóba, míg az új biossal a plafon 3,4Ghz volt. Ráadsul alig akart elindulni nekem vele a rendszer. Arról nem is beszélve hogy a post idő nem hogy javult volna vele hanem inkább romlott!(MSI B350M Mortar Arctic lap)
Ne haragudj kalmanka511!!! Véletlenül a válasz lehetőségre klikkeltem.
(#11935)
Ui.: 3033Mhz-en a 2400-as Kingston ramom beton stabilan.
-
gaborw
tag
Jött új alaplap "AMD Chipset Drivers" 17.30 8/10/2017
-
lemusz
addikt
válasz
tomaszka88 #11933 üzenetére
Persze.
-
wsanyi
aktív tag
válasz
att88ila #11927 üzenetére
Simán. A 1070-et már nem tudja teljesen kihajtani, kivéve, ha tuningolod. Állítólag simán megy mind a 4 magon 4-4,1 GHz-en egy jobb hűtővel. Ha találsz esetleg hűtő nélküli változatot, érdemesebb azt megvenni, ha akarsz tuningolni. 3,5 GHz az alap, 3,7 a Turbo, és 3,9 az XFR 2 magon. Bár az is igaz, hogy a gyorsabb RAM-kkal többet profitál a rendszer. Nézd össze a lapot, és hogy milyen RAM megy bele, hogy ne kelljen vele bajlódnod!
-
pipo112
őstag
Hi! nos amint ígértem írtam a készülő összefoglalóba egy kisebb leírást MSI GPC X370-es lapr és cooler ajánlást akinek van kedve olvassa értékelje , ha valamit tenne hozzá várom javaslatát kiegészítését köszi mindenkinek remélem jó lett és várom a kritikákat akár negatív is lehet ,(mert ebből tanul az ember persze nem alaptalan kötözködőset)
!!
összefoglaló dokumentum -
tomaszka88
aktív tag
Sziasztok!
A Ryzen 1300x az elég a játékokhoz ? Jóval olcsóbb, mint 1500 társai.. Milyen játék igényli a 6 magot ?
Köszi a válaszokat!!
-
att88ila
tag
válasz
kalmanka511 #11907 üzenetére
Ryzen 1300x mellé milyen vga illik?Esetleg egy gtx1060 6gb?
-
pengwin
addikt
válasz
solfilo #11921 üzenetére
Na, ez egy jó hír!
Nem mintha érintene egy 1600X-szel a gépemben, de jó hír!
Pár hete néztem, akkor még csak Ryzen CPU-kat találtam az AM4-es foglalathoz.Ráadásul 20 ezerért én inkább ezt venném egy AM4-es alaplappal, és nem azt a csodapentiumot amiről most mindenki ódákat zeng.
Mondjuk ezzel valószinüleg nem sokan vannak így... -
pengwin
addikt
Hülyeséget írt, nincs integrált VGA egyik AM4-es lapban sem.
Azért vannak rajtuk videókimenetek, mert már most is vannak modulos Carrizo APU-k AM4-re (csak idehaza nem lehet őket kapni), és érkeznek a Ryzen APU-k is hamarosan, ezeket pedig mind támogatni fogják a mostani AM4-es alaplapok.
Úgy emlékszem még AM3+-os lapok között volt olyan amin volt kis integrált Radeon, hogy az FX CPU-k használhatóak legyenek dVGA nélkül is. -
toto111
tag
Sziasztok!
ryzen 7 1700 az Asrock A-tuning programjával 4100-ig felment 1,407v-al csak a gyári hűtő kevés . Ha probálom terhelni felszökik a hő
tudnátok valami hűtőt ajánlani. vagy egy 120-ugymond játszó vizzel le lehetne -e hűteni?
köszi a válaszokat. -
wsanyi
aktív tag
-
Törzsúr
senior tag
Elnézést már nem tudtam szerkeszteni, de 63.000-ért...
-
att88ila
tag
Helló!
Ez az új AMD Ryzen 3 1300X 3.5GHz processzor melyik régi AMD fx procival van egy tudásba kb?És játékra mennyire lenne alkalmas az 1300x és milyen vga való hozzá amit ki tud még hajtani?Nekem egy FX4100 procim van és azért kérdezem melyik fx van egy tudásba az 1300x. -
hackeeeee
Jómunkásember
válasz
wsanyi #11901 üzenetére
Nekem még mindig az a gondom ezzel, hogy ahány ilyen videó van, annyi féle fajta eredmény születik. Persze, nincsenek egyforma konfigok, körülmények, de akkor is.. Én főként OSD-s videókat szoktam nézni, a sima grafikonok nem érdekelnek. És ott is van minden féle-fajta eredmény.
-
wsanyi
aktív tag
Meg lehet verni az i7 7700K-t játékban?
Ezt a tesztet érdemes megnézni. És ez csak márciusi. Azóta csak javultak az eredmények Ryzen oldalon.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Fujifilm X
- Vezetékes FEJhallgatók
- Google Pixel topik
- Bluetooth hangszórók
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- BestBuy topik
- Külföldi rendelések: boltok, fizetés, postázás
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- D1Rect: Nagy "hülyétkapokazapróktól" topik
- Generációs lemaradásban a Huawei chipek, de a cég kitalált valamit
- További aktív témák...
- AMD Ryzen 7 7700 - Új, 3 év garancia - Eladó!
- AMD Ryzen 9 7950X3D 16-Core 4.2GHz (128MB Cache, Up to 5.7 GHz) AM5 Box Processzor!
- Intel Core i7 9700T - TDP 35W - 8mag/8szál - Eladó!
- Intel Core i9-11900KF 3.5GHz LGA1200 (16M Cache, up to 5.30 GHz) Processzor!
- Intel Core i7-13700KF - 16-Core 3.4GHz LGA1700 Box
- Azonnali készpénzes Microsoft XBOX Series S és Series X felvásárlás személyesen/csomagküldéssel
- 0% THM 3 havi részlet! Beszámítás, 27% áfa, Sapphire Nitro+ RX 9070XT 16GB készletről
- Országosan a legjobb BANKMENTES részletfizetési konstrukció! Vásárolj okosan, fizess kényelmesen!
- Hibás! Dísznek, Porfogónak, tesztkártyának vagy böngészni! Asus Rog Strix RX 470 4GB Videokártya.
- IKEA (HAVREHOJ) tablet vagy laptop tartó
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft
Város: Budapest
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest