Hirdetés
- ASUS notebook topic
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- TCL LCD és LED TV-k
- Intel Core i5 / i7 / i9 "Alder Lake-Raptor Lake/Refresh" (LGA1700)
- Gaming notebook topik
- Mini-ITX
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- AMD Navi Radeon™ RX 9xxx sorozat
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Projektor topic
Új hozzászólás Aktív témák
-
martonx
veterán
Hány egyidejű felhasználója lesz? A közepes, vagy annál nagyobb teljesítmény nagyon szubjektív. Egy 16 processzoros (processzoronként 6 mag) szerver a maga több TByte memóriájával vajon közepes, vagy komoly gépnek számít? És amikor két szekrénnyi storage van mögötte? És ha 10 ilyen kiépített gép van fürtözve?
Ez a téma iszonyú relatív. Véleményem szerint egy SQL szervernek a legtöbbet a storage számítja. Egy több tucat vinyós (SSD-ről nem is beszélve) storage már elég szép teljesítményre képes. Emellett fontos még a sok memória, mert minél több táblát tud memóriába tartani az SQL annál kevesebbszer kell a vinyókhoz nyúlnia.
Összességében már egy mezei 1 processzoros (ami azért legyen egy modern minimum 4-6 magos processzor) szerver, a bele préselhető maximális vinyószámmal (hasraütés szerűen 8-10, SSD sokszoros gyorsulást jelent a hagyományos vinyókhoz képest), és az alaplapba tehető maximális memória mennyiséggel (szintén hasraütés szerűen 32GB) simán kiszolgálhat egy 1-200 fős céget, feltéve ha az ügyviteli rendszer jól ki van optimalizálva, plusz van kismillió ismeretlen tényező, ami ezt befolyásolhatja.
A sávszélesség is szubjektív, hogy kinek mi a megfelelő. Nekünk pl. 40 mbites dedikált vonalaink vannak a vidéki városokhoz, ezeken keresztül zökkenőmentes az adatok (nem csak adatbázis adatok, hanem komplett internet forgalom) áramlása.
Mivel semmi konkrét infót nem adtál, ezért csak nagyon nagy általánosságokat tudtam leírni.
Új hozzászólás Aktív témák
- ASUS notebook topic
- Amit látnod kell 80’ – 90’ évek, egész estét betöltő mozi filmjei.
- Óra topik
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 5***(X) "Zen 3" (AM4)
- OnePlus: Settle Down, nem megyünk sehova
- TCL LCD és LED TV-k
- Metal topik
- Nem lát hasznot az AI-ból a cégvezetők többsége
- Építő/felújító topik
- Elemlámpa, zseblámpa
- További aktív témák...
- Akko, Gateron, Haimu x Geon kapcsolók
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- Samsung Galaxy Tab S10 Ultra 256 GB újszerű állapot
- GamerPC RX 9070/7700X/32GB DDR5/1TB M2
- Szép! Lenovo ThinkPad X1 Yoga G6 x360 Érintős Hajtogatós Laptop Tab 14" -50% i5-1135G7 16/256 +Toll
- HIBÁTLAN iPhone 14 128GB Midnight -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3240
- Felsőkategóriás Gamer PC! Csere-Beszámítás! R9 9800X3D / RTX 5080 16GB / 32GB DDR5 / 2TB SSD!
- Gamer egerek és billentyűzetek kitűnő árakon!
- ÁRGARANCIA! Épített KomPhone Ultra 9 285K 32/64GB RAM RTX 5070 12GB GAMER PC termékbeszámítással
- Nintendo Switch Dock Set /// Számla + Garancia
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


