Hirdetés

Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Benőke

    őstag

    THX.

    Jó az összefoglaló.

    Nekem már tele van a hócipőm a Win minden verziójával, a szenvedéssel, nincs se kedvem se energiám, időm meg pláne nincs rá. Otthon megszabadultam tőle egy ideje. Azóta halál nyugalom van. Nó virus, nó lassulás, nó összeomlás. Pedig csak egy alap masina. A céges fél millás masina a millás applikációival W7 -el támogatva közel sem tudja ezt elmondani magáról. Lassulás, szenvedés, összeomlás minden napos történet. Mindennek tetejébe a vírusirtóval és a vírusokkal is meg kell birkózni.

    A sok ablakkezelő közül a Gnome ami a legjobban kézre áll, a KDE túl csicsás nekem. Az új Ubi üdvöske Unity pedig kicsit más elveket követ. Így a menükhöz szokott ember iszonyú nehezen szokik hozzá. Aztán ki tudja mikor cserélik le megint :)
    Úgyhogy egyenlőre Ubi 10.04

  • Benőke

    őstag

    válasz Lacces #100 üzenetére

    "Win7 mellett szól a jó akkumulátor idő, laptopok esetében. (gyártó támogatása programokkal stb. Aki sokat utazik ennek ez fontos lehet)"

    A Dell -em azóta használható amióta ezeket a szuper jó gyártói cuccokat levakartam. Már driver ügyileg is meglehetősen gyatrán állnak a dolgokhoz és akkor NAGYON finoman fogalmaztam. Gyári progik nélkül kb dupla annyi az üzemidő. Linuxal sem rosszabb érzésre. Stopperrel lehet ki lehet mérni a különbséget. Viszont az a W7 érezhetően akadósabb mint a Linux.

    Wifinél a Driver a nem mindegy.

  • Benőke

    őstag

    válasz kutga #104 üzenetére

    "Asszem akkor döntöttem el hogy visszatérek a winre amikor a vodás 3G modemet kerek egy hétbe telt beállítani, nem kevés fórumot végignyálazva, jó pár javaslatot kipróbálva, amik közül egyik se ment. :("

    Ez a szolgáltatók sara, mert meddig tartana a USB stikre feltolni valami leírást vagy drivert. Mondjuk nekem megy elsőre és nincs vele gond, de vannak olyan 3G modemek amikkel szenvedni kell. :U

    Otthon gépeden látod a céges levelezést és a hálót? Gondolom VPN.
    Exchange kliense csak a fizetős Suse -nek van.
    Egyébként web mailt ha bekapcsolják akkor azt böngészőben eléred, ill ha engedélyezve van a pop3/imap akkor valami mail kliensen keresztül. Ha se webmail se pop3/imap akkor csak és kizárólag outlook.

    [ Szerkesztve ]

  • Benőke

    őstag

    válasz velizare #112 üzenetére

    Ehhez az MS nek semmi köze. A Gyártó aki drivert csinál vagy nem...

    Egyébként egyetértek... Alap lenne...

  • Benőke

    őstag

    válasz kutga #113 üzenetére

    Az Ms magához láncolja az embereket. Nem véletlenül az Office árazása, ha megszoktad fizess.

    Hát az outlook annyira jó mindenre hogy igazából semmire sem jó. A csavarhúzó és a kés esete. Késsel is lehet csavarozni csak szenvedős. Az outlook egy kés amit csavarozásra használnak. Használom, de minden egyes verzióval több a szenvedés mint az előzővel. fapados a webes? Nekem mondjuk pont az tetszik, hogy nem kell telepíteni feltétlenül ezt a hatalmas szenvedős lassú állatot. Meg kivárni még elindul és egyéb szenvedés. Egyébként valóban kevesebbet tud a webes...

    Word? Excel? Az új open formátum azért jó mert már megint csak az MS tudja normálisan kezelni, elméletileg. Egyébként a 2007 és a 2010 Office nem 100% kompatibilis egymással. Erre már ráfutottam párszor. Valóban vannak olyan docx és xlsx -ek amiket nem vagy szenvedősen nyit meg a Libre Office. Eleve régi doc vagy xls formában kell elkészíteni. Van egy két formázás ami így nem elérhető, de nekem még nem hiányoztak. Egyre többen felejtik el az új formátumot, mert így át lehet térni más Szöveg és táblázat kezelőre.
    Sokszor csinálom azt hogy megcsinálom Libre Office -ban a szöveget majd Word -ben megnyitom, kicsit még igazgatom és elmentem új formátumban , mert egyszerűen fényévekkel gyorsabban lehet dolgozni benne már csak a hagyományos menü miatt is. Még most sem áll kézre így 4 év után sem az új csoda Office menü, mindig megy a vadászat az ikonokra.

    Pont ugyan azt pont ugyan úgy pedig nem tudhatja ahhoz lenne egy két szava az MS nek is a bíróságon. Valahol olvastam hogy vagy szívatja magát az ember és ezért még fizet is, vagy hajlandó egy kicsit tanulni változtatni a megszokásain. Cserébe se szívnia se fizetnie nem kell. Cégnél mondjuk más a helyzet mert ott elő van írva hogy ezt használod és kész...

  • Benőke

    őstag

    válasz DanielK #130 üzenetére

    Rossz hírem van. Nem mindig. :((
    Még az előre telepített sem feltétlenül!!!

  • Benőke

    őstag

    válasz fairi #133 üzenetére

    Ubin nem szoktam a parancssorhoz nyúlni. Szerintem 100 évvel ezelőtt láttál Linuxot.

    Egyébként csak halkan jegyzem meg hogy win alatt is van parancssor, sőt a profik nem is szenvednek az ablakokkal win alatt sem. Ez Linuxnál is így van...

    Amit keversz az hogy lehetőség van egy halom mindenre Linux alatt parancssorból amire az egyszerű felhasználónak nincs szüksége. Ez nem azt jelenti hogy kell...

  • Benőke

    őstag

    válasz DanielK #136 üzenetére

    Fatert én is átállítottam. Elegem lett abból hogy állandóan hívogatott hogy most ezt írja ki a vírusirtó, most azt írja ki a tűzfal, most eltünt a képernyőről minden, most ... stb
    Amióta Ubit használ nem nagyon hívogat emiatt. Koptatta már a 8.04 -et most a 10.04 -et nyűvi. Bár lehet a 12.04 nem fog tetszeni neki. Majd meglátjuk. Lehet fedora lesz helyette. Meg lehet nekem is. :D

  • Benőke

    őstag

    válasz troller #139 üzenetére

    Javítsuk ki a szöveget.
    A megszokott programoknak nincs Linux -os verziójuk.
    Egyébként léteznek Grafikai és videós programok, de ugye nem Linux az elsődleges platform, de még csak nem is a Windows... :DD

  • Benőke

    őstag

    válasz #56573440 #142 üzenetére

    Mondjuk nagyon nem mindegy hogy Win üresjáratban "dolgozott" ameddig vacsoráztál, majd Linux alatt egy néztél egy filmet és közlöd hogy a Linux jobban melegíti a gépet. Ráadásul érezhetően. Így szemmel elnézve az adatokat nem látok eltérést a gépen hőmérsékletben. Üzemidőben pedig teljesen használat függő.

  • Benőke

    őstag

    válasz V.Stryker #147 üzenetére

    A felhasználók 99% nem akar és nem is fog soha sem okosan használni semmit. Ha arra építed hogy használd okosan, akkor csak azokra adj lehetőséget ami tutira működik, különben bukta. Meg lehet nézni miket tudnak művelni az emberek a gépen. Honnan kéne neki tudnia bármit is? Pont ez a lényege.
    Linuxon 1 hét belőni mindent? Win install 2 nap mire belövöm Linux nem volt 3 óra. Mind a kettőben benne volt a driver keresgélés. Win alá minden egyes komponenshez a megfelelőt levadászni. Linux alá csak a nyomtatóét kellett telepíteni, ami hihetetlen de elsőre ment zökkenőmentesen, sőt automatikusan feltette a megfelelő drivereket, de csak finomságokat nem tudott. pl Scanelésnél több oldalas PDF -et.
    Win hasonlóan megpróbálta összevakarni a drivereket (A gép még bőven a W7 születése előtti darab szóval nincs kifogás hogy túl fiatal), sikerült is majdnem mindenből használhatót feltenni. VGA nem ment, nyomtatóról fogalma sem volt, Wifi volt csak nem tudtam csatlakozni, touch pad nem működött csak külső egér.

    "De kérdem én, hogy ilyen jó és fain a linux, akkor mégis miért nem érzik szükségesnek a gyártók,hogy nyissanak a linux felé?"
    Nem tudjuk.

  • Benőke

    őstag

    válasz fairi #152 üzenetére

    W7 nél pont annyira van eldugva a parncssor ahogy a nt/w95/98/me/2000/xp/2003/vista alatt volt :U

    HDD mély ellenőrzés? Nem foglalkoztam a témával, de nem hiszem hogy parancssort kéne bújni. Vagy van/volt olyan program ami tudja vagy nem. Kizártnak tartom hogy ne legyen. Nekem nyavalygott hogy meghalt a vinyó folyamatosan, és valóban. A Win már semmit sem tudott vele kezdeni Linux még úgy ahogy ment, egy darabig aztán már fel sem pörgött.

  • Benőke

    őstag

    válasz K6000 #255 üzenetére

    "Ezt azért gondold át még egyszer! Vagy térj be a legközelebbi középiskolába, általános iskolába. De megkérdezheted a legközelebbi 8 évnél idősebb fiú gyermekes szülőt melyik program fűti leggyakrabban a csemete szobáját "

    Sokan játszanak ez így van, de ez nem zárja ki a linux -ot. Akinek szempont a sok Wines játék az vagy csak Win -t tart a gépen vagy a win mellett van Linux is. Egyébként a történeti hűség kedvéért bizonyos játékok mennek linux alatt is. Persze nem az összes, meg nem pont úgy ahogy win alatt de akinek van egy kis linuxos kedve az tud ezzel szórakozni win nélkül is.

    Másrészt jobban örülnék ha a csajok fűtenék a fiam szobáját mintsem majd a több kw -os tápegységek. :DD Játékra meg lesz konzol. Persze egy csomó játék fajta nem lesz rajta vagy nem olyan, de nem kell félévente kidobálni belőle a procikat, VGA -kat... stb. Annó Pc -n játszottam Win segítségével, de nem minden ismerősömet érdekelte ez az egész. A Játékosok egy szűk réteg, és ezek egy részét elveszik a konzolok. PC -n a játék elsősorban kötődik a WIN -hez ez van. Pláne mivel erre írják csak meg. Olyan platformra megírni ahol számít a költség pláne amennyibe egy home usernek a Free OS kerül, egyszerűen nem jövedelmező. Márpedig Puszira a játékfejlesztők sem kapnak kakaós csigát reggelente a pékségben.

    Lehet egyszer megváltozik, és az MS nagy lelkesedéssel ír egy Linux -os DirectX -et de ebben nem hiszek annyira, és bnem is szívesen látnám viszont az Ubimon a Microsoft feliratot :D . Márpedig PC -n erre fejlesztenek. MS iszonyú pénzeket öl bele, hogy minden mást kiszorítson.

  • Benőke

    őstag

    válasz bubi92 #270 üzenetére

    "nem tudja kezelni a dual vga-t a notiban"

    Tudja kezelni. Mondjuk nem tudom milyen VGA. Nekem AMD szóval még csak nem is intel integrált amihez minden meg lenne. Mondjuk összesen 2x használtam, mert amúgy csak egy monitorom van.

    "win alatt 5 órás aksi-ból ubi alatt másfél óra lesz"

    Win üres járat vs Linux max terhelés. Én ezen nem csodálkozom.
    Egyébiránt ilyen különbség tuti nincs. Másrészt ha Win alatt az 5 órát mondjuk 2 évvel ezelőtt mérted vagy csak be hazudtad itt nekünk, akkor ezen sem lehet csodálkozni. Ha régen nézted meg pontosan akkor simán elöregedett az akku, vagy egyéb, a második okkal nem tudunk mit kezdeni. Ez így konkrétan több sebből vérzik.

    "külső hangkártyámat egyszer kezeli egyszer nem"

    Mai világban nem túl gyakori a használata, réteg cucc lett a nem integrált hangkeltő. És ha a Gyártó nem biztosít megfelelő támogatást hozzá akkor ez van sajnos.

    Valamit félre érthettél szerintem. Ez nem flém topic (Tehát csak önigazolásból valótlant írni teljesen felesleges.) és nem is mondta senki hogy használj Linux -ot. Vedd meg nyugodtan a Windowst ha neked az tetszik.

  • Benőke

    őstag

    válasz rt06 #277 üzenetére

    "szerintem nem ket monitor hasznaltara gondolt, hanem olyan notira, amit ket vga-val szerelnek (egy gyer integralt, meg egy erosebb masodik)"

    Hát nem tudom, nekem is van ilyen de nincs vele galiba. Ubinak nVidiaval volt gondja tudtommal. De nekem a céges notin sem megy normálisan Win alatt a VGA. Még se nyüszítek égbekiáltóan. Nincs rá normális drájver... 2D ben megy azt örülök neki hogy ennyit legalább tud más meg amúgy sem kell.

    "pedig ismert hiba bizonyos kernelverzioknal, hogy zabaljak az akkumulatort"

    Ennyire nem zabálja ez kő kemény kamu. Használtam akuzabáló kernelt, és ugyan nem néztem meg mit tudott de 3 órányi webelés után még bőben 60% felett volt az aku. Win alatt sem mértem meg mit tud az aku, de a webelgettem csak akkor egy olyan 5-6 órára saccolom.

    "ooo...lol? mar a temaindito iras arrol szol, hogy probalja ki a linux-ot, erre mikor kiprobalja, leoltod erte? meghogy nem flame..."

    Több dolog is van, de a hsz ből egyértelműen süt hogy csak nagyot akart mondani. Ha csak le akarja húzni a Linuxot aliasz flémelni akar az tök felesleges. Ha ki is próbálta de eleve tudta hogy nem akarja akkor az egész bill nyomkodás, és szájtépés teljesen felesleges.
    Minden nap vagy fél órát a Win7 hülyeségeivel töltök el, még sem nyiok hatalmas flém topikot, hogy ilyen vacak meg olyan sz@r, mert ezt sem megy meg az sem megy miközben azt írják hogy tudja. Nagyon sok program van felpakolva, meg egyszerre nagyon sok is megy, illetve leginkább csak hibernálom, mert nincs kedvem ott könyörögni neki minden nap a boot nál hogy gyerünk már na hajrá, indulj már... Használom mert muszáj ennyi... Annak ellenére muszáj hogy amikkel dolgozunk mindnek van Linux -os változata... És pont van a végén... Otthon meg Ubi mert azt szeretem és pont.
    Akinek nem tetszik ne jöjjön sírni hogy hű de vacak mert ezt sem tudja meg azt sem (ami így első olvasásra kitalációnak tűnik), mondja el hogy ez meg az a baj segítsünk vagy ne erőltesse ennyi...

    2 fajta ember él a földön egyik a megoldást keresi a másik a kifogást. Ha nem akarja használni ne a kifogást keresse hanem a megoldást. Menjen a Boltba vegye meg a Win -t és legyen vele boldog mindenki. Nincs ezzel semmi baj...
    Ha valaki valamit el akar érni azért tenni kell valamit, kifogás keresésel soha semmi nem oldott meg, és ez nem fog változni...

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés