Hirdetés
- Megérkezett az új, M4-es iPad Air
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- Apple MacBook
- SSD kibeszélő
- UHD filmek lejátszása
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- Milyen TV-t vegyek?
-
PROHARDVER!
Mára a ProHardver!/IT.News Fórum is nagylétszámú Linuxban jártas taggal büszkélkedhet. Nehéz szinteket felállítani egy olyan rendszer ismeretében, ami annyira sokrétű, hogy teljesen szinte lehetetlen megismerni minden egyes részét. Azt azonban mindenki tudja, hogy kezdő-e vagy sem. Elsősorban nekik szólnak az alábbiak, de érdemes mindenkinek elolvasnia, mint útjelző táblát.
Új hozzászólás Aktív témák
-
N0zer0
senior tag
válasz
N0zer0
#23091
üzenetére
Na, teszteltem ezt a GMA3600-as hulladékot live Lubuntu 15.10-zel is. Látszólag eleinte itt is jó volt minden, Firefox about:support lapja szerint Basic hardveres gyorsítás be van kapcsolva. SD-s videók első próbára nem tearingeltek mplayer alapú GNOME Playerben, a fejem ezen a ponton nagyon örült. Viszont a 720p-sek tearingeltek, mint állat, aztán tovább tesztelve rá kellett jönnöm, hogy mégsincs hardveres gyorsítás, az mplayer csak vo=x11 kimenettel ad képet, ami meg nem hardvergyorsított. Igaz azt nem tudom, hogy a Lubuntu 15.10-ben milyen beépített driver van, Gallium vagy más, ezt az infót nem sikerült kinyernem.
Szóval a tanulság: akinek GMA3600-as VGA-ja van, vagy Atom N2600, 2700, 2800-as procija, a linuxozást, meg a Windows 7-en kívüli OS-eket szépen el is felejtheti desktop használatra. Mi értelme van egy gépet úgy használni, hogy csak videót, flash tartalmakat nézni, és játszani nem tud az ember, még egy egymillió éves OpenGL-es játékot sem tud elindítani, se 3D-s desktop effekteket használni 2015-ben? Vicc az egész. A hivatalos inteles driver meg 2012-es, 3.1.0-ás kernel a függősége, és millió éves X, kösz, de ez 2015-ben, pár nap híján 2016-ben egy mocsok durva vicc. Szóval aki hasonló cipőben van, vagy lesz, annak annyi tanulsággal tudok szolgálni, hogy ne fecsérelje ilyenre az idejét, nehogy ilyen hulladékot akár ingyen is beszerezzen, mert nem jó semmire. Nincs rá driver és nem is lesz, az Intel arra hivatkozik, hogy ez egy PowerVR-es chip, és annak a gyártója nem adja ki a forráskódot, így az Intel sem tud rá támogatást nyújtani, új drivert kiadni. Akinek pedig mégis ilyen hardvere van, az vagy Windows 7-ezik, vagy Ubuntu 12.04-ezik, utoljára ezen ment a hivatalos driver. Minden mást el lehet felejteni, még az XP-t, Win8/10-et is, és bármelyik mai Linuxot. Tényleg csak nettó időpocsékolás, workaround semmilyen formában nincs, és nem is lesz. Felesleges ilyen, olyan főzött, hackelt és millió éves fórumposztos varázslásokat kipróbálni, bármiben is reménykedni, mert nem fog menni.
Új hozzászólás Aktív témák
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Megérkezett az új, M4-es iPad Air
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Xiaomi 17 Ultra - jó az optikája
- Samsung Galaxy Z Fold7 - ezt vártuk, de…
- Trollok komolyan
- Hardcore café
- Google Pixel topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 7***(X) "Zen 4" (AM5)
- lkristóf: Prohardver fórum userscript – hogy lásd, mikor neked válaszoltak
- További aktív témák...
- DELL Latitude 5285 (Tablet)FHD, 2 az 1 ben, 12.3",i7-7600U,16GB DDR4, 256GB SSD, WIN11
- Samsung Galaxy S25 FE 8/256GB - ÚJSZERŰ, Kártyafüggetlen - 1 Év Garanciával
- AKCIÓ!! 100/100! - 0 Perc! WD BLACK SN850P 2 TB! Playstation 5
- Apple iPhone XS Max 256GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- iPhone 15 Plus 128GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4271
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest

