Hirdetés
- Megjött a Cherry legfrissebb, taktilis karakterisztikájú kapcsolója
- 8 bővítőhelyes Jonsbo "akvárium", akár kábeleket rejtő alaplapokhoz is
- 4K felbontású, 240 Hz-es OLED monitorokkal köszönti az őszt a Lenovo
- Ismét egy teljesen friss egérrel gyarapította kínálatát a Pulsar
- Legalább 20 éves lemaradásban vannak a kínai litográfiai cégek?
- Milyen billentyűzetet vegyek?
- Projektor topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Legalább 20 éves lemaradásban vannak a kínai litográfiai cégek?
- Milyen videókártyát?
- NVIDIA GeForce RTX 4060 / 4070 S/Ti/TiS (AD104/103)
- 3D nyomtatás
- Dell notebook topic
- Ismét egy teljesen friss egérrel gyarapította kínálatát a Pulsar
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 / 3 3***(X) "Zen 2" (AM4)
Új hozzászólás Aktív témák
-
lapa
veterán
hidd el értjük, hogy neked nem dobott még kékhalált a win7 (hű micsoda teljesítmény - pont tegnap olvastam a win 8 szerver kapcsán egy vérpro írásában, hogy az is "megdöbbentően stabil", ami elég sokatmondó).
azt is értjük, hogy volt valami ubuntud, upgradelted aztán mivel semmit nem akartál vele kezdeni, semmit nem tudtál vele kezdeni. nincs ezzel gond, neked a win jó, kifizetted, használd egészséggel.
azt viszont neked kell megértened, hogy mások meg nem a saját maguk egyetlen gépét kezelik, hanem esetleg többet, esetleg komplikáltabb környezeketben. és bizony néha akadnak olyan bénázások, hogy az ember haja égnek áll.
hardveres változtatás miatt újratelepítés "kell"... ez megint olyan, hogy ha annyira stabil meg jó volt miért telepítetted újra, miért nem állítottad vissza egy mentésből? én biztos nem küzdenék reinstallal, ha megy nélküle is. najó nem bántalak tovább.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Rendes okokat még mindig nem mondtál arról, hogy miért jobb, csak azt, hogy neked miért egyszerűbb.
"ott az UAC csúszka, csak vele együtt mást is elbuksz, ahogy írtam egyel lentebb"
azon kívül, hogy idegesített nem láttam hasznát.Hehe, itt van a kutya elásva. Amit látsz az UAC-ból, az csak a fele, másik fele gátolja meg azt, hogy olyan is lefusson, akár rendszergazdai jogokkal, amit nem akarsz, vagy nem is tudsz róla.
Mivel téged zavart az értesítés és kikapcsoltad, a védelem egy elég fontos elemét is kikapcsoltad..."valami baja van a Windowsnak? Telepítsd újra..."
ehhez vmit nagyon el kell szúrni hogy program okozza, vagy nagyon rossz helyről warezolta le a programot. évek során sok mindent kipróbáltam,messze 100 felett,eredetük különböző, de ilyen nem történt, hogy program úgy megölte volna hogy újratelepít. az is lehet szerencsés vagyok.Ha ez ennyire jól működne, akkor nem került volna be a Windows8-ba az one click reinstall opció.
Az opció megléte önmagában engem igazol, sajnos. Más oprendszerben vajon miért nincs ilyen "könnyítő" opció? A válasz annyi, hogy mert nem dőlnek össze... -
Jajjjjj
"nem azért szereztem be a programot, hogy bűvöljem. adott programnak milyen komponense kell tökéletes működéshez, azt se tudom."
Autód van? Váltani se szoktál, mert nem érdekel?
Vagy olajat cserélni?
""valami baja van a Windowsnak? Telepítsd újra..."
ehhez vmit nagyon el kell szúrni hogy program okozza, "Hát, a tapasztalatok sajnos mást mutatnak.
Különben program se kell nagyon.A melóhelyen már 2 zsír új gépet újra kellett raknom, amiken jogtiszta Win7 volt, mert indítás közben kék halált dobott, és utána többet el se indult.
Mindezt úgy, hogy fel lett telepítve, és senki nem használja.
Az apróbb gondok meg mindennaposak.űNa majd ha ilyenek nem lesznek, akkor talán fizetek windózért. Mert itthon a szar ingyenes Ubuntun van 3 dolog, amit nem tudok megoldani (pl. nem megy valamiért a VDPAU, pedig kéne, de attól tudok filmet nézni), azzal megtanultam együtt élni, és csók. Nincsenek váratlan hibák.
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
"Win egyik nagy előnye számomra, nevezzük könnyű használatnak! Azért töltöttem le a progit hogy telepítsem, akkor op. rendszer engedelmeskedjen nekem, ne szívasson!"
Röviden csak annyit, az oprendszer nem egy varázsló, nincs varázsgömbje. Nem fogja tudni, mit miért töltesz le, esetleg akaratodon kívül.
Amíg nincs gondolatolvasó és értelmező PC, addig a legbiztonságosabb megoldás, ha megmondod valaminek, hogy futhat, minden más esetben meg alapból nem futhat. Lehet, hogy ez belekerül akár 30 másodpercbe is, de cserébe nem ez van: "valami baja van a Windowsnak? Telepítsd újra..."
"Win7 is szokott pampogni ha nem biztonságos forrásból van szerinte, hamar lenyugtatható..." - igen, ott az UAC csúszka, csak vele együtt mást is elbuksz, ahogy írtam egyel lentebb.
-
Benőke
őstag
W7 nél pont annyira van eldugva a parncssor ahogy a nt/w95/98/me/2000/xp/2003/vista alatt volt
HDD mély ellenőrzés? Nem foglalkoztam a témával, de nem hiszem hogy parancssort kéne bújni. Vagy van/volt olyan program ami tudja vagy nem. Kizártnak tartom hogy ne legyen. Nekem nyavalygott hogy meghalt a vinyó folyamatosan, és valóban. A Win már semmit sem tudott vele kezdeni Linux még úgy ahogy ment, egy darabig aztán már fel sem pörgött.
-
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
"Ubuntánál meg egy egyszerű programnál (HDSentinal) nyúljak parancssorokhoz. Vmi vicc? Na ezért tartom vacaknak a linuxot." - Kérlek ezt mond a HDSentinel programozóinak.
Amúgy igen, azért kell terminálhoz nyúlni, hogy ne hagyjon csak úgy programokat futtatni egérkattintásra, mint Windowson, itt először meg kell adni a jogot a futtatáshoz, utána meg futtathatod. Ez az egész rendszer talán furcsa elsőre, de nagyon alapvető a biztonság szempontjából. Hogy Windowson ez nem megoldott, az nem a Linux baja.
"Program letölt, telepít, megy. Probléma inkább unsintall-al szokott lenni!
next.next,next, ok és fent is van, program működik" - ha nem figyelsz oda, azt is felrakja, amit nem akarsz...
Am. pont most szedtem le a VisualC++ kb. 20 féle verzióját és patcheit a gépről, mert kb. 1x kellettek valaminek a telepítéséhez. Kb. 3Giga felesz szemét volt, vegyesen x86 és x64-es installal. Btw. ha a programot eltávolítom, a rá települt patchek miért nem törlődnek? Na ez a Windows..."Windows mélyére szinte sose kell menni, cmd.exe, regeditet két kezemen megszámolom hányszor használtam.
Akkor van hülyéskedés a programmal, ha forrás warez, itt levő kellemetlenségek nem a programozó vagy a win hibája." - mondok gyakori dolgot: DLL regisztrálás (főleg XP-n gyakori). Elég sokszor volt már ilyenre szükségem. Van még csomó dolog, lehetne sorolni, egy dolog, hogy neked ritkán jöttek elő, másnak nem."Máskülönben pont azt mondtál mint te most, de kértem részletes levezetést, azt meg nem adták, csak tessék lássék, amit nem értettem (nem sikerült vele), mikor még részletesebbet kértem(alapokról, minden lépéssel), meguntak, leszartak." - Azért nem írtam le, mert jelenleg nem aktuális a probléma neked, valamint ez nem az a topic. De ennyi lett volna:
chmod a+x fájlnév
./fájlnévEzek után a terminálban kitolja az infókat a vinyóról. Egyébként azért parancssoros jelenleg, mert nem ez az elsődleges fejlesztési platformjuk, nem igen foglalkoznak vele.
-
"Akkor van hülyéskedés a programmal, ha forrás warez, itt levő kellemetlenségek nem a programozó vagy a win hibája."
LOOOOOOL, hát ez közelről sem így vanKülönben sosem értettem, miért baj, ha gépelni kell.
A Wödörbe is gépelni kell, mégsem törik le senki keze.
A parancssor is csak egy eszköz. A földbe is többféle dologgal lehet lyukakat ásni... -
Benőke
őstag
Ubin nem szoktam a parancssorhoz nyúlni. Szerintem 100 évvel ezelőtt láttál Linuxot.
Egyébként csak halkan jegyzem meg hogy win alatt is van parancssor, sőt a profik nem is szenvednek az ablakokkal win alatt sem. Ez Linuxnál is így van...
Amit keversz az hogy lehetőség van egy halom mindenre Linux alatt parancssorból amire az egyszerű felhasználónak nincs szüksége. Ez nem azt jelenti hogy kell...
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Millió 1 kérdéssel zaklattam az Ubuntusokat itt a fórumban, de még mindig segítettek...
Pl. HDSentinel futtatása két parancs, egyikkel futtathatóvá teszed, másikkal meg futtatod a letöltött állományt. Egy ilyen piti dolog miatt kialakított "SOHA többé" véleményből elég végletes embernek tűnsz. Ne mond nekem, hogy Windowson minden rögtön megy.
Új hozzászólás Aktív témák
- Intel Core i7 - 12700 12Mag / 20Thread - LGA1700 - 3.6GHz - 4.90 GHz, 25M Cache
- ÚJ! Razer Blade 17" RTX 3070 - i7 11800H - 16GB - 1TB - FHD 360hz - EU / BeszámítOK
- Rapoo V500 Alloy magyar mechanikus billentyűzet
- Eladó PC AMD Ryzen Threadripper 2990WX/ X399 Xtreme/ 128gb RAM
- Macbook Air M1 2020 A2337 (Több db)
- Gamer Notebook! Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G531GU / I5 9300H / GTX 1660Ti / 16GB DDR4
- DELL Precision 7540 - Intel Core i9-9980HK, RTX 3000
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 128GB Red -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS3128
- Xiaomi Redmi Note 8T 64GB, Kártyafüggetlen, 1 Év Garanciával
- Gamer Notebook! Csere-Beszámítás! Asus Rog Strix G713QE! R7 5800H / RTX 3050Ti / 32GB DDR4 / 512 SSD
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest