Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Abu85

    HÁZIGAZDA

    válasz lenox #33 üzenetére

    Nem használhatsz bármit. Ha jól tudom az NV a MinGW-t támogatja. Mondjuk az jó, de nem ICC szintű.

    Ezek alapján, ha egy opció bekerül mondjuk egy driverbe, de nem említem meg, hogy az a fícsőr egy konkurensnél már van, akkor én elfogult voltam? Érdekes feltevés. :D Ez alapján már hihetetlenül sokszor kedveztem az NV-nek és az Intelnek is. Fura, hogy pont most érzed úgy, hogy le kellett volna írni a konkurens támogatását. ;)

    Mi a véleményed a platformosodásrólról? Az NV tapsikolva asszisztál majd hozzá, hogy az IGP-k egyre jobban elvegyék a piacot a diszkrét kártyáktól? Már 2009-ben 73 milliós volt a diszkrét kártyák eladása és ennek több, mint fele MXM modul. Jövőre rosszabb lesz, és azután még annál is rosszabb. A VGA gyártók alaplapot fognak csinálni jövőre, mert nincs elég nyereségük a VGA-kból. Ez brutálisan egy rétegpiac lesz, és ezt az NV is tudja nagyon jól. Másképp nem írnák le a PC-t, nem szólnának a brókercégek elemzései arról, hogy kell az x86 az NV-nek. Nyilvánvaló, hogy a VGA-k nem tűnnek el, de te el tudod képzelni az NV-t másodhegedősnek, akik platform hiányában beletörődtek a sorsukba, és egy évről évre szűkülő piacba vetik minden bizalmukat? Gondolom ebből látható, hogy miért nem kapunk híreket az NV OpenCL támogatásáról, és miért kapunk heti két alkalommal CUDA anyagot.
    Az sem véletlen, hogy az Apple váltott AMD-re. Ha olyan korrekt lenne az NV hozzáállása az OpenCL-hez, akkor miért kellett eldobni a GeForce-okat? Az Apple-nél az OpenCL elég sokat számít, és a GF100-on kívül teljesen jók a GeForce termékek a fogyasztás szempontjából, az sem gáz, hogy a régi szériák a DX11-et nem támogatják, mert Mac OS-ről van szó.

    Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

Új hozzászólás Aktív témák