Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Raymond

    félisten

    válasz dezz #101 üzenetére

    Ad 1, 2 es 3:

    Ezek nem a media elvarasai voltak hanem a Sony elvarasai. Nem egyszer kijelentettek minden leheto forumon (es itt nem internetes forumokra gondolok). Ezem elvarasok szerint voltak bejelentve a penzugyi elorejelzesek stb. Ha ugy erzed a Sony nem gondolta a szamokat komolyan akkor ugyan nem tudom milyen vilagban is elsz valojaban, de lehet szolnod kellett volna nekik anno:

    2006 majusa: [link]

    "...2 million to ship worldwide during the launch window. 4 million by end of calendar year 2006. By March 31, 2007 they'll have shipped 6 million worldwide."

    2006 december: [link]

    "Sony may meet its projection of having 2 million PS3s shipped worldwide by the end of 2006 and 6 million worldwide by March 2007, when the console is scheduled to launch in Europe."

    Es hat amint lathattad meg abbolo a 6 milliobol sem lett semi.

    "Azonban, akkor is hazugságok voltak a média azon állításai, hogy "senkinek sem kell a PS3", "alig veszik", stb."

    Ha ezek hazugsagok lettek volna akkor tobbek kozott nem kellett volna a Sony-nak fel even es egy even belul arat csokkentenie. Ezt erted?

    4. Hol? En nem lattam.

    "És ez meg mi, hogy "a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet"? Mihez képest? Miről beszélsz?"

    Arrol hogy minden heten tobb box fogyott mint PS3 azt a negy hetet kiveve amikor a Circuit City-ben es a tobbi uzletlancban megvaltak az elsoszerias 60GB verzioktol csokentett $500 aron es mindenki akinek kelett a PS2 kompatibilitas vagy epp eleg volt neki a $100 csokkenes megvette. Aztan minden visszatert a normalba.

    " De mindegy, mert így is igaz az állítás, miszerint időszakonként a PS3 vezetett, és a többi időben sem volt drámai különbség. Szóval, miről beszélünk?"

    Arrol hogy a launch idoszak nem egy altalunk meghatarozott szam ami neked vagy nekem tetszik hanem az ami a grafikonon lathato. Ha a 35 hetbol mindigy ugyanaz jon le de van ket kirivo eset akkor talan azok a szelsoseg nem? Ha 4 hetig tartott amig az EU launch utan minden visszaallt normalisra tehat ha nincs a launch akkor ott ugyanugy kevesebb PS3 fogyott volna azokon a heteken mint az a azt a 3-4 hetet megelozoen es utana tortent.

    Az abszolut eladott darabszam aranya es az abszolut eladott darabszam kozti kulonbseg nekem vilagos, csak nem ertem miert kell levetezned sajat magadnak 3 idezeten keresztul hogy rajojj mirol beszeltem. A szamokbol vilagos volt nem? De ha mar egyszer hulyenek nezel gondolom magadbol indulsz ki igy leirom a lenyeget:

    Hiaba allitod hogy hetente kb. annyi PS3 fogy mint box ha az ossz eladott darabszam kulonbozete novekszik (5.4->7.2 mil). Ahogy szepen rajottel hogy az arany csokken mert azert fogy mindketto nagyobb mennyisegben mint a heti kulonbozet az OK, csak eppen a szamok azt az allitasod nem tamasztjak ala hogy "mindketto ugyanugy fogy". Mert nem. Ha ugyanugy fogyna mindketto akkor ez a kulonbozet egyforma lenne egy ev utan (mondjuk az az 5.4 mil).

    Tobbire mar baszok ra. Esetleg meg annyit hogy nem par uzletben volt fellelheto par darab hanem az osszesben halomra alltak az eledatlan PS3-ak. Korbejartam az osszeset a launch hetvegen es utana. Barmikor vehettem volna meg eroltetett bundle-k nelkul is ami szinten eleg szokatlan egy konzol launch-nal. Az eladok letamadtak mindegyikben mint a dogkeselyuk ha csak megkozelitette a PS3-akat. Es nem rohangaltak ott emberek PS3 dobozzal a honuk alatt mint barmelyik masik launch alatt. De persze en is biztosan MS berenc vagyok vagy lehet az egeszet csak almodtam es nem is lattam semmit.

    Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

Új hozzászólás Aktív témák