Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • rudi

    nagyúr

    válasz dezz #72 üzenetére

    OK, hogy PS3-ból annyi fogyott az év során mint Xbox 360-ból, de az MS konzoljából még mindig két és félszer annyi van mint PS3-ból. Az a helyzet, hogy egy konzol sikerében nagy szerepet játszanak a megjelenő játékok is. Amíg minden PS3-ra 2-3 Xbox jut, addig az Xbox lesz a vezető konzol a piacon, a multiplatformos játékok többségét arra fejlesztik majd, és emiatt azon fog a legjobban menni. Most is több olyan játék van, ami Xboxon flottul megy, de PS3-on szaggat, miközben nem is szebb.

    A Wii eladások is mutatják, hogy mennyire számít a játék. Elvileg most eladott hardverben nagyjából egy szinten van a Wii és az Xbox 360, de az utóbbinál lényegesen magasabb az eladott játékok darabszáma, és az egy konzolra jutó megvásárolt játékok száma, és sokkal több játék is jelenik meg, szóval összességében és hosszú távon az Xbox 360 biznisz jövedelmezőbb lehet.

    Mindenesetre ez még csak az első PS3 vs Xbox 360 év volt. Szerintem csak akkor lesz baj (Sony szemszögből), ha jövő ilyenkorra MGS4-es GT5-ös év után még mindig kettő vagy annál több Xbox jut majd egy PS3-ra. Jövő ilyenkorra az lesz a legérdekesebb, hogy hova jut a Wii eladott játékban.

    [ Szerkesztve ]

    Resistance Is Futile. You will be assimilated!

  • bwoay

    nagyúr

    válasz dezz #72 üzenetére

    ez nem forradalmi értékelési rendszer,
    hanem a gyártók által saját magukkal szemben támasztott elvárás.
    szerintem máshogy nem is lehet érteni, amit írtam.
    a Microsoft elégedett ennyivel, a Sony meg nem elégedett annyival.

    egyébként a te információid meg a cikkben találhatóak közötti eltérés
    simán adódhat abból, hogy az író nem a VG chartzra alapozott,
    talán mert az korántsem a hitelességéről híres.

    "A PS2 eladásai ugyanígy alakultak a piacra dobása után"
    ezt lehetne valami linkkel?

    [ don't... don't believe... don't believe the hype ]

Új hozzászólás Aktív témák