Hirdetés

2019. augusztus 20., kedd

(#1) Yutani

Yutani
(nagyúr)

Lehet-e attól félni, hogy évek múlva eltűnik a Mac egyedisége a Windows-táborba való csatlakozással, és nem marad más, mint egy jó minőségű PC-t gyártó vállalat, amely egy a sok közül?

Régi ISA SB és GUS hangkártyákat keresek saját részre, nem kereskedni! Privizz, ha van valamid! ABIT AU10 is érdekel! #tarcsad

(#2) ebx válasza Yutani (#1) üzenetére

ebx
(aktív tag)

Épp ezt akarja az Apple elkerülni: PC-t gyártani kis profittal. Inkább almát jó kis haszonréssel :)

Szerintem meg fogják őrizni valamilyen módon a különbözőségüket (remélem...)

For every complex problem, there is a solution that is simple, neat and wrong.'' H.L. Mencken

(#3) faster válasza Yutani (#1) üzenetére

faster
(nagyúr)

Komolyan kíváncsi lettem erre az EFI-re. Lehet, hogy a karakteres üzemmódban pörgő memóriateszt is köddé válik? Nem mintha nagyon siratnám...

(#4) Waikiki

Waikiki
(tag)

Őszintén megvallva sosem volt világos az a felvetés, hogy az új Inteles Apple-gépekre lehet-e Windows-t telepíteni: ha már valaki kiad egy valag pénzt almás gépre, akkor azt azért teszi, mert valami mást akar, mint a PC-platform, nem? Akkor meg miért sírná vissza a Windowst?

Xiaomi, LeEco, ZUK, (Yi M1 Mirrorless, Redmi Pro, 360N4S, Redmi Note 4, Mi5S (plus), Le Pro 3!!!! stb.) SPEmall kuponok https://goo.gl/P3v6B0 Hardverapro csoport: https://goo.gl/EPnfc1

(#5) Cloud_s válasza Waikiki (#4) üzenetére

Cloud_s
(aktív tag)

Nekem már pl. most is Mac Minim lenne, halenne rá Windows. Mert szeretnék néha játszani is, de nem ragaszkodok egy hangos vaskályhához az íróasztalom alatt... Gondolom vagyunk így páran.

(#6) g4dg3t válasza Yutani (#1) üzenetére

g4dg3t
(senior tag)

Szvsz az egyediseget mindig is a betonstabil, jol hasznalhato MacOS adta (a szep kulson kivul).
Az OS-nal tovabbra sem kell majd figyelniuk a tobb ezer kulonbozo HW kompatibilitasi gondjaira (ahogy pl. PC-n egy Windows eseteben). Igy ez a fajta egyediseg szvsz megmarad.

(#7) rudi

rudi
(nagyúr)

Jobs úr marhára ért a PR hírveréshez :) Ki lenne az az állat, aki a PC legnagyobb fékezőeszközét a jó kis vindózt választaná az Apple egyik legjobb (ha nem a legeslegjobb) eleme, az operációs rendszere helyett. Sokkal érdekesebb lenne, ha a Mac OS indulna el a PC-s világ felé, bár az az M$ jobseltaposó hajlamát ébresztené csak fel :)

Resistance Is Futile. You will be assimilated!

(#8) faster válasza rudi (#7) üzenetére

faster
(nagyúr)

Jobsnak egyelőre szüksége van a maces (OSX-es) Office-ra. Egyelőre. ;)

[Szerkesztve]

(#9) Cloud_s válasza rudi (#7) üzenetére

Cloud_s
(aktív tag)

Hát én! :) És hidd el még sokan.
Ha senkit nem érdekelne a Mac-es Windows, nem lenne ekkora felhajtás körülötte, megy az OSX 'oszt jól van!

[Szerkesztve]

(#10) TomiFiu

TomiFiu
(tag)

A BIOS-val kapcsolatba:
Nekem annó volt egy 486-os Shuttle alaplapom amin AMI WinBIOS volt és és még egeret is kezelt, meg pipákat kellet rakni a bejelölt funkciókhoz! Viszont a gyors HW-teszt már karakteres volt.
Aztán ott volt az Acorp 7KTAP alaplapom az meg a HW-tesztet gyrafikusan jelenítettemeg!
Viszont annak Award Phonix BIOS-a volt (a klasszikus karakteres)

Szóval a kettőből ki lehetett volna hozni egy igényesebb BIOS-t, de hát ...

[Szerkesztve]

(#11) Macc

Macc
(aktív tag)

En mindensetre bizom benne, hogy ezek az inteles Mac-ek is ugy fognak bootolni mint az elodeik, full felbontasu grafikus uzemmodban.

http://brickoutzerogravity.com

(#12) anaqer válasza Macc (#11) üzenetére

anaqer
(veterán)

Ami miért is jó...? :F

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#13) Macc válasza anaqer (#12) üzenetére

Macc
(aktív tag)

Ha feltetted ezt a kerdest, akkor ugyse fogom tudni megmagyarazni:)

Amugy nincsen tul nagy jelentosege, de mindenestre visszalapes lenne. Kb ahhoz tudnam hasonlitani, mintha a tv-d holnaptol bekapcsolas utan 3-4-et villogna, par sor szoveg atscrollozodna rajta, es utana jonne a tv musor.

(#14) faster válasza anaqer (#12) üzenetére

faster
(nagyúr)

Megfordítanám a kérdést, miért jó az, ha a géped minden bekapcsoláskor kiírja néhány hardvered jellemzőjét? (mert ugye, az összes hardvert nem írja ki, csak bizonyosakat (VGA bios ''üzenete'', alaplap típusa, memóriaméret, ide meghajtók, PnP detect), illetve warm restartnál nincs memória teszt, mert a hagyományok, meg izé ) Ha szervizelni, tesztelni kell valamit, akkor jó, de nincs rá szükség minden alkalommal. Ráadásul összevissza jeleníti meg ezeket az infókat, nem konzisztensen. Szóval ez jó annak, aki buherál, de nehogymár ez legyen a standard, amire méltán lehetünk büszkék.

[Szerkesztve]

(#15) anaqer válasza faster (#14) üzenetére

anaqer
(veterán)

''nehogymár ez legyen a standard, amire méltán lehetünk büszkék.''

A klasszikusokkal szólva - Hhhheeeee ?! :DDD
Senki nem beszélt büszkeségről - egyszerűen csak annyira utolsó és jelentéktelen részletről van szó, nem is gondoltam volna hogy valakinek ez bármilyen szinten is akár csak megfordul az agyában egy ilyen, amúgy tényleg elég nagy horderejű váltáskor.

Kit érdekel a boot?!

Egyik oldalról - álljon fel aki napjában kettőnél többször bútol (és nem éppen a tuningot lövi be)... köszi. Hol számít hogy mi van a képernyőn amíg éppen felrakod az első (második, stb.) kávét...? :)
Másik részről viszont ha HTPCről meg multimédiás központról beszélünk (éspedig a jelek szerint fogunk még eleget), már rossz ha annyi ideig bootol hogy észrevedd vajon karakteres vagy grafikus-e a felület.

( Röviden - csak fura volt, na. )

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#16) Zenty válasza anaqer (#12) üzenetére

Zenty
(őstag)

Válasz egyszerü! Mert szép! :D

Guild Wars - Zenty a survivor

(#17) Zenty válasza anaqer (#15) üzenetére

Zenty
(őstag)

Mac-nél minden részlet számit desing terén!( ez bele értve a boot is :)
Szerintem mar azert is lesz szép boot ,hogy a mac legaláb megtartsa a felsőbrendü jegyeit,hogy ne tünjön pc-nek :D

(#18) FTeR

FTeR
(addikt)

nem egy embert ismerek akiket csak az tart vissza mec gép vételétől, h nem megy rajta a win. mert akárhogy nézzük a maces gépek fellépítése/működése/dizájnja mindent ver (kár, h csak fehér van alapból). viszont nem akarnak platformot váltani. nem akarnak új os-t tanulni és a használt programjaik alternatíváját sem akarják újra megszokni (ha egyáltalán van).

#1 az eszedbe sem jutott, h legyűri a wint? =P
(btw, nem fogja megpróbálni. nem hiszem, h megkockáztatnák a legozásból származó instabilitást)

(#19) opr válasza anaqer (#15) üzenetére

opr
(addikt)

'' álljon fel aki napjában kettőnél többször bútol''
Ez annyira igaz :D (max. ha valalki arra vetemedik h még mindíg winfos98-at használ :) )

jogos, na :)

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#20) Baskiria

Baskiria
(senior tag)

Szerintem is a MacOSnek kéne a PC platform felé nyitnia. A windowsnak máris lenne egy igen erős, szoftver és hardvertámogatással rendelkező alternatívája. Ezzel lehetne megszorongatni a Microsoftot! :) Esetleg egyes spec. funckiók csak Mac gyéri gépeken elérhetőek amiben benne van a hardverkulcs? Kiadók, meg olyan vállalatok akik a spec. szoftver miatt használták eddig is a Mac gépeket, valószínűleg ezután sem váltanának, de sok windózos cserélne...

(#21) faster válasza anaqer (#15) üzenetére

faster
(nagyúr)

Persze, hogy apróság, ezért is kell kidobni a kukába ezeket a ''hagyományokat'', amiknek semmi értelmük, ha már új rendszert csinál valaki.

Hol számít hogy mi van a képernyőn amíg éppen felrakod az első (második, stb.) kávét...?

30mp alatt bootol a gépem, a jó kávéhoz több idő kell. :)

(#22) nap

nap
(őstag)

Uraim!
Mielott mindenki rozsaszinu pillangokat kezdene kergetni, idezzuk emlekezetunkbe ki is a fo reszvenyese az apple vallakozasnak?

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#23) faster válasza nap (#22) üzenetére

faster
(nagyúr)

Hát nem a Microsoft, az biztos.

[link]

(#24) bundas válasza Zenty (#16) üzenetére

bundas
(csendes tag)

Fogsz egy VIA-s mini-itx lapot, az grafikus via logóval bootol, aztán jön a windowsé a mászkáló csíkkal. De már egy ócska k7s5a is grafikus izéval bootol. Sok értelme mondjuk nincs...

(#25) Sanya

Sanya
(veterán)

nekem inkább macOS kéne a64-re.

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#26) Macc válasza bundas (#24) üzenetére

Macc
(aktív tag)

Nem akarok cinikus lenni, de annak tenyleg nincsen:)

/en arrol beszelek, hogy ha a desktopom 1600x1200 85Hz-en, akkor amint bekapcsol a monitor ezen a felbontason van egy logo, majd progressbar, login, es desktop. A monitorom nem klappog 4x felbontasvaltaskor, ha tft-hasznalsz vegig a nativ felbontasan jelenik meg minden kulturaltan es izlesesen. Nem arra gondoltam, hogy egy alaplapgyarto 256 szinu 640x480-as kompozicioja villan fel a 640x400-as 16 szinu Windows logo elott.../

[Szerkesztve]

(#27) nn687 válasza Macc (#26) üzenetére

nn687
(tag)

:) Bár csak ez lene a legnagyobb gondom...

XXI. századi mese:...egyszer volt, hol nem volt, még az operációs rendszeren is túl...

(#28) Grafiqs válasza Macc (#26) üzenetére

Grafiqs
(MODERÁTOR)

Távol álljon tőlem a flémelés, de aki még nem tapasztalta és szokott hozzá, annak nehéz (nehezebb) ezt megérteni átérezni.

no offense és bocs mindenkitől nem akarok sértő lenni :)

És még mindig nem fogja, vagy nem akarja felfogni. Hihetetlen. A Föld tényleg a Naprendszer elmegyógyintézete lenne?! by Bon3ss

(#29) FTeR válasza nap (#22) üzenetére

FTeR
(addikt)

az már régen volt, de attól még igaz, h ha apple bepróbálkozna ms egyből kinyírná. kezdve az ofisz leállításával...

(#30) FTeR válasza Macc (#26) üzenetére

FTeR
(addikt)

vista már 1024xel indít asszme 70hzen.
de gondold végig, ez nem véletlenül van így. bootnal nem tudja az os, h milyen a monitor és ha te pölö épp kicserélted egy gynegébbre (mert a másikkal vmi gond lett v. kölcsönadtad, új gépet vettél és ahhoz tetted, stb.), akkor úgy megküldi a vidikari, h elfüstől tőle.

(#31) faster válasza FTeR (#30) üzenetére

faster
(nagyúr)

Ez PC-nél tényleg így van.

(#32) Zenty

Zenty
(őstag)

Az baj ,hogy mindenki itt ugy gondolkodik ,hogy most teljes pc lesz macböl! Közbe jobs bacsiék csak procit cseréltek! Az egész felfogásuk ugy tünik ugyanaz marad csak +-ként annyi újdonság lesz még ebböl ,hogy a windows is rá lehet tenni mac-ekre( emu nélkül) és ennyi történet :)!
Az ,hogy nem hivatalosan milyen ügyködések vannak az más tészta!

Egyébként az új mac mini mikor esedékes?
Mert az valóban az uj intel procival nagyon ütő erö lehet minden fronton!

(#33) FTeR válasza faster (#31) üzenetére

FTeR
(addikt)

mér mekre nem lehet másik monitort rakni?? pölö összetöröd a 30''osod és vissza kell tenni a gyári 19''ost :Y

(#34) faster válasza FTeR (#33) üzenetére

faster
(nagyúr)

Te most miről beszélsz? Azt írtad, a gép nem tudhatja bootoláskor, hogy milyen monitor van rajta, macc meg azt írja, hogy az övé tudja. Akkor ebből az következik: hogy:

1. A Mac valahogyan mégis tudja
2. A Mac mégsem tudja, ezért nem lehet másik monitort tenni, csak amit adnak hozzá.

[Szerkesztve]

(#35) FTeR válasza Zenty (#32) üzenetére

FTeR
(addikt)

csak egy procit, amihez új chipkészlet kell -> új alaplap -> új ram és a platform még ugyan az is lehetne. egy platfrom váltás kicsit nagyobb cucc, mint, h lecseréled a procit.
a ''két platform'' 100%ig kompatibilis lesz. így csak a gyártókon (vagy lekes hobbistákon) múlik mennyire keverik össze.
kiváncsi vagyok hova lesz az ''ez mac, nem pc''...

ha ms elkészítené a tuti drivereket mac konfighoz (stabilabb lenne, mintha lelkes hobbisták meghekkelnék), akkor almáék úgy járnának, mint a sulinetes gépek a linuxal, hazaviszik és ráwarezolják a wint.

(#36) FTeR válasza faster (#34) üzenetére

FTeR
(addikt)

bootoláskor nem tudja milyen a monitor, ezért olyan beállításokat használ, amit minden monitor (még a legyengébb is) tud.
ez csak akkor lehetne elkerülhető, ha fixen lenne rögzítve a monitor (pölö noti).
ezen nincs mit nem érteni.

hiába van neki desktoppon akármi, ha váratlanul (vagy kikapcsolt állapotban) új monitort kaphat a gép és ha az új mocsi nem támogatja a felbontást/hz-t, akkor nem tudja használni a gépet.

[Szerkesztve]

(#37) Loha válasza faster (#14) üzenetére

Loha
(veterán)

Ha vkit ez zavar be lehet rakni egy képet, aztán azt fogod látni bootolás alatt. Nagy gyártók már úgyis bepakolták saját logojukat. Egyébként a mai gépeknél már ügyesség kell ahhoz, hogy vki időben meg tudja nyomni a DEL-t, mert iszonyat gyorsak a BIOS-ok.

Egyébként én a XP-nél is utálom az a hozzáállást, hogy úgy vagyok kezelve mint egy láma, csak ne akarjam én tudni, hogy mi történik a háttérben...

(#38) faster válasza Loha (#37) üzenetére

faster
(nagyúr)

Hát legfeljebb te nem veszel macet. Engem nem zavar, ha nem dobál ki nekem mindig mindenféle használhatatlan feliratokat, amiket egyébként is gyorsan elkapkod. Ez egyszerűen ronda. Persze tudom, egy gép ne legyen szép, szürke doboz, oszt jól van.

(#39) FTeR válasza Loha (#37) üzenetére

FTeR
(addikt)

ha téged zavar, h nincs telehányva képernyő a felhasználók 90%a számára teljesen érthetetlen és 99%uknál az esetek 98%nál érdektelen információval, akkor átállítod a bootolási rutint olyanra, h mindent kiírjon vagy, h mindegyiknél rákérdezzen, h biztos akarod. F8nál kipróbálhatod, aztán meg google a barátod és meghekkeled, h mindig az legyen.

(#40) aer válasza Baskiria (#20) üzenetére

aer
(tag)

Minek? Nincs elég linux disztrib?

(#41) faster válasza FTeR (#39) üzenetére

faster
(nagyúr)

Számomra nem érthetetlen, de az esetek 99%-ban érdektelen. Tudom, milyen HDD van a gépben, meg mennyi memória, nem kell bejelentenie minden bekapcsoláskor. Majd én nyomok neki gombot, ha érdekel.

(#42) aer válasza FTeR (#29) üzenetére

aer
(tag)

Nem kell már MS Office se egy macre. Úgyis az volt az egyetlen program, amelyik ki tudta fagyasztani ;)

(#43) FTeR válasza faster (#41) üzenetére

FTeR
(addikt)

nem arra gondolt, hanem mint pölö linuxnál vagy a régi wineknél, h kiírja éppen mit töltt a memóriába...

(#44) FTeR válasza aer (#42) üzenetére

FTeR
(addikt)

nem az az egyetlen fegyverténye :)

(#45) klepto

klepto
(addikt)

Lehet, hogy hülyeséget kérdezek, de nem lehetne azt megoldani, hogy a MacOS 100%-ban kompatibilis legyen a Windows-os alkalmazásokkal?
Ezzel elkerülhető lenne egy többé-kevésbé instabil operációs rendszer használata egy magas minőségi szintet tartani szándékozó gépnél, valamint a eleget tennének annak az amerikai bírósági határoztnak, amely pont a Win kompatibilitási hiányosága miatt marasztalta el az Apple céget.
Miért lenne egyszerűbb egy Wint feltenni a Mac-re, mint egy Winnel teljesen kompatibils OS-t írni? Valamint miért nyit az Apple az Intel felé, miért nem tartja meg a PowerPC alapú gépét?

Ha magányosnak érzed magad, indíts el egy horror filmet és kapcsold le a villanyt. Egyből nem érzed majd magad egyedül ;)

(#46) raszputyin válasza klepto (#45) üzenetére

raszputyin
(senior tag)

kizárt. tudnia kéne a teljes Windows API-t... ami természetesen nincs túl jól dokumentálva. durván szólva, a Windows felét újra meg kell írni, mégpedig úgy, hogy pont úgy viselkedjék, mint az eredeti.
olvass bele a WINE doksijaiba, ha érdekel, mi kell ahhoz, hogy egy win32-es progi fusson a mama-oprendszer nélkül. erősen nemtriviális...

(#47) faster válasza FTeR (#43) üzenetére

faster
(nagyúr)

Hát ezekkel dettó ugyanez a helyzet. Az esetek töbségében nem érdekes, egyébként pedig, ha hosszú a lista, úgysincs idő átolvasni, jobb, ha fájlba menti.

(#48) Alex91 válasza klepto (#45) üzenetére

Alex91
(nagyúr)

Mert az Intel roadmap-je jobb, mint a PPC-je :). Egyszeruen nem tudtak a notikba ag5-ot tenni, mert lehetetlen huteni. A G4 meg mar eleg regi... A Yonah viszont ugye par napja lett bejelentve. Meg friss, ropogos :).

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#49) raszputyin

raszputyin
(senior tag)

Nem hiszem, hogy túl sok haszna lenne Mac OS-t futtatni PC-n. Szerintem épp azért lehet stabilabb, mert nem akármilyen hardveren fut, és nem kell rá/nem szoktak rá mindenféle potya progit telepíteni tucatszám... elvégre a Windows (NT vonal) is meglepően stabil és hatékony, ha szilárd a vas, és nem futtatnak rajta sz@rt. Sajnos tapasztalataim szerint nagyon sokminden, pl. a saját IE és Media Player, de a kommersz vírusirtók is többnyire ilyen sz@rnak minősül -- egyik trial se húzta nálam 1 napnál tovább (persze a vírusok se használnak ;])
Persze lehet, hogy az érzése jobb, a felület logikusabb, etc. Mindez nyilván szubjektív. Én sose használtam Mac-et, de rugalmas és gyors felfogású emberektől hallottam, hogy elég rémes és kezelhetetlen, ahhoz, hogy ne akarjam kipróbálni ;] Egyik ismerős pl. nyert egy iBook-ot, de rövidebb-hosszabb ismerkedés óta jobbnak látta a Debián Linuxot fellőni rá.
Ugyanolyan értelmetlen persze Apple gépre wint telepíteni.... amire nem alkalmas a Mac OS, az ''rétegigény'', tehát arra sztem eleve szuboptimális ilyen ''brand'' gépet venni, erre a jóöreg PC jó, amivel ''legózni'' lehet.

(#50) Race-Face

Race-Face
(tag)

''Bárki - beleértve az Apple-t is - megvásárolhatja és tovább értékesítheti a szabványoknak megfelelő PC-jével Windows operációs rendszereinket''

húúúúú, ez mekkora!
szinte látom, mikor Steve Jobs-ék besétálnak a májkroszoft székházba, hogy ''jónapotkívánok, szereténk vásárolni a gépeinkhez vindózt, hogy ne a szar osx-et kelljen adnunk velük''

:C

[Szerkesztve]

Kelj fel és járjunk!

Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.