Hird​e​té​s​

2018. február 24., szombat

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2018-02-15 14:54:22

PROHARDVER!

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

Ha EU-n kívülről rendelsz, mindig kalkuláld bele az ÁFA-t, esetleges vámot, kezelési költséget! Nem számít, hogy mi van a csomagra írva (gift vagy alacsonyabb összeg), el sem olvassák. Röntgen és a fizetési bizonylat (paypal, bankszámla kivonat) alapján történik az ÁFA fizetés.
Ha EU tagországból érkezik a csomagod vagy EU szállítással tagországi vámolással (EU warehouse, EU express) akkor abban az esetben sem vámot sem ÁFA-t nem kell fizetni.
Sima posta esetén (kínai, belga, svéd, holland stb.) 60 nap is lehet a kézbesítési idő (jellemzően 25-40 nap, de ritka esetben előfordulhat ennél rövidebb idő is). Aggódni 45 nap után érdemes, akkor lehet mozgolódni, érdeklődni.

Boltok, fizetés, szállítás, nyomkövetés, vámolás, reklamáció témakörökkel kapcsolatban található információ az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#85651) radi8tor válasza wwenigma (#85642) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Nekem 3 hét alatt ért ide a levelem Angliából. Úgy, hogy 3 nap alatt Magyarországra ért...
Az enyémet még vámolni sem kellett. Nagy káosz van megint a Postánál. Gondolom akit felvettek év végén már elbocsájtották...

Az már csak hab a tortán, hogy nem kötelező kivinni a küldeményeket, ha nem fér be a kézbesítő táskájába, akkor meg se próbálja kézbesíteni neked. Ez is totál elfogadott eljárás a Posta részéről. Még jó, hogy fizetünk érte.
Az angliai küldeményemről azóta se kaptam értesítőt. Még jó, hogy volt rajta nyomkövetés.

[ Szerkesztve ]

(#85652) azbest válasza radi8tor (#85651) üzenetére

azbest
(PH! nagyúr)

lehet mióta pár reptéri szarkát elfogtak a csomagokat is lassabban bontják ki ;]

(#85653) Krogoth válasza radi8tor (#85651) üzenetére

Krogoth
(fanatikus tag)

+ most küldik a viktorkirályka leveleit is. (Múlt héten talán)
Mondta a postás, hogy akár még a nyugdíjat is bent hagyhatják, csak a választási levelet ki tudják kézbesíteni...

nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#85654) KawaBazsy válasza KawaBazsy (#85650) üzenetére

KawaBazsy
(tag)

Nah, az én csomagom megjött, remélem hiánytalanul, még el kell érte mennem anyámhoz.. 1.5 hét volt a Kína-M.o., 3 hét az országon belül hozzánk..

[ Szerkesztve ]

(#85655) C0d3r

C0d3r
(PH! addikt)

Fene se érti, milyen logika alapján dolgozzák fel a beérkező csomagokat... Az egyiket pár óra alatt tovább tolják, másikon meg kotlanak napokig... Legutóbbi státuszok:

CN post-os:
2018-02-20 02:50 Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
2018-02-19 23:12 Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

SG:
2018-02-19 16:21 Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

NL:
2018-02-17 12:37 Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

Mindegyik vámhatár alatti termék.

[ Szerkesztve ]

(#85656) chopin42

chopin42
(senior tag)

Hogy legyen némi pozitívum is:
Első rendelésem Aliexpressen megtörtént február 5-én, 2,67 euro értékű cucc, postával együtt. Nem Free shipping, hanem China post Registered Airmail, ez már benne van a fenti árban, került vagy másfél euroba. A tracking végig pontos volt, az aliexpressen követtem: az eladó február 8-án már postára adta, február 16-án pedig már Magyarországon is volt. Hétfőn már kézbesítették is, ma tudtam átvenni, az értesítővel.
Összegezve: 8 nap alatt Kínából ideért (péntek), onnan pedig a hétfői postával ki is hozták, csak nem voltam itthon. A csomagon nemzetközi ajánlott volt feltüntetve.
Kívánom, hogy minden tengeren túli rendelésem ilyen simán menjen :) (és másnak is)

Új gép! Juhúúú :)

(#85657) KawaBazsy válasza chopin42 (#85656) üzenetére

KawaBazsy
(tag)

Én február 6.-án rendeltem elsőnek Aliról, most hajózik vhol a cucc.. 3Eur, nem kértem csomagszámot, de mégis kaptam..

[ Szerkesztve ]

(#85658) wwenigma válasza wwhy (#85648) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Reggel 7ora2perckor kaptam sms-t vámolasrol, Marika nénivel kituratták a kupacbol a csomagom....

radi8tor: regisztrált küldeményeket merethatar korlátozás nélkül kötelező kivinni.

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#85659) azbest válasza wwenigma (#85658) üzenetére

azbest
(PH! nagyúr)

"kötelező kivinni"
elvileg

gyakorlatilag előfordul, hogy külföldi postának beírják, hogy sikertelen volt a kézbesítés
2018-02-08 12:58
The item has been delivered successfully
2018-02-06 11:24
The delivery of the item was unsuccessful
2018-02-06 08:51
Receive item at delivery office (Inb)
2018-02-02 09:47
The item has been processed in the country of destination

A magyar követésbe, pedig bekerül, hogy postán átvehető. És 1-2 nappal később dobnak be értesítőt róla, hogy átveheted (itt 7edikén volt, 7es dátummal).
2018-02-08 13:58
Szeged 1 posta, Postán kézbesítés regisztrálva / Delivery at post office registered
2018-02-06 12:24
Szeged 1 posta, Postán átvehető
2018-02-06 12:24
Szeged 1 posta, Postán átvehető
2018-02-02 10:47
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

Hogy ne sejts meg a csalást, erre az értesítőre nem ikszelik be az aznapi átvehetőséget, amit a követlen, hivatalosan sem kihozós nagyobb leveleknél szoktak. :DDD

(#85660) radi8tor:
de. A nemzetközi regisztrált küldeményt kötelező lenne kivinni. Csak a regisztrálatlannál játszhatják el a postán maradást. Elvileg. Saját szabályzatuk szerint.

[ Szerkesztve ]

(#85660) radi8tor válasza wwenigma (#85658) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Ez nem így van. Ha nem fér be a kézbesítőhöz, akkor nem viszik ki. Ez levélként feladott küldemény esetén értendő. Csomagokat kiviszik.

(#85661) KawaBazsy válasza azbest (#85659) üzenetére

KawaBazsy
(tag)

Engem az zavarna a legkevésbé, ha a helyi postára be kell ugrani a cuccomért. Inkább ez a több hetes rajta ülés.

(#85662) radi8tor válasza KawaBazsy (#85661) üzenetére

radi8tor
(MODERÁTOR)

Azért valljuk be ez is szívatás. Várod otthon a futárt, mert látod hogy kézbesítésre felvette. Aztán nap végén (vagy másnap) frissül a nyomkövetés, hogy letétbe helyezve.

(#85663) wwenigma válasza radi8tor (#85660) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Regisztrált nyomkoveteses küldeményeket ki kell vinni minden esetben. Este hazaérek beidezem a pontos szöveget. NMHH cseszte meg a helyi postát miatta, mert ők is azt gondolták amit te mondasz. ;)

[ Szerkesztve ]

Steam: http://bit.ly/1rRuf8p , Origin: wwenigma -- | -- Jiayu F1 / G3C / OT995 cuccok: http://bit.ly/1w44CI2 -- | -- ZTE V5 Red Bull -> http://bit.ly/1mgtfrd -- | -- Xiaomi RN3SE -> http://bit.ly/2r8DlV7

(#85664) KawaBazsy válasza radi8tor (#85662) üzenetére

KawaBazsy
(tag)

Na jó, de a hosszú, felesleges várakozás nagyobb szívás. Ha lehet válogatni, én inkább bemék érte..

(#85665) spammer

spammer
(PH! kedvence)

Ha egy csomag megérkezett az országba, aztán a városba, aztán "handled by local courier" (a tracking szerint), akkor a postánál kell lennie, nemde? Mert városon belül nem nagyon akar megérkezni 5 munkanapja sem, a posta persze nem tud semmit, náluk nincs (2 postahivatal is ezt állítja). Na de akkor mégis ki a fenénél van, ha egyszer nem fizettem futáros szállításért, hiszen free shippinges cucc, azt meg a postán kívül ki hozná ki?

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#85666) tibbike01

tibbike01
(senior tag)

Sziasztok,

Egy ilyet szeretnék rendelni. Melyik szállítás vám mentes plusz tudtok valami jóféle kupont rá?

Esetleg máshol olcsóbban találkoztatok már vele?

(#85667) wwenigma válasza spammer (#85665) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Kamu tracking valószínűleg, nincs az ott.

(#85668) spammer válasza wwenigma (#85667) üzenetére

spammer
(PH! kedvence)

A-val kezdődő tracking volt, aztán a DHT Express hozta el kínából és UG-vel kezdődő trackinget kapott. A trackitonline.ru és a DHT saját oldala is ezt írja, meg más tracking oldalak is. Bár mondjuk az érdekes, hogy mindig 01:54-kor update-elt a tracking infó. Lehet, hogy tényleg kamu és feleslegesen keresem a postán? :F Bár egy másik LVS-es csomag sem akar megérkezni, pedig azelőtt 1-2 napon belül itt volt az érkezéstől számítva. Na mindegy, akkor várok.

(#85669) Krogoth válasza tibbike01 (#85666) üzenetére

Krogoth
(fanatikus tag)

Priority Line - EU Expressel rendelhető csak, az tréfamentes.

nem kötelező megadni - minden hozzászólásnál automatikusan az üzenet végéhez íródik

(#85670) Psyhostar

Psyhostar
(újonc)

Üdv!

Vámmal kapcsolatban kellene egy kis segítség. Anyóspajtás rendelt nekem egy blackview bv6000s telót még a múlt hónap elején. Most megjött a cucc, de a vámon csücsül. Ajándéknak szánta, nem én fizettem érte, nem is én rendeltem. Free shipping, 96 euró volt, szóval elvileg vámmentes. Ilyenkor mi a teendő? Rendelés visszaigazolást, súlyt, pontos megnevezést, meg ilyeneket kérnek az űrlapon amikkel értelemszerűen nem rendelkezem. :(

[ Szerkesztve ]

(#85671) Zozzant válasza Psyhostar (#85670) üzenetére

Zozzant
(PH! addikt)

Anyóspajtás fizeti az áfát (a postásnak meg te), megnevezés és számla (paypal) és vásárlási igazolás webshop rendelkezésre áll. A nem ismert infókat nem tudod megküldeni.

[ Szerkesztve ]

A pénznek ára van.

(#85672) cicur99

cicur99
(kvázi-tag)

Nem érkezett meg az UCXXXXXXXXXMY azonosítóju küldeményem, noha a 17track szerint 2017.13.31-én megérkezett magyarországra. A posta ügyfél-szolgálata érdeklődésemre az alábbi választ adta:
"Tisztelt Ügyfelünk!
Köszönjük, hogy megkereste ügyfélszolgálatunkat.
Elektronikus nyilvántartásunk alapján a megküldött azonosítószámú küldeményről nem rendelkezünk információval.
A postai szolgáltatók az ISO szabványnak megfelelő azonosítóval (azonosító felépítése: 2 nagy betű + 9 számjegy + 2 nagy betű) ellátott küldeményt tekintik könyvelt küldeménynek. A könyvelt küldemények azonosítójának első két betűjele:
- postacsomag esetén: CA-CZ tartomány,
- könyvelt levélpostai küldemény esetén: RA-RZ tartomány,
- EMS gyorsposta küldemény esetén: EA-EZ tartomány,
ezt követi 9 számjegy, majd a végén ismét két betűjel (mely a feladó országot azonosítja).

Amennyiben a feladáskor a küldemény nem kapott a fenti szerkezetű azonosítót, úgy a Magyar Posta kezelésébe érkezést követően nyilvántartás nélkül kezeljük. (A név- és címadatokról nem vezetünk nyilvántartást.) Ezért a megérkezéséről és a jelenlegi státuszáról nem rendelkezünk információval.

Az "UA-UZ + 9 számjegy +2 betűs országkód" ugyan ISO szabványnak megfelelő azonosító, azonban kizárólag a küldemény tartalmának megkülönböztetésére szolgál, nem nyomkövetési célokat. Az ilyen azonosítóval rendelkező küldemények áru tartalmúak, a belföldi hálózatban kezelésük ún. közönséges küldeményként történik, a nemzetközi előírásoknak megfelelően. A közönséges levélpostai küldeményeket a postaigazgatások a feladást követően a szállítás során nem veszik nyilvántartásba, ezért sorsuk okiratilag nem követhető.
A küldemény esetleges megérkezéséről a helyi kézbesítő postán javasoljuk érdeklődni.
Bízunk benne, hogy válaszunkat megértéssel fogadja.
Elnézést kérek, ha triviális volt az infó

Hongmi

(#85673) spammer válasza cicur99 (#85672) üzenetére

spammer
(PH! kedvence)

Nevetséges, hogy beérkezik egy küldemény a postához (legyen az akármilyen) és az nem kerül be a posta rendszerébe. És akkor ők csak széttárják a karjukat, aztán ennyivel el van intézve. :W

(#85674) beg válasza cicur99 (#85672) üzenetére

beg
(Topikgazda)

Nem regisztrált maláj posta. Annak generált követése van, kamu. Ha nem R. C vagy E betűvel kezdődik vagy nem futárszolgálat, akkor azt semelyik posta nem fogja követni, regisztrálni élhetsz bármelyik országban.

Honnan kellene tudni a postának, hogy hol van? Lehet még az országban sincs. A 17 track pedig csak onnan mutatja, hogy a random generált adatokat lekéri.

Összefoglaló lenyitása, olvasása itt a topikban felül:

"A ténylegesen valós, háztól-házig követhető nemzetközi TN számokra a Magyar Posta a következő hirdetményt fogalmazta meg:
A nemzetközi postai azonosító szám felépítése:kettő betű + 9 számjegy + kettő betű összetételű (Pl. RC123456789CN).
Az első kettő betű:
-levélpostai küldemény esetében: RA-RZ tartomány
-csomag esetében: CA-CZ tartomány
-gyorsposta küldemény esetében: EA-EZ tartomány
Az utolsó kettő betű pedig a szállítmányozó cég azonosítója.
A nemzetközi megállapodások értelmében kézbesítésig a küldemény a feladó tulajdonát képezi.

Léteznek különféle nyomkövetésnek látszó pótlékok (nem valós követési történetet generálnak, így akarnak valósnak látszani), Magyar Posta nyomkövető nem ismeri és nem is regisztrált küldeményként kapunk, hiszen nem kell aláírni átvételkor. Ezek nem nemzetközi regisztrált küldemények, így valós követéssel nem rendelkeznek.
Ilyenek pl.: ETHMY, BLGMY, BLVS, SGKEN, PLM, SYLMY, SYBMY, SYLGZ, GAOMY, FTLMY, SYBPL stb.

Megemlítendő még a Yanwen Post (YW,YN,YT) ami szintén teljesen kamu generált adatokkal dolgozik, ez sima CN postával TN nélküliként jön, aláírás nélküli kézbesítéssel."

Tudom, hogy nagy divat lett szidni, de roppant unalmas minden nap elolvasni többször is fejfalbaverős szmájlikkal.

[ Szerkesztve ]

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success. Act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#85675) spammer válasza beg (#85674) üzenetére

spammer
(PH! kedvence)

De amikor a Magyar Postához kerül egy küldemény, legyen az bármilyen TN számú, azt marha nagy meló lenne ám felvinni a rendszerükbe, hogy legalább annyit mutasson, hogy a postánál van már csomag. Előtte lehet, hogy kamu a TN info, de így legalább annyit lehetne tudni, hogy X dátummal valóban átkerült a hazai postához.

(#85676) beg válasza spammer (#85675) üzenetére

beg
(Topikgazda)

Egy utópisztikus világban a repülő autók mellett valóban jó dolog lenne.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success. Act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#85677) Ciccuka válasza wwenigma (#85642) üzenetére

Ciccuka
(PH! addikt)

Mit válaszoltak rá? :U

(#85678) Darth_Revan

Darth_Revan
(PH! kedvence)

Sziasztok!
Gearbest-hez van most kupon?

(#85680) beg

beg
(Topikgazda)

Itt vagy itt találsz.
A reflinkek miatt külső oldalak nem engedélyezettek a fórumon.

[ Szerkesztve ]

(#85681) wwenigma válasza Ciccuka (#85677) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Reggel 7kor jött az sms hogy vámon van, és utána a válaszlevél a szokásos tartalommal. Azt nem magyarázták meg hogy 12.-e óta mi történt vele, vagy ha azóta vámon van, miért nem szóltak.

Amúgy nem vették fel a szöveget, de remélem valakinek jól indult a reggel.

(#85682) wwhy válasza KawaBazsy (#85650) üzenetére

wwhy
(PH! kedvence)

Csak hogy tudjátok ;] (kérdeztem, hogy miért állítják vám elé a filléres dolgokat, illetve ez a státusz miért nem jelenik meg a nyomkövető rendszerben)

"Tájékoztatjuk továbbá, hogy a vámhatóság rendelkezése alapján, értéktől függetlenül bármely EU tagállamon kívülről érkező csomaggal kapcsolatban kérhetnek be vámnyilatkozatot.".

[ Szerkesztve ]

<< Vásárolj itt: www.disneyruhak.hu >> <<Ajándékötletek, fiú- és lányruhák, ágyneműhuzatok stb. >>

(#85683) spammer válasza spammer (#85668) üzenetére

spammer
(PH! kedvence)

Nem volt kamu. Ma megérkezett a csomag. Érdekes, pont egy nappal azután, hogy már keres(tet)tem. :U
Persze van még pár csomag, ami nem nagyon akar megérkezni, köztük egy LVS-es belga posta, ami már itt van szintén 1 hete (bár lehet, hogy a vámosok ülnek rajta). Máskor az ilyen megérkezett 1-2 napon belül a hazánkba érkezéstől számítva.

[ Szerkesztve ]

(#85684) parkr

parkr
(őstag)

az alis árusok a legjobbak :D

"My distinguished friend
Thanks for your purchasing, The goods have been issued.[Blow a Kiss]
International transport is very slow, please be patient.
I wish I had a long wings,sent for you personally."

2 ∞ & ⇨

(#85685) trebrona

trebrona
(PH! kedvence)

Van, hogy működnek a dolgok:

egyenlőre ’egyenlő részekre’, ’egyenlőségjelre’ --> egyelőre ’jelenleg, még egy ideig’ –Nem mindegy, hogy egyelőre áll a meccs, vagy egyenlőre áll a meccs.

(#85686) bl4ze válasza trebrona (#85685) üzenetére

bl4ze
(PH! addikt)

Igen, van, hogy nem ülnek 7-14 napot rajta.
Most az enyém is egész jó volt, remélem holnap hozzák is :)

17.02.2018 09:37
Magyar Posta
Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

20.02.2018 18:27
Magyar Posta
Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting

-=- www.kavekorzo.hu -=- Kávé tesztek, Webshop, Fórum és minden más. -=- www.kavekorzo.hu -=-

(#85687) C0d3r

C0d3r
(PH! addikt)

Nem úgy van, hogy a regisztrált küldeményeket kutya kötelességük kivinni?
Már teljesen nem értem mi alapján kerül kiszállításra valami, legutóbb pl. egy cipőt hozott ki a postás ótó (rendes ajánlott volt az is). Most meg mindenféle értesítő nélkül dekkoltatják a kisebb méretű csomagomat, némi hajlandóságot se véltem felfedezni, hogy esetleg megpróbálnák eljuttatni hozzám. Gondolom az értesítő holnap fog érkezni a postás bácsi által, ha egyáltalán...

2018-02-21 10:14 Hajdúszoboszló 1 posta, Postán átvehető
2018-02-20 02:50 Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
2018-02-19 23:12 Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

Holland postás küldeményem:

2018-02-21 20:49 Belföldi feldolgozásra továbbítva / Forwarded for domestic sorting
2018-02-17 12:37 Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

SG:
2018-02-19 16:21 Célországban feldolgozva / Processed in the destination country

Tökéletes véletlenszerűséggel dolgozzák fel ezeket...

[ Szerkesztve ]

(#85688) Krogoth válasza C0d3r (#85687) üzenetére

Krogoth
(fanatikus tag)

Elméletileg a nemzetközi nyomkövetőset ki kell vinnie.
Regisztrálatlan postaláda méretűnél nagyobb csomagot nem kell (Amorf csomag 32,4x22,9x2,4 cm HSZM).

[ Szerkesztve ]

(#85689) C0d3r válasza Krogoth (#85688) üzenetére

C0d3r
(PH! addikt)

Csak tudnám, hogy kire kell ilyenkor ráborítani az asztalt!? Postásunkkal jóban vagyok, mindig hozza a limet-lomokat, persze mindezt nem viszonzás nélkül... Feltételezem nem az ő lustaságáról van szó.
Jó, tudom, örüljek hogy egyáltalán túljutott ezen a hosszú láncon, és már csak rajtam áll vagy bukik, megkapom-e... :)
Azért még siralmas, amit a Posta nyújt postai szolgáltatás címen.

[ Szerkesztve ]

(#85690) Krogoth válasza C0d3r (#85689) üzenetére

Krogoth
(fanatikus tag)

Úgy tudom, hogy a postás csak megkapja, hogy nesze ezeket viszed ma ki.

(#85691) wwhy válasza Krogoth (#85690) üzenetére

wwhy
(PH! kedvence)

Persze, nem is ő turkál reggel egyet a halomban, hogy ami kicsi, azt viszem, mást nem ;] Mikor reggel bemegy, már várja a telezsák, de még egy hátizsákot rendszeresítenék nekik ;]

<< Vásárolj itt: www.disneyruhak.hu >> <<Ajándékötletek, fiú- és lányruhák, ágyneműhuzatok stb. >>

(#85692) Krogoth válasza wwhy (#85691) üzenetére

Krogoth
(fanatikus tag)

Ugyan már, nem kell hátizsák, csak új bicaj :D

(#85693) wwenigma válasza wwhy (#85691) üzenetére

wwenigma
(PH! félisten)

Miskolcon a kihordók szelektálják a kivivendőket is a nagy kosarbol, es még a postan megirjak az értesitoket előre. Főnöki utasitasra...

[ Szerkesztve ]

(#85694) szabi__memo válasza wwenigma (#85693) üzenetére

szabi__memo
(PH! addikt)

Szerintem mindenhol ez megy

(#85695) Occon adom válasza wwenigma (#85693) üzenetére

Occon adom
(kvázi-tag)

Bezzeg a politikai szórólapok kihozatala fontos. Képesek 3x kiküldeni 3 teli táskával manapság.
Nálunk is ez van Budapesten, csakhát a kiscsomag akkor
sem érkezik, pedig van 1-2db aminek rég meg kellett volna jönnie.

(#85696) SpongyaBob válasza wwenigma (#85693) üzenetére

SpongyaBob
(PH! kedvence)

Sejtettem, hogy ez az oka a bedobált értesítőknek, annak ellenére, hogy egész nap van otthon valaki :(( Szintén Miskolc..

[ Szerkesztve ]

Én vagyok gógyi mogyi! | E-P1 & GX7, PanaLeica 25/1.4, Oly 45/1.8, Oly 14-42 /I. Gen./

(#85697) Jhonny06

Jhonny06
(PH! addikt)
LOGOUT blog

Nekem is megmozdult az EU Express, ma kiszállítják.

Feb 22, 2018 07:22 am
Your parcel is on the vehicle for delivery
Budapest
Feb 22, 2018 05:00 am
Your parcel has arrived at the local delivery depot
Budapest
Feb 22, 2018 05:00 am
Your parcel has arrived at the local delivery depot
Budapest
Feb 21, 2018 12:47 pm
The parcel is in transit on its journey to local delivery destination. Track your parcel here for regular updates.
Budapest
Feb 19, 2018 11:51 pm
Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Hungary
International Gateway
Feb 19, 2018 11:50 pm
We have your parcel and it's on its way to our depot
International Gateway
Feb 19, 2018 09:44 pm
Your parcel has left the United Kingdom and is on its way to Hungary
Hub 4 - Hinckley
Feb 19, 2018 09:43 pm
We have your parcel and it's on its way to our depot
Hub 4 - Hinckley
Jan 26, 2018 01:21 am
Your parcel is on its way
Southall

Niche parfümök szórófejes üvegben, különböző kiszerelésekben! Tom Ford, Creed, stb. http://bit.ly/2EIOAOx

(#85698) spammer válasza SpongyaBob (#85696) üzenetére

spammer
(PH! kedvence)

Regisztrálatlan Air Mail (free shippinges cuccok többsége) postán dekkol ha nem fér bele a ládába. Ez a belföldi leveleknél is így van, ha nem szabvány levél, akkor nem hozzák ki (postán maradó). Mondjuk a postáskocsiba elférne a csomagok mellett, ha már úgyis járnak autóval, de hát nem csinálnak maguknak plusz munkát.
Értesítőt előre megírják, aztán ennyi, köze sincs ahhoz, hogy a címen át tudja-e venni valaki. :(
De még oké is lenne, elmegyek érte a postára, csak még annyit sem tesznek meg, hogy legalább a lakcím vagy irányítószám szerinti közeli postára vigyék át, hanem a város másik végébe kell utazgatni érte.

(#85699) z123456789 válasza AndrewTdi (#85565) üzenetére

z123456789
(PH! addikt)
LOGOUT blog (1)

Szia!

Érdeklődnék, hogy megkaptad-e a csomagot, és valóban nem kellet-e vámot+áfát fizetned? Csak mert egy ca 300e Ft-os dolgot akar haverom rendelni, és nem tudtam neki biztosan megmondani, hogy lesz-e még plusz ktsg a szállításon kívül. :F

Előre is köszi, ha más ossza meg a tapasztalatát, azt is. :R

(#85700) retesz147

retesz147
(őstag)

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Ismerősnek kellene rendelnem rc alkatrészt. Ő megtalálta a neten, hol van jó áron, de mivel idősebb, se Paypal, se semmi, így engem kért meg, hogy rendeljem meg.

Ez lenne a szóban forgó weboldal: www.detelex.com és egy ilyen alkatrész kellene: MJX T10 T610/MJX T11 T611-15 PCB
Na Paypal még csak-csak van...De a shippingre nem sok konkrétum van, meg arra se találok semmit, hogy honnan jön a csomag (kína, EU, USA, Ázsia, stb...).
Az értéke miatt az Áfázást megússza, hacsak nem DHL-el vagy amerikából küldik. Akkor már nem éri meg rendelni.
Az oldal is fapados, nem tudom mennyire megbízható.

Van valakinek esetleg infója az oldalról?

Ha sima postával jön és van Paypla, már rendelem is.
:R

[ Szerkesztve ]

Xiaomi Redmi 3S Prime _______Stayin' Alive_______

(#85701) vidra1221

vidra1221
(tag)

Vélemény, tapasztalat erről?

(#85702) -ZeeZee- válasza retesz147 (#85700) üzenetére

-ZeeZee-
(fanatikus tag)

Ennyit tudni róla.

(#85703) beg válasza vidra1221 (#85701) üzenetére

beg
(Topikgazda)

Olvasd el itt fent az összefoglalót, abban korábban benne volt ez.
Működik, próbáltam.

És nem, nem kiskapu. Azt csak a clickbait miatt írják.

[ Szerkesztve ]

(#85704) gulupeti

gulupeti
(fanatikus tag)

Február 19.-én, hétfőn nekem is megérkezett Aliról a január 6.-ai megrendelésem. Január 17.-én indult el ténylegesen Magyarország felé, mely utat 4 nap alatt sikeresen le is küzdötte. A Budapest és lakóhelyem közti távolsághoz megtételéhez mindösszesen már csak további 29 napra volt szükség. :D
A magyarországi nyomkövetésben hetekig nem is látszódott, hogy egyáltalán megérkezett, február 8.-án panaszt jelentettem, hogy emiatt-e vagy sem, de február 11.-én egyszercsak "célországban feldolgozva"-ra váltott a státusz. Az, hogy ténylegesen január 21.-én megérkezett az országba érdekes mód valahogy ki is maradt a posta nyomkövetéséből. :((

Az az egy vigasztal, hogy legalább a csomagra vigyáztak. :N Nos, véleményem szerint ez azért már nagyon durva. A beltartalom egyébként sértetlen maradt, de akkor is.. Ezek alapján a színvonalas, magas szintű, professzionális munkavégzésre szerintem komoly jóindulattal sem lehet következtetni. :(((

[ Szerkesztve ]

(#85705) kuyarashi

kuyarashi
(fanatikus tag)

"Vámmentesnek minősülnek továbbá azok a küldemények is, amelyek az EU-n kívülről érkeznek, de az értékük nem éri el:
- magánszemélytől érkező küldemény esetében a 45 eurót,
- külföldi jogi személytől érkező küldemény (ún. rendelt áruk) esetében a 22 eurót.
Ezen küldemények vám és ÁFA mentesek."

Amikor Ebay-ről, Aliexpressről, GearBestről, stb. rendelek, honnan tudhatom biztosan, hogy magán, vagy épp jogi személytől érkezik a cucc?
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#85706) Zeki válasza kuyarashi (#85705) üzenetére

Zeki
(PH! nagyúr)

gearbest CÉG!
Ebayen, Alin vannak magánszemélyek, de aligha hiszik el a hazai vámosok, hogy az az eladó egy magánszemély volt.
Igazából te sem tudod igazolni.

[ Szerkesztve ]

Korlátlan hazai mobilhívás + Korlátlan USA havi 6 dollárért! https://rebtel.app.link/PyllBMpfQG

(#85707) kuyarashi válasza Zeki (#85706) üzenetére

kuyarashi
(fanatikus tag)

Köszi. Én is így gondoltam, szóval továbbra is a max. 22 eurót kell megcélozni unión kívülről, ha lehet.

(#85708) vidra1221 válasza kuyarashi (#85707) üzenetére

vidra1221
(tag)

(#85709) kuyarashi válasza vidra1221 (#85708) üzenetére

kuyarashi
(fanatikus tag)

Köszi. :D Ez elég király.

(#85710) Watcher45

Watcher45
(kvázi-tag)

Január 7-én rendelt Utorch [link] asztali lámpám kalandos úton de végül megérkezett. Az LVS... tracking szerint február 7-én érkezhetett Belgiumba de azóta hiába vártam, hogy kézbesítsék. Kezdtem elkönyvelni, hogy az bizony megtetszett valakinek, mert fórumtárs akinek együtt futott a nyomkövetője az enyémmel már több mint egy hete jelezte, hogy ő megkapta. Tegnap előtt édesanyámnak hozta a nyugdíjat postásbácsi (mert ő 80 éven éppen innen már csak ilyen régimódi) és rákérdezett tőle, hogy nem hozott-e már rétesítőt mert hiába várjuk a lámpát. Elmondása szerint derék kézbesítőnk (akit ugye mindig jattol nyugdíjkor) hümmögött valamit, hogy ő úgy emlékszik, hogy hozott. Nos tegnap a postaládában figyelt egy 2018.02.14-én dátumozott értesítő a tetejére ráírva, hogy "tévedésből rossz helyre lett bedobva". Ez felettébb érdekes, mert ugyan nem ritka a vezetéknevem de a házban nincs még egy, pláne nem a keresztnevemmel kombinálva, ami elég jól olvasható a postaládán. Szóval nem kezdünk mondatot, de szóval vannak elméleteim :(( de nem fogom feszegetni a kérdést, hogy hol is parkolhatott ez az értesítő. Lényeg az, hogy a kezemben van a csomag, bár tegnap trappoltam egyből a postára nehogy úgy járjak, hogy közlik kifutottam a 10 napos tárolási időből és visszaküldték/megsemmisítették/a főnök asztalán világít ;]

(#85711) dzsidzsas

dzsidzsas
(fanatikus tag)

Létezik ilyen? Gearbest csomagom november 26 óta, nem érkezett meg. Írtam nekik, húzták az időt, várjam meg a kézbesítést jan 25. Nem jött. Megint írtam, erre pár nap múlva várjak még 15 napot. Nem jött. Sajnálják, de nincs biztosítva a csomag 69$-ból 33-at vissza adnak. Regisztrált légipostás kézbesítést kértem, abban mi a rossebb nincs biztosítva? Pont az a lényege, hogy látható, elméletben nem lopható, persze ezt pont a magyar vám nyúlta le, egyértelmű. Más biztosítási lehetőséget a vásárlásnál fel sem adott. Időhúzás, nem fizetés - nálam a gearbest felkerült a megbízhatatlan kínai köcsögök listájára. PayPalnak elküldtem a levelezést. 120 napban benne vagyok kíváncsi leszek mit szólnak ehhez.

http://ezmagyarorszg.blogspot.hu/ - na ez tényleg Magyarország

(#85712) Charras válasza spammer (#85668) üzenetére

Charras
(lelkes újonc)

Ne haragudj a tudatlanságomért,de mi az a DHT?

Nem igaz,hogy a tévedésnek nincsenek fokozatai,azt állítani,hogy a paradicsom zöldség kis tévedés azt,hogy függőhíd nagy

(#85713) UberMutant válasza Charras (#85712) üzenetére

UberMutant
(tag)

dihidro tesztoszteron

(#85714) Charras válasza SpongyaBob (#85696) üzenetére

Charras
(lelkes újonc)

Akkor mégsem csak az az előnye ,hogy külterületen lakunk,hogy nincs szemétdíj.
Itt minden postai küldemény házhoz "jön" bár a kézbesítő autós,és ismerős.
Ubermutant. A kérdés komoly volt.

[ Szerkesztve ]

Nem igaz,hogy a tévedésnek nincsenek fokozatai,azt állítani,hogy a paradicsom zöldség kis tévedés azt,hogy függőhíd nagy

(#85715) GAbre

GAbre
(PH! addikt)

Everbuying másnál is halott?
02.05.-ei dhl-es csomagom is csak áll.
Plusz a support se működik,pedig már 3 napja dolgoznak elvileg

A nenóriám,már nem a régi. Ráadásul már a memóriám se a régi!

Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.