Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #107 üzenetére

    "Ezek nem a media elvarasai voltak hanem a Sony elvarasai. Nem egyszer kijelentettek minden leheto forumon (es itt nem internetes forumokra gondolok). Ezem elvarasok szerint voltak bejelentve a penzugyi elorejelzesek stb. Ha ugy erzed a Sony nem gondolta a szamokat komolyan akkor ugyan nem tudom milyen vilagban is elsz valojaban, de lehet szolnod kellett volna nekik anno"
    Inkább talán te élsz egy naív világban... Pénzügyi előrejelzések... Kb. senki sem hitte el ezeket a számokat, eseteg a Sony-fan gyerekek, és a laikusabb részvényesek.

    "Ha ezek hazugsagok lettek volna akkor tobbek kozott nem kellett volna a Sony-nak fel even es egy even belul arat csokkentenie. Ezt erted?"
    Igen, azok javítottak az eladásokon, de nem többszörözték meg. És még1x, nem volt nagy különbség a konzolok eladásai között.

    "4. Hol? En nem lattam."
    Pl. #77.

    "Arrol hogy minden heten tobb box fogyott mint PS3 azt a negy hetet kiveve amikor a Circuit City-ben es a tobbi uzletlancban megvaltak az elsoszerias 60GB verzioktol csokentett $500 aron es mindenki akinek kelett a PS2 kompatibilitas vagy epp eleg volt neki a $100 csokkenes megvette. Aztan minden visszatert a normalba."
    Ja, bocs, a "kétszer adtak el többet" úgy értettem, 2x többet adtak el, ezért nem tudtam mire vélni. :B (Egyébként nem egészen értem, hogy egy amcsi árcsökkentés hogy befolyásolja az európai eladásokat - mert hogy akkoriban itt is megemelkedett, de mindegy.)

    "Arrol hogy a launch idoszak nem egy altalunk meghatarozott szam ami neked vagy nekem tetszik hanem az ami a grafikonon lathato. Ha a 35 hetbol mindigy ugyanaz jon le de van ket kirivo eset akkor talan azok a szelsoseg nem?"
    De, éppen ezért nem számoltam bele az átlagos heti eladásokban a kiemelt időszakokat.

    "Ha 4 hetig tartott amig az EU launch utan minden visszaallt normalisra tehat ha nincs a launch akkor ott ugyanugy kevesebb PS3 fogyott volna azokon a heteken mint az a azt a 3-4 hetet megelozoen es utana tortent."
    Ez nem így van, mert előtte nem lehetett Európában (és még néhány helyen) kapni, utána meg már igen, így utána az utóbbiakkal együtt természetesen számottevően magasabbakká váltak az eladások.

    "Az abszolut eladott darabszam aranya es az abszolut eladott darabszam kozti kulonbseg nekem vilagos"
    Hát nem úgy tűnt, mert akkor nem beszéltél volna az utóbbi 6 hétről, hogy csak akkor csökkent az arány...

    "Hiaba allitod hogy hetente kb. annyi PS3 fogy mint box ha az ossz eladott darabszam kulonbozete novekszik (5.4->7.2 mil). Ahogy szepen rajottel hogy az arany csokken mert azert fogy mindketto nagyobb mennyisegben mint a heti kulonbozet az OK, csak eppen a szamok azt az allitasod nem tamasztjak ala hogy "mindketto ugyanugy fogy". Mert nem. Ha ugyanugy fogyna mindketto akkor ez a kulonbozet egyforma lenne egy ev utan (mondjuk az az 5.4 mil)."
    Mint írtam, csak "basztál" elolvasni: a kezdeti 5.4 milliós különbség az elszúrt 2005 karácsonyi időszakban kúszott fel kb. 7 millióra (pontosan most nem tudom megnézni), és ezután ekörül ingadozott. Tehát az idő nagy részében nagyjából egyformák volna az eladások.

    "Esetleg meg annyit hogy nem par uzletben volt fellelheto par darab hanem az osszesben halomra alltak az eledatlan PS3-ak."
    Te most az EU launchról beszélsz, vagy az amcsi launch és közvetlenül utána jövő karácsonyi időszakról? Mert én ha nem vetted volna észre, az utóbbiról.

    bwoay Meg ugye leírtad, hogy te semmi kivetnivalót nem látsz abban az idézet-részletben, és hogy fogalmad sincs, miért volt nehezményezhető úgy komment nélkül betenni. A továbbiakat sem igazán pontosan írod le, mert én erre válaszoltam (meg sem nézted a grafikont, de azért nekiállsz idézgetni, stb.). Aztán írtad, hogy te azért sem hiszel a vgchartznak, meg egyátalán nekem sem, stb.

    Jó, akkor biztos csak teljesen véletlenül volt egy ilyen vonzata a mondatodnak. Azért érdekes, hogy nem először fordul elő. ;)

    Nem tudom, milyen adathamisításról beszélsz. Ahogy kivettem, neked egyszerűen nincsenek adataid, de valami miatt az általam mutatott adatoknak mégsem vagy hajlamdó hinni. Hogy ennek mi az oka: nem érdekel a dolog. Hát akkor viszont minek szólsz bele? :F

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák