Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • dezz

    nagyúr

    válasz Raymond #93 üzenetére

    Azt állítod, nem akarsz vitát nyitni, de azért valótlanságok sorát állítod, kiforgatva a dolgokat, stb. - nagyszerű. :U
    Az is kurva jó, hogy vissza sem olvasol, csak nyomod a sok sódert. :U
    Itt be is kellene fejeznem veled, mert így nem lehet kultúrált vitát folytatni. :(

    1. Nyilvánvaló hülyeség volt a média korábbi "várakozása", miszerint a PS3 majd pár hónap alatt behozza az 1 éves, 6 milliós lemaradást. Ehhez az Xbox360 és a korábbi PS2 eladások többszörösét kellett volna hozni, ami lehetetlenség. Még a Wiinek is kellett hozzá 9 hónap, pedig az sokkal olcsóbb, stb.
    2. Nyilvánvalóan a Sony sem várhatott ilyet, még hasonlót sem. Azért ők sem teljesen hülyék. A marketing egy másik dolog, mint tudjuk(?).
    3. Azért persze vélhetően valamivel kevesebbet adtak el, mint szerettek volna (bár amcsiban [év elején csak itt lehetett még kapni] a PS2 sem szerepelt olyan jól korábban). Azonban, akkor is hazugságok voltak a média azon állításai, hogy "senkinek sem kell a PS3", "alig veszik", stb., ha egyszer átlagosan annyi fogyott, mint az Xbox360-ból. Illetve korábban a PS2-ből is ennyi fogyott.
    4. Ha esetleg visszaolvastál volna egy kicsit, láthattad volna, hogy a késésből fakadó problémákat magam is említettem, elismertem, nem tagadtam, stb.

    "Nem tudom azt honnan szedted. A grafikon szerint a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet.
    Te nem tudsz olvasni? :((( A heti átlagos eladásokról van szó, "a kiemelt időszakokat leszámítva".

    És ez meg mi, hogy "a PS3-bol az ev elso 2/3-ban csak ketszer adtak el tobbet"? Mihez képest? Miről beszélsz? :F

    "Az egyik eset az EU launch es az az utani 4 het (marcius vege -> aprilis kozepe). A masodik eset pedig az USA-beli juliusi 60GB valtozat kiarusitasa ami szinten negy hetig tartott."
    Igen, ezek azok a bizonyos kiemelt időszakok.

    "Szoval ha az UE launch-ot leszamitod merthat a karacsonyi 360-as eladasokat sem akarod hogy felhozza valaki"
    Tavaly karácsony az tavaly volt, itt meg 2007-ről van szó - de mindegy, mert nem is a kiemelt időszakokról beszéltünk. Ha azt oda vesszük, csak jobb lesz a helyzet, nem rosszabb.

    "akkor a 35 hetbol osszesen 4-5 het volt az amikor a PS3-bol tobb fogyott hetente. Ezen kivul az ev elejen es nyar vege/osz eleje alatt sokkal nagyobb volt a 360 heti elonye mint az a 4 het PS3 elony juliusban."
    Azon azért vitatkozhatnánk egy kicsit, hogy a launch időszaknak 2 hetet veszünk, amikor igazán kiemelkedő volt, vagy további 3-at, ami alatt beállít egy bizonyos szintre. De mindegy, mert így is igaz az állítás, miszerint időszakonként a PS3 vezetett, és a többi időben sem volt drámai különbség. Szóval, miről beszélünk?

    "Ja, csokken. Az utobbi 6 hetben egy picit. Nezd meg a PS3 megjelenesetol mostanaig a szamokat:"
    Dehogy az utóbbi 6 hétben! Te nem tudsz számolni!? A kezdetektől folyamatosan. Ahhoz sokkal de sokkal kevesebb PS3-at kellene eladni, hogy ne csökkenjen az arány.

    "A megjeleneskor a box elonye kb. 5.4 millio volt, 2007 vegen pedig mar majdnem 7.2 millio."
    Tegyük már hozzá, hogy a tavaly karácsonyi időszak alatt emelkedett meg a különbség, és utána kisebb ingadozásokkal ugyanannyi volt.

    "A csucs kulonbseg november kozepen volt nem egesz 7.4 millioval. Ezt sikerult par het alatt kicsit csokkenteni az USA-beli novemberi olcsobb 40GB bevezetesevel."
    Ez nem igazán számít - tudod, az abszolút különbség, és az arány két különböző dolog.... :U Utóbbi először ugyebár végtelenszeres volt (0 PS3), majd a PS3 megjelenése után 100x-50x-10x-5x-2x-stb. lett.

    "Ja, es irom ezt ugy mint egy PS3 rajongo."
    Hát akkor főleg jobb lenne, ha kicsit átgondolnád a leírtakat...

    "Csak arrol van szo hogy ezt a Sony kemenyen elkurta es nem latom ertelmet ezt valahogy megprobalni mashogy beadni a tenyekel szembe pisilve."
    Itt nem én vagyok, aki szembe megy a tényekkel. A késést, és az ebből fakadó dolgokat kurvára nem vitattam. Az eladásokkal kapcsolatos dolgokat viszont nem én ferdítem el.

    "Egy csomo mas dologba bele lehetne kotni amit irtal mert egyszeruen nem igaz, de nem sok ertelmet latom."
    Írd csak le, vagy maradj csöndben (hogy finoman fejezzem ki magam a sértegetés után még).

    "Talan meg azt ki lehetne emelni hogy szerinted a Sony soha nem vart jobb eladasokat ahogy azt itt parszor emlitetted, kozben meg olyan nagypofaju kijelenteseik voltak hogy 6 millio (2006) ev vegeig, aztan 4 millio (2006) ev vegeig, aztan 2 millio karacsonyig es hogy a 6 milliot a gazdasagi ev vegeig ertettek."
    1. Talán nehézségeid vannak a nyelvtannal!? :U Én azt mondtam, nem várhattak többet - sem ők, sem más, ép ésszel.
    2. Ne keverjük már össze a kiemelt - jelen esetben karácsony! - időszakokat, és az év többi részét.
    3. Láthatóan élesen tetőzött az eladás egy jó alacsony szinten. Az EU-s launch a bizonyíték, hogy sokkal többet is el lehetett volna adni. (Most ne gyere azzal, hogy néhány üzletben fellelhető volt pár darab - előfordul.)
    4. Milyen misztikus esemény okozta akkor ezt? Nos, hogy a fenébe tudtak volna többet eladni, ha egyszer nem is tudtak többet gyártani szerencsétlenségükre pont a kritikus karácsonyi időszakban...?
    5. Utána már fújhatták...

    "Ezekbol mindbol annyi valosult meg hogy 2006 ev vegeig elkelt kb. 1 millio, a gazdasagi ev vegeig (2007 marcius 31) elkelt kb. 2.6-2.8 millio es az eloszor emlegetett 6 millio eleresehez kerek 1 ev es ket arcsokkentes kelett.
    Hasonló pályán ment végig az Xbox360 is (és korábban a PS2).

Új hozzászólás Aktív témák