Hirdetés

2018. szeptember 24., hétfő

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-02 08:48:54

PROHARDVER!

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#88401) tupacamaru válasza Somatom (#88400) üzenetére

tupacamaru
(PH! kedvence)

Majd elmúlik a jól informáltságod ha olyan árut rendelsz meg, amit hiába mutat készleten, még sincs. De akkor majd bekaphatja a másik GB is. :K

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!.................... De figyelmeztetlek, letollak titeket mint a szaros gatyát. by Terry Collins................ Na mi lesz??? Ijessz!!!................... Ide hallgass Csita, meg ne rázd a pofonfát!

(#88402) szobipeti199

szobipeti199
(tag)

Sziasztok!
Aliexpressről szeretnék rendelni egy telefont, EU express szállítással. Magyar, illetve Németországi címre is tudnám rendelni, és át tudnám venni. Kérdésem az lenne, melyikkel járnék jobban? Gondolok itt az állítólag megbízhatatlan magyar postára például. Vámeljárás eu express esetén 100% hogy nincs?

Illetve másik kérdés, néztem interneten, hogy kínában október 2-től 7-ig National Day Golden Week holiday lesz. Lehetséges, hogy ilyenkor kedvezmények lesznek vásárláskor? Vagy a következő "hivatalos" nagy leárazósdi mikor várható náluk, mondjuk egy feketepéntek?

Köszönöm szépen előre is mindenkinek a segítséget! :R :R

(#88403) Somatom válasza tupacamaru (#88401) üzenetére

Somatom
(PH! addikt)

Ha 1-2 darabot mutatna a rendelésnél, akkor ez benne lehet a pakliban. De, ha két napja 50-100 darabot írna és úgy fogyna ki hirtelen a rendelésem után, akkor igen, a Gearbest is kapja be! A Geekbuying viszont egyáltalán nem mutat darabszámot.

[ Szerkesztve ]

A Google olyan, mint a metró: "Lehetőségek állomás. Kérjük vigyázzanak, az ajtók záródnak! Az Android "P" következik."

(#88404) balazs312

balazs312
(kvázi-tag)

Aki nagy értékben gondolkodik vásárolni eu-n kívülről, így kalkuláljon a szállítási idővel.
Egy telefont rendeltem Bangoodról, már aznap elküldtem a vám nyilatkozatot amikor nyomkövetésen megjelent hogy vámolásra kerül sor.
Gondoltam megosztom az esetemet másokkal hogy lássák hogyan halad egy csomag manapság...

[ Szerkesztve ]

(#88405) szabi__memo válasza balazs312 (#88404) üzenetére

szabi__memo
(PH! addikt)

Ez elég jó idő, irigykedünk

[ Szerkesztve ]

(#88406) szmyky válasza balazs312 (#88404) üzenetére

szmyky
(fanatikus tag)

Szia!

Melyik postát választottad a szállításra?

Mert a Bangood-nál én úgy tudom, hogy a European Direct Mail posta vámmmentes...

(#88407) balazs312 válasza szmyky (#88406) üzenetére

balazs312
(kvázi-tag)

Sima szállítással hozattam, csak kértem mellé tariff insurancet meg rendes biztosítást is.
A másik szállításról nem tudok mit mondani mert nem kockáztattam vele, nem 100% hogy vámmentes az se szerintem

(#88408) balazs312 válasza szabi__memo (#88405) üzenetére

balazs312
(kvázi-tag)

Pedig édesanyukáztam a postát elég rendesen hogy mi tart ennyi ideig egy "vámolás"-ban

(#88409) Chaser válasza Crytek (#88396) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

te pénzed, nekem mindegy:)
ez úgy szokott lezajlani, egyszer beüt a gebasz, ilyen tételnél nem túl jó, okos ember a mások káron, kevésbé okos saját kárán tanulja meg ( :

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#88410) szabi__memo válasza balazs312 (#88408) üzenetére

szabi__memo
(PH! addikt)

Azon nem is csodálkozom

(#88411) szobipeti199 válasza szobipeti199 (#88402) üzenetére

szobipeti199
(tag)

Erre valaki valamit esetleg? :F

(#88412) GIJoe

GIJoe
(PH! addikt)

Sziasztok, kinéztem az Angol Amazonról egy babakocsit, 124 font viszont sokallom az 50 font postát, nincs valami trükk tippje vkinek? =(14 kg, kb) :R

(#88413) the_one

the_one
(kvázi-tag)

2018.08.19-én rendeltem az ebay-ről USB3 hosszabbító kábelt + átalakítókat 5 USD értékben. Az SF Express nyomkövető szerint:

2018-09-02 19:15 Shipment arrive at 【Cross-border service point in Budapest】

Ma 2019.09.24 van. Van esély rá, hogy valaha megkapom? Vagy lenyúlhatták a kézbesítésben résztvevő honfitársaink? Sajnos nem tudom hogy magyar oldalon a postához, vagy egy futárcéghez kerül(t). Ilyenkor lehet valahol reklamálni?

(#88414) Chaser válasza the_one (#88413) üzenetére

Chaser
(Jómunkásember)

Az elado tud reklamalni, nagy esellyel a postanal landolt

_tejesen'® joálapotpan'™_

(#88415) Ance válasza GIJoe (#88412) üzenetére

Ance
(őstag)

Nézd meg hátha a németen és az olaszon árulják. Lehet ott olcsóbb a posta.

(#88416) GIJoe válasza Ance (#88415) üzenetére

GIJoe
(PH! addikt)

köszi, ezeket túl vagyok, sajnos csak az Angolon van, viszont! Megtaláltam ebayen is USA-ból. Most nem tudom hogy, mire kell számítanom, a "Shipping: $71.00 (approx. 19,591.61 HUF) International Priority Shipping to Hungary via the Global Shipping Program" benne van az Áfa, is mert régen mintha minden bele lett volna kalkulálva, vagy ezen felül fog rájönni a áfa?

[ Szerkesztve ]

(#88417) Ance válasza GIJoe (#88416) üzenetére

Ance
(őstag)

2 éve rendeltem az USA amazonról. Akkor benne volt. Mostanában nem rendeltem sajnos.

(#88418) Gery1987

Gery1987
(őstag)

Sziasztok!

Érdeklődés szintjén fordulnék hozzátok. Megtetszett egy okos óra, de sajnos itthon nem forgalmazzák. Szeretném megvenni és mivel csak külföldi oldalak jöttek eddig szóba (magyar vaterán is fent van de majd 1,5-szer annyiért). A kinti oldalakon kb 6.000 Ft lenne itthon meg 10.000 Ft

Gearbest és ebay oldalakon láttam. A kérdésem az lenne, hogy az ilyen oldalakról való rendeléskor mire kell odafigyelnem, hogy meg is érkezzen a termék? Mire kell figyelnem. Illetve mennyire kell pro angolnak lennem adott esetben, mert abban annyira nem vagyok jó.

Szóval előre megköszönnék minden nemű segítséget, infót.

Üdvözlettel:
Gery

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#88419) sanyigtasa

sanyigtasa
(újonc)

Valakinek kezelte le ma a NAV a csomagját? Arra lennék kíváncsi, hogy a tracker szerint a dokumentumok feldolgozása és az elfogadása között mennyi idő telik el mostanság. Már több mit 2 hete elküldtem a dokumentumokat, de még mindig semmi... :W

[ Szerkesztve ]

(#88420) xors

xors
(senior tag)

A mai nap nekem is megjött a 42.69$ összértékű BT hangfalam, ÁFA és vám mentesen! 10 nap alatt ért Kínából Magyarországra, és közel egy hónapot töltött a kicserélőben meg a NAV -nál.
Örülés van :DDD

Kitartást aki még vár a cuccára!

[ Szerkesztve ]

Instagram photosite: @sebestyensoma ---- www.sebestyenphoto.hu

(#88421) wwenigma válasza GIJoe (#88416) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Egyrészt out of stock masreszt az ár+postakoltség kombóra fog még jönni az itthoni vám+áfa. Amazonnál van automatikusan beleszámolva de ezt irja is a checkout-nál.

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#88422) sanyigtasa válasza xors (#88420) üzenetére

sanyigtasa
(újonc)

Na az szép :DD .
És hogy-hogy nem kellett áfát fizetni? A trackered, hogy nézett ki?

(#88423) wwenigma válasza sanyigtasa (#88422) üzenetére

wwenigma
(Jómunkásember)

Ez még ippen vámhatár alatt van pár centtel. :)

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#88424) Sentinel80

Sentinel80
(fanatikus tag)

MIndig kérdés mennyi ideig tart a vámkezelés és volt akit érdekelt és megkérdezte kész van-e a küldeményem és megkaptam-e. Nos mindenkinek egy kis illusztráció:

Egyszer már írtam, most megerősítem a maga a vám is közrejátszik abban, hogy nem halad a vámkezelés: Megpróbálnak mindenáron hasznot generálni, belekötnek mindenbe, láthatóan nem érdekli őket a pórnép vagy az, hogy régóta vársz. Csinálnak pár ezer forint bevételt 30 nap alatt, de bocsánat, kártérítés a késedelem miatt nincs.

Persze nem ennyi a valós, a csomagoddal töltött idő. Pár óra mindent egybe véve.

Sokan azt gondolnák, hogy a vámkezelés napokig tart, de nem, a valós vámkezelés 1-2 óra. Hogy mit csinálnak a fennmaradó időben? kitudja...A reakciókból úgy vettem le abszolút nem érdekli őket, hogy most te 40 napja vársz, lepereg róluk, max kiröhögnek...Persze egy ponton már ciki. Ennyi várakozás után

Aki teheti ne rendeljen kintről, max EU ból mert nem ér ennyi szenvedést, várakozást az egész és lehet a 30+ nap alatt elbukod a eladó garanciáját is.

Nyilván jobb lenne a helyzet, ha tudatosabban rendelnének az emberek. (akinek nem inge nem veszi magára) :R

[ Szerkesztve ]

(#88425) Ixion77 válasza Sentinel80 (#88424) üzenetére

Ixion77
(senior tag)

Ha ez vigasztal, EU-ból is ugyanez van. Legalábbis augusztusban több mint egy hónapig tartott egy expressz küldeménynek megérkezni.

(#88426) Ciccuka válasza sanyigtasa (#88419) üzenetére

Ciccuka
(PH! addikt)

2 hét

🏎️ 🏁

(#88427) ANOka válasza Gery1987 (#88418) üzenetére

ANOka
(senior tag)

GB topik
Talán itt hamarabb választ kapsz a kérdése(i)dre.

[ Szerkesztve ]

(#88428) vittorio7

vittorio7
(őstag)

Ha nem lennének elhivatott postások, megreccsenne a rendszer

"Már szeptemberben álmodtam arról, hogy ki kell vinni a csomagokat karácsonyra" – mesélte egy postás a hvg.hu-nak. Nagy az esély rá, hogy ez igazi rémálom legyen: több postás is arról számolt be nekünk, hogy már most is nehezen birkóznak meg egy átlagos hétköznapi munkamennyiséggel, arról pedig elképzelésük sincs, hogyan úszhatják meg káosz nélkül az év utolsó hónapjait.

[ Szerkesztve ]

(#88429) David_DD

David_DD
(tag)

Sziasztok, tomtoprol rendeltem egy memoria kartyat, meg is erkezett meg minden szuper, a kerdesem az h h tudom "completed" statuszba rakni a rendelest? Egyelore dispatchedbe van, es isten bizony nem talalom h kell visszaigazolni h minden okes, megjott. Irtam reviewt is, de nem valtozott semmi, ezekszerint az nem arra valo. Koszi elore is!

(#88430) Sentinel80 válasza vittorio7 (#88428) üzenetére

Sentinel80
(fanatikus tag)

Ez pontosan így van, az a pár rendesen dolgozó postás menti meg a céget, akik a kevés pénz ellenére teljes munkát végeznek és próbálnak kedvesek lenni az emberrel.

Azonban ők se tudják majd a vámon átvarázsolni a csomag halmokat, ami szerintem nemsokára a karácsony miatt beömlik. Ezzel a szőrszálhasogató stílussal, a napokig tartó pepecseléssel nem lesznek képesek feldolgozni a küldeményeket.

Mama mama: hol a karácsonyi ajándékom? Most írt egy postás néni a ügyfélszolgálatról, hogy sajnos sok sok csomag jött és elnézésedet kérik, csak márciusban tudják kihozni.

Egyre inkább gondolom azt, hogy régen is volt, hogy sok volt a küldemény, de a vámkezelés hatékonyabban működött és próbált ésszerű célokat elérni.

Most persze azt gondolnánk, hogy aggódnak az ott dolgozó vámtiszt, ügyintézés, hogy átláthatatlan és kezelhetetlen amit csinálnak, de nem - lepereg róluk. Gördítik tovább halál nyugodtan a csomagkupacokat, a kisembereket nem védi semmi.

[ Szerkesztve ]

(#88431) ekrisztian válasza Sentinel80 (#88430) üzenetére

ekrisztian
(senior tag)

Annak a pár rendesnek, plusszba az összes többinek, kell otthon maradni egész decemberben.
Mindenkinek az lenne a legjobb.

(#88432) Sentinel80 válasza ekrisztian (#88431) üzenetére

Sentinel80
(fanatikus tag)

Ebben van valami, amíg ők pihennek, addig a sok szórakozó vámtisztnek, -ha már ennyire ráérnek lehetne kézbesítői feladatokat adni és a postai osztályvezetők is beállhatnának kicsire segíteni. :K

(#88433) ANOka válasza Sentinel80 (#88432) üzenetére

ANOka
(senior tag)

A VÁM külön "cég"!

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.