Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • hardzsi2

    aktív tag

    Ismét egy kitűnő, színvonalas összefoglaló, köszönöm nektek! Nem véletlen, hogy évek óta a Prohardver az első számú magyar hardver-infóforrásom... :R

    A lényeg szerintem a profi, saját gyártású cikkek készítése, híreket átvenni/tükrözni a többi szakmai hírportál is tud (ill. soxor csak azt tud...).

    Azt vettem észre magamon, hogy egy ideje az engem érdeklő cikkeket kétoldalas színesben kinyomtatom (8-16 oldal), majd ezt újságként hordozom és olvasgatom, mert sokkal jobbak, mint a jelenleg kapható magyar nyomtatott IT-újságok. A jobbakat/később is fontosakat meg is őrzöm, így otthon már egy 2 cm magas toronyban állnak a cikkeitek. :)

    Pár -javító szándékú- megjegyzés:

    1) A grafikonoknál húzzatok légyszi arányosan 2-3 halvány vízszintes vonalat is az áttekinthetőség növelésére. Lehet, hogy a szemmértékem kancsal, de a HDD-s grafikonnál kénytelen voltam vonalzót fektetni az LCD-re, hogy lássam, tényleg ott vannak a pontok a decemberi oszlopban, ahol lenniük kell és nem csúsztak fel: pl. a 44.000-et 50.000-hez saccoltam, a 26.000-t pedig 30.000 környékén látom...

    2) A monitor grafikonra kitehettétek volna képátlót is, bár a típusjelből néha kiderül és lehet használni a Google-t is...

    3) Monitorokkal kapcsolatban fanyalogni vagyok kénytelen: zavar a ti cikkeitekben is meglévő és úgy általában az emberek belenyugvása, hogy sikeresen letuszkolták a torkunkon az igénytelent, és most megmagyarázzuk, hogy az igazából, nekünk, valójában nem is olyan rossz... Erre gondolok: Nekünk a szerkesztőségben, főként azért, mert munkára is használjuk őket, a P-MVA, S-PVA és S-IPS panelek jönnek be, a TN+film nem annyira, de játékhoz, internetezéshez és filmnézéshez az is elég.
    Szerintem játékra, filmnézésre sem elég, ha valami rossz. Szerintem az xVA panelsek is szarok (csak kevésbé), S-IPS-ről nem tudok nyilatkozni, mert azt nem láttam, talán az már elfogadható, ezért is van horror-árban. Amúgy három hónapja egy MVA paneles 24"-os TFT-t használok netre, filmre és játékra, tehát van némi összehasonlítási alapom. Bár tetszik a pofámba tolt full-HD, meg sokmindent meg lehet szokni, ám akkor sem az igazi...

    Véleményem, hogy egy átlagszar CRT TV vagy monitor (már amíg kapható) képminősége is messze veri a legjobb panellel szerelt LCD-ket (plazmát talán nem) - különösen a CRT-nek kedvezőbb elsötétített környezetben. Feketeszint? Szánalmas az LCD-ken!! Sötétben világosszürke, jó esetben középszürke... Szerintem ez erős visszafejlődés... Tudom persze, a technológiából következik és így is szép, hogy egy reflektor-erősségű fluoreszcens háttérvilágítást sikerül legalább ennyire elfedni, de akkor is! Bevilágítás oldalról? Mi ez már? Színhűség, meghogy 97%? A CRT gyönyörű színei mellett szánalmas a piros, a narancs, a zöld stb. A nyáron volt szerencsém ismerős LCD-TV-jén F1-es futamot nézni, hát kicsit oldalról a Ferrari rózsaszínű volt, pont szemből már majdnem-piros. Kissé messze volt ez az igazi színétől... Önmagában nézhető, de tedd egy CRT mellé és ha nem látod a különbséget, az már kezdődő színvakság. Kiteszünk az LCD-re egy középbarnát és még ha egyenletes is a szín (pedig nem az, a vak is látja), ahogy hajlítgatjuk a fejünket jobbra-balra, fel, le, úgy lesz narancssárga, világosabb ill. sötétebb. Ez egyszerűen röhej! Egy CRT akárhonnan nézve ugyanolyan színeket ad. Talán majd a LED-es háttérvilágítású panelek 2008-as debütálásával kijönnek végre az első, normális feketét/színeket/kontrasztot produkáló típusok, az addig megjelent típusokat max. kezdetlegesnek tudom definiálni. Gyakorlatilag az LCD-k jelenlegi egyetlen előnye a lapossága (illetve a sík felület torzítatlansága), és az, hogy ebből eredően a nagyobb panelek is kényelmesen elférnek bármely asztalon, így minden lakásban szép lassan kiszorulnak a böszmenagy dobozok és egyúttal nő a képátló.

    4) Szeretném javasolni, hogy ha módotokban áll, 2008-ban teszteljetek le egy Gigabyte 3D Mercury-t aktuális 4 magos procival és aktuális VGA-val tuningolva, hogy mit lehet(ne) kihozni egy ilyen kezdőknek szánt vízhűtéses cuccból a sima léghűtéssel szemben - vagyis van-e értelme vízre átnyergelni, jelent-e ez akár tuning, akár a teljes rendszer hangja szempontjából fejlődést? Tudom, hogy a Prohardver nem extrém-tuning oldal és inkább az átlagfelhasználóknak (és -gamereknek) íródik, mint a szárazjéggel rohangáló 'szélsőségeseknek', de talán egy -fentihaz hasonló- felhasználóbarát vízhűtéses rendszer akár megfontolás tárgyát is képezheti többeknél, ha van értelme.

    Friss hardverben és cikkekben gazdag 2008-at kívánok mindannyiunknak!

    flood-resistant mirror driller (cuccok: Skylake NUC és Xbox One X)

Új hozzászólás Aktív témák