Hirdetés

2019. március 26., kedd

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-02-05 08:27:16

PROHARDVER!

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#90351) Mr.Pentele válasza Lackooo84 (#90350) üzenetére

Mr.Pentele
(újonc)

Ezek szerint nekem is lehet esély arra, hogy a két beérkezett csomagomat ezen a három napos hétvége folyamán továbbítsák a kicserélőből?

(#90352) gabo91 válasza flegga92 (#90348) üzenetére

gabo91
(tag)

....
Hogy érted hogy húzza az időt? Még te sem tudod reklamálni nem? (Nyílván nem fog megjönni)
Megrendeltem most újra csak nem "china post air mail" hanem alistandard szállítással... 4.próbálkozásom (3*25$) novemberben rendeltem elsőként... Ha megvárom még letelek a 60nap akkor április 12nél leszek. Május jóesetben mire az új feladás ideérne... 6hónap... Ezért vagyok kiakadva...

(#90353) flegga92 válasza gabo91 (#90352) üzenetére

flegga92
(senior tag)

Nyitottam dispute-ot a buyer protection lejárta előtt 2 nappal, eladó reagált, hogy várjak még úton van... Írtam hogy várok pár napot, de ez nem fog megjönni, ha mégis akkor utólag ki fogom fizetni. 11-én az ali az írta, várjak még 28-ig...
Pár órája szerencsére írt megint az Ali, hogy full refund, nem tudom mi lett velük, hogy idő előtt így döntöttek.

(#90354) Crytek

Crytek
(PH! nagyúr)

Január 31-én rendeltem a Gearsbestről. (Eddig bármit rendeltem onnan 14-23 napon belül megérkezett)

Electronic information,receive--31-Jan-2019 07:11 PM
Small package Center, receive--31-Jan-2019 09:11 PM
Parcel centre,sealing--01-Feb-2019 12:11 AM
Small package Center, left--01-Feb-2019 01:44 AM
Exchange Bureau, have been exported to open--02-Feb-2019 09:44 AM
Exchange Bureau, have been exported directly--03-Feb-2019 03:47 AM
Transit Center,left hand navigation--03-Feb-2019 09:21 AM
HUNGARY, Arrived --15-Feb-2019 09:21 AM
HUNGARY, the transfer of customs-- 15-Feb-2019 01:01 PM

Most mi a fene lehet,mert azóta se kaptam semmit? (paypal védelem mennyi idő?)

[ Szerkesztve ]

Gigabyte Z170 D3H, i5 6600K@4.4ghz, 2x4GB Kingston Fury Hyper X DDR4, EVGA Supernova 650 G1, Zalman Z9, CM 212+,Zotac 1070Ti AMP! Extreme / Xbox One X

(#90355) Ance válasza Crytek (#90354) üzenetére

Ance
(őstag)

Nem kaptál e-mailt, vagy sms-t, hogy vámolás miatt papírokat kell küldened?

Én egyébként a posta központi számát hívnám.

(#90356) detroitrw

detroitrw
(PH! addikt)

Sziasztok!

Remélem jó helyre teszem fel a kérdésem :)
Egy csomagot kellene küldenem Franciaországba dhl express-el
van valakinek tapasztalata, hogy miként működik egy ilyen csomagszolgáltatás megrendelése?
ill. hogy mennyi lehet a csomagküldés ára?
a csomi 2kg és 45x25x10cm

Előre is köszi :R

(#90357) Lackooo84 válasza detroitrw (#90356) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Miért a legdrágábbal akarod küldeni? :D ecoparcel.eu

There's only room for one Boss... and one Snake...

(#90358) detroitrw válasza Lackooo84 (#90357) üzenetére

detroitrw
(PH! addikt)

És ez hogy működik?
A megrendelés után háznál felveszik?

(#90359) Lackooo84

:R

[ Szerkesztve ]

(#90359) Lackooo84 válasza detroitrw (#90358) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Igen, GLS jön érte.

(#90360) petike26

petike26
(újonc)

Sziasztok!

Most először szeretnék külföldről rendelni, a sportsdirect.com-ról, semmilyen tapasztalatom nincs.
Első kérdésem a fizetéssel kapcsolatban lenne, fizetéskor meg kell adnom a kártyám adatait és ők automatikusan leveszik róla a vételárat és szállítási költséget?
A másik, ez egy angol cég, akkor összefoglaló szerint innen vám és áfa-mentesen jönnek a vásárolt dolgok?

Sportsdirect

Szívesen fogadok bármi tippet, köszönöm a segítséget!

(#90361) Lackooo84 válasza petike26 (#90360) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Első tipp: csakis Paypal-lel fizess és fontban, az olcsóbb (a te bankod váltson). Attól még, hogy egy webshop EU-n belül van, az adott ország és Magyarország közötti ÁFA különbözetet még rápakolhatják, de SD-n nem szokták.

[ Szerkesztve ]

(#90362) petike26 válasza Lackooo84 (#90361) üzenetére

petike26
(újonc)

Szia!
Nem tudom hogy számít-e, de itt ezt írják:
"Kérjük, vegye figyelembe, hogy nem fogadhatjuk el PayPal fizetési mód ha megrendelését előtti-rend-elemeket tartalmaz."
Sajnos Paypalom nincsen nem is vagyok vele tisztában, hogyan kell kezelni. Keressek valakit aki azon keresztül tudná intézni?
Köszönöm!

(#90363) Lackooo84 válasza petike26 (#90362) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Előrendelésnél nem fizethetsz paypallel. Igen, akkor az a legegyszerűbb, ha valakit megkérsz, aztán odaadod a lóvét. Csak arra kell figyelni, hogy a bank váltson, ne a PP, és fontban legyen a fizetés.

(#90364) petike26 válasza Lackooo84 (#90363) üzenetére

petike26
(újonc)

Értem, köszönöm szépen!

(#90365) Ixion77

Ixion77
(senior tag)

A Flyt express nyomkövetője olyan naprakész, hogy már ma (17.-e) délben meg tudja mondani hogy holnap este (18.-a) 22:35-kor mi történt... :)

http://parcelsapp.com/en/tracking/LX633467004NL

"Seems like humanity needs war and famine to correct itself."

(#90366) ViragL

ViragL
(tag)

Sziasztok!

Geekbuyingról rendeltem tabletet, vissza kell küldenem, mert nem működik. Kínába kell küldenem, ezzel kapcsolatban lenne egy kérdésem, hátha van valakinek tapasztalata. Az eredeti rendelésem olasz raktárból történt DHL-le, a cseredarabra Kínából számíthatok vámmal, mindennel? Elvileg jóváírják a postaköltséget, ami nem csekély, az hogyan működik?

Üdv

(#90367) Ance válasza ViragL (#90366) üzenetére

Ance
(őstag)

Tanulságként, amikor EU raktárból rendelsz, akkor kb. 2 dollárért van olyan választási lehetőség, hogy hiba esetén a rendelés helye szerinti EU raktárba lehet visszaküldeni.

Sajnálom, de a Kínába küldésben nem tudok segíteni, de másik fórumban az ecoparcel.eu oldalt ajánlották visszaküldésre.

(#90368) Ance válasza Ance (#90367) üzenetére

Ance
(őstag)

Pontosabban ebben a fórumban....kb. 5 hozzászólással korábban.....

(#90370) kBruce válasza ViragL (#90366) üzenetére

kBruce
(újonc)

Szia.

Ha Kínába kell küldened és PayPal-lal fizettél, akkor aktiválhatod a fiókodban a visszaszállítás megtérítését. 9300 forintig térítik a postaköltséget. A vám elkerülése miatt pedig a csomaghoz csatolni kell a CN22 vagy CN23 vámáru bizonylatot. Ez a két dolog fontos. A visszaküldés elôtt pontosíts az áruházzal, nehogy rossz címre menjen. Mindent fotózz le, hátha késôbb szükség lesz rá. A csomagba beleteheted az összes azonosítót, hogy könnyen beazonosítsák kihez tartozik.

[ Ha Kínából rendelsz, most nyerhetsz egy Xiaomi Mi 9-et - https://tutifranko.eu/mi9 ] [Tartasz a plusz költségektől és kedvezményeket szeretnél? - https://tutifranko.eu/vip-klub/ ]

(#90374) woros válasza Mr.Csizmás (#90303) üzenetére

woros
(őstag)

(#90375) spe88

spe88
(fanatikus tag)

Hello!

Kb 7-8 kg-os 30x20x15 cm-es csomagot akarok feladni az USA-ba. Néztem futárszolgálatokat és a Magyar Postát is, de 25k alatt nem nagyon úszom meg. Van valami alternatív megoldás? A szállítási idő nem lényeg. Ha 1-2 hónap az sem baj. (magánszemélyként)

Köszi

Spóroljunk! Kerül, amibe kerül!

(#90376) zed1983

zed1983
(őstag)

Sziasztok!!!

Ha a [linken] szereplő terméket megrendelem, akkor az nekem kerülni fog-e még valamilyen többletköltségbe?

Ha jól tudom az Evga szállít Németországból is.
Köszi a válaszokat!

zed1983

(#90377) ViragL válasza kBruce (#90370) üzenetére

ViragL
(tag)

Köszi, már intézem is.

(#90378) tomzi1 válasza tomzi1 (#90323) üzenetére

tomzi1
(kvázi-tag)

Tegnap megjött a csomagom, 22 nap volt a reptérről. A tracker még mindig a repteret mutatja. Türelem! :)

(#90379) Atomgeszi

Atomgeszi
(PH! kedvence)

Hali!

Németből egy telefont milyen postával/futárral küldenétek?
[link] Itt baloldalt Ungarn kiválasztom, Karton max 90 cm. 3,7 Euró, az lehetséges?

Vagy inkább a DHL a mérvadó ami EU csomag itt?
[link]

(#90380) Josi válasza zed1983 (#90376) üzenetére

Josi
(fanatikus tag)

Egy vasadba sem fog kerülni. :D
Ugyanis a linken nincs semmi ;]

''Ne ess pánikba, és mindig tudd, hol a törülköződ'' Ford Prefect után szabadon

(#90381) johniee válasza Atomgeszi (#90379) üzenetére

johniee
(senior tag)

Esetleg Ecoparcel

"Nekem a paszta szenvedély" by Tesco-Zsömle =)

(#90382) hhenry

hhenry
(senior tag)
LOGOUT blog

Sziasztok! Sportdirectől kb mennyi idő amig hozzák?

Eladó könyveim 200Ft/db https://hardverapro.hu/apro/konyvek_200ft_darab/hsz_1-100.html

(#90383) Zeki válasza zed1983 (#90376) üzenetére

Zeki
(PH! nagyúr)

A terméket kellene linkelni, nem a shopping cartot. :)

(#90384) Atomgeszi válasza johniee (#90381) üzenetére

Atomgeszi
(PH! kedvence)

Hát közben tárgytalan, mert elfogyott németbe.. :W

(#90385) hhenry válasza hhenry (#90382) üzenetére

hhenry
(senior tag)
LOGOUT blog

Tegnap délután rendeltem még nem jött email csak az automata ez ilyen szokott lenni?

Eladó könyveim 200Ft/db https://hardverapro.hu/apro/konyvek_200ft_darab/hsz_1-100.html

(#90386) ANOka válasza Atomgeszi (#90384) üzenetére

ANOka
(senior tag)

...németben!

(#90387) kmarci25 válasza ANOka (#90386) üzenetére

kmarci25
(PH! addikt)

Akkor már legyen Németországban. :P

"There must be some way out of here" / Said the joker to the thief

(#90388) Lackooo84 válasza kmarci25 (#90387) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

De amúgy ez érdekes ja, hogy a külföldi országok esetében a "-ban -ben"-t használjuk, még itthon az "on"-t... :DDD

Voltál már Németországban? Voltál már Németországon?
Voltál már Magyarországban? Voltál már Magyarországon?

Érdekes... :D

[ Szerkesztve ]

(#90389) Vjankovics82

Vjankovics82
(senior tag)

Sziasztok!

Ez mit jelentene?
A Transit, megérkezett HKG

Wishről rendeltem vagy 6 termékre ezt írja!

(#90390) Atomgeszi válasza ANOka (#90386) üzenetére

Atomgeszi
(PH! kedvence)

Németbe n faktoriális. ;]

(#90391) Ixion77 válasza Lackooo84 (#90388) üzenetére

Ixion77
(senior tag)

Hungarian grammar...

A mi nyelvünk az, amelyikben kvázi felesleges nyelvtani alapon tanulni, mert túl sok a kivétel. Ezt a nyelvet egyszerűen meg kell szokni.

(#90392) jverebek

jverebek
(újonc)

Sportsdirecttel kapcsolatos mizériámat osztanám meg veletek.
Több mint egy hónapja rendeltem közel 150 ezer forint értkében Angliából és első esetben vállaltam be barátok rendelését is, spórolván a postaköltségen. Sajnos a spórolásnak nagy ára lett, ugyanis a csomagból hiányzott 3 pár sportcipő és egy leggings, közel 50 ezer forint értékben. A csomagon semmilyen sérülést nem észleltem átvételkor sőt még az üres cipősdobozok is benne voltak, amit a tételes átvizsgálás során vettünk észre, hogy a cipőket nem tartalmazzák. Másnap rögtön panaszt tettem az angol és a magyar oldalon is, az angolok azonnal reagáltak, képeket kértek, de a megkapott cikkeken kívül nem tudtam semmilyen bizonyítékkal szolgálni. Tegnap megszületett a döntés, hogy bizonyíték hiányában lezárták az ügyem. Hiába győzködtem Őket, hogy évek óta rendszeres rendelőjük vagyok és még minőségi problémám sem volt eddig, sajnos eredménytelen volt minden próbálkozásom. Kérdésem, hgyan kaphatnám vissza a pénzem ezek után. Minden segítséget sízvesen fogadok. Köszönöm és szép napot! :(( :((

(#90393) arfer válasza Lackooo84 (#90388) üzenetére

arfer
(fanatikus tag)

Ennek állítólag az a magyarázata, hogy a magyarok úgy tekintenek az országukra, mint szigetre a népek óceánjában. És ha belegondolsz, minden szigetre azt mondjuk hogy "szigeten", nem "szigetben". A többi "...ország" viszont nem sziget számunkra... Ja, és ezt nem én találtam ki, komoly nyelvészek állítják :) !

[ Szerkesztve ]

(#90394) Ixion77 válasza jverebek (#90392) üzenetére

Ixion77
(senior tag)

Sajnos a rutintalanság áldozatává váltál. Minden csomagbontásról videót kell készíteni.

(#90395) Lackooo84 válasza jverebek (#90392) üzenetére

Lackooo84
(PH! addikt)

Egyszer egy több tételes rendelésből nekem is hiányzott egy futónadrág, engem csak annyiból szivattak meg, hogy nem elküldték a nadrágot (ajcsi postával ugye mert nem akartam mégegyszer fizetni) én azt szerettem volna, mivel az ő hibájukból nem került hozzám, és szükségem eltt volna rá. Hanem simán visszaküldték az árát, aztán utána hiába írtam nekik bármit nem reagáltak.

[ Szerkesztve ]

(#90396) Vjankovics82 válasza Vjankovics82 (#90389) üzenetére

Vjankovics82
(senior tag)

???? Tudjátok rá a választ?

(#90397) Laza... válasza Vjankovics82 (#90396) üzenetére

Laza...
(PH! addikt)

Honkongban van, egy közbenső állomáson. Majd jön. Relax

Never give up!

(#90398) Zeki válasza jverebek (#90392) üzenetére

Zeki
(PH! nagyúr)

Én a súllyal megpróbálnék reklamálni. A nem voltak benne a cipők, sokkal könnyebb, mintha benne lettek volna. Állítsanak össze egy olyan csomagot, mint amit rendeltél és mérjék le. A futárnál a csomag biztosan könnyebb volt.

(#90399) mazsi

mazsi
(senior tag)

Mexikóból rendelnék csomagot. Tudtok oldalt ajánlani ahol lehet költséget kalkulálni méret, és súly alapján?
Már az is nagy segítség lenne ha van olyan lista hogy adott országból kinek az oldalán érdemes kalkulálni.

Asus Transformer Book T-100, Nexus 7 (2012), w450, Motorola Defy+, Chuwi vi10, Xiaomi Mi Pad 2 (16 GB), Sony E4, Sony Xperia X10 mini, Pokemon Go Plus

(#90400) ViragL válasza mazsi (#90399) üzenetére

ViragL
(tag)

Pl DHL van Mexikóban is. UPS is.

[ Szerkesztve ]

(#90401) mazsi válasza ViragL (#90400) üzenetére

mazsi
(senior tag)

Köszi a tippet! Pont ezekkel kezdtem, bár azt hittem erősebb az USA jelenléte.

Asus Transformer Book T-100, Nexus 7 (2012), w450, Motorola Defy+, Chuwi vi10, Xiaomi Mi Pad 2 (16 GB), Sony E4, Sony Xperia X10 mini, Pokemon Go Plus

(#90402) Graphics

Graphics
(Jómunkásember)

Rendeltem 2-3 db terméket 28 dollár körül volt.

-5$ kupon lejött, most viszont visszaküldték az árát mindennek ... Nem igazán értem. :(

(#90403) kBruce válasza Graphics (#90402) üzenetére

kBruce
(újonc)

Nem írtak semmit? Nincs készlet vagy valami hasonló...

[ Ha Kínából rendelsz, most nyerhetsz egy Xiaomi Mi 9-et - https://tutifranko.eu/mi9 ] [Tartasz a plusz költségektől és kedvezményeket szeretnél? - https://tutifranko.eu/vip-klub/ ]

(#90404) Graphics válasza kBruce (#90403) üzenetére

Graphics
(Jómunkásember)

Semmit. :(

Emailt is néztem, alit is , de mintha ha még se történt... Pedig számláról vonták a pénzt, és vissza is van nyoma .

(#90405) freelanced

freelanced
(őstag)

Üdv!

Az Ebay-ről, USA-ból rendelve egy 170 USD + 40 USD shipping értékű táskánál mire kell számítani vámot illetve áfát illetően?

Ha jól tudom erre már menne a 27% + valamennyi vám is igaz? Maga a procedúra mennyit lassít a dolgon? Hivatalosan Április 4 és 12 között ideérne.

Sosem rendeltem még az USA-ból de most sajnos túl nagy az árkülönbség a két forrás között ezért még mindennel együtt is jobban jönnék ki.

Mire lehet számítani?

Persze az infók nagyobbik része le van írva az összefoglalóban, szóval inkább csak néhány tapasztalatra lennék kíváncsi.

[ Szerkesztve ]

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#90406) kBruce válasza freelanced (#90405) üzenetére

kBruce
(újonc)

Szia!

Ez alapján ki tudod számolni!

(#90407) freelanced válasza kBruce (#90406) üzenetére

freelanced
(őstag)

:R

(#90408) Tapsyfüles válasza freelanced (#90405) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Szállítási költségnek is a 27%-át ugyanúgy ki kell fizetned. Magyarán 210$-nak a 27%-a, + vámtarifa ez olyan 3-4% szokott lenni, nem tudom jelenleg a táskának mennyi a vámja. :))
Ha a Posta végzi akkor van vámkezelési költség, az olyan 2.5-3.000Ft-ból megvan ha minden igaz, most a pontos árat nem tudom, mert a Posta oldala karbantartás alatt áll.
Remélem tudtam segíteni, kellemes hétvégét!

[ Szerkesztve ]

Forza Ferrari

(#90409) freelanced válasza Tapsyfüles (#90408) üzenetére

freelanced
(őstag)

Köszönöm, sokat segített!

Maga a folyamat nagyon lassú?

(#90410) Tapsyfüles válasza freelanced (#90409) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Nagyon szívesen!
Kétszer vámoltak nekem eddig, 1x az UPS, 1x a Posta. Az UPS az kegyetlen gyors, 1 nap alatt elvégzi a vámnak a folyamatát, a Posta meg kb 1 hétig is elhúzza ha nem több.

Forza Ferrari

(#90411) Savoy

Savoy
(újonc)

Sziasztok!

Kérdésem: SpeedPAK-os küldeményt kik szállítanak ki Magyarországon?

Köszönöm.

(#90412) Tapsyfüles válasza Savoy (#90411) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

A drága magyar Posta, de nem fogják elsietni a kézbesítést.
Nekem eddig a SpeedPAK-os csomagom volt a leglassabb.

[ Szerkesztve ]

Forza Ferrari

(#90413) Savoy válasza Tapsyfüles (#90412) üzenetére

Savoy
(újonc)

Volt már SpeedPak-os küldeményem 3 hete. A SpeedPak-os nyomkövetőn gyönyörűen látszott minden. Kihozták, de nem hagytak értesítőt. Akkor bementem a Nyugatiba (62-es posta) érdeklődni, hátha ők hozzák ki a csomagot. Nem tudták értelmezni a track számot mert a Posta nyomkövetője nem ismeri fel. Kis füzetben 15-nap visszamenőleg nem találtak a nevemre, címemre keresve semmit. A csomag pedig szépen visszament az eladónak.Most ez a track szám: ES1000184282434DH01010001G0A. 18-án "kihozták", értesítőt nem hagytak.
Személyesen érte mennék, de hová? Köszönöm.

(#90414) Tapsyfüles válasza Savoy (#90413) üzenetére

Tapsyfüles
(tag)

Nekem Pesten csücsült a csomagom rengeteget, de ez a SpeedPakos küldemény a legrosszabb.
Néztem csomagodat, és az a baj hogy még azt sem írja ki hogy hol dekkol a csomagod.
Az hab a tortán ha nem találtak a nevedre semmi csomagot a Postán.
Így tényleg nem tudom mitévő légy. :(

Forza Ferrari

(#90415) Aggregátor

Aggregátor
(PH! nagyúr)

Aliexpress-en a RO..... kezdetű csomagszám valós, vagy kamu? (AliExpress Standard Shipping)
Megrendelés után eltelt egy hét, az eladó nem adta fel a cuccot. Ráírtam, hogy mi van már, aztán persze feladásra került.

Ezt látom Ali-n:

Shipment arrived at country of origin post office
2019-03-18 11:41:00 [GMT+8]
Arrived at destination country
2019-03-17 07:05:00 [GMT+8]
Departed country of origin
2019-03-16 21:05:00 [GMT+8]
Departed country of origin
2019-03-16 21:04:30 [GMT+8]
Shipment accepted by airline
2019-03-14 10:59:30 [GMT+8]
Shipment left country of origin warehouse
2019-03-14 02:20:35 [GMT+8]
Shipment at country of origin warehouse
2019-03-13 01:53:43 [GMT+8]
Shipment dispatched
2019-03-13 01:23:43 [GMT+8]

A posta oldalán pedig:

Felvétel
Felvétel a feladótól
2019.03.18. | 07:41
DEHNHY
Szállítás
Küldemény előkészítése nemzetközi szállításra
2019.03.18. | 15:42
DEHNHY
Szállítás
Küldemény előkészítése szállításhoz
2019.03.20. | 18:00
DEHNHY

Ez az utolsó bejegyzés (03.20) már előre dátumozva látszott :D
Olyan, mintha elküldték volna egy köztes országba, és onnan jönne a csomag.

[ Szerkesztve ]

(#90416) razorbenke92

razorbenke92
(senior tag)

Érdekes sztori következik, kíváncsi vagyok van e valakinek ezzel tapasztalata:

TPMS programozót + 4 szenzort rendeltem eBay-ről, (elvileg Kanadából, bízva abban, hogy ott nem csimpánzok kezelik az ilyesmit).

Fel is adták a DHL-t Kínából (nem ez a történet érdekes része), majd ki is fizettem az illetéket a DHL tekintélyes ügyintézési díjával együtt (majdnem drágább volt a tűz mint a szalonna).

Hazaérve tapasztaltam, hogy a 4db szenzor helyett csak 1db volt csomagolva,a delivery note-on lévő súlyból egyértelműen bizonyítható is volt a dolog.

Az eladó "No ploblem szending szipment vely-vely faszt" - ettől nem is tartottam.

A DHL vámosztálya: "10300 Forintos ügyintézési díj ellenében a különbözetet visszakapja."

Ja de nem ám az egészet, csak a 13000 Forint illeték arányos részén túl megmaradó összeget, tehát kb még minuszba is mennék, negatív különbözet esetén még én fizetnék, hogy rendezve legyen a dolog, hogy aztán amikor megjön a pótlás, akkor újra bevallhassam az értékét - az értéket, amit az első szállításból pénzért levonattam - hogy aztán újra fizethessek 10k+6k-t.

Feltettem a költői kérdést a kishölgynek, hogy amennyiben most hagyok mindent így ahogy van, a búbánatba, akkor elvileg olyan, mintha az első csomagért fizettem volna 44k-t, a következőért meg 0,- azaz nulla forintot. Így nem is vonhatják illeték alá a küldeményt.

Valamint ha mégis vámeljárás alá vonják, és jelen esetben azt mondom, hogy a benne lévő termék értéke 0 Forint, és amit fizettem érte az 0 Forint, akkor bármilyen jogcímen ellenőrzik a tartalmát, vagy annak értékét, azt az előző esetben is meg kellett tenniük. Ha ez tényleg így volt, akkor az jó, ha az én káromra tér el a valós érték, de az nem jó, ha az övékére? Jelen esetben pont ugyan annyiról beszélünk, és én vállaltam előbb az anyagi terhet, még az sem volt, hogy én használtam az ő pénzüket.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#90417) Ixion77 válasza razorbenke92 (#90416) üzenetére

Ixion77
(senior tag)

Sajnos te is abba a helyzetbe kerültél, amikor kiderül hogy a vámolás nem az igazságosságról szól.

Én is jártam hasonlóan mikor USA-ból vettem egy elektronikai eszközt, ami hibás volt. A gyártó hiba miatt visszahívta a terméket, árvisszafizetés mellett. A termék árát szépen vissza is kaptam, de a befizetett áfát, vámkezelési költséget természetesen nem.

Elképzelhető, hogy a második csomagod is vámkezelni akarják majd.

(#90418) beg válasza Aggregátor (#90415) üzenetére

beg
(MODERÁTOR)

Ami Rx, Ex, Cx, Lx kezdetű, utána 9 szám, majd a szállító posta 2 azonosító betűje azok mind követhetők elméletileg.
Az időzónák szabad értelmezése szerint van hogy napokkal is elmásznak a bejegyzések. :)

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#90419) razorbenke92 válasza razorbenke92 (#90416) üzenetére

razorbenke92
(senior tag)

Ilyen is csak abszurdisztánban van:

A DHL válasza szerint ha megjön a hiánypótlás, azt is teljes összegen kell vámkezelni.

Gyakorlatilag tehát a 44 ezer forintnyi küldeményt 88 ezer értékben vámkezeltetem+DHL díj kétszer, és ez így mindenki szerint jól van náluk.

Mások számára a kondi fáradós, nekem farad-os...

(#90420) Ixion77 válasza razorbenke92 (#90419) üzenetére

Ixion77
(senior tag)

Hogymegmondtam! :)

Ha logikára vágysz, matematikusnak menjél, ne vámügyintézőnek... Ez egy emberek által létrehozott mesterséges szabályrendszer, annak minden ökörségével. Külker. ügyintézők naphosszat tudnának neked mesélni róla hogy mennyire debil az egész... Ez azon kivételes dolgok egyike, ami nem csak nálunk ilyen logikátlan, hanem kb. mindenhol.

(#90421) Pancsermeste

Pancsermeste
(őstag)

Sziasztok!

Előfordult már velem, hogy valószínűleg kamu tracking számot kaptam, mert az áru még meg sem érkezett hozzám, de a nyomkövetés szerint már "át is vettem". Aztán később megjött a csomag.

Most viszont kezdek aggódni, mivel egymás után 5 rendelésemre is ilyen kamu gyanús TN-t kaptam. Magyar posta szerint mindegyiket átvették már az ország különböző postáin....
4 esetben már írtam az eladónak, hogy mi a helyzet a cuccal és a megadott TN-el. Egyik se hivatkozott arra, hogy már át is vettem, sőt, azt írták, várjak türelemmel, ők látják, hogy úton van a csomag. Az egyik eladó mondjuk azt írta, hogy ha nem jön meg, nyissak dispute-ot. Megtettem, vissza is kaptam a pénzem.

Ez most nem csak azért gáz, mert így esetleg az utolsó 10 rendelésemből 5-öt nem kapok meg, hanem az is kellemetlen, ha most egymás után kénytelen leszek ennyit reklamálni.

Most csak véletlenül futottam bele ennyi kamu trackingbe, vagy mostanában ez gyakrabban előfordul? Eddig a kb. 400 rendelésemből csak egyszer volt ilyen és egy kivételével minden csomagom megjött. :U

-= Pancsermeste® =-

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.