Hirdetés

2018. december 17., hétfő

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-08-02 08:48:54

PROHARDVER!

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#89451) korpicschess

korpicschess
(PH! kedvence)

Sziasztok!

DHL Expressel rendeltem valamit, a világ túlsó sarkából ideért 2 nap alatt. Már több, mint 2 hete "A küldemény a következő csatlakozásra vár" státusz van, több, mint 1 hete hívtam őket, állítólag nem kaptak a NAV-tól papírt.
Oké, hogy 17000 Ft-os csomagomból 28000-reset csinálnak, de, hogy 3 hétig várakoztatják, mikor 70 fontért lett elküldve.
Nem lehet ezt megsürgetni?

Köszi!
Üdv,
:R

Aktuális hirdetésem: Oppo HA-2 70k, Nuforce HEM8 4BA 45k ►►►http://goo.gl/P8Vs0r ◄◄

(#89452) totyika93

totyika93
(kvázi-tag)

Sziasztok!

Valaki rendelt már a Corsair hivatalos honlapjáról?
Némi segítség kellene.

(#89453) KamuMazsola válasza Kékes525 (#89439) üzenetére

KamuMazsola
(őstag)

Nekem a 10€ szabály miatt járt vissza pénz. Megfizettetik előre az áfát, de mivel az nem érte el a 10 eurós értéket, visszautalták.

Üdv.: KamuMazsola - Nikon B700-at cserélnék P900-ra - - http://hardverapro.hu/tag/kamumazsola#aprohirdetesei

(#89454) mpireb

mpireb
(lelkes újonc)

Üdv!

Létezik, hogy ezt még ma kiszállítják nekem? Előtte látnom kellene a trackingen, hogy beérkezett Vecsésre az elosztóba? UPS a futár.

[ Szerkesztve ]

(#89455) kovacsen222 válasza mpireb (#89454) üzenetére

kovacsen222
(őstag)

valamit nagyon nem jól látsz.

dec.19.-e még odébb van.

és igen, majd látni fogod, ha Vecsésre érkezett a csomag.

de a nyomkövetésen a vonalas kijelzés pontos...

kb a Day fölött lesz mo.on

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#89456) mpireb válasza kovacsen222 (#89455) üzenetére

mpireb
(lelkes újonc)

Igen, elvileg dec 19. De az estimated time meg ma nap végéig. Ez nem azt jelenti, hogy szerintük ma szállítják ki? Vagy ez dec 19 nap vége?

[ Szerkesztve ]

(#89457) Silent77 válasza mpireb (#89456) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

19-e nap végig.

(#89458) havri1 válasza mpireb (#89456) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Este 22 körül indult el Madridból, azt ma még nem fogják kivinni. Akkor már kéne lennie ma hajnalban infónak az itteni depóból, már a futárnál lehetne. De nincs.

havri

(#89459) kovacsen222 válasza mpireb (#89454) üzenetére

kovacsen222
(őstag)

valamint megy a ups magyar nyomkövetője is, de megnézheted a trackitonline-on is.

"A gonosz diadalához csak annyi kell, hogy a jók tétlenek maradjanak" Edmund Burke

(#89460) mpireb válasza havri1 (#89458) üzenetére

mpireb
(lelkes újonc)

Köszönöm mindenkinek, akkor ezt benéztem :) Fura is volt, de megtévesztett ez az end of day.

(#89461) TBT

TBT
(őstag)

Sziasztok!

Olyan problémám van, hogy Amerikából rendeltem egy könyvet. Ez volt 30 dollár, 8.66 dollár volt a szállítási és csomagolási költség.
FedEx által kért dokumentumokat elküldtem, meg is érkezett a csomag, viszont nem kellett érte semmit sem fizetnem. Pedig elvileg Áfát kellett volna, de semmi díjbekérő, semmiféle fizetési jegyzék nincs. A futár is csak simán odaadta a csomagot, hogy nem fizetős.

Az adóhatóság dokumentumának másik felén találtam az alábbiakat.
Google Drive megosztás, remélhetőleg működni fog.

Most akkor fizetnem kell valakinek vagy sem? Ha igen, akkor mennyit? Mert eddig a futárnak kellett fizetnem mindig, sosem volt még ilyen esetem... :(
Bocs a kérdésért, csak nem akarok tartozni senki felé sem.

Köszönöm a segítséget! :R

[ Szerkesztve ]

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#89462) havri1 válasza TBT (#89461) üzenetére

havri1
(PH! félisten)

Nem kell.

havri

(#89463) UberMutant válasza TBT (#89461) üzenetére

UberMutant
(fanatikus tag)

amíg nincs rendezve a tartozás nem kapod meg a csomagot -> megkaptad a csomagot, nem kell fizetned

(#89464) TBT válasza havri1 (#89462) üzenetére

TBT
(őstag)

Wow. Erre nem számítottam. Kellemes meglepetés!

Köszönöm a válaszokat! :R

"I am Sylvanas Windrunner, Queen of the Forsaken. If you will not serve me in this life, then you will do so in the next."

(#89465) camelferr válasza Laox (#89431) üzenetére

camelferr
(senior tag)

Most kaptam meg a csomagot.
Pestről már a királyi posta hozta, nem kértek értékigazolást. Viszont nekem kellett keresnem a cuccot a helyi postán, ugyanis a dhl-től kaptam reggel egy emilt, mi szerint a csomag státusa: sikertelen kézbesítés. A kézbesítő persze értesítőt nem hagyott a levélszekrényben.
Nem tudom ha nem kapok közvetlenül a dhl-től emilt, akkor meddig várhattam volna a csomagra?
Tököm kivan a postával.

Do Not Cure the Symptom and Leave the Cause

(#89466) Laox válasza camelferr (#89465) üzenetére

Laox
(fanatikus tag)

Így a karácsonyi időszakban egyszerűen nem bírják, így is 10+ órát dolgoznak a futárok. 1-2 napot késett volna, általában annyit szokott nekem.

(#89467) Zοltta

Zοltta
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Olyan fura kérdésem lenne ,hogy két napja feladtunk ajánlottan egy levelet karácsonyra a hugomnak Németországba és a mai nap azt olvasom ,hogy

Bejövő küldemény átvétele a kicserélőben
2018.12.13. | 15:44 DELDHA

Akkor ezek szerint Bangladeshbe került vagy mi ? :D vagy ez a deldha egy másfajta rövidítés ?:) Találkoztatok már ezzel ? köszi :)

"Ha azt akarod, hogy valami jó legyen, akkor csináld magad!"

(#89468) Silent77 válasza Zοltta (#89467) üzenetére

Silent77
(PH! kedvence)

Német rövidítés.

(#89469) Exelsior24

Exelsior24
(fanatikus tag)

Sziasztok!

Van egy Aliexpress-es rendelésem aminél ezt látom a posta nyomkövetésénél:

Felvétel Felvétel a feladótól 2018.12.12. | 06:20 DEHNHY
Szállítás Küldemény zsákba helyezése 2018.12.12. | 15:40 DEHNHY
Szállítás Kimenő küldemény továbbküldése 2018.12.14. | 18:00 DEHNHY

Ilyennel eddig még nem találkoztam, nyugtassatok meg hogy ez nem azt jelenti, hogy valamiért visszaküldik a csomagomat Kínába, vagy igen?

Ez a "DEHNHY" esetleg azt jelenti, hogy még valami Németországi lerakatban, központban van és onnét küldték most tovább Magyarország felé? :F

Huawei Mate 10 Pro, Huawei P8, Xiaomi Mi A1, Sony PS4 Pro

(#89470) Laox válasza Exelsior24 (#89469) üzenetére

Laox
(fanatikus tag)

Pont az előző oldalon volt erről szó, érdemes használni a keresőt vagy a vissza gombot. :) Amúgy nincs vele baj, jön. Csak így írja ki mostanság a rendszer.

(#89471) tbalint3 válasza Zοltta (#89467) üzenetére

tbalint3
(tag)

DELDHA:
DE = Deutschland -> Németország
LDH = Landshut -> Google Maps
A = landshuti kicserélő "A" részlege

forrás: [link]

(#89472) tbalint3 válasza Exelsior24 (#89469) üzenetére

tbalint3
(tag)

DEHNHY = HAHN APT Y ETOE EEA (EstonianPost)
Elvileg az észt posta egyik észtországon kívüli kirendeltsége/kicserélő központja.
Talán a frankfurti repülőtér (Frankfurt-Hahn)

(#89473) DanielK

DanielK
(PH! addikt)

Gondoltam megosztom veletek. Gearbestről rendelt 3 mi Band 3 plusz pántom hibás címzéssel a postásnál akadt el. Tehát a kézbesítőig eljutott. Pénteken este került fel a posta nyomonkövetési oldalára hogy a Zugló 1 postán van a csomag. Tegnap estig még azt jelezte. Tegnap fél 6-ra oda értem. Ekkor közölték, hogy már visszafordították. Mondtam hogy nem baj a múltkor is volt ilyen, hozzák vissza a reptérről.

Ekkor jött a hideg zuhany. Közölte az ügyfélszolgálatos nő, hogy emailt kapott, nehogy egy csomagot is visszamerjenek fordítani! Központilag erre utasítottàk! Nem létszükség egyik sem, meg gondoltam majd visszautalják a Gearbestről a pénzt. Azért ez igen durva.... :F

Weblap kedvező áron! -> https://www.ilovewp.net

(#89474) llaszlo

llaszlo
(PH! kedvence)

Alin, hogyha részleges visszafizetést kérek, akkor mennyit kapok vissza? Amennyit beírok, vagy amennyit az eladó vissza ad? Vagy mi ennek a pontos menete?
Nyilván próbálok reális összeget írni.

(#89475) danih

danih
(PH! kedvence)

Másnak is késik egy, már magyarhonban lévő csomagja?
Evvel a státusszal dekkol az enyém már egy hete:
018-12-11 05:04 Országos Logisztikai Központ, Feldolgozás/szállítás alatt
November végén érkezett másik csomagomnál az ezutáni bejegyzés még ugyanazon a napon megjelent, a helyi postát megjelölve.
Hol érdemes érdeklődni, már ha érdemes - nem tudom eldönteni hogy most cseszhetem vagy karácsony miatt van késés?

(#89476) nyisziati válasza danih (#89475) üzenetére

nyisziati
(őstag)
LOGOUT blog

Nekem is van csomagom, ami hasonlóan késik, ne izgulj.
Egyébként pont most jött üzenet a státusz változásáról, úgyhogy lehet, hogy még a héten megkapom.

Redmi Note 2 (CyanogenMod 12.1); QKZ kd8 HEAVY BASS; Pebble Time Steel

(#89477) danih válasza nyisziati (#89476) üzenetére

danih
(PH! kedvence)

Tied mikor hagyta el az OLK-t? Már ha hasonló helyzetben vagy és belföld miatt késik (vám nem volt).
Csak azért pattogok mert jövő héten már nem leszek. :)

[ Szerkesztve ]

(#89478) nyisziati válasza danih (#89477) üzenetére

nyisziati
(őstag)
LOGOUT blog

Ma. :))
Ezért is változott a státusz.
Ilyenkor általában még 2-3 nap és itt van.
(és lakom kb. 5 kilométerre Ferihegytől) :DDD

Redmi Note 2 (CyanogenMod 12.1); QKZ kd8 HEAVY BASS; Pebble Time Steel

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.