Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Lenry

    félisten

    válasz Winner_hun #21 üzenetére

    te sosem lazítasz? :D ne a hibát keresd... vagy legalábbis ne mindig :))

    BUÉK 4 all

    Gvella Glan! | There are two types of people: Those who can extrapolate from incomplete data

  • JohnnyX

    senior tag

    Intel es a grafika, loller!

    Latszik hogy mennyi szabadidejuk van :DDD

    _Z87-Extreme3_-_4670k_-_16Gb_-_1050Ti_

  • WonderCSabo

    félisten

    Király cikk, főleg az ár grafikonok tetszettek, szépen íveltek lefelé. :)

  • hardzsi2

    aktív tag

    Ismét egy kitűnő, színvonalas összefoglaló, köszönöm nektek! Nem véletlen, hogy évek óta a Prohardver az első számú magyar hardver-infóforrásom... :R

    A lényeg szerintem a profi, saját gyártású cikkek készítése, híreket átvenni/tükrözni a többi szakmai hírportál is tud (ill. soxor csak azt tud...).

    Azt vettem észre magamon, hogy egy ideje az engem érdeklő cikkeket kétoldalas színesben kinyomtatom (8-16 oldal), majd ezt újságként hordozom és olvasgatom, mert sokkal jobbak, mint a jelenleg kapható magyar nyomtatott IT-újságok. A jobbakat/később is fontosakat meg is őrzöm, így otthon már egy 2 cm magas toronyban állnak a cikkeitek. :)

    Pár -javító szándékú- megjegyzés:

    1) A grafikonoknál húzzatok légyszi arányosan 2-3 halvány vízszintes vonalat is az áttekinthetőség növelésére. Lehet, hogy a szemmértékem kancsal, de a HDD-s grafikonnál kénytelen voltam vonalzót fektetni az LCD-re, hogy lássam, tényleg ott vannak a pontok a decemberi oszlopban, ahol lenniük kell és nem csúsztak fel: pl. a 44.000-et 50.000-hez saccoltam, a 26.000-t pedig 30.000 környékén látom...

    2) A monitor grafikonra kitehettétek volna képátlót is, bár a típusjelből néha kiderül és lehet használni a Google-t is...

    3) Monitorokkal kapcsolatban fanyalogni vagyok kénytelen: zavar a ti cikkeitekben is meglévő és úgy általában az emberek belenyugvása, hogy sikeresen letuszkolták a torkunkon az igénytelent, és most megmagyarázzuk, hogy az igazából, nekünk, valójában nem is olyan rossz... Erre gondolok: Nekünk a szerkesztőségben, főként azért, mert munkára is használjuk őket, a P-MVA, S-PVA és S-IPS panelek jönnek be, a TN+film nem annyira, de játékhoz, internetezéshez és filmnézéshez az is elég.
    Szerintem játékra, filmnézésre sem elég, ha valami rossz. Szerintem az xVA panelsek is szarok (csak kevésbé), S-IPS-ről nem tudok nyilatkozni, mert azt nem láttam, talán az már elfogadható, ezért is van horror-árban. Amúgy három hónapja egy MVA paneles 24"-os TFT-t használok netre, filmre és játékra, tehát van némi összehasonlítási alapom. Bár tetszik a pofámba tolt full-HD, meg sokmindent meg lehet szokni, ám akkor sem az igazi...

    Véleményem, hogy egy átlagszar CRT TV vagy monitor (már amíg kapható) képminősége is messze veri a legjobb panellel szerelt LCD-ket (plazmát talán nem) - különösen a CRT-nek kedvezőbb elsötétített környezetben. Feketeszint? Szánalmas az LCD-ken!! Sötétben világosszürke, jó esetben középszürke... Szerintem ez erős visszafejlődés... Tudom persze, a technológiából következik és így is szép, hogy egy reflektor-erősségű fluoreszcens háttérvilágítást sikerül legalább ennyire elfedni, de akkor is! Bevilágítás oldalról? Mi ez már? Színhűség, meghogy 97%? A CRT gyönyörű színei mellett szánalmas a piros, a narancs, a zöld stb. A nyáron volt szerencsém ismerős LCD-TV-jén F1-es futamot nézni, hát kicsit oldalról a Ferrari rózsaszínű volt, pont szemből már majdnem-piros. Kissé messze volt ez az igazi színétől... Önmagában nézhető, de tedd egy CRT mellé és ha nem látod a különbséget, az már kezdődő színvakság. Kiteszünk az LCD-re egy középbarnát és még ha egyenletes is a szín (pedig nem az, a vak is látja), ahogy hajlítgatjuk a fejünket jobbra-balra, fel, le, úgy lesz narancssárga, világosabb ill. sötétebb. Ez egyszerűen röhej! Egy CRT akárhonnan nézve ugyanolyan színeket ad. Talán majd a LED-es háttérvilágítású panelek 2008-as debütálásával kijönnek végre az első, normális feketét/színeket/kontrasztot produkáló típusok, az addig megjelent típusokat max. kezdetlegesnek tudom definiálni. Gyakorlatilag az LCD-k jelenlegi egyetlen előnye a lapossága (illetve a sík felület torzítatlansága), és az, hogy ebből eredően a nagyobb panelek is kényelmesen elférnek bármely asztalon, így minden lakásban szép lassan kiszorulnak a böszmenagy dobozok és egyúttal nő a képátló.

    4) Szeretném javasolni, hogy ha módotokban áll, 2008-ban teszteljetek le egy Gigabyte 3D Mercury-t aktuális 4 magos procival és aktuális VGA-val tuningolva, hogy mit lehet(ne) kihozni egy ilyen kezdőknek szánt vízhűtéses cuccból a sima léghűtéssel szemben - vagyis van-e értelme vízre átnyergelni, jelent-e ez akár tuning, akár a teljes rendszer hangja szempontjából fejlődést? Tudom, hogy a Prohardver nem extrém-tuning oldal és inkább az átlagfelhasználóknak (és -gamereknek) íródik, mint a szárazjéggel rohangáló 'szélsőségeseknek', de talán egy -fentihaz hasonló- felhasználóbarát vízhűtéses rendszer akár megfontolás tárgyát is képezheti többeknél, ha van értelme.

    Friss hardverben és cikkekben gazdag 2008-at kívánok mindannyiunknak!

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

  • rudi

    nagyúr

    válasz Alvin_ti4200 #4 üzenetére

    Ne magadból indulj ki! Nálunk a privát vélemény a legrosszabb esetben is csak minimális szinten szivárog át a cikkekben, hírekben pedig egyáltalán nem.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • rudi

    nagyúr

    válasz raskolnikoff #26 üzenetére

    hehe, valaki azért csak levette a lényeget :) kértem alá "ez egy más játék" feliratot, de látom, lemaradt; sebaj.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • raskolnikoff

    őstag

    válasz rudi #58 üzenetére

    az már nagyon didaktikus lenne. ez így jó. (hajjaj..hajjj)

    [ Szerkesztve ]

    A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

  • raskolnikoff

    őstag

    válasz raskolnikoff #59 üzenetére

    hú és most mentem fel az oldalra. azannya!! ilyen asszonyok kellenek! :))

    A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

  • rudi

    nagyúr

    válasz raskolnikoff #60 üzenetére

    T3-as képeket is nézd meg akkor (eredetileg az ő Wii-s csajukat akartam, de nem találtam már linkelhetőben), bár ez a dolog jobb élőben :)

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • raskolnikoff

    őstag

    válasz rudi #61 üzenetére

    jobb élőben, jah :D egyébként erre a wii-s csajra gondoltál? mert nem igazán találtam meg amire gondoltál...

    A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

  • raskolnikoff

    őstag

    lejárt a mod. megvan!! csak be kellett írnom. néha a legegyszerűbb dolgok a legnehezebbek :DDD hűha ez még komolyabb link mint a másik. ezek már a feleség típusok. :O

    [ Szerkesztve ]

    A gazdasági válság és az emelkedő energiaárak miatt arra kényszerültünk, hogy kikapcsoljuk a fényt az alagút végén. A kellemetlenségért elnézést kérünk.

  • dezz

    nagyúr

    "Továbbra is jelentősen olcsóbbak a TN+film megoldások, melyeknek kisebb ugyan a késleltetésük, de színhűségben még sokat kell fejlődniük, hogy utolérjék az MVA, PVA, esetleg S-IPS technológiát."

    Na ez az, ami sosem fog bekövetkezni... Mivel ahhoz más tengely körül kell forgatni az folyadékkristály-molekulákat. És akkor már nem is TN-ről beszélünk. ;)

    "Másik nagy baja az olcsóbb paneleknek a szűkebb betekintési szögtartomány, ami a nagyobb képátlóval párosulva zavaró lehet, mert szemből nézve már a széleken torzulhatnak a színek."

    Harmadik meg - nagy képernyőnél főleg zavaróan - a "fekete" szürkesége. Jópofa, amikor bevilágít egy sötét szobát egy feketének készült háttér, sötétnek készült jelenet közben a képernyő. :DDD (Miközben kivenni nem sokat lehet belőle.)

    "a TN+film nem annyira, de játékhoz, internetezéshez és filmnézéshez az is elég."

    Ezt a filmezéshezt ki erőltette bele a mondatba? :D

    De azért nagyon tetszett a cikk, tényleg. :R

    B.U.É.K. mindenkinek!

    [ Szerkesztve ]

  • Midway

    senior tag

    Nagyon jó kis cikk. A 87XX Nvidia-ról nincs semmi hír? Év végére ígérték a gyenge 8600-os széria és a drága 8800 közé. :W

  • engusz

    veterán

    válasz gV #53 üzenetére

    Majd meghallgatok egyet. :)

    Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

  • dezz

    nagyúr

    Izé, nem állhatok meg még 1-2 észrevételt. :B

    "A Blu-ray olvasóként is használható gép"

    A helyes kifejezés ide: lejátszóként.

    "az év első kétharmadában látványosan szenvedett, a vevők sokallták az árát, többen nem érezték szükségét a fejlett, jövőbemutató funkcióknak, plusz a játékválasztékból hiányoztak a nagyobb tömegeket vonzó címek, a PlayStation 3 eladásai ezért hosszú hónapokig siralmasan alakultak."

    Erre a (MS marketinggépezete által súlykolt) kijelentésre rácáfolnak a számok, én nagyjából kiegyenlítettnek nevezném: weekly worldwide sales.
    Azt is meg lehet nézni, hogy amcsin kívül a többi földrészen a PS3 szerepel jobban az eladásokban, itt nemsokára az Xbox360 egy éves előnyét is behozza. (Japánban term. már rég megtörtént.)

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #67 üzenetére

    "az év első kétharmadában"

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #68 üzenetére

    Was? :U Segítek értelmezni a grafikont: az év első 2/3-ában időnként a PS3-ból adtak el többet, és a többi időben sem volt drámai különbség. (Leszámítva tavaly karácsonyt, mielőtt kukacoskodni kezdesz, amikor a fél világon még nem is volt kapható a PS3.)

    A 3. harmad első felében inkább rosszabb volt a helyzet a PS3 szemszögéből, leginkább a (hw-ileg is némileg renovált) Halo3-as Xbox360 bundle miatt.

    [ Szerkesztve ]

  • dezz

    nagyúr

    (Ja, a tavaly karácsony nem is tartozik ide, szal a helyes link: [link] Az utolsó hétben még nincsenek benne a japán adatok, ahol néhány tízezerrel több PS3 fogyott.)

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #69 üzenetére

    időnként igen, de szerintem te is tudod,
    hogy nem az x360-hoz viszonyítva kellett volna jól szerepelnie,
    mert ami a Microsoftnak kurvajó,
    az még a Sonynak lehet kurvagyenge.
    amúgy nem néztem én a grafikont, csak a cikkírót próbáltam védeni,
    aki lehet, hogy szélsőségesen fogalmazott,
    de az tény, hogy jóval az elvárások alatti mennyiségben kelt el a gép
    az említett időszakban.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #71 üzenetére

    Szal ugyanaz, ami az Xbox360-nak siker, az a PS3-nak "siralmas" eredmény. Értem. Micsoda forradalmi értékelési rendszer, vezessük be a sportban is! :DDD

    Milyen elvárásoknak? A PS2 eladásai ugyanígy alakultak a piacra dobása után, pedig annak állítólag komolyabb konkurenciája sem volt... :) Ki gondolta komolyan, hogy az Xbox360-nál is drágábban majd úgy fogy a PS3, mint mondjuk a Wii?

  • rudi

    nagyúr

    válasz dezz #72 üzenetére

    OK, hogy PS3-ból annyi fogyott az év során mint Xbox 360-ból, de az MS konzoljából még mindig két és félszer annyi van mint PS3-ból. Az a helyzet, hogy egy konzol sikerében nagy szerepet játszanak a megjelenő játékok is. Amíg minden PS3-ra 2-3 Xbox jut, addig az Xbox lesz a vezető konzol a piacon, a multiplatformos játékok többségét arra fejlesztik majd, és emiatt azon fog a legjobban menni. Most is több olyan játék van, ami Xboxon flottul megy, de PS3-on szaggat, miközben nem is szebb.

    A Wii eladások is mutatják, hogy mennyire számít a játék. Elvileg most eladott hardverben nagyjából egy szinten van a Wii és az Xbox 360, de az utóbbinál lényegesen magasabb az eladott játékok darabszáma, és az egy konzolra jutó megvásárolt játékok száma, és sokkal több játék is jelenik meg, szóval összességében és hosszú távon az Xbox 360 biznisz jövedelmezőbb lehet.

    Mindenesetre ez még csak az első PS3 vs Xbox 360 év volt. Szerintem csak akkor lesz baj (Sony szemszögből), ha jövő ilyenkorra MGS4-es GT5-ös év után még mindig kettő vagy annál több Xbox jut majd egy PS3-ra. Jövő ilyenkorra az lesz a legérdekesebb, hogy hova jut a Wii eladott játékban.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #72 üzenetére

    ez nem forradalmi értékelési rendszer,
    hanem a gyártók által saját magukkal szemben támasztott elvárás.
    szerintem máshogy nem is lehet érteni, amit írtam.
    a Microsoft elégedett ennyivel, a Sony meg nem elégedett annyival.

    egyébként a te információid meg a cikkben találhatóak közötti eltérés
    simán adódhat abból, hogy az író nem a VG chartzra alapozott,
    talán mert az korántsem a hitelességéről híres.

    "A PS2 eladásai ugyanígy alakultak a piacra dobása után"
    ezt lehetne valami linkkel?

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • EQMontoya

    veterán

    válasz rudi #73 üzenetére

    nem kötekedésképp, de az Antec házikó tipusnevét két szóban irják.

    Same rules apply!

  • dezz

    nagyúr

    válasz rudi #73 üzenetére

    Akkor sem lehet "siralmas eladások"-ról beszélni, ha egyszer nagyjából ugyanannyi fogy, adott idő alatt. Az egy másik dolog, hogy az Xbox360-nak van 1 teljes év előnye. Tehát ha valami siralmas, az a PS3 késése volt, ami által valóban pozicióba került az Xbox360. Ezt senki sem vitatja. Éppen azért siralmas, mert ép ésszel senki sem várhatta, hogy majd a PS3 néhány röpke hónap alatt behozza az egy éves hátrányt. (Ezt a Sony sem gondolta komolyan.)

    Összeladások:
    PS3: 8,861 millió eladott példány
    Xbox360: 16,023 millió eladott példány
    Ez nem 2,5x annyi, csak 1,8x, és csökken. (Egyszerű matek, eladások egyformák, idő tellik, csökken a másik előnye. Talán ha megnézted volna a linkelt grafikont..)

    Te is jól tudod, hogy a Wii eladásokban sokkal fontosabb tényező az ár, mint a játékok. Épp ti is írjátok a cikkben, hogy kevés rá a valóban jó káték...

    bwoay: Inkább ne erőltesd. A Sony sem várt, és nem is várhaott ennél többet, a PS2 is és az Xbox360 is így teljesített. A 2. bekezdésed butaság, éppen elég hiteles forrás, ugyanis megegyeznek a számok a többi hasonló kimutatással.

    Link: már adtam, önállósodj.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #77 üzenetére

    nem akarok én semmit erőltetni, bár a kultúrált stílust nem bánnám,
    de ha nem megy, hát nem megy.
    mindenjót

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • rudi

    nagyúr

    válasz dezz #77 üzenetére

    Ha gondolod, mutatok neked olyan statot, ahol 12,7 vs 5,5 millió van (kioktató jellegű dumát meg szerintem tartokasd a srácnak aki a tükörből visszanéz rád, mert a többiek nem vevők rá).

    Kérdés:
    Szerinted az jó, hogy a sokat késett, várva várt konzolból a bemutatkozásának évében annyi fogy mint abból amit már egy éve hülyére árultak, és mindenki megvette már, aki igazán nagyon szerette volna?

    Ami az elvárásokat illeti: ha utánanézel, elég sok beszámoló volt a PS3 első hónapjaiban arról, hogy a konzol gyengébben fogy mint ahogyan számítottak rá, szóval ez volt a helyzet:

    A Blu-ray olvasóként is használható gép az év első kétharmadában látványosan szenvedett, a vevők sokallták az árát, többen nem érezték szükségét a fejlett, jövőbemutató funkcióknak, plusz a játékválasztékból hiányoztak a nagyobb tömegeket vonzó címek, a PlayStation 3 eladásai ezért hosszú hónapokig siralmasan alakultak.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • dezz

    nagyúr

    válasz rudi #80 üzenetére

    Nem volt szándékomban kioktató jellegű dumát írni, melyik részt tekinted annak? :F
    Mutathatod a statot nyugodtan (remélem, nem a consolewars ;) ), de elhiheted, hogy a VGChartz a legátfogóbb, és éppen eléggé megbízható. Mindenesetre erősen közelíti 0-t az esélye, hogy egy év múlva 2,5x annyi Xbox360 legyen.

    Kérdésedre: nos ha megnézed, a bemutatkozást és a karácsonyi szezont leszámítva nagyjából egy adott mennyiség fogy a konzolokból, nem egyre kevesebb, mint sugallod. Így semmi szégyellnivalója nincs a PS3-nak, mert "csak" annyi fogy belőle, mint a másikból.

    Az erősen biased beszámólókat - nem beszélve a MS által szponzoráltakról - inkább hagyjuk, és a tényeket nézzük... Ezt szerettem volna közölni.

    Ha ezek után továbbra is ugyanazt gondolod, hát egészségedre.

    A kioktatás most jön (ha már szükséges): az xy média olvasó az az alkatrész, amit beteszünk egy gépbe, és beolvassa az adatot, majd továbbítja a gép többi részébe, lejátszani (dekódolni) nem képes. A PS3 BD lejátszóként is funkcionáló eszköz. De ha már szakszavak jelentésén is így kell vitatkozni, akkor inkább feladom. :(

    [ Szerkesztve ]

  • Szép összefoglalása 2007. év történéseinek ;) Idén beszereztem egy Cooler Master Elite házat tesztnek köszönhetően :R

    “Mankind invented the atomic bomb, but no mouse would ever construct a mousetrap.” Albert Einstein

  • rudi

    nagyúr

    válasz dezz #81 üzenetére

    Ó igen, csak az a jó, csak az a hiteles és csak az a helyes, amit Te állítasz. A VGChartz pontosabb, a PS3-mal kapcsolatos kritikák elfogultak, MS-szponzoráltak. Amit Te kioktatásnak tálalsz, az szerintem inkább szőrszálhasogatás, de egészségedre :) A kioktató él folyamatosan ott van a hozzászólásaidban, nem csak nekem tűnt fel.

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • dezz

    nagyúr

    válasz rudi #84 üzenetére

    Szerintem meg nagy buli lehetett, és még másnaposak vagytok. ;)

  • gV

    őstag

    válasz engusz #66 üzenetére

    gyere el hozzám, nem fogod hallani lévén 900at pörög max és a vinyok elötti 12es már elnyomná a maga 1200as fordulatszámával

  • mynameis?!

    tag

    Szép kis összegzés, föleg a cpu-k összegzését köszönöm. Rem lassan kijön már az nVidia 9seria :DDD :R

    b e s Z O o T á Á á ??

  • kovy79

    őstag

    válasz mynameis?! #87 üzenetére

    Miért, gyenge a 8800GT? ;] ;)

    ''ha annyira NAGY hozzáértő vagy akkor azt is tudnod kell(ene) , hogy a 9550 ugyanaz mint a 9700-as!'' by bandika2006

  • mynameis?!

    tag

    válasz kovy79 #88 üzenetére

    Hehe :DDD jaja :DDD Nekem 8800GT OC15 kéne vagy 3way SLI 88GT OC vagy 9seria :DDD Nem egybk nagyon ütös a kari, csak az ember mindig az ujat akarja :DDD !! Meg nem mindenképp azért hogy megvegyem csak a teljesitményére leszek kiváncsi stb... :R :D

    [ Szerkesztve ]

    b e s Z O o T á Á á ??

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Yutani #45 üzenetére

    az ati/amd rajongó ismerősök szerint pedig totálisan elfogultak vagyunk a másik irányba. kezd ez baromira unalmas lenni.

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz dezz #81 üzenetére

    pontosan miért a VGChartz a legjobb, legmegbízhatóbb?

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • dezz

    nagyúr

    válasz Parci #91 üzenetére

    Mármint mihez képest? Nexgenwars? Asszem az nem kérdés, a kettő közül melyik a megbízhatóbb. Az utóbbi simán közöl egy számot (ami mellesleg többnyire becslés), amiről egyátalán nem lehet tudni, hogy jött össze. A VGChartz-on megjeleníthetők egyenként is a régiók, országok - heti eladásokban és összesítve is, így utána lehet nézni az adatok helyességének. A fórumban meg lehet vitatni az adatokat, stb.

    Több ilyen összesítő chartról nem is hallottam, csak egyes régiókat vizagáló piackutatókról (ahonnan az adatok származnak).

  • Raymond

    félisten

    A PS3 vitahoz annyit hogy nem ertem dezz miert fenyezed a szart. Azt hogy az eladasok szarok voltak az elvarasokkal szemben (a Sony elvarasai nem az enyemek) es hogy az egesz launch plusz elso ev egy katasztrofa az minden normalis embernek vilagos. Olyan aprosagok mint a Sony idiota es arrogans kijelentesei remelem azert nem kerultek el a figyelmedet mint ahogy az egy even beluli 2 arcsokkentes. Ez kellett ahoz hogy az eves eladasok legalabb megkozelitsek az Xbox360-et. Foleg az EU votl a kirivo ahol fel evvel a megjelenes utan mar csokkenteni kelett az arat ami azert a konzol vilagban nem normalis.

    Na mindegy, errol nem fogok itt vitat inditani. Maradjunk a VGChartz-nal mert szerinted az ott talalhato szamok a tutik. Akkor par csemege az itteni hozzaszolasokbol:

    "az év első 2/3-ában időnként a PS3-ból adtak el többet, és a többi időben sem volt drámai különbség.(Leszámítva tavaly karácsonyt, mielőtt kukacoskodni kezdesz, amikor a fél világon még nem is volt kapható a PS3.)"

    [link]

    Nem tudom azt honnan szedted. A grafikon szerint a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet. QAz egyik eset az EU launch es az az utani 4 het (marcius vege -> aprilis kozepe). A masodik eset pedig az USA-beli juliusi 60GB valtozat kiarusitasa ami szinten negy hetig tartott. Szoval ha az UE launch-ot leszamitod merthat a karacsonyi 360-as eladasokat sem akarod hogy felhozza valaki akkor a 35 hetbol osszesen 4-5 het volt az amikor a PS3-bol tobb fogyott hetente. Ezen kivul az ev elejen es nyar vege/osz eleje alatt sokkal nagyobb volt a 360 heti elonye mint az a 4 het PS3 elony juliusban.

    "Ez nem 2,5x annyi, csak 1,8x, és csökken."

    Ja, csokken. Az utobbi 6 hetben egy picit. Nezd meg a PS3 megjelenesetol mostanaig a szamokat:

    [link]

    A megjeleneskor a box elonye kb. 5.4 millio volt, 2007 vegen pedig mar majdnem 7.2 millio. A csucs kulonbseg november kozepen volt nem egesz 7.4 millioval. Ezt sikerult par het alatt kicsit csokkenteni az USA-beli novemberi olcsobb 40GB bevezetesevel.

    A heti eladasokban csak december eleje ota vezet a PS3 es a kulonbseg ott tenyleg nem sok. Nem ugy mint a box elonye az egesz ezt megelozo evben:

    [link]

    Ja, es irom ezt ugy mint egy PS3 rajongo. Be van tervezve (a razkodos kontroller EU bevezetese utan) a beszerzes es box-ot soha nem vennek barmilyen olcso is. Csak arrol van szo hogy ezt a Sony kemenyen elkurta es nem latom ertelmet ezt valahogy megprobalni mashogy beadni a tenyekel szembe pisilve. Egy csomo mas dologba bele lehetne kotni amit irtal mert egyszeruen nem igaz, de nem sok ertelmet latom. Talan meg azt ki lehetne emelni hogy szerinted a Sony soha nem vart jobb eladasokat ahogy azt itt parszor emlitetted, kozben meg olyan nagypofaju kijelenteseik voltak hogy 6 millio (2006) ev vegeig, aztan 4 millio (2006) ev vegeig, aztan 2 millio karacsonyig es hogy a 6 milliot a gazdasagi ev vegeig ertettek. Ezekbol mindbol annyi valosult meg hogy 2006 ev vegeig elkelt kb. 1 millio, a gazdasagi ev vegeig (2007 marcius 31) elkelt kb. 2.6-2.8 millio es az eloszor emlegetett 6 millio eleresehez kerek 1 ev es ket arcsokkentes kelett.

    [ Szerkesztve ]

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • Parci

    HÁZIGAZDA

    válasz Raymond #93 üzenetére

    ouch :)
    (egyébként én is ps3 tulaj vagyok, és nagyon szeretem a vasat, bár az egyre jobban idegesít, h csomó multiplatform játék jobb boxon, mint a ps-en :()

    dicranum scoparium + genista pilosa = :)

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Parci #94 üzenetére

    én is PS3 tulaj vagyok, de engem nem zavar, van boxom is ;]

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Raymond

    félisten

    válasz Parci #94 üzenetére

    Ez engem is idegesit. Siralmas amit mondjuk a Eurogamer-es platform osszehasonlitasoknal is latni. Pl. ma is van egy. De mondjuk nem meglepo hogy a cegek igy allnak hozza. Lattad a jatek kiadok negyedeves jelenteseit par hete. A PS3 jatekeladasokbol a bevetel sehol nincs a box-hoz kepest (pl. Assasin`s Creed, CoD4 stb). Aztan ott vannak az olyanok mint az uj Burnout ahol gyak egyforman nez ki mindketto mert eleve PS3-on kezdtek a fejlesztest. Box-on biztos tobb fog elkelni, de legalabb nem fog a PS3 szarabbul kinezni. Ebben az a jo hogy az EA mashol is hasznalni fogja a Criterion motort es akkor talan jobb lesz a helyzet.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Raymond #96 üzenetére

    azért azt tegyük hozzá, hogy ritkán látod a két verziót egymás mellett futni.
    én pl. tökéletesen elvoltam a Skate demoval PS3-on,
    amíg be nem szereztem az xbox verziót.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • Raymond

    félisten

    válasz bwoay #97 üzenetére

    Inkabb a frame rate problemak a komolyabb, azt mindig eszrevenni. Es ahogy irva vala hogy altalaban vsync kikapcsolassal oldjak meg hogy ne szaggason annyira az mondjuk kulonosen idegesitene. PC-sem birok vsync nelkul jatszani a kep ketteszakadasa miatt.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #93 üzenetére

    Azt állítod, nem akarsz vitát nyitni, de azért valótlanságok sorát állítod, kiforgatva a dolgokat, stb. - nagyszerű. :U
    Az is kurva jó, hogy vissza sem olvasol, csak nyomod a sok sódert. :U
    Itt be is kellene fejeznem veled, mert így nem lehet kultúrált vitát folytatni. :(

    1. Nyilvánvaló hülyeség volt a média korábbi "várakozása", miszerint a PS3 majd pár hónap alatt behozza az 1 éves, 6 milliós lemaradást. Ehhez az Xbox360 és a korábbi PS2 eladások többszörösét kellett volna hozni, ami lehetetlenség. Még a Wiinek is kellett hozzá 9 hónap, pedig az sokkal olcsóbb, stb.
    2. Nyilvánvalóan a Sony sem várhatott ilyet, még hasonlót sem. Azért ők sem teljesen hülyék. A marketing egy másik dolog, mint tudjuk(?).
    3. Azért persze vélhetően valamivel kevesebbet adtak el, mint szerettek volna (bár amcsiban [év elején csak itt lehetett még kapni] a PS2 sem szerepelt olyan jól korábban). Azonban, akkor is hazugságok voltak a média azon állításai, hogy "senkinek sem kell a PS3", "alig veszik", stb., ha egyszer átlagosan annyi fogyott, mint az Xbox360-ból. Illetve korábban a PS2-ből is ennyi fogyott.
    4. Ha esetleg visszaolvastál volna egy kicsit, láthattad volna, hogy a késésből fakadó problémákat magam is említettem, elismertem, nem tagadtam, stb.

    "Nem tudom azt honnan szedted. A grafikon szerint a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet.
    Te nem tudsz olvasni? :((( A heti átlagos eladásokról van szó, "a kiemelt időszakokat leszámítva".

    És ez meg mi, hogy "a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet"? Mihez képest? Miről beszélsz? :F

    "Az egyik eset az EU launch es az az utani 4 het (marcius vege -> aprilis kozepe). A masodik eset pedig az USA-beli juliusi 60GB valtozat kiarusitasa ami szinten negy hetig tartott."
    Igen, ezek azok a bizonyos kiemelt időszakok.

    "Szoval ha az UE launch-ot leszamitod merthat a karacsonyi 360-as eladasokat sem akarod hogy felhozza valaki"
    Tavaly karácsony az tavaly volt, itt meg 2007-ről van szó - de mindegy, mert nem is a kiemelt időszakokról beszéltünk. Ha azt oda vesszük, csak jobb lesz a helyzet, nem rosszabb.

    "akkor a 35 hetbol osszesen 4-5 het volt az amikor a PS3-bol tobb fogyott hetente. Ezen kivul az ev elejen es nyar vege/osz eleje alatt sokkal nagyobb volt a 360 heti elonye mint az a 4 het PS3 elony juliusban."
    Azon azért vitatkozhatnánk egy kicsit, hogy a launch időszaknak 2 hetet veszünk, amikor igazán kiemelkedő volt, vagy további 3-at, ami alatt beállít egy bizonyos szintre. De mindegy, mert így is igaz az állítás, miszerint időszakonként a PS3 vezetett, és a többi időben sem volt drámai különbség. Szóval, miről beszélünk?

    "Ja, csokken. Az utobbi 6 hetben egy picit. Nezd meg a PS3 megjelenesetol mostanaig a szamokat:"
    Dehogy az utóbbi 6 hétben! Te nem tudsz számolni!? A kezdetektől folyamatosan. Ahhoz sokkal de sokkal kevesebb PS3-at kellene eladni, hogy ne csökkenjen az arány.

    "A megjeleneskor a box elonye kb. 5.4 millio volt, 2007 vegen pedig mar majdnem 7.2 millio."
    Tegyük már hozzá, hogy a tavaly karácsonyi időszak alatt emelkedett meg a különbség, és utána kisebb ingadozásokkal ugyanannyi volt.

    "A csucs kulonbseg november kozepen volt nem egesz 7.4 millioval. Ezt sikerult par het alatt kicsit csokkenteni az USA-beli novemberi olcsobb 40GB bevezetesevel."
    Ez nem igazán számít - tudod, az abszolút különbség, és az arány két különböző dolog.... :U Utóbbi először ugyebár végtelenszeres volt (0 PS3), majd a PS3 megjelenése után 100x-50x-10x-5x-2x-stb. lett.

    "Ja, es irom ezt ugy mint egy PS3 rajongo."
    Hát akkor főleg jobb lenne, ha kicsit átgondolnád a leírtakat...

    "Csak arrol van szo hogy ezt a Sony kemenyen elkurta es nem latom ertelmet ezt valahogy megprobalni mashogy beadni a tenyekel szembe pisilve."
    Itt nem én vagyok, aki szembe megy a tényekkel. A késést, és az ebből fakadó dolgokat kurvára nem vitattam. Az eladásokkal kapcsolatos dolgokat viszont nem én ferdítem el.

    "Egy csomo mas dologba bele lehetne kotni amit irtal mert egyszeruen nem igaz, de nem sok ertelmet latom."
    Írd csak le, vagy maradj csöndben (hogy finoman fejezzem ki magam a sértegetés után még).

    "Talan meg azt ki lehetne emelni hogy szerinted a Sony soha nem vart jobb eladasokat ahogy azt itt parszor emlitetted, kozben meg olyan nagypofaju kijelenteseik voltak hogy 6 millio (2006) ev vegeig, aztan 4 millio (2006) ev vegeig, aztan 2 millio karacsonyig es hogy a 6 milliot a gazdasagi ev vegeig ertettek."
    1. Talán nehézségeid vannak a nyelvtannal!? :U Én azt mondtam, nem várhattak többet - sem ők, sem más, ép ésszel.
    2. Ne keverjük már össze a kiemelt - jelen esetben karácsony! - időszakokat, és az év többi részét.
    3. Láthatóan élesen tetőzött az eladás egy jó alacsony szinten. Az EU-s launch a bizonyíték, hogy sokkal többet is el lehetett volna adni. (Most ne gyere azzal, hogy néhány üzletben fellelhető volt pár darab - előfordul.)
    4. Milyen misztikus esemény okozta akkor ezt? Nos, hogy a fenébe tudtak volna többet eladni, ha egyszer nem is tudtak többet gyártani szerencsétlenségükre pont a kritikus karácsonyi időszakban...?
    5. Utána már fújhatták...

    "Ezekbol mindbol annyi valosult meg hogy 2006 ev vegeig elkelt kb. 1 millio, a gazdasagi ev vegeig (2007 marcius 31) elkelt kb. 2.6-2.8 millio es az eloszor emlegetett 6 millio eleresehez kerek 1 ev es ket arcsokkentes kelett.
    Hasonló pályán ment végig az Xbox360 is (és korábban a PS2).

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #93 üzenetére

    Azt állítod, nem akarsz vitát nyitni, de azért valótlanságok sorát állítod, kiforgatva a dolgokat, stb. - nagyszerű. :U
    Az is kurva jó, hogy vissza sem olvasol, csak nyomod a sok sódert. :U
    Itt be is kellene fejeznem veled, mert így nem lehet kultúrált vitát folytatni. :(

    1. Nyilvánvaló hülyeség volt a média korábbi "várakozása", miszerint a PS3 majd pár hónap alatt behozza az 1 éves, 6 milliós lemaradást. Ehhez az Xbox360 és a korábbi PS2 eladások többszörösét kellett volna hozni, ami lehetetlenség. Még a Wiinek is kellett hozzá 9 hónap, pedig az sokkal olcsóbb, stb.
    2. Nyilvánvalóan a Sony sem várhatott ilyet, még hasonlót sem. Azért ők sem teljesen hülyék. A marketing egy másik dolog, mint tudjuk(?).
    3. Azért persze nyilván kevesebbet adtak el, mint szerettek volna (bár amcsiban [év elején csak itt lehetett még kapni] a PS2 sem szerepelt olyan jól korábban). Azonban, akkor is hazugságok voltak a média azon állításai, hogy "senkinek sem kell a PS3", "alig veszik", stb., ha egyszer átlagosan annyi fogyott, mint az Xbox360-ból. Illetve korábban a PS2-ből is ennyi fogyott.
    4. Ha esetleg visszaolvastál volna egy kicsit, láthattad volna, hogy a késésből fakadó problémákat magam is említettem, elismertem, nem tagadtam, stb.

    "Nem tudom azt honnan szedted. A grafikon szerint a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet.
    Te nem tudsz olvasni? :((( A heti átlagos eladásokról van szó, "a kiemelt időszakokat leszámítva".

    És ez meg mi, hogy "a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet"? Mihez képest? Miről beszélsz? :F

    "Az egyik eset az EU launch es az az utani 4 het (marcius vege -> aprilis kozepe). A masodik eset pedig az USA-beli juliusi 60GB valtozat kiarusitasa ami szinten negy hetig tartott."
    Igen, ezek azok a bizonyos kiemelt időszakok.

    "Szoval ha az UE launch-ot leszamitod merthat a karacsonyi 360-as eladasokat sem akarod hogy felhozza valaki"
    Tavaly karácsony az tavaly volt, itt meg 2007-ről van szó - de mindegy, mert nem is a kiemelt időszakokról beszéltünk. Ha azt oda vesszük, csak jobb lesz a helyzet, nem rosszabb.

    "akkor a 35 hetbol osszesen 4-5 het volt az amikor a PS3-bol tobb fogyott hetente. Ezen kivul az ev elejen es nyar vege/osz eleje alatt sokkal nagyobb volt a 360 heti elonye mint az a 4 het PS3 elony juliusban."
    Azon azért vitatkozhatnánk egy kicsit, hogy a launch időszaknak 2 hetet veszünk, amikor igazán kiemelkedő volt, vagy további 3-at, ami alatt beállít egy bizonyos szintre. De mindegy, mert így is igaz az állítás, miszerint időszakonként a PS3 vezetett, és a többi időben sem volt drámai különbség. Szóval, miről beszélünk?

    "Ja, csokken. Az utobbi 6 hetben egy picit. Nezd meg a PS3 megjelenesetol mostanaig a szamokat:"
    Dehogy az utóbbi 6 hétben! Te nem tudsz számolni!? A kezdetektől folyamatosan. Ahhoz sokkal de sokkal kevesebb PS3-at kellene eladni, hogy ne csökkenjen az arány.

    "A megjeleneskor a box elonye kb. 5.4 millio volt, 2007 vegen pedig mar majdnem 7.2 millio."
    Tegyük már hozzá, hogy a tavaly karácsonyi időszak alatt emelkedett meg a különbség, és utána kisebb ingadozásokkal ugyanannyi volt.

    "A csucs kulonbseg november kozepen volt nem egesz 7.4 millioval. Ezt sikerult par het alatt kicsit csokkenteni az USA-beli novemberi olcsobb 40GB bevezetesevel."
    Ez nem igazán számít - tudod, az abszolút különbség, és az arány két különböző dolog.... :U Utóbbi először ugyebár végtelenszeres volt (0 PS3), majd a PS3 megjelenése után 100x-50x-10x-5x-2x-stb. lett.

    "Ja, es irom ezt ugy mint egy PS3 rajongo."
    Hát akkor főleg jobb lenne, ha kicsit átgondolnád a leírtakat...

    "Csak arrol van szo hogy ezt a Sony kemenyen elkurta es nem latom ertelmet ezt valahogy megprobalni mashogy beadni a tenyekel szembe pisilve."
    Itt nem én vagyok, aki szembe megy a tényekkel. A késést, és az ebből fakadó dolgokat kurvára nem vitattam. Az eladásokkal kapcsolatos dolgokat viszont nem én ferdítem el.

    "Egy csomo mas dologba bele lehetne kotni amit irtal mert egyszeruen nem igaz, de nem sok ertelmet latom."
    Írd csak le, vagy maradj csöndben (hogy finoman fejezzem ki magam a sértegetés után még).

    "Talan meg azt ki lehetne emelni hogy szerinted a Sony soha nem vart jobb eladasokat ahogy azt itt parszor emlitetted, kozben meg olyan nagypofaju kijelenteseik voltak hogy 6 millio (2006) ev vegeig, aztan 4 millio (2006) ev vegeig, aztan 2 millio karacsonyig es hogy a 6 milliot a gazdasagi ev vegeig ertettek."
    1. Talán nehézségeid vannak a nyelvtannal!? :U Én azt mondtam, nem várhattak többet - sem ők, sem más, ép ésszel.
    2. Ne keverjük már össze a kiemelt - jelen esetben karácsony! - időszakokat, és az év többi részét.
    3. Láthatóan élesen tetőzött az eladás egy jó alacsony szinten. Az EU-s launch a bizonyíték, hogy sokkal többet is el lehetett volna adni. (Most ne gyere azzal, hogy néhány üzletben fellelhető volt pár darab - előfordul.)
    4. Milyen misztikus esemény okozta akkor ezt? Nos, hogy a fenébe tudtak volna többet eladni, ha egyszer nem is tudtak többet gyártani szerencsétlenségükre pont a kritikus karácsonyi időszakban...?
    5. Utána már fújhatták...

    "Ezekbol mindbol annyi valosult meg hogy 2006 ev vegeig elkelt kb. 1 millio, a gazdasagi ev vegeig (2007 marcius 31) elkelt kb. 2.6-2.8 millio es az eloszor emlegetett 6 millio eleresehez kerek 1 ev es ket arcsokkentes kelett.
    Hasonló pályán ment végig az Xbox360 is (és korábban a PS2).

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #93 üzenetére

    Azt állítod, nem akarsz vitát nyitni, de azért valótlanságok sorát állítod, kiforgatva a dolgokat, stb. - nagyszerű. :U
    Az is kurva jó, hogy vissza sem olvasol, csak nyomod a sok sódert. :U
    Itt be is kellene fejeznem veled, mert így nem lehet kultúrált vitát folytatni. :(

    1. Nyilvánvaló hülyeség volt a média korábbi "várakozása", miszerint a PS3 majd pár hónap alatt behozza az 1 éves, 6 milliós lemaradást. Ehhez az Xbox360 és a korábbi PS2 eladások többszörösét kellett volna hozni, ami lehetetlenség. Még a Wiinek is kellett hozzá 9 hónap, pedig az sokkal olcsóbb, stb.
    2. Nyilvánvalóan a Sony sem várhatott ilyet, még hasonlót sem. Azért ők sem teljesen hülyék. A marketing egy másik dolog, mint tudjuk(?).
    3. Azért persze nyilván kevesebbet adtak el, mint szerettek volna (bár amcsiban [év elején csak itt lehetett még kapni] a PS2 sem szerepelt olyan jól korábban). Azonban, akkor is hazugságok voltak a média azon állításai, hogy "senkinek sem kell a PS3", "alig veszik", stb., ha egyszer átlagosan annyi fogyott, mint az Xbox360-ból. Illetve korábban a PS2-ből is ennyi fogyott.
    (A tavaly karácsonyi időszakkal kapcsolatban lásd az alján.)
    4. Ha esetleg visszaolvastál volna egy kicsit, láthattad volna, hogy a késésből fakadó problémákat magam is említettem, elismertem, nem tagadtam, stb.

    "Nem tudom azt honnan szedted. A grafikon szerint a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet.
    Te nem tudsz olvasni? :((( A heti átlagos eladásokról van szó, "a kiemelt időszakokat leszámítva".

    És ez meg mi, hogy "a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet"? Mihez képest? Miről beszélsz? :F

    "Az egyik eset az EU launch es az az utani 4 het (marcius vege -> aprilis kozepe). A masodik eset pedig az USA-beli juliusi 60GB valtozat kiarusitasa ami szinten negy hetig tartott."
    Igen, ezek azok a bizonyos kiemelt időszakok.

    "Szoval ha az UE launch-ot leszamitod merthat a karacsonyi 360-as eladasokat sem akarod hogy felhozza valaki"
    Tavaly karácsony az tavaly volt, itt meg 2007-ről van szó - de mindegy, mert nem is a kiemelt időszakokról beszéltünk. Ha azt oda vesszük, csak jobb lesz a helyzet, nem rosszabb.

    "akkor a 35 hetbol osszesen 4-5 het volt az amikor a PS3-bol tobb fogyott hetente. Ezen kivul az ev elejen es nyar vege/osz eleje alatt sokkal nagyobb volt a 360 heti elonye mint az a 4 het PS3 elony juliusban."
    Azon azért vitatkozhatnánk egy kicsit, hogy a launch időszaknak 2 hetet veszünk, amikor igazán kiemelkedő volt, vagy további 3-at, ami alatt beállít egy bizonyos szintre. De mindegy, mert így is igaz az állítás, miszerint időszakonként a PS3 vezetett, és a többi időben sem volt drámai különbség. Szóval, miről beszélünk?

    "Ja, csokken. Az utobbi 6 hetben egy picit. Nezd meg a PS3 megjelenesetol mostanaig a szamokat:"
    Dehogy az utóbbi 6 hétben! Te nem tudsz számolni!? A kezdetektől folyamatosan. Ahhoz sokkal de sokkal kevesebb PS3-at kellene eladni, hogy ne csökkenjen az arány.

    "A megjeleneskor a box elonye kb. 5.4 millio volt, 2007 vegen pedig mar majdnem 7.2 millio."
    Tegyük már hozzá, hogy a tavaly karácsonyi időszak alatt emelkedett meg a különbség, és utána kisebb ingadozásokkal ugyanannyi volt.

    "A csucs kulonbseg november kozepen volt nem egesz 7.4 millioval. Ezt sikerult par het alatt kicsit csokkenteni az USA-beli novemberi olcsobb 40GB bevezetesevel."
    Ez nem igazán számít - tudod, az abszolút különbség, és az arány két különböző dolog.... :U Utóbbi először ugyebár végtelenszeres volt (0 PS3), majd a PS3 megjelenése után 100x-50x-10x-5x-2x-stb. lett.

    "Ja, es irom ezt ugy mint egy PS3 rajongo."
    Hát akkor főleg jobb lenne, ha kicsit átgondolnád a leírtakat...

    "Csak arrol van szo hogy ezt a Sony kemenyen elkurta es nem latom ertelmet ezt valahogy megprobalni mashogy beadni a tenyekel szembe pisilve."
    Itt nem én vagyok, aki szembe megy a tényekkel. A késést, és az ebből fakadó dolgokat kurvára nem vitattam. Az eladásokkal kapcsolatos dolgokat viszont nem én ferdítem el.

    "Egy csomo mas dologba bele lehetne kotni amit irtal mert egyszeruen nem igaz, de nem sok ertelmet latom."
    Írd csak le, vagy maradj csöndben (hogy finoman fejezzem ki magam a sértegetés után még).

    "Talan meg azt ki lehetne emelni hogy szerinted a Sony soha nem vart jobb eladasokat ahogy azt itt parszor emlitetted, kozben meg olyan nagypofaju kijelenteseik voltak hogy 6 millio (2006) ev vegeig, aztan 4 millio (2006) ev vegeig, aztan 2 millio karacsonyig es hogy a 6 milliot a gazdasagi ev vegeig ertettek."
    1. Talán nehézségeid vannak a nyelvtannal!? :U Én azt mondtam, nem várhattak többet - sem ők, sem más, ép ésszel.
    2. Ne keverjük már össze a kiemelt - jelen esetben karácsony! - időszakokat, és az év többi részét.
    3. Láthatóan élesen tetőzött az eladás egy jó alacsony szinten. Az EU-s launch a bizonyíték, hogy sokkal többet is el lehetett volna adni. (Most ne gyere azzal, hogy néhány üzletben fellelhető volt pár darab - előfordul.)
    4. Milyen misztikus esemény okozta akkor ezt? Nos, hogy a fenébe tudtak volna többet eladni, ha egyszer nem is tudtak többet gyártani szerencsétlenségükre pont a kritikus karácsonyi időszakban...?
    5. Utána már fújhatták...

    "Ezekbol mindbol annyi valosult meg hogy 2006 ev vegeig elkelt kb. 1 millio, a gazdasagi ev vegeig (2007 marcius 31) elkelt kb. 2.6-2.8 millio es az eloszor emlegetett 6 millio eleresehez kerek 1 ev es ket arcsokkentes kelett.
    Hasonló pályán ment végig az Xbox360 is (és korábban a PS2).

  • dezz

    nagyúr

    Bocs a többszörözésért, azt hittem, már editáltam egyszer, és egy mouse vonással visszamentem.

    Még az arányokról egy szót: így alakulnak majd (hasonló eladásokat feltételezve): 10:5 (ha ezt túl nem haladtuk már, szerintem igen) - 10:6 - 10:7 - 10:8 - 10:9 - 10:9,5 - 10:9,99 - stb. Szóval ahogy az idő halad, egyre elhanyagolhatóbb lesz a különbség.

    Jól jellemzi ezt ez a nézet: [link]
    Tessék meghosszabbítani a vonalakat... (Kiátlagolva a karácsonyi időszakot persze.)

    [ Szerkesztve ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz Raymond #98 üzenetére

    én is a framerate esésekre gondoltam,
    először nekem nem tűntek fel, pedig a Skate demoja látványosan beszaggat.
    az xbox verzió kipróbálása után aztán PS3-on már kifolyt a szemem
    5 perc decsózás után. tudom, abszurd, nekem is az :)
    állítólag a teljes játék már nem ilyen. de őszintén,
    ha megvehetem boxra is, akkor miért hazárdíroznék...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #103 üzenetére

    Mert az Xbox360 első x játéka tökéletes volt... (Milyen érdekes, hogy a te összes PS3 megnyilvánulásod negatív, miközben folyamatosan a pártatlanságodat bizonygatod.)

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #104 üzenetére

    nem tudom, mit akarsz ebből kihozni.
    nem tartom magam pártatlannak, nem is hirdetem ezt magamról,
    elvégre a vak is látja, hogy közelebb áll hozzám a box
    (pedig egy már megadta magát - RROD, of course).
    mivel azonban használom mindkét gépet,
    talán valósak a tapasztalataim,
    úgyhogy ezt ne erőltesd (hogy a te szavaiddal éljek).

    az meg teljesen jogos negatív vélemény, ha megerősítem
    a többiek által felhozott framerate esést több multiplatform címnél,
    úgyhogy az ilyen megjegyzésekre fenntartanám a jogot a későbbiekben is,
    ezekkel asszem minden tulaj tisztában van...

    meglepő egyébként, hogy miután tegnap próbáltam lezárni a vitát
    a több szempontból is kifogásolható stílusod miatt,
    azóta vagy privátban szórakoztatsz,
    vagy itt nyilvánosan próbálsz szurkálni, nem tudom, mindezt milyen céllal.
    nekem nem áll szándékomban veled közös nevezőre jutni,
    mint írtam, igyekszem tiszteletben tartani a véleményed,
    még ha azzal marhára nem is értek egyet.
    lezárhatjuk itt, vagy még folytatódik a kellemetlenkedés?
    mert úgy látom, részedről a dolog kimerült ennyiben,
    elvégre a vitában már rég nem veszek részt...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #105 üzenetére

    Természetesen jogod van elfogultnak lenni, de én úgy emlékszem, korábban ezt visszautasítottad.
    Ugyancsak, semmi kifogásom nem lehet azzal szemben, hogy valamit megerősítesz, vagy ilyesmi.

    Csak erre reagáltam: "állítólag a teljes játék már nem ilyen. de őszintén,
    ha megvehetem boxra is, akkor miért hazárdíroznék..."
    Ezzel ugyebár próbálsz szendén bizalmatlanságot kelteni a PS3-mal szemben, mely cselekedettel szemben én meg fenntartom a jogot a nemtetszés kinyilvánítására. Ennyi. :)

    A privátról meg annyit, hogy nem szép dolog úgy lerázni próbálni, hogy te kerestél meg jelen esetben, és ellenvéleményt fejtettél ki, utána meg nem akarod hallani a választ. Szóval csak autentikusan, ha lehet...

    [ Szerkesztve ]

  • Raymond

    félisten

    válasz dezz #101 üzenetére

    Ad 1, 2 es 3:

    Ezek nem a media elvarasai voltak hanem a Sony elvarasai. Nem egyszer kijelentettek minden leheto forumon (es itt nem internetes forumokra gondolok). Ezem elvarasok szerint voltak bejelentve a penzugyi elorejelzesek stb. Ha ugy erzed a Sony nem gondolta a szamokat komolyan akkor ugyan nem tudom milyen vilagban is elsz valojaban, de lehet szolnod kellett volna nekik anno:

    2006 majusa: [link]

    "...2 million to ship worldwide during the launch window. 4 million by end of calendar year 2006. By March 31, 2007 they'll have shipped 6 million worldwide."

    2006 december: [link]

    "Sony may meet its projection of having 2 million PS3s shipped worldwide by the end of 2006 and 6 million worldwide by March 2007, when the console is scheduled to launch in Europe."

    Es hat amint lathattad meg abbolo a 6 milliobol sem lett semi.

    "Azonban, akkor is hazugságok voltak a média azon állításai, hogy "senkinek sem kell a PS3", "alig veszik", stb."

    Ha ezek hazugsagok lettek volna akkor tobbek kozott nem kellett volna a Sony-nak fel even es egy even belul arat csokkentenie. Ezt erted?

    4. Hol? En nem lattam.

    "És ez meg mi, hogy "a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet"? Mihez képest? Miről beszélsz?"

    Arrol hogy minden heten tobb box fogyott mint PS3 azt a negy hetet kiveve amikor a Circuit City-ben es a tobbi uzletlancban megvaltak az elsoszerias 60GB verzioktol csokentett $500 aron es mindenki akinek kelett a PS2 kompatibilitas vagy epp eleg volt neki a $100 csokkenes megvette. Aztan minden visszatert a normalba.

    " De mindegy, mert így is igaz az állítás, miszerint időszakonként a PS3 vezetett, és a többi időben sem volt drámai különbség. Szóval, miről beszélünk?"

    Arrol hogy a launch idoszak nem egy altalunk meghatarozott szam ami neked vagy nekem tetszik hanem az ami a grafikonon lathato. Ha a 35 hetbol mindigy ugyanaz jon le de van ket kirivo eset akkor talan azok a szelsoseg nem? Ha 4 hetig tartott amig az EU launch utan minden visszaallt normalisra tehat ha nincs a launch akkor ott ugyanugy kevesebb PS3 fogyott volna azokon a heteken mint az a azt a 3-4 hetet megelozoen es utana tortent.

    Az abszolut eladott darabszam aranya es az abszolut eladott darabszam kozti kulonbseg nekem vilagos, csak nem ertem miert kell levetezned sajat magadnak 3 idezeten keresztul hogy rajojj mirol beszeltem. A szamokbol vilagos volt nem? De ha mar egyszer hulyenek nezel gondolom magadbol indulsz ki igy leirom a lenyeget:

    Hiaba allitod hogy hetente kb. annyi PS3 fogy mint box ha az ossz eladott darabszam kulonbozete novekszik (5.4->7.2 mil). Ahogy szepen rajottel hogy az arany csokken mert azert fogy mindketto nagyobb mennyisegben mint a heti kulonbozet az OK, csak eppen a szamok azt az allitasod nem tamasztjak ala hogy "mindketto ugyanugy fogy". Mert nem. Ha ugyanugy fogyna mindketto akkor ez a kulonbozet egyforma lenne egy ev utan (mondjuk az az 5.4 mil).

    Tobbire mar baszok ra. Esetleg meg annyit hogy nem par uzletben volt fellelheto par darab hanem az osszesben halomra alltak az eledatlan PS3-ak. Korbejartam az osszeset a launch hetvegen es utana. Barmikor vehettem volna meg eroltetett bundle-k nelkul is ami szinten eleg szokatlan egy konzol launch-nal. Az eladok letamadtak mindegyikben mint a dogkeselyuk ha csak megkozelitette a PS3-akat. Es nem rohangaltak ott emberek PS3 dobozzal a honuk alatt mint barmelyik masik launch alatt. De persze en is biztosan MS berenc vagyok vagy lehet az egeszet csak almodtam es nem is lattam semmit.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #106 üzenetére

    jogos, valóban én kerestelek meg,
    emlékeim szerint nem azért, hogy a vitát privát csatornán folytassam,
    hanem hogy az általad (számomra továbbra is érthetetlen módon)
    sértőnek talált idézetem miatt elnézésed kérjem.
    ennek ürügyén te még vagy három HSZ-en keresztül bizonygattad
    a kellemesen lekezelő stílusodban,
    hogy mennyire igazad van/volt itt a topicban,
    annak ellenére, hogy próbáltam több módon is lezárni a dolgot.

    nem próbálok bizalmatlanságot kelteni a PS3-al szemben,
    már az elképzelés is morbid.
    csupán saját tapasztalataim kapcsán írtam le,
    hogy ha a két gép birtokában összehasonlítom a két demot
    (ami szerintem egy teljesen magától értetődő dolog),
    és PS3-nál azt tapasztalom, amit a többiek is leírtak,
    akkor én végül értelemszerűen nem a PS3 verziót fogom megvenni,
    mondván: az szaggat. Eközben lehet,
    hogy a teljes játék korántsem ilyen. Ennyi.

    bármiféle hátsó szándék nélküli megjegyzés volt,
    bár kezdem azt hinni, hogy az ilyesmi számodra elképzelhetetlen,
    ami valahol azért elég szomorú szerintem.

    PS:
    ha az eladások általam ismert számadatai kapcsán vádolsz elfogultsággal,
    akkor azt természetesen visszautasítom. Vagy szerinted van annak értelme,
    hogy a két gép közül a hozzám közelebb állóról még az eladási adatokat is meghamisítom, hogy jobb színben tüntessem fel? :D
    Gondolhatod, hogy valami oka csak volt, amiért PS3-at vettem,
    és az nem az, hogy testközelből nézzem, ahogy elbukik a piacon...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #107 üzenetére

    "Ezek nem a media elvarasai voltak hanem a Sony elvarasai. Nem egyszer kijelentettek minden leheto forumon (es itt nem internetes forumokra gondolok). Ezem elvarasok szerint voltak bejelentve a penzugyi elorejelzesek stb. Ha ugy erzed a Sony nem gondolta a szamokat komolyan akkor ugyan nem tudom milyen vilagban is elsz valojaban, de lehet szolnod kellett volna nekik anno"
    Inkább talán te élsz egy naív világban... Pénzügyi előrejelzések... Kb. senki sem hitte el ezeket a számokat, eseteg a Sony-fan gyerekek, és a laikusabb részvényesek.

    "Ha ezek hazugsagok lettek volna akkor tobbek kozott nem kellett volna a Sony-nak fel even es egy even belul arat csokkentenie. Ezt erted?"
    Igen, azok javítottak az eladásokon, de nem többszörözték meg. És még1x, nem volt nagy különbség a konzolok eladásai között.

    "4. Hol? En nem lattam."
    Pl. #77.

    "Arrol hogy minden heten tobb box fogyott mint PS3 azt a negy hetet kiveve amikor a Circuit City-ben es a tobbi uzletlancban megvaltak az elsoszerias 60GB verzioktol csokentett $500 aron es mindenki akinek kelett a PS2 kompatibilitas vagy epp eleg volt neki a $100 csokkenes megvette. Aztan minden visszatert a normalba."
    Ja, bocs, a "kétszer adtak el többet" úgy értettem, 2x többet adtak el, ezért nem tudtam mire vélni. :B (Egyébként nem egészen értem, hogy egy amcsi árcsökkentés hogy befolyásolja az európai eladásokat - mert hogy akkoriban itt is megemelkedett, de mindegy.)

    "Arrol hogy a launch idoszak nem egy altalunk meghatarozott szam ami neked vagy nekem tetszik hanem az ami a grafikonon lathato. Ha a 35 hetbol mindigy ugyanaz jon le de van ket kirivo eset akkor talan azok a szelsoseg nem?"
    De, éppen ezért nem számoltam bele az átlagos heti eladásokban a kiemelt időszakokat.

    "Ha 4 hetig tartott amig az EU launch utan minden visszaallt normalisra tehat ha nincs a launch akkor ott ugyanugy kevesebb PS3 fogyott volna azokon a heteken mint az a azt a 3-4 hetet megelozoen es utana tortent."
    Ez nem így van, mert előtte nem lehetett Európában (és még néhány helyen) kapni, utána meg már igen, így utána az utóbbiakkal együtt természetesen számottevően magasabbakká váltak az eladások.

    "Az abszolut eladott darabszam aranya es az abszolut eladott darabszam kozti kulonbseg nekem vilagos"
    Hát nem úgy tűnt, mert akkor nem beszéltél volna az utóbbi 6 hétről, hogy csak akkor csökkent az arány...

    "Hiaba allitod hogy hetente kb. annyi PS3 fogy mint box ha az ossz eladott darabszam kulonbozete novekszik (5.4->7.2 mil). Ahogy szepen rajottel hogy az arany csokken mert azert fogy mindketto nagyobb mennyisegben mint a heti kulonbozet az OK, csak eppen a szamok azt az allitasod nem tamasztjak ala hogy "mindketto ugyanugy fogy". Mert nem. Ha ugyanugy fogyna mindketto akkor ez a kulonbozet egyforma lenne egy ev utan (mondjuk az az 5.4 mil)."
    Mint írtam, csak "basztál" elolvasni: a kezdeti 5.4 milliós különbség az elszúrt 2005 karácsonyi időszakban kúszott fel kb. 7 millióra (pontosan most nem tudom megnézni), és ezután ekörül ingadozott. Tehát az idő nagy részében nagyjából egyformák volna az eladások.

    "Esetleg meg annyit hogy nem par uzletben volt fellelheto par darab hanem az osszesben halomra alltak az eledatlan PS3-ak."
    Te most az EU launchról beszélsz, vagy az amcsi launch és közvetlenül utána jövő karácsonyi időszakról? Mert én ha nem vetted volna észre, az utóbbiról.

    bwoay Meg ugye leírtad, hogy te semmi kivetnivalót nem látsz abban az idézet-részletben, és hogy fogalmad sincs, miért volt nehezményezhető úgy komment nélkül betenni. A továbbiakat sem igazán pontosan írod le, mert én erre válaszoltam (meg sem nézted a grafikont, de azért nekiállsz idézgetni, stb.). Aztán írtad, hogy te azért sem hiszel a vgchartznak, meg egyátalán nekem sem, stb.

    Jó, akkor biztos csak teljesen véletlenül volt egy ilyen vonzata a mondatodnak. Azért érdekes, hogy nem először fordul elő. ;)

    Nem tudom, milyen adathamisításról beszélsz. Ahogy kivettem, neked egyszerűen nincsenek adataid, de valami miatt az általam mutatott adatoknak mégsem vagy hajlamdó hinni. Hogy ennek mi az oka: nem érdekel a dolog. Hát akkor viszont minek szólsz bele? :F

    [ Szerkesztve ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #109 üzenetére

    én azt hiszem, hogy ezt már többször megbeszéltük,
    de tennék még egy utolsó próbát:
    [link]
    azért idéztem be, mert számomra annyira irreális érvelésbe kezdtél,
    hogy meg voltam róla győződve: az idézett mondatrész elkerülte a figyelmed.
    Továbbra is állítom, hogy ebben nem volt semmilyen szándékosan sértő indíttatás,
    meg már elnézésed is kértem amiatt, ha valami módon mégis bántónak találtad.
    Viszont ha ennyire rá vagy görcsölve arra,
    hogy biztos mégis volt valami mögöttes szándék, mert te ezt már eldöntötted,
    akkor maradjunk ennyiben. Bár számomra meg az nem világos,
    hogy ha a faragatlan stílusomat szeretném villogtatni,
    azt miért kellene óvatoskodva, burkoltan tennem, főleg olyasvalakivel szemben,
    akinek az eddig látottak alapján nem erőssége a normális hangvételű diskurzus.

    Megnéztem a linket (igen, utólag) ahol a következő fogadott:
    VG Chartz, ami számomra a legkevésbé hiteles forrásként ismert,
    hiába rajzol szép grafikonokat.
    Azt nemigen láttam/látom, ahogy perdöntően alátámasztaná az általad elmondottakat,
    sőt, még az erősen megkérdőjelezhető hitelességével együtt is
    inkább azt igazolja, ami a cikkben elhangzott. De nyilván máshogy nézzük,
    máshogy látjuk, ez nyilván az én elfogultságom számlájára írható
    (igen, ez szarkazmus), aztán hogy a többieknél mivel magyarázod a dolgot,
    azt nem tudom.
    Annak pedig, hogy nem szórtam tele egyik HSZ-emet sem
    az általad bizonygatottak ellenkezőjét alátámasztó linkekkel,
    teljesen nyilvánvaló okai vannak:
    1. már idejekorán leszögeztem, hogy ilyen stílusú vitában
    egyszerűen nem kívánok részt venni.
    nem véletlenül próbáltam privátban (is) lezárni a dolgot.
    2. egyértelműen látszott, hogy ha nekiállok,
    és elkezdem az állításaid pontról pontra, linkelgetve megcáfolni,
    mint azt Raymond tette, akkor ott fogunk kilyukadni, ahol most tart a dolog.
    Ebből nem lehet nyugodt, kultúrált épkézláb beszélgetést kihozni,
    jófajta adok-kapok lesz (lett) belőle, ami aztán szokás szerint elmegy szardobálásba,
    arra meg semmi szükségem.

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #110 üzenetére

    Basszus, vedd fel a szemüvegedet! Erre már nem tudok mit mondani. :W
    Ja, nekiállt Rajmond, és? Nézd meg a válaszaimat is.
    Nem tart sehol a dolog, nincs itt különösebb sárdobálás. Ha nem szóltál volna bele ilyen alamuszi, lekezelő stílusban (amit nyilván én is lereagálok), talán még annyi sem lenne.

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #111 üzenetére

    :U
    no data, sorry!
    és ha nem haragszol, most inkább magadra hagylak

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #113 üzenetére

    nem mondhatod, hogy nem próbáltam: [link]
    onnantól kezdve a topicban nem is szóltam hozzád, egészen addig,
    amíg újból meg nem találtál magadnak, mikor a többiekkel
    a framerate problémákat ecseteltük. Ott viszont tisztán látni,
    hogy te már keresed, mibe tudsz belekötni, most meg te állsz neki duzzogni? :D
    Jézusom, téged tényleg csak ignorálni lehet/szabad,
    azon meg ne múljék...

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

  • dezz

    nagyúr

    válasz bwoay #114 üzenetére

    Hihetetlen alamuszi egy ember vagy, aki tűvel szúrkál másokat, aztán elszalad, és úgy tesz, mintha köze nem lenne az egészhez. De azért persze az orra alatt elsuttogja, hogy úgy kell neki.

    Mellesleg az új téma (framerate) kapcsán te iteráltad újra a korábbit, elferdítve a privát eszmecsere történéseit, és jöttél újra azzal is, hogy csak félrebeszélek, meg olyat látok a grafikonba, ami nincs is ott (akkor nyilván együtt fogyasztottunk valami hallucinogént Raymonddal, mert még ő is látja - valójában csak szem kell hozzá).

    [ Szerkesztve ]

  • fLeSs

    nagyúr

    válasz dezz #115 üzenetére

    Csak neked lehet igazad, ezt már én is észrevettem... :DDD

    "I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

  • dezz

    nagyúr

    válasz fLeSs #116 üzenetére

    Nem (bár igyekszem nem hülyeséget beszélni), de az adott dologban most éppen igen. Csak rá kell nézni a grafikonra...

    Kétségbe lehet vonni a hitelességét (bár ez butaság, mert ellenőrízhető, mégsincs tele a fórumuk azzal, hogy csalnak - vagy pl. elő lehet venni a számokat más forrásból, és osztani/szorozni, hasonló eredménnyel), de ha valaki azt állítja, még eme grafikon sem támasztja alá, amit írtam (az év első 2/3-ában sem voltak annyira nagyon siralmasak az eladások, az az ~6, más források szerint ~8,8 millió nem az utóbbi pár hétben kelt el), akkor valami gond van az illető szemével, vagy más részegységével. :P Vagy simán csak húzni akarja a másikat.

  • dezz

    nagyúr

    válasz dezz #117 üzenetére

    (Ugyanezen időszak alatt, tehát év elejétől Xbox360-ból is nagyjából ugyanennyi kelt el. Mellesleg a megelőző évben is, szóval nem lehet azt mondani, hogy akkor már mindenki bevásárolt, és most a PS3 csak a maradékkal vette fel a versenyt. Ez nem így működik konzol fronton. Akkor idén már alig adnának el belőlük. Nem, valamilyen oknál fogva - a kiemelt időszakokat leszámítva - nagyjából egy adott mennyiség megy el hetente. Annyira konzekvens ez, hogy évek alatt, mémileg kiátlagolva egy lineáris vonal jön ki... Linkeltem erről is grafikont.)

  • dezz

    nagyúr

    No, erősen kétségbe lett itt vonva a VGChartz, szemben a Nex(t)genwars-szal... Ha most körülnézünk, 16 millió (Xbox360) vs. 9 millió (PS3) körüli számokat láthatunk (pillanatnyi összeladás), mint vélhetően valósághoz legközelebb álló szám.

    Nos, nézzük, hol is áll ehhez képest a http://nexgenwars.com:
    Xbox360: 14.4 millió
    PS3: 7.2 millió
    És felhívnám a figyelmet, hogy 2 napja még ~12 millió vs. 5.5 millió körül volt itt az állás, tehát még jobban "mellé lőttek" a bevallottan becslésen alapuló számaikkal.

    VGChartz:
    (Click Cumulative sales.)
    Xbox360: 16 millió
    PS3: 8.7 millió

    Le lehet vonni a következtetést...

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák