Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Andie

    őstag

    Mivel énis használom ezt a remek kis proggit, immár kb fél éve, reagálok 1-2 dologra.

    Bankkártya : az a bajod, mint nekem az elején, hogy ELECTRON kártyád van. Ez nem alkalmas netes fizetésre, hisz nincs Verification code-ja, azaz az a 3 szám, amit tőled is kért a skype. Bementem az OTP-be, és ott is azt mondták, igényeljek a mostani electronom mellé netes kártyát, amit semmi másra nemtudok használni, bla bla. Remek. Mi van még? Hát lehet normális dombornyomott HITELkártyát, ahogy Grafiqus is mondta, ennek van 3 verif kódja, és egyébkéntis, sok más helyen is elfogadják, ahol emezt nem. Ja, de ez évi 3 rongy. Sebaj. Igényeltem mindjárt kettöt, az egyiket a már meglévő számlámhoz (az electron lejár augusztusban, meg sem újitom), a másikhoz meg nyitottam egy társszámlát. Ez arra jó, hogy a neten MINDIG erről a temp számláról utalgatok, innen mennek ki a pénzek (vodafone feltöltés, skype, haveroknak utalás, stb), és a másik számlám, amin a pénzemet tartom, amire a fizu érkezik abszolute el van szeparálva, sem a számlaszámot, sem a kártyaszámot nem adom ki.
    Ha kell a skype-ra utalnom 10 eurót, akkor felmegyek az OTP netbankjára, kártyák közti azonnali átutalás menüpont alatt áttolok egyikröl a másikra 2500 pénzt, ez 2 mp alatt át is ér, aztán a skype-n a temp kártyám számát adom meg, amin csak 2500 ft van, semmi több. Minuszba nem lehet menni rajta, úgyhogy ha valaki ki is nyomozza, lehallgatja a vonalat, akkoris max ezt a 2500 ft-ot tudja lelopni róla. Hát legyen vele boldog.

    Félretárcsázás : a skype nem a telefonvonaladat használja. Ez benne a lényeg. VoIP technológiát használ, azaz neten megy mindaddig, amig pl egy vezetékes telefon miatt ki nem kell lépnie a hálózatba. Amig haver hivod a pc-jén, addig neten marad. Nekem kábelnetem van, és ugyanúgy használom, tehát nem kell neki a telefonkapcsolatod, nem fog horribilis tételeket gyártani neked.
    Amikor unokabátyámat hivtam Düsseldorfban, a vezetékes telefonján, akkor elment neten a német skype szerverig, ott rákapcsolodótt a Deutche Telekom-ra, és onnan ment tovább telefonhálózaton. Ezért kellett fizetnem.
    Vicces egyébként, hogy mig velük, Budapestről -> Düsseldorfba 5 ft/percért beszéltem, addig apámékat Szegeden 8 ft-ért hivtam.
    Érdemes megnézni a tarifákat az oldalon.

    Procizabálás : ezen énis megdöbbentem. Az év elején küszködtem proci hömérséklet problémákkal a 3000es amd-mmel. Amúgy is 55 fokon járt alapon, de mikor 20 perc skype után megláttam, hogy 65 fokos a proci, komolyan megijedtem. Láttam, hogy úgy terheli a procit, mintha valami komoly számitást inditottam volna el. Gondolom a hangtömöritéssel volt elfoglalva ennyire, de sztem nem nagyon van optimalizálva a dolog, mert a zip vagy a rar is kb ennyire terheli a procimat, és enyhén több adatot tömöritenek adott idöszelet alatt.. Node majd javitják a skype-s srácok eztis. Most jött ám ki valami javitás, tudjátok?

    Fantasztikus ez a program egyébként, sőt, maga a technika is, sokat lehet olvasni mostanában, hogy ki fogja szoritani a pénzéhes telszolgáltatókat a piacról. Nemis baj. Kollegám a lányával beszél USÁba minden nap, 4-5ft/percért. Hát nem vicc? VoIPra fel!

    Samsung Galaxy A50 - Samsung UE46D6100 - BNet Tag: Andie#2999

Új hozzászólás Aktív témák