Hirdetés
Új hozzászólás Aktív témák
-
Harbinger85
aktív tag
válasz
King Unique
#4964
üzenetére
Kösz az infót vész esetére mentem őket.

Igen, a Windows 10 MCT-t használtam, az helyre is tette a partíciókat. Amúgy ezt a pendrive-ot csakis Windows 10 telepítés céljából vettem. Csak ritkán használom másra, de ezek után annak is lesz külön pendrive-ja.
-
King Unique
titán
válasz
Harbinger85
#4962
üzenetére
A MemTest boot eszköz készítő programja DD képfájl mód szerint írja ki az ISO-t, aminek ehhez hasonló eredménye lesz. Ahol ilyenkor a pendrive kapacitása nyilván nem csökken, max. a rajta lévő partíció lesz kisebb méretű, ahol ha a user helytelenül csak a fájlkezelőt nézni a lemezkezelő helyett, akkor könnyen megtévesztheti.
A helyreállítás viszonylag egyszerű, adott parancssorban a DiskPart, illetve egy másik leírás is szemlélteti a jelen esethez kapcsolódóan a használatát, + akár a másik válaszban említett Rufus is opció a törléshez + újraparticionáláshoz és újraformázáshoz a nem bootolható opciót választva, erről is már volt szó itt többször (példa)."EDIT: Oké, vaklárma a Windows 10 boot disk készítője helyretette a partíciókat."
Mármint ha ez az MCT akar lenni, akkor igen, akár azzal is megoldható, bár az köteteket listáz ki, nem eszközt. Ami egy 8 GB-os pendrive-nál meg 32 GB-ig még oké, de az annál nagyobb tárolókapacitásút is csak 32 GB-ig particionálja (példa), aztán utána megint csodálkozik a csak a fájlkezelőt néző laikus user, erről is volt már szó itt.

-
Ciccuka
veterán
válasz
Harbinger85
#4962
üzenetére
Rufus 3.13-al formázd vissza
-
Harbinger85
aktív tag
Üdv!
Egy számomra eddig lehetetlen probléma merült fel a 8 GB Kingston pendrive-ommal. A MemTestet használtam hogy ugye bottolható progit rá tegye. De most a Windows 10 telepítőt akartam visszatenni rá, mert hogy ezért is vettem egy 8GB-os pendrive-ot. Többször egymás után írja a Win10 progi hogy min 8 GB pendrive kell, ez nem jó. Nem értem miért. Megnézem 247 MB a pendrive mérete. Nézed a Windows disk managerével 3 partícióra lett bontva, de csaka z utolsó tudtam helyrehozni az első kettő ~250 MB-os partíciót nem. Legalábbis a Win alap progija nem tudja.
Van erre valami progi (100 éve a Partion Magicet használtam) ami ezt helyrehozza vagy vesztettem 500 MB-ot?EDIT: Oké, vaklárma a Windows 10 boot disk készítője helyretette a partíciókat.
Új hozzászólás Aktív témák
Hirdetés
- Genshin Impact (PC, PS4, Android, iOS)
- One otthoni szolgáltatások (TV, internet, telefon)
- Gurulunk, WAZE?!
- Házi barkács, gányolás, tákolás, megdöbbentő gépek!
- Highguard - Küszöbön a megjelenés, mégsem tudunk róla szinte semmit
- BestBuy ruhás topik
- LEGO klub
- Xbox Series X|S
- Vezeték nélküli fejhallgatók
- Luck Dragon: Alza kuponok – aktuális kedvezmények, tippek és tapasztalatok (külön igényre)
- További aktív témák...
- BESZÁMÍTÁS! Lenovo Legion Slim 5 16APH8 Gamer notebook - R7 7840HS 32GB DDR5 1TB SSD RTX 4070 8GB
- DELL PowerEdge R740 rack szerver - 2xGold 6130 (16c/32t, 2.1/3.7GHz), 64GB RAM, 10Gbit HBA330, áfás
- Akciós kisWorkstation! Dell Precision 3570 i7-1255U 4.7GHz / 16GB / 512GB / Quadro T550 4GB FHD 15"
- GYÖNYÖRŰ iPhone 11 64GB Black -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4325, 100% Akkumulátor
- GYÖNYÖRŰ iPhone 13 mini 128GB Blue -1 ÉV GARANCIA - Kártyafüggetlen, MS4188, 94% Akkumulátor
Állásajánlatok
Cég: Central PC számítógép és laptop szerviz - Pécs
Város: Pécs
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest




