Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • adika4444

    addikt

    válasz aerius66 #144982 üzenetére

    Mivel országon kívülinek tűnik a hiba, szerintem az a fajta fingreszelés fogja jellemezni ami eddig is. Pár hétig morognak az user-ek, valamit patkolnak, max. fél-egy évig jó lesz és kezdődik újra. 2018 óta megy ez, akkoriban kerültem közelebbi kapcsolatba a T optikával, előtte nem követtem ezt annyira, meg a külföldi szolgáltatás is a populárisabbak közül került ki számomra, nem Hetzner-t és társait nyúztam :DDD

    #144997boxoslaca
    Kérdés, hogy jogi és technikai szempontból milyen összköltségekkel járna a régi infra leállítása. Elsőre olcsóbbnak hangzik mint üzemeltetni, de kérdés, utána a technikailag döglött kábelekkel mi lesz például (kell-e ugyanúgy bérelni neki a helyet, mert ha igen, bontani sem két fillér), illetve azokkal az ügyfelekkel, akik egy telefont vesznek max igénybe és hallani sem akarnak róla, hogy a 60-as években behúzott kőkori kábel helyetti optika miatt el kelljen tolni a díszesterítőjű asztalt a nappaliban :D
    #145022patrikcoc
    Random T és random Hetzner IP-k közt selejt a peering. Pl. a Hetzner-ről nézve XIII. kerületi optika kuka, XXI. kerületi koax jó. Aztán FSN DC8-ba meg pl. teljesen jó. Az a baj, hogy GTT felé megy a Hetzner-től a routing amikor rossz és nem a Backbone felé. Ezért van, hogy bizonyos hop-ok jónak tűnnek, mert teljesen random, hogy melyik IP trash, tehát traceroute esetén is simán van, hogy a köztes hop jó és később problémás, vagy ami neccesebb fordítva, a DC8-as falkensteini DC pont ilyen, utolsó hop 20 ms és 0% loss, előtte meg 30+ és 20+%. Viszont GTT-en át is az első T hop-tól rossz, loss-os a kapcsolat. Szóval a franc se érti :D

    üdv, adika4444

Új hozzászólás Aktív témák