Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #15 üzenetére

    Ha telepíted az SDK-t, akkor minden működik. Az a kérdéses, hogy a runtime, hogyan lesz az Intel procikhoz. Gondolom ahhoz is telepíteni kell Catalyst-ot.

    Az NV SDK-ja nem tartalmaz drivert a processzorokhoz. Így sokat nem ér azon fejleszteni a CPU-ra.

    Az NV-nek a CUDA a fontos. Az nekik nem jó megoldás, hogy az OpenCL teret nyer és futtathatod a programokat az Intel és AMD platformjain. Nekik az a jó, hogy ha a CUDA terjed, és venned kell egy GeForce-ot az IGP-s platformokhoz.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #23 üzenetére

    Ha nem csinálnak OpenCL támogatást, akkor az számukra egyértelmű hátrány, mert egy területen lemaradnak. Az NV stratégiája arra szolgál, hogy a független platformok mellett a Geforce-szal extrákhoz jutsz. Ez jelentené azt, hogy az emberek vesznek az IGP-s procik mellé egy NV kártyát. Persze egyértelműen a CUDA-t kell nyomni, mert minél több CUDA-s alkalmazás van annál kevesebb területet veszít az NV a PC-s piacon.

    Hát az elmélet és a gyakorlat között elég sok különbség van néha, de valószínűleg menne. Persze az AMD SDK-ja egy komplett környezet a CPU-khoz, így nem kérdés, hogy azt érdemes választani.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #26 üzenetére

    Ha nem OpenCL-ben csinálod, akkor hogyan leszel képes heterogén módon használni a gép erőforrásait? Ez lenne az OpenCL lényege. A GPU-s feldolgozás mellett további fontos szempontok is vannak.
    Te is tudod, hogy baromira nem tehetek róla, hogy az NV-nek nincs x86 licensze, és képtelen elindulni a rendszerszintű integráció útján. Ezek tények, aki ezekkel nem tud szembenézni, annak marad a fanatizmusozás. :) Egyébként az NV is bármikor készíthet platformszintű SDK-t OpenCL-hez, csak baromira nem érdeke a konkurensek pozícióját erősíteni, ők inkább maradnak a CUDA mellett, ami a saját szempontjukból jó, mert kell venned a GeForce- kártyát, hogy tudd futtatni a CUDA programokat, így ugyan eladják az IGP-s procikat, de legalább vesznek mellé egy külön GPU-t is. Ez lett az NV-nek a veszte az Apple-nél. Ott az OpenCL számít, de a platformot az NV a CUDA mögé helyezi, és ez nem tetszett az almásoknak. Semmi baj a CUDA-val, de az Apple az OpenCL fő támogatója, és nyilván nem akar az NVIDIA-tól függni, ha már van egy független platform. Nyilván az NV csak azért támogatja az OpenCL-t, mert kötelező, de semmi előnyük nem származik abból, hogy ha nem veszel olyan notit, amiben nincs külső GeForce GPU. Márpedig ezt csak a CUDA követeli meg.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz vanhalen #28 üzenetére

    Gondolom azért, mert az NV a másik cég, akinek van OpenCL támogatása. Az Intel szerintem fejleszti a környezetet, de nem biztos, hogy belemennek egy olyan harcba, ahol az IGP-k képessége számít.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #31 üzenetére

    És az NV SDK-ja melyik gyors CPU-s C/C++ fordítót támogatja? Melyik hozzászólásomban értékeltem a Stream SDK, vagy az NV SDK jóságát? Csak azt írtam le, hogy mi mit tud, vagy nem tud.

    Nem, ez csak egy egyszerű tény. Az éli túl a rendszerszintű integráció, aki képes platformot kínálni. Az NV nem képes erre, így nekik nem jó az AMD és az Intel útja, vagyis kifejezetten ellenzik, hogy az IGP ott legyen a CPU-ban. Gondolom sejthető miért. Elég sok gond, hogy elveszett az IGP piac, hát ha még a belépőszintet is megnyirbálják az integrált holmik teljesítményével. Az egyetlen út, olyat kínálni, amiért megéri egy IGP-vel hasonló teljesítményű GPU-t venni.

    Nem, én nem azt írtam, hogy csak egy OpenCL SDK jó, hanem azt, hogy a fejlesztőnek nincs sok választása, mert csak a Stream SDK támogat CPU-t, vagy gyors, CPU-s C/C++ fordítót (ICC). A kettő között jelentős különbség van.
    Az NV nagyon keveset ír nekünk az OpenCL-ről. A CUDA él náluk, ami érthető. Éppen ezért azt reklámozzák orrba-szájba, az OpenCL-t pedig halkan fejlesztik. Ez azt is eredményezi, hogy jóval kevesebb infót közölnek róla. Az OpenCL nem lehetőség, alig lesz olyan vásárló, aki az IGP-s noti mellé megveszi a hasonló kategóriás GPU-t, hiszen az OpenCL-t mindenki támogatja, ergo, mi értelme a plusz pénzt kifizetni rá. Remélem érthető, hogy miért probléma, ha nem a CUDA-ra készülnek a programok.

    Nem értem az elfogultság vádját. A hírben egy szó sincs, az NV-ről. Egyszerűen bemutatja a Stream SDK 2.2 változásait. Majd ha az NV is hírez arról, hogy az ő OpenCL SDK-juk hogy áll, akkor írunk róla egy ugyanilyen bemutató hírt, de egyelőre heti egy-két alkalommal csak CUDA anyagot kapunk. Persze ezt már rongyosra tárgyaltuk, hogy ez miért van. Arról meg mint mondtam nem tehetek, hogy az NV nem tudja követni a rendszerszintű integráció útját. Ezzel szembe kell nézni. Jó ideig lehetőség lesz egy plusz GPU-t venni a PC-be, aki az NV-vel szimpatizál megteheti, miután kifizette a prociban lévő IGP-t. Sok embernek nem tetszik, hogy így alakulnak a dolgok, de az Intel és az AMD ezt akarja. Az AMD-nek pedig joga van arra, hogy a teljes platformját támogassa. Ez nyilván kedvezőtlen az NV-nek, de nekik ott a CUDA. Azzal le kell zárni a piacot, hogy minden gépbe NV GPU-t vegyenek.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #33 üzenetére

    Nem használhatsz bármit. Ha jól tudom az NV a MinGW-t támogatja. Mondjuk az jó, de nem ICC szintű.

    Ezek alapján, ha egy opció bekerül mondjuk egy driverbe, de nem említem meg, hogy az a fícsőr egy konkurensnél már van, akkor én elfogult voltam? Érdekes feltevés. :D Ez alapján már hihetetlenül sokszor kedveztem az NV-nek és az Intelnek is. Fura, hogy pont most érzed úgy, hogy le kellett volna írni a konkurens támogatását. ;)

    Mi a véleményed a platformosodásrólról? Az NV tapsikolva asszisztál majd hozzá, hogy az IGP-k egyre jobban elvegyék a piacot a diszkrét kártyáktól? Már 2009-ben 73 milliós volt a diszkrét kártyák eladása és ennek több, mint fele MXM modul. Jövőre rosszabb lesz, és azután még annál is rosszabb. A VGA gyártók alaplapot fognak csinálni jövőre, mert nincs elég nyereségük a VGA-kból. Ez brutálisan egy rétegpiac lesz, és ezt az NV is tudja nagyon jól. Másképp nem írnák le a PC-t, nem szólnának a brókercégek elemzései arról, hogy kell az x86 az NV-nek. Nyilvánvaló, hogy a VGA-k nem tűnnek el, de te el tudod képzelni az NV-t másodhegedősnek, akik platform hiányában beletörődtek a sorsukba, és egy évről évre szűkülő piacba vetik minden bizalmukat? Gondolom ebből látható, hogy miért nem kapunk híreket az NV OpenCL támogatásáról, és miért kapunk heti két alkalommal CUDA anyagot.
    Az sem véletlen, hogy az Apple váltott AMD-re. Ha olyan korrekt lenne az NV hozzáállása az OpenCL-hez, akkor miért kellett eldobni a GeForce-okat? Az Apple-nél az OpenCL elég sokat számít, és a GF100-on kívül teljesen jók a GeForce termékek a fogyasztás szempontjából, az sem gáz, hogy a régi szériák a DX11-et nem támogatják, mert Mac OS-ről van szó.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #36 üzenetére

    Akkor miért dobta az NV-t? Mi az amit a Radeon jobban tud Apple-on. Például, hogy az AMD reklámozza az OpenCL-t, az NV pedig csak a CUDA-t nyomja? Egyetlen olyan bejelentést nem kapunk az NV-től, ami az OpenCL-ről szól. Amikor kész lett az 1.1-es felület, akkor azt az AMD küldte hírben, míg az NV folyamatosan tólta, hogy a CUDA még mindig jobb. Erős túlzás, hogy ez tetszene az Apple számára, amikor ők teljes szélességgel az OpenCL mellett állnak. Azt is érdemes megemlíteni, hogy az AMD partnerprogramon belül kapsz segítséget, ha OpenCL programot írsz, az NV-től csak akkor van segítség, ha CUDA-ra készíted a szoftvert. Gondolom ez is azt bizonyítja, hogy az NV mennyire örül az OpenCL létezésének.

    A prociba integrált IGP-k, annyit fognak tudni, mint most a belépőszint. Eddig azért voltak ennyire véznák, mert nem a CPU-ba voltak integrálva, így nem a legjobb gyártástechnológiát használták. Mivel ez megváltozik, így az új rendszerek képesek majd hozni a belépőszint teljesítményét. Azt is állandóan, mert a belépőszint megoldások esetében a költségek alacsonyan tartása alap dolog, így érdemes a 64 bites memóriavezérlőnél maradni, továbbá az se baj ha a lapka mérete nem haladja meg a 70 mm^2-et. Pontosan ezek azok a dolgok, amiért a brókercégek mondják, hogy az NV-nek platform kell, vagy nem tud versenyre kelni. A legzsírosabb piacok szűnnek meg számukra. Az IGP-ben és a belépőszinten van a nagy pénz. Azt persze nem tartóm valószínűtlennek, hogy nem is akarnak ezen a piacon erőlködni és az ARM-os architektúrára épített platformokkal szeretnék azt pótolni, amit itt elveszítettek.

    Meg tudod jelölni a hírben azt a mondatot, ami a Stream SDK-t favorizálja az NV SDK-val szemben? Egyáltalán ki tudsz emelni olyan mondatot, ami említi az NV SDK-t?
    Tudom, hogy kedves számodra az NV-t (nem fanatizmus szinten értem :) ), de én nem tehetek róla, hogy a PC platformosodik. Az AMD és az Intel az, aki ezt a jövőképet álmodta meg. Ők azok, akiknél lehet reklamálni, hogy ne adják ki az új generációs termékeiket, és akkor minden marad a régiben. A CPU-hoz ott lesz a chipsetben az IGP, amire természetesen az NV is nevezhet újra. A vezérlőlapkák gyengébb gyártástechnológiája is fenntartja a belépőszintet, ahol az AMD és az NV jelenleg nagyon jól elcsatázik.

    [ Szerkesztve ]

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #38 üzenetére

    Én sem mondtam, hogy az OpenCL rosszabb az NV-nél. Az Apple számára az a gond, hogy az NV a CUDA-ra koncentrál. Ergo támogatják az OpenCL-t, de a marketingcsapból a CUDA folyik, és semmi más. Az AMD-nél az OpenCL kap reklámot, és ez fontos az Apple számára. A platform csak a másik szempont, nyilván az NV nem tud procit kínálni, így teljesen kiesnek az mobilos Mac fejlesztésekből. Már a chipsetbiznisz sem létezik, így terméket sem tudnak eladni.

    Igor mondta, hogy a kliens piacon csak a CUDA-hoz jár támogatás, az OpenCL-t old meg magad. Ez egyébként érthető is. Nem akarnak a széllel szemben vizelni, nekik csak a CUDA támogatása opció a kliens fronton, mert OpenCL mellett nincs meg az extra, ami eladná a GeForce-ot. A professzionális piac teljesen más terep, ott olyan pénzeket fizetsz, hogy alap dolog a teljes terméktámogatás. Lényegében nem a hardvert fizeted ki, hanem a supportot.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák