Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • byte-by

    tag

    válasz dodzylla #3694 üzenetére

    halo dodzylla !

    "Megcsinálom a két merkert amit fentebb írtál, ezeket feltételként beteszem az adott networkokbe, kézit- a kézibe, auto az autohoz, majd egyik feltételét "megszakításnak" úgy mint a "pirosgomb" nevű leállítást ....."

    valami ilyesmi.
    de én inkább a kézi program nework 1-2-3 -ban lévő fizikai kimenetek helyett tennék merkereket és az autómata üzem 6-os network-jába pedig párhuzamosan betenném.
    mivel ránézésre az autó üzem 6-os network-ja a " kimenetek " network.

    optovednél ugy tanítják, hogy szekvencia - időzítők/számlálók-kimenetek.

    Szirty siemens-es példaprogramjában látszik hogyan van összefésülve a kézi és az autó ág.

    ha nem akarod összefésülni a két programot, egymás után is begépelheted, nem szép, nem praktikus, de a vátoztatások után működni fog.

    később ilyet úgy sem teszel.

    azt nem nagyon értem, hogy Te vagy a legfiatalabb a kurzuson, mert én is voltam majdnem hasonló módon kapcsolatban az optoveddel, de inkább csak fiatalok voltak.ez nem most volt.
    ha igaz az , hogy olyan sok az 50 év körüli, akkor nagyobb a baj , mint gondoltam.
    nem az a baj, hogy érdekel egy 50-est, hanem hogy milyen kevés fiatalt.
    információim szerint az én kurzusomban részt vevők közül talán ha 1-2 ember foglalkozik plc-vel.

    ha nem vettek volna fel egy full automatizált céghez plc technikusnak és nem kellett volna vért izzadva rájönnöm a képzés nagyon komoly hiányosságaira, és nem lett volna lehetőségem reggeltől estig a gépek mellett üni online, akkor lehet , hogy én sem foglalkoznék vele.
    (itt megjegyzem van még mit tanulnom)

    byte-by

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák