- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Házimozi haladó szinten
- Milyen TV-t vegyek?
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- iPad topik
- Azonnali informatikai kérdések órája
- Nagyon érzékeny lett a játékok archiválására a Nintendo
- Apple MacBook
Új hozzászólás Aktív témák
-
-
floatr
veterán
Egyrészt OGL motorok akadnak bőven a steam által osztott alkalmazásoknál. Ők is erről beszéltek az utóbbi időszakban. FYI erre most az intel is nagyon ráfeküdt, hogy a lapjaiból a lehető legtöbbet hozzák ki OGL/linux alapon.
Másrészt nem tudom mikor láttál utoljára binugzot, de egy ehhez hasonló disztribúciós rendszernek nem sok dolga lenne, mint ahogy a felhasználónak is csak kattintani kellene (meg fizetni), és engedélyezni a telepítést.
A másolós-rootos felvetést eleve nem értem. Ha van egy állományod, amit módosítani szeretnél, akkor olyan jog kell hozzá legtöbbször, amilyennel létrejött. Ha pendrive-ról másoltad saját felhasználóval a saját desktop-odra, akkor max futtatási jogot kell neki adni egy ablakban (ha futtatható egyáltalán), ha az sincsen megadva... szóval itt egy kis zavart érzek az erőben, mert ilyen gondom már az Edgy-vel sem volt.A mint meg egy jó pszichológiai kísérlet arra, hogy összeszedjék azokat az embereket, akik képesek disztribúciót váltani amiatt, hogy nem találnak másik környezetet disztribúción belül.
-
DeFranco
nagyúr
válasz
mrhitoshi #95 üzenetére
Na, ha már a linket senki sem nézi meg:
Best-selling console game ‘super genres’ by units solds in 2010
Genre Market share (%)Action 21.7
Sports 16.3
Shooter 15.9Best-selling PC game ‘super genres’ by units solds in 2010
Genre Market share (%)Strategy 33.6
RPG 20.3
Casual 19.5
Shooter 9.7Továbbá:
Statisztikománoknak:
[link] -
mrhitoshi
veterán
Most ugrott be. Egy haptikus holografikus beviteli eszközön mekkora királyság lenne már játszani, mondjuk stratégia játékot. Minden egyes gombnak hozzá lehetne rendelni egy helyzetet a holo megjelenítőn, és az egeret helyettesítené egy olyan beviteli eszköz, mint a kinect, csak mondjuk nem a levegőbe hadonászva, hanem a holografikus eszközön.
FPS-hez meg virtuális valóság. Megyek levédetni, nehogy elkapkodják az ötletet.(#89) pereces: Emberek! Az FPS az elsődleges műfaj a játékiparban. A COD7-ből azt hiszem 1 hét alatt valami 600 millió példány fogyott.
Szerk.: Sorry, nem 600 millió példány, hanem 650 millió $ 5 nap alatt.
-
ddekany
veterán
"[link]"
Itt azt írja, hogy bár hamarosan megjelenhetnek desktop alkalmazások is a Market keresőjében, azok letöltését és kifizetését nem a Market/MS intézi (az áruk sincs odaírva). Szóval onnantól, hogy ráböksz a találatra, átdob az alkalmazás készítőjének ezzel kapcsolatos weboldalára és kész. Ha jól értem. Tehát ez a desktop alkalmazások terjesztésének mikéntjét nem érinti.
-
-
Иван
őstag
válasz
#95561216 #65 üzenetére
Igen, de az, hogy windows a neve, már elég indok arra, hogy usr inkább azt tanulja meg újból
A linuxban nem nagyon bíznak az emberek (én se, bevallom). Ráaádsul a linux teljesen más logikával épül fel és működik, mint a windows. Aki életében csak windowst használt, annak a linux logikája kifacsart és nehezen követhető. Főleg ha átlag user
De én örülnék neki, ha a linux legalább egy pár százalékot nyerne a piacon. Otthoni használatban mindenképp, mondjuk munkahelyen már nem biztos, hogy nyerő lenne. De otthonra, akik csak neteznek meg alapfunkciókat használnak, azoknak egy ingyenes disztró bőven elég.
-
Ghoosty
őstag
Az egyik számomra elég nagy problémát lehetetlen kiküszöbölni technológiával, ami nem más, mit hogy a kezeddel a fél képernyőt kitakarod.
Pont ez a probléma, ami miatt lemondtam bármi nemű real time játékról a telefonomon."Az érintéssel kommunikálás SOKKAL természetesebb egy ember, mint biológiai lény számára, mint az egér."
Már alapból ez a "természetes" ez most óriási divathullám és a legjobb, hogy senki sem képes definiálni, mi az, hogy természetes. De amúgy igazad van, bár én még sose kommunikáltam egérrel. De érintéssel is csak elég speciális körülmények között.
Viszont, ha kicsit kifacsarjuk a kommunikáció szót, és úgy értelmezzük, hogy valami hatást elérjük a másikra(személyre, dologra egyaránt), akkor már elég régóta nem az érintést használjuk, hanem valamilyen közvetítő eszközt. (írsz egy levelet, fejbe vágod egy bottal stb)
Az egerezés, az olyan, mint mikor egy bottal próbálod lepiszkálni a gyümölcsöt a fáról. Te a bot egyik végét fogod (egér) és a bot másik végét figyeled, hogy hol van éppen (egér kurzor). Ezt csinálják a majmok is a dzsungelben, annyira természetes (hogy a te szavaiddal éljek).
-
CPT.Pirk
Jómunkásember
Ha azt nézzük, pl. aki Win7-et szeretne, először felmegy netre, és megnézi, hogy starter, hp, ulti, meg a többi verzió között mi a különbség, melyikre van szüksége, vagy amit az adott xy géphez adnak, az mit tud.
No aki ezt meg tudja tenni, az a másik térfélen fel tud menni a Distrowatch oldalra, asztalkörnyezet szerint megfelelő disztrót keresni.
Egyébként a 3-4 kattintás is stimmel, több nem kell. Én nem szeretem az Ubuntut és nincs is jó véleményem róla, de ha már szóba jött, ott ennyi egy asztalkörnyezet csere:
Igen egyszerű művelet, a Szoftverközpontban az lxde szóra keresve rögtön kiadja. Csak ki kell jelentkezni, majd a visszajelentkezéskor a jelszó begépelése előtt beállítható a választandó asztali környezet. [link]
-
Rickazoid
addikt
Nem kell külön leírás, ahogy sheratan is írt párat, lehet telepíteni Linux disztribúciókat más asztali környezetekkel is. Egyébként se nagy dolog egy felhasználóbarátabb rendszerben új asztali környezetet telepíteni, nem különbözik más program telepítésétől.
Amúgy nincs probléma a megjelenítéssel, se a kompatibilitással, mondom ezt Arch Linux felhasználóként, aki a MATE környezetben Plasma Desktopot futtat Compizzal, emellett nem kevés GNOME-ra és KDE-re optimalizált alkalmazást használ. De tapasztalat, hogy ugyanez működik XFCE alatt is. Egy átlag júzer viszont nem fog elmenni eddig. -
rudi
nagyúr
válasz
#95561216 #72 üzenetére
Tény, hogy ahogyan semmi más a világon, a hang vagy gesztus vagy gondolat alapú vezérlés sem lesz univerzális megoldás minden helyzetre. A billentyűzetes bevitelnek is bőven sok hátránya van, pl. nekem most de jó lenne, ha pakolás közben bediktálhatnám az aktuális cikkemet, de mind a két kezemmel nyomkodni kell a klaviatúrát, szóval nem tudok pakolni közben. Tehát akkor a billentyűzetes bevitel baromásg lenne, mert találtam egy (és találok még sokat, ha kell) helyzetet, amikor nem jó...?
-
#16820480
törölt tag
-
anulu
félisten
nem kötözködés, de meg kell kérdeznem: szerinted r=1 user neki fog állni LXDE-t telepíteni a leírás alapján? szerintem hagyja inkább a francba az egészet, és használja, ami van. persze, a választási lehetőség megvan, de amíg 3-4 kattintásnál többe kerül az egyszerű/egyszeri user számára a telepítés, addig nem fogja használni.
valamint érdekelne, hogy ezek a window managerek teljesen kompatibilisek egymással? nincs olyan, hogy valami az egyik alatt rendesen megjelenik, a másik alatt szétesik, összeomlik, akármi?
-
eternam
tag
Hogy lesz a sok ezer windows-os kódból hirtelen Linuxos natív alkalmazás?
Az a helyzet hogy például a source motornak már évek óta van linuxos portja (csak játékok nem jelentek ezzel a motorral linuxra), eddig több száz fizetős egyéb játék fut natívan linuxon.
Csak amit én vettem azért mert van natív linuxos portja:
Quake 4
Enemy Territory Quake Wars
Doom 3
Trine
Összes Penumbra
Postal 2
PreyHidd el, ugyan kompromisszumokkal, de lehet játszani már most is linuxon, hát még akkor ha lesz natív steam kliens.
-
Rickazoid
addikt
A játékipar jövőjét, különös tekintettel a játékok vezérlésére, Rhett már rég elmondta.
-
#95561216
törölt tag
Aha, bölcsészeknél biztos működhet, egy természettudományos tárgynál már kevésbé. Sokszor amíg az egyenleteket írják mást mondanak, ráadásul akár fel is vehetem a hangjukat, a vége ugyan az, hogy amit ő elmond az egy előadás, amiből meg én akarok tanulni, az egy jegyzet.
De mondhatok más példát is, ülünk a vonaton húszan laptoppal/tablettel, akkor a többi utas azt hallgassa, hogy mi szóban vezéreljük? Meg száz ember előtt diktáljak esetleg egy vállalati levelet, amihez semmi közük, rosszabb esetben még a titoktartási nyilatkozatot is megszegem vele? Annyira rohadtul használhatatlan lenne a hangvezérlés a bohóckodáson kívül, nem is értem hogy képesek ennyien lelkesedni érte.
Szerk: vagyis de, menőzni remekül lehet vele, jobban mint az asztal közepére kicsapott ipaddel.
-
-
#95561216
törölt tag
Igaz, nem fogalmaztam helyesen.
Lehet csak az én egyéni szoc. problémám, de gnome3-tól sírva menekültem xfce-re, onnét meg pár hónap után openboxra. Nekem most tökéletes, de azért ezt mégse ajánlanám egy win-ről váltónak
Azért ahogy belenézek egy-két fórumba nem osztatlan a lelkesedés, finoman szólva.
-
#95561216
törölt tag
Az érintésvezérlést én valahol arany középútnak látom. Nem megváltás, de vannak helyzetek, ahol jobb. Telefonra jobban szeretem, már csak azért is, mert egy gombos telefonhoz képest kb megduplázza a képernyő méretét. 7-13 colos méretben szerintem hibrid tablet-laptop lesz a jövő, ahol a tablet lesz maga a gép, a billentyűzet meg egy dokkoló. Már vannak ilyen gépek, de a szoftver még nem ehhez a felhasználáshoz van.
Win8 ide jó lenne, ha abból állna a metró, hogy alap a régi jól bevállt desktop, és a metro mintegy külön programként indulna, ha kell a tapizás. Személy szerint én olyas valamit várnék, hogy "laptop módban" fut a jó öreg linuxom, majd ráklikkelek az android gomba, és elindul egy android felület. Nem külön android, hanem a linuxba szervesen integrált tapizós felület, ami ugyan azokat a fileokat és beállításokat használja. Hazaérve meg bedugom a dokkolóba, amíg pössentek felszinkronizálja magát az asztali gépre, amit meg asztalin matatok a személyes filejaimmal menet közben visszamenti, és csak az erőforrásigényes programjaim lennének desktop-only-k. Ez egyben megoldaná a privát backupot is. Jó, bilibe lóg a kezem..
-
#95561216
törölt tag
Én szoktam órán gépbe jegyzetelni, szerinted hány perc után dobnának ki, ha nekiállnék hangosan visszamondani, amit a tanár mond vagy a táblára ír? Ez a hangos bevitel max a két végletnek lehet alternatíva, aki otthon a fotelban használja, meg aki egyedül ücsörög a vezérigazgatói irodájában.
-
Cyberpunk
félisten
Na elmondom miért hülyeség ez, hangsúlyozom desktop vonalon. Mert nyulkálj csak a monitorodhoz ami előted van az asztalon, 1 fél óra után egér lesz belőle majd meglátod, ha le akar szakadni a karod.
Vagy írd meg ezt a hsz-edet virtuális billentyűzeten, jó aki nem tud gépelni az még el lehetetlen rajta azért. Nagyon jó az érintés mobilhoz, meg tablethez. Semmi keresni valója nincs egy érintőképernyőre szabott UI-nak egy asztali gépen, na ezért lesz bukás.
-
oO7
őstag
át... Metro-n is teljes értékű DirectX 11.1 van... ha már abba a környezetbe belepasszintották a játékot (ami nem nagy kunszt, mert hozhátják a teljes játékmotort tokkal vonóval), akkor már rögtön gyakorlatilag WP8-ra is kész a játék... szóval Windows-on belül (Windows 8, Windows RT, Windows Phone 8) 99%-ban működik a "write once, run everywhere" megoldás... plusz állítólag Xbox fronton is várható, hogy Win8 alapokra helyezik a rendszert és akkor az is beszáll ebbe a képbe, de hogy ez mikor történik meg, vagy megtörténik e tényleg, azt homály fedi
-
Иван
őstag
válasz
Dr. Romano #39 üzenetére
Szerintem Gabe már nem sokat foglalkozik a játékokkal. Oké, ránéz, leokézza, de nem hiszem, hogy már lenne ideje és energiája egy ep3-mal foglalkozni. Ő már inkább biznicmen, mint developer. A developer commentary-ba felmond 10 mondatot köszöntésképpen, de kb. szerintem ennyit törődik a dologgal.
Touch technológia: nem képzelem el, amint egy táblapécén csézek vagy codozok. De még MMO-t se, autósjátékot se tudok vizualizálni. Casual játékoknál mehet a dolog, meg talán RTS-eknél (nem dél-koreai level-ön
).
Bocs a dupláért.
-
Иван
őstag
A Steam és a VALVe rá szerintem a példa, hogy megéri legális játékot venni. CS:GO is azonnal megy pre-orderbe, amint lesz.
Oké, a TF2-őt elszarták és elég kapzsik voltak vele, a 2300. rókabőrnél megálhattak volna.
Nagyjából mindenben egyetértek, de mondjuk a Photoshop egy komoly munkaeszköz, nem hiszem, hogy egyelőre nagyon erőltetniük kéne rá az f2p modelt.
Linux: igaza van. Ha játékaim mennének linuxon, stabil driver támogatása lenne, még lehet adnék is neki egy esélyt. Mert így reménytelen. De azért tegyük hozzá, hogy sok ember már nem váltana a windowsról, egész egyszerűen mert kényelmesebb és megszokta,
-
Prof
addikt
Én csak azt a részét nem értem, hogy a Stema egy disztribúciós rendszer, ami jelenleg több ezer Directx-re megírt játékot árul.
Hogy lesz a sok ezer windows-os kódból hirtelen Linuxos natív alkalmazás?
Hogy lesz a kis fejlesztőknek tudása, pénze kiadni linux verziót?Nem mellesleg először alapnak kéne lennie a linuxban annak hogy igenis tudjak egy a desktopra felmásolt saját magam által felmásolt fájlt GUI-n keresztül szerkeszteni és nem kell parancsoron keresztül rootként indítani egy root jogú editort, vagy chmod-olni az adott fájlt.
Könyörgöm túl nagy kérés egy "run as root" menü az alap guiba?
Ezért részemről Mint ftw -
ddekany
veterán
A Win8 Marketen gondolom továbbra is csak Metros alkalmazások lesznek. Tehát munka eszközök, mint Photoshop meg AutoCAD, nem hiszem, hogy lehet rajta. De mi van amúgy a "rendes" (tehát nem Fruit Ninja, hanem szokványos PC-s melákok) játékokkal? Azoknak használható a Metro, azaz átköltözhetnek a Marketra?
-
ddekany
veterán
Az gombok/ikonok mérete képernyőn a felbontással nem csökken... csak több fér ki belőlük a képernyőre. Tehát az ujjad pont annyira túl nagy, mint eddig is volt. Perce csakis PC-ről beszélek itt. Pixelezésre meg mindig is alkalmatlan volt az ujj... arra a digitalizáló pad való, ha már érintés.
-
Prof
addikt
Ez mind igaz, de amikor lassan 4 colos fullhd kijelzők jönnek a telefonokban, akkor bizony a baszott nagy pontatlan ujja az embernek borzalmas gyenge mutatóeszköz.
Én ezért utálom a tapis dolgokat amik egy bizonyos méretnél kisebbek.
Egyszerűen bosszant, hogy az ujjam totál pontatlan egy mutatóeszköz egy nagyfelbontású képernyőn. Pedig nem vagyok egy lapátkezű. -
Suker10
tag
válasz
WonderCSabo #48 üzenetére
Főleg, ha valaki dadog.
-
Suker10
tag
Igazán?
Szerintem nem így van. Az FPS messze a legnépszerűbb műfaj.
A hangalapú vezérlés pedig soha nem lesz hibátlan, sajnos ez nem függ össze a teljesítménnyel.
érintőképernyő != természetesség
Az ember a kezével sok mindenre képes, de nem akar mindent megérinteni.
Ennek a természethez semmi köze. Korábban ez nem volt így. Teljesen másról szól.
Divat, és így próbálják meg eladni. Ennyi.
Meg jót lehet nevetni, amikor az egyszerű emberek elhiszik.
Valójában a tapintás célja az információ szerzése, itt semmilyen visszajelzés nincs, tehát értelmetlen az egész. Még azt sem érzed, hogy valamire éppen fizikailag hatással vagy, szemben pl. az billentyűzettel, egérrel, ahol ez megvalósul. Beviteli szempontból NINCS különbség. -
#41133696
törölt tag
Mond érdekes dolgot a W8-al kapcsolatban. Viszont túl komornak látja a dolgot, ne felejtsük el, hogy a Windows 7 2020-ig támogatott lesz, ha a 8-ast kiakarják hagyni a gamer-ek megtehetik, hiszen DX 12 minden bizonnyal lesz a 7 -esre is mint ahogyan Vistára is elérhető a DX 11.
-
Loha
veterán
Én csak egyetérteni tudok a Gabe által elmondottakkal.
MS-nak már nagyon érik egy pofon a PC-s vásárlóktól, több okból is.
Egyrészt pofátlanság részükről, Xbox exkluzív játékokat nem kiadni PC-re, másrészt ráerőltetni egy olyan felületet a népre (metro), ami nem mindenkinek tetszik.
A Windows sikeréhez nagyon nagyban hozzájárultak egyrészt a játékok, másrészt a többi csak Windowson futó program, ezt ők is tudták anno, de úgy látszik már elfelejtették...Az érintőképernyő meg jelenlegi formájában, csak nagyon korlátozottan alkalmas bohóckodáson kívül bármire, egyszerűen azért, mert amit nézel, azt nem tapizod össze, mert az emberi kéz zsíros, és erre nem lesz mostanában megoldás.
rudi: a szememmel mozgatom a kurzort nem egy pontos megoldás, és nem is lesz az a közeljövőben, meg tippre sokkal fárasztóbb lenne mint az egerezés.
-
rudi
nagyúr
válasz
inferno88 #30 üzenetére
ha nagyobb távlatban nézed a dolgokat, akkor tűnik fel, hogy annak van rációja, amit erdoke mondott. Ha magában az értintőképernyőn gépelést veszed, az lehet problémás (mondjuk én 5 nap iPad után már elég jól vakongépeltem vele, a bal kisujjammal érintettem a gép oldalát, onnan tudtam, hogy vagyok), de ha tovább mész, hogy nem gépelsz, hanem diktálsz, akkor már lehet elég az értintés és a gesztus. Ugyanez igaz a pointerre is. Ha majd a szemeid mogzása alapján jól látja a gép, hogy hová nézel a kijelzőn (ilyenek már vannak), akkor értelmét veszti az egérrel kurzormozgatás. Vagy vegyük, hogy körbe kell vágni egy képrészletet egérrel. Ha majd meg lehet mondani úgy a gépnek, hogy vágd ki a bokor elől a gyerekemet, és megcsinálja, akkor értelmét veszti az egérrel körbevágás.
-
leviske
veterán
Nagyrészt egyetértek vele, bár a W8 katasztrófa-volta inkább a Microsoft-on múlik, mintsem magán a rendszeren és annak felületén. Tud használható lenni desktopon, de akkor olyan irányba is kell terelni.
(#25) FTeR: Az azért nagyon merész kijelentés, hogy a PC jövője csak a Microsofton múlik. A windows semmi volna a piacon, már csak az emberek szempontjából is, ha nem volna rengeteg szoftver, ami csak Microsoft rendszeren fut el.
-
floatr
veterán
A linuxos porttal kapcsolatban ne legyenek kételyeid. A platform piaci működőképességével kapcsolatban a Humble Bundle statisztikái állandóan azt mutatják, hogy a pénzforgalom ~negyede linuxos. Ha a Valve és az EA lép, talán meggyőz sok más fejlesztőt és forgalmazót is, és talán végre valahára az adobe és a hw-gyártók is észreveszik magukat.
Arról sem érdemes megfeledkezni, hogy hiába minden támogatás, ha egy többplatformos alapokkal támogatott megjelenés több bevétellel kecsegtet, márpedig a steam ezt tudja kínálni, a marketplace meg nem, max a bolt "többplatformos" meglétét, de ezt még a desura is tudja.
-
Dr. Romano
veterán
Nyomhatna már egy prognózist inkább a Half Life-al kapcsolatban inkább
-
mrhitoshi
veterán
válasz
inferno88 #30 üzenetére
Ami ezt életképessé teheti,az az a technológia,ahol az érintőképernyő egy érezhető kitüremkedést generál a felületén.
Ha még mindig a játékokat nézzük, akkor nem hiszem, hogy a haptikus technológia ezen segítene. Jó megint itt van a casual réteg, de sajnos a Valve nem az a kategória.
Az érintésvezérlés komolyabb (!) játékoknál szerintem sehogy sem életképes. -
DeFranco
nagyúr
Szerintem a Valve ott akarja hagyni a játékdisztribúciót. Pontosabban nem otthagyni, hanem máshova helyezni a prioritásait, más irányba elindulni. Hogy mi ez a más irány, azt nem tudom, de valószínűleg ez a nyilatkozat is ennek a játéknak a része.
Hogy miért gondolom ezt? Egyre több az eszkimó, és egyre erősebbek. A greenmangaming vagy a gamersgate még hagyján, de jön az Amazon felfelé, jön az EA, egyre jobban terjed az Origin, és ezek már nem nyeretlen kezdő kishalak. Meg is látszik a piacon, ennyi játékot ilyen szinten fillérekért még soha nem dobáltak a játékosok után, mint most. Ez az árverseny, ebből pedig a Valve érzi, hogy egyre kevesebb zsír jut Gabe hasára, mert ezeket a szereplőket már nem tudja dömpingárakkal kiszorítani olyan egyszerűen.
-
endib
tag
Végre egy jó cikk
-
anulu
félisten
majd meglátjuk, a vak is megmondta. eléggé dupla vagy semmit játszik most az MS, valószínűleg ezért is lesznek a W8 akciók. ebből a szempotból kevéssé érdekes az enterprise környezet. ha az otthoni felhasználók jelentős részének a torkán le tudja tolni a Metro-t, akkor nyert ügye van, mutatja az utat. a bajaik akkor lesznek, ha ez nem fog sikerülni.
egyelőre egyezkedések mennek. sem a final W8-at sem a linuxos Steam-et nem láttuk még. ez is benne lehet a dologban, hogy az MS is egyezkedik a háttérben, és átcsábítja a kiadókat Marketplace-re Steam-ről. lenne realitása, akár olyan akciókkal is, h elég 1 platformra megvenni a DLC-ket, vagy akármi. és valamilyen módon a usereket is ráveszi, hogy inkább azt használják. ahogy az EA is otthagyta az új játékokkal a Steam-et, és egyre inkább úgy látszik, hogy bejött nekik.
egyértelmű, hogy az MS egy fedél alá akarja terelni a különböző platformokat. ehhez pedig tökéletes hely a Marketplace.illetve a Kinect-et se felejtsük ki a kérdéskörből
az mindenesetre fixre vehető, hogy érdekes év végének nézünk elé.
-
Az,hogy az érintés természetesebb,az részigazság ebben az értelemben.
Ha leütsz egy billentyűt gépelés közben,akkor tudod,hogy éppen melyiket ütötted le és az agyad egy visszajelzést kap arról,hogy megtörtént a leütés,abban a formában,hogy a gomb leért a bill. aljára.Ha az egérrel mozgatsz,akkor a kezed relatív állásából is az agyad kap egy visszaigazolást,és a mancsod más pozícióba kerül,stb.
Tehát ezek lényege:-gyors válaszidő(csak az agyad fogja fel)
-egy fixált pont,ahonnan mindig indulsz(billentyű felülete f és j-nél,egérnél a csuklód van fixálva)Amikor egy tükörsima kijelzőt simogatsz,akkor az egyetlen visszajelzést a képernyőn kaphatod,sehol máshol,gyakorlatilag nem kapod meg a tudatalatti jóváhagyást,hogy azt csináltad,amit akartál.
Ha lassan kell pötyögnöd,mondjuk menüben mászkálni,böngészni,ahhoz nem kell nagy teljesítmény,ehhez még elég a touchscreen,viszont mikor nagy sebességgel kell tudni dolgozni,akkor tudat alatti visszajelzésekre van szükséged.Ez bizony már az FPS-ekre vagy más,pörgős játékokra is igaz.Ami ezt életképessé teheti,az az a technológia,ahol az érintőképernyő egy érezhető kitüremkedést generál a felületén.És lám,ez már nem is az a beviteli mód,amiről te beszélsz.
Ami a hangvezérlést,mimikát illeti: ezek csak és kizárólag nem real-time műveletekhez hasznos.Parancsokat nem tudsz megadni a másodperc töredéke alatt,többször egymás után.
Ha azt mondod,neked mindez mégis megy,csak gondolj bele,hogy milyen gyorsan kezeled a számítógéped,mikor belemerülsz.Hány parancsot tudsz kiadni,milyen ezekre a te reakcióidőd,stb...
Próbáltam érthetően fogalmazni.
-
floatr
veterán
Marketplace vagy sem, pár játékuk már műhely szinten megy binugz alatt, és az EA is egyezkedik a háttérben a canonicallal, ami gondolom elég rossz hír a bubi hatereknek. Ráadásul a steam is bubira készül...
"The big problem that is holding back Linux is games. People don't realize how critical games are in driving consumer purchasing behavior. We want to make it as easy as possible for the 2,500 games on Steam to run on Linux as well. It's a hedging strategy. I think Windows 8 is a catastrophe for everyone in the PC space. I think we'll lose some of the top-tier PC/OEMs, who will exit the market. I think margins will be destroyed for a bunch of people. If that's true, then it will be good to have alternatives to hedge against that eventuality."
A katasztrófát üzleti értelemben emlegeti, magyarán aki most külsősként profitál a PC-ből, az szívni fog a 8-astól kezdve.
-
FTeR
addikt
csak a cikket olvastam, abban ez van:
"Windows 8 egy katasztrófa a PC-s világ számára"nem tudom szó szerint mit mondott, de ezzel nem a w8 (vagy épp ms) bukását jósolta, hanem azt, h a win elmozdulása a klasszikus PC vonalról a PC korszak végét jelentheti.
ms nyilván azért teszi ezt a lépést, mert nem akar a PC korszakkal együtt kimúlni. nem kizárt, h ms megmozdulása önbeteljesítő jóslat lesz.
lehet a zártság ellen rinyálni, de most mindenki almától van hanyatt esve, aki nem épp a nyílt irányt nyomja...
egyébként meg ne keverjük a nyiltásgot az opensource-al. egy platform nyiltsága nem attól függ, hogy bele tudok-e nézni a forráskódjába. a zártság az app sotre-os megközelítésnek szól. Gabe véleménye elen szól, h a konzolok is zártak és lám, gamer fronton azok nyomtatják nagyütemben a zöldhasúakat, nem a pc.
-
mrhitoshi
veterán
válasz
Angel1981 #22 üzenetére
Sorry. A casual réteget leszámítva.
(#21) erdoke: A hang alapú vezérlés szerintem akkor sem alternatíva. Már most vannak olyan játékok, amiket az agy hullámok által lehet vezérelni, akkor mire elérné azt a szintet a hang alapú vezérlés, már ott ülne küszöbön a gondolat vezérlés, ami sokkal biztatóbb, mert nincsenek félreértések! Nyilván az is lehetséges, hogy lesznek olyan területek, ahova sokkal jobb választás lesz a hangvezérlés.
A konzollal nem akarok szembe menni, mert nagyon erős konkurencia (nem is versenyképes a PC a konzollal szemben), csak a hírre reagálva írtam.
-
erdoke
titán
válasz
mrhitoshi #18 üzenetére
FPS-t a PC/tablet felhasználók 3-4 (?) %-a játszik, nyugodtan tojhatnak rájuk, amikor fejlesztési trendeket határoznak meg. Konzol és tablet mellett az én gyerekeimnek pl. eszébe nem jut, hogy PC-n egyáltalán játszani kellene.
Elvannak a Kinecttel, autóversenyeznek az ipadekkel. Nyilván lövöldözős játékhoz nem az igazi egyik sem, de ahogy mondtam, elenyésző kisebbségről beszélünk, és még azok egy része is megelégszik a konzol-mobil adta lehetőségekkel.A hang alapú vezérlés ma olyan, mint 30 évvel ezelőtt a tablet. Nagyon futurisztikusnak tűnt, sokan nem hitték, hogy még az ő életükben ilyesmi elérhető áron a boltokba kerül, mára pedig 200 dollárig kúszott le az áruk. A nagy mintavétel ma már elérhető lehetőség (lásd Siri béta több tízmillió iPhone-on), a számítási kapacitás pedig pont valami olyan, ami folyamatosan nő.
-
FlekkeN
aktív tag
Ha a Steam terjeszkedne a Linux-ra ő lenne az első igazi szereplő. Nagyot kaszálhatna és beindíthatná ennek az operációs rendszernek az igazi terjedését. Szerintem nincs mit vesztenie én az első vásárlók között lennék.
-
L Balázs
tag
A Windows Marketplace-en nem csak metrós appok lehetnek? A metróban van DirectX?
Szerintem a komoly játékok továbbra is (az MS desktop-metro felosztása szerint) desktop alkalmazások lesznek, akkor meg a Marketplace nem konkurencia. -
mrhitoshi
veterán
Az hogy természetesebb, még nem jelenti azt, hogy sokkal precízebb, és hatékonyebb játékok terén, mint az érintés vezérlés. Szerintem teljesen röhejes, mikor iPaden akar valaki FPS-t játszani.
Szerintem sose lesz játékra alkalmas egyetlen egy érintésvezérléses technológia. Majd ha eljutunk odáig, hogy az agy teljes mértékben tud kommunikálni a gépekkel, akkor esetleg lehetne olyat csinálni, hogy a renderelt képet a gép átviszi az agyba, mintha az agy álmodna, és gondolatokkal lehetne vezérelni a gépet. Egyfajta virtuális valóság, de addig jók lesznek még a régi műanyag vackok. Viszont máshol teljesen jó az érintésvezérlés, de a mai technológia nagyon kezdetleges. Nincsen vissza csatolás az ember számára, hogy lenyomta azt a gombot stb...
Azt is elfelejtettem, hogy a hang alapú vezérléssel kapcsolatban is egyetértek a fickóval.Sose lesz ez se olyan precíz, illetve sok a technikai akadály. Nyelveken belüli elváltozások, azaz nyelvjárások, akkor szleng stb., mind olyan tényező, ami túl sok munkát igényel, és nem éri meg, mert lehet még ezen kívül lehet zajos a környezet, túl nagy számítási kapacitást igényel stb.
-
Szerintem, ebbe a játékok fejlesztőinek, kiadóinak, döntéshozóinak (nem tudom pontosan, hogy műxik a steam fejlesztői oldalról) is van beleszólása, mert gondolom, dönthetnek úgy, hogy inkább a Marketplace-en értékesítik tovább a játékukat, bármilyen okból.
Persze, lehet, hogy tévedek. -
erdoke
titán
Az érintéssel kommunikálás SOKKAL természetesebb egy ember, mint biológiai lény számára, mint az egér. A világért se lehet arról szó, hogy korábban kiforratlan és megfizethetetlen volt a technológia, á dehogy.
Az ember alapvetően hanggal, mimikával és érintéssel kommunikál, ez a természetes. Minden megoldás, ami ezt helyezi előtérbe a gépekkel való kommunikáció során, sokkal jobb, mint bármilyen kezdetleges mutatóeszköz. Persze normálisan megvalósítva, aminek még csak az elején járunk.Annak meg, hogy a Valve-nek jól alátesz az ARM+x86 duál Windows stratégia, és most hevesen tiltakozik, semmi köze az érintés alapú vezérléshez. Bizonyára azért adtak el már kb. 50 millió tabletet idén, mert baromság az egész, múló divat hóbort. Ha ehhez hozzáadod az érintős okostelefonokat, MM lejátszókat, akkor nagyobb mennyiségről beszélünk, mint mutató eszközről...
-
Nem fogja befolyásolni a Marketplace a Steam jelenlegi pozícióját. Csak egy esetben, ha a Microsoft tesz érte (arrogáns üzleti politikára gonodolok). Bár ellehetetleníteni nem fogja, azt nem meri megtenni. Linux kliensnek pedig épp ideje volt. Jó lenne, ha az emberek kicsit közelebb kerülnének hozzá...
-
válasz
attila9988 #7 üzenetére
tehát 2013 a linux éve lesz?
-
butyek
senior tag
Az érintőképernyő nem rossz dolog, de játékra szerintem nem jó. Baromira rühellem, hogy nem érzem a gombokat, és állandóan figyelnem kell, hogy mit nyomok. De a windowst már temették egy párszor, azt mégis itt van.
-
Psych0
őstag
Gaben progroztizalhatna az ep3-at is.
-
anulu
félisten
szép csendben meg fog egyezni az MS-el a Marketplace-ről, és ez a vihar is elmúlik.
-
Azért látja csődnek a Win8-at, mert a Marketplace helyettesíti a Steam-et.
Minden szentnek maga felé hajlik a keze.Viszont nagyon örülök a Linux felé nyitásnak.
Ha azonos vason ugyanolyan jó grafikaát tudnak produkálni azonos sebességgel bugok nélkül, akkor sikeres lesz.
Viszont ebben kétkedem. Sajna a fejelsztők agyába beépült a DirectX, és bár az OpenGL-ben is megvalósítható minden, ami a DX-ben, akár nagyobb teljesítmény mellett is, az aránytalanul magasabb fejlesztési idő miatt kételkedem a sikerben. -
attila9988
őstag
Habár szerintem nem sok időt kap, ha nem hoz sokat a konyhára magára hagyják.
Tévedés. Ez egy stratégiai lépés, nem azért van elsősorban hogy azonnal sokat hozzon. Azért van, mert ők lesznek az elsők, akik jól működő online üzletet tudnak felmutatni ezen a platformon, és innentől kezdve a lehetőségek száma erősen megnő ahhoz képest, amikor csak windows -on voltak jelen. Nekik ez fontos. Az opensource természetének köszönhetően ráadásul rengeteg dolgot csinálhatnak maguknak, amiben a microsoft nem lenne partner.
És a legszebb az egészben, hogy nem jelent semmilyen kötöttséget, mert ugyanúgy jelen lesznek a windows -on is ezután, ahogy eddig.
#5 Pér ilyen cég meglöki a szekeret, az sokat jelent mindenkinek, és nem csak a linux -ra építő megoldásoknak, hanem az egész piacnak jó ha csökken az ms függés. Nem azt mondom hogy el kell tűnniük, ne értsetek félre. De a függés csökkenése erősen jót tenne mindenkinek, még a microsoft -nak is.
-
L Balázs
tag
A Microsoft a partnereinek köszönheti a sikerét. Kérdés, hogy meg tud-e állni a saját lábán, ha a szövetségesek kihátrálnak mögüle (és a Windows 8 mögül).
-
mrhitoshi
veterán
Az érintésvezérléssel teljesen egyetértek. Egy divat az egész. Az igazán előre lépés a haptikus holografikus vezérlés lenne.... álmodik a nyomor.
Illetve szeretem ezt a fajta üzletpolitikát, pont annyira teszik nyílttá a platformjukat, hogy a vásárló megszeresse. Szóval (nem tudom hogyan mondják) nyugodt tudatlanság.
A mondanivalójának a többi része számomra majdnem érthetetlen, még a Linuxos rész meg is van, de a többi kicsit zavaros. Mindegy, ha tudnak mutatni értelmes alternatívát a Windows-on kívül, akkor nem fogok habozni a nyílt platform, és zárt platform között. -
rybank
senior tag
Örülök, hogy csődnek látja a Win8-at, vagy hogy írta. Legalább lesz Steam Linuxra. Habár szerintem nem sok időt kap, ha nem hoz sokat a konyhára magára hagyják.
A W8 azért akkora csőd nem lesz, és a világ nem függ a 8-tól. Maradhatnak sokáig 7-en. -
Angel1981
veterán
"A Valve agya a továbbiakban az érintésalapú vezérlésről, mint múló hóbortról beszélt: „Úgy gondoljuk, az érintésérzékelésen alapuló vezérlés csak rövidtávon marad életképes. Az egér és a billentyűzet pozíciója már 25 éve stabil"
Szép volt Gabe!
A fejemet fogtam, amikor a PS Vitát demózták! Egyfolytában nyúlkáljak bele a képernyőbe, hogy irányítsam a játékot, amikor ott vannak a tökéletesen bevált vezérlőkarok?!?!
-
Gabe általában eléggé reálisan látja a dolgokat, csak egyet tudok érteni vele.
-
attila9988
őstag
Örülök hogy ebből is lett egy cikk. Már azt hittem kimarad.
Sok okos dolgot mondott, a win8 és az érintőkijelzőkkel kapcsolatos dolgok a legfontosabbak. és ezekről szoktunk a legtöbbet vitázni itt is.
Ami a játékokat illeti, egy ilyen nagy név mint a valve elég komoly hatással lehet a piac alakulására, szerintem most jött el az idő, hogy Ballmer -ék lépjenek valamit, ha nem akarnak lecsúszni egy igen fontos ágazatról.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- EAFC 25
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
- Hegesztés topic
- Autós topik
- Iszonyatos mennyiségű hulladékkal járhat a Windows 10 terméktámogatásának vége
- Nyaralás topik
- Soundbar, soundplate, hangprojektor
- Milyen asztali (teljes vagy fél-) gépet vegyek?
- Windows 10
- További aktív témák...
- Gigabyte B450M S2H + Ryzen 5 1400 kisebb-nagyobb hibával
- Nokia 105 4G (2023) charcoal, Nokia 110 4G (2023) midnight blue
- ASRock B550 PG Velocita + Ryzen 5 3600 + 32GB (4x8GB) DDR4 3600Mhz CL18
- Philips 58PUS8505 Smart LED Televízió,146 cm, 4K Ultra HD ,Android, Ambilight, HDR10+ KIJELZŐHIBÁSAN
- Canon EOS 250D kiegészítőkkel, táskával (CSAK 200 expoval !!! )
- Telefon felvásárlás!! iPhone 16/iPhone 16 Plus/iPhone 16 Pro/iPhone 16 Pro Max
- Microsoft Windows, Office & Vírusirtók: Akciók, Azonnali Szállítás, Garantált Minőség, Garancia!
- AKCIÓ! Dell Precision 5820 XL Tower PC - Xeon W-2123 112GB RAM 512GB SSD 1TB RX 580 8GB Win 11
- Kompakt, megbízható és szuperolcsó Dell Latitude 3180!
- Samsung Galaxy Xcover 6 Pro, 6/128 GB, Kártyafüggetlen
Állásajánlatok
Cég: PCMENTOR SZERVIZ KFT.
Város: Budapest