Keresés

Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Rokko77

    csendes tag

    Szasztok !

    Ha tudna valaki segíteni: van egy TP-LINK 1043-as 300 Mbps routerem otthoni hálózatban. Több gép (PC, notebook) van csatlakoztatva, kábellel is és wireless is. Térerő OK, persze a kliensekben is N-es csatoló van, az internet 25-30 Mbit-je el is jut mindenhová. VISZONT ha gépről gépre akarok másolni akkor sem tudom ennél feljebb tolni a sebességet habár annak 8-10-szer többnek kellene lennie. Valami beállítás a Windows-ban esetleg a routeren?

    Rettentően idegesít, hogy a torrentezős gépen letöltök vmit aztán közel ugyanannyi időbe kerül átmásolni arra a gépre ahol használni akarom mint amennyi alatt letöltöttem.... :W

    Korán keltem, hol az arany?

  • krealon

    veterán

    válasz cocska #19557 üzenetére

    "Jól gondolom, hogy a B router már csak SWITCH-ként működik, mivel nincs semmi a WAN portjában és ki van kapcsolva a DHCP-je?"

    Jol gondolod, de kiegeszitenem annyival, hogy a WiFi hasznalata miatt inkabb AccessPoint-nak (roviden AP) kene hivni egyszeru switch helyett. (Ha a WiFi ki lenne rajta kapcsolva, akkor tenyleg csak egy switch funkcionalitasat adna.)

    "A legnagyobb kérdésem a sávszélesség elosztása/eloszlása lenne."

    A savszelesseget a router tudja szabalyozni. Mivel a masodik router (B) csak egy AP-kent funkcional, igy a forgalomszabalyozasra semmilyen hatassal sincs.

    "A B router rendelkezne USB portal is, amire külső HDD-t és egyéb USB-s dolgokat lehetne csatlakoztatni.
    Mivel az A router osztja az IP-ket, ezért a B router-hez csatlakoztatott HDD-t lehet majd látni a hálózaton, vagy sem?"

    Az elerhetosegnek nem fuggvenye, hogy router uzemmodban mukodik az eszkoz. Ha van megfelelo IP cime (azonos alhalozat a tobbi geppel) es a rajta futo szolgaltatasok megfeleloen be vannak allitva, akkor minden problema nelkul elerhetonek kell lennie (Samba (windows fajlmegosztas)).

    Akkor lehet problema, ha valamely szolgaltatas (pl DynDNS) ugy van megirva, hogy a WAN port valtozasaira reagaljon vagy pedig eleve csak a WAN porton kommunikal (torrent kliens program).

    Mivel az utobbi peldak mar erosen elternek az eredeti felhasznalasi celtol, a mukodokepesse teteluk elmelyultebb tudast igenyel. (Egy kerekpart is at lehet alakitani ketkereku kezikocsiva, de ahhoz minimum femmegmunkalasi ismeretek szuksegesek.) :R

  • prebuds

    aktív tag

    Sziasztok! Adott egy synology szerver, 1 terás tárhely, ami a hálózatra van kötve. Windows 7-es PC-ről, total commanderrel a jelszó és felhasználónév megadása után elérem az ottani tartalmat - csatlakoztatni is tudtam hálózati meghajtóként, így a C,D,E meghajtók mellett ott a Z meghajtó is - bármikor rákattintok, egyből bejön a tárhely tartalma, nem kell beírni a jelszót.

    Ugyanezt akartam másik windows7-en megcsinálni, de egy restart után elfelejti a felhasználónevet és jelszót, hiába pipáltam be, hogy jegyezze meg. Próbáltam újabb total commandert, de nem ment. Újraindítás után jön a figyelmeztetés a jobb alsó sarokban, hogy nem sikerült minden hálózati meghajtót csatlakoztatni. Mi lehet a baj? Miért felejti el mindig a jelszót?

    [ Szerkesztve ]

  • Ciripke

    tag

    Sziasztok!

    Lehet, hogy őrült az ötlet, de azért egy kérdést megér :)

    Szóval van egy gépen, ami folyamatosan be van kapcsolva, qin7 fut rajta (torrent, filmnézés, ftp szerver, stb.)
    Arra vagyok kiváncsi, hogy windows alatt ezen funkciók mellett működhet-e a gép routerként, kiváltva a jelenlegi Linksys routeremet?
    A gépben alapban 2 gigabit port van, de van elfekvőben még egy usb-ethernet csatolóm is, ennél több pedig nem kéne a vezetékes hálózathoz, a wifi-t pedig a szintén meglévő usb-s wifi kártyával szórnám. (Gondolom...)

    Van erre valamilyen szoftveres megoldás? Vagy butaság az egész?

    Üdv:

    C.

  • LámaZ

    addikt

    Nehezet kérdezek:

    Mi a legegyszerűbb módja több androidos és pc-s stb. eszköz csatlakoztatásának. Úgy, hogy mindenki lásson mindenkit, akár rúteren keresztül, akár szemtől szembe.
    Tehát, lényegében egy egyszerű otthoni hálózat (VPN) kialakításáról van szó, és gondolom mindegyik gépre telepíteni kellene a Samba filesharing-et. (Van ennek windows-os változata?)
    De melyik legyen a szerver? És mi van, ha az épp ki van kapcsolva?

    Én korábban azt csináltam, hogy a PC-n telepítettem a connectify-t, és akkor a tablet meg a Pc látta, olvasta egymást, de most két tabletem van, ill. 3, és azt szeretném, hogy ezek akkor is tudjanak beszélni egymással, ha a PC kikapcs.

    Biztos van erre egyszerű megoldás, és ha itt le lett írva, csak küldjetek el ahhoz a hsz-hez.

    Legyen minden jó!

  • szente

    addikt

    Hali!

    Adott egy Abit SA7 alaplap Windows 7-el, integrált Realtek 8100B hálózati kártyával, és az a gondom vele, hogy ha hosszabb hálókábelt kötök rá, akkor azt írja ki, hogy nem azonosított hálózat. Rövidebb kábellel (kb 1m) minden ok. Tuti nem a hálókábel a ludas, mert más géppel működik. Mi lehet vele? (Arra most ne térjünk ki, hogy ilyen őskövületen mit keres W7 :DDD )

    Üdv.

  • Rota

    tag

    Sziasztok.

    Egy furának tűnő jelenségre lettem figyelmes és mivel nem vagyok egy hálózati szaki ezért hozzátok fordulok,

    a Windows 7 -alatt hálózatoknál szerepel 2 számító gép, az egyéb eszköznél az egyik gép . Ez eddig rendben.

    a hálózati infrastruktúra alatt viszont egy router van, ami nem az enyém. Tp-link 740w. Nekem is TP-link routereme van, de nem ez a típus.

    Mit jelent ez?

    A router hibája vagy valami egészen más?

  • Hurkafej

    aktív tag

    Hello!
    Azt akarom megoldani, hogy a gépem és a laptopom között tudjak megosztani fájlokat, jó sebességgel. Van egy router, a laptop wifin kapcsolódik rá, a gép pedig kábellel.Az op rendszer windows 7.
    Addig már eljutottam, hogy a hálózatoknál látják egymást, de semmi több.

  • NoFate0211

    csendes tag

    Sziasztok!

    Elég laikus vagyok a témában, ezért is kérek itt tanácsot Tőletek:

    Mindkét gépemen Windows 7 Home Premium van. A notebook Wifin keresztül csatlakozik a netre. Az asztali gép kábelen keresztül csatl a notebookhoz. A notebookon működik a net, letöltök, böngészek stb. Csináltam otthoni csoportot. A wifi kapcs. és a vezetékes kapcs. is otthoni hálózatra van állítva. A két gép látja egymást, lehet fájlokat másolni oda-vissza ( crosslink és sima UTP kábellel is működik ).

    A kapcsolatoknál a wifit megosztottam, az asztali gépen (amit egy leírásban olvastam ) az Internetbeállításoknál beállítottam, hogy ne legyen automatikus tárcsázás. Lent a helyi hálózati beállításoknál kivettem mindenhonnan a pipát: tehát nincs a beállítások automatikus észlelése, nincs automatikus konfigurációs parancsfájl használata és proxikiszolgáló használata sincs.

    Mit kellene még beállítani, bepipálni, beírni stb.

    Segítséget előre is köszi!

  • Tomika86

    senior tag

    Sziasztok!

    Van egy kis problémám az itthoni hálózattal. Nekem Windows XP van fent, routerre vagyok kötve kábellel. Barátnőmnek Windows 7-e van Wifivel van a hálózaton.
    Ő látja a megosztásomat, mindent tud csinálni a gépemen. De én Windows XP-ről nem tudom nézni a Windows 7 megosztásait, azt írja hogy nem rendelkezek elég engedéllyel.

    Ideiglenesen van csak ez az XP-s gépem. Elötte _Windows 7-em volt nekem is és minden működött.
    De szeretném ezzel is megcsinálni.

    Windows 7 csinál egy otthoni csoport jelszót, de XP-n nem tudom beírni. Szerintem ez a gond.
    Mappa megosztásnál minden engedélyezve van.

    Köszönöm a segítséget!

  • gtesteban

    tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Van egy asztali gépem amin windows 8 van feltelepítve és van egy laptopom(Toshiba Satellite L300-as) amin Windows 7 van.
    A bajom az,hogy nem tudom őket otthoni csoportba rakni mert a windows 8-on nem engedélyezi ezt az opciót.
    Beírom mindkét gépen a jelszót, kapcsolódik is de nem látják egymást. :S
    Pingelést próbáltam de nem működött. A laptopon wifin használom a netet, a nagygépen meg kábelen.
    Van még egy wifis nyomtató is, mindkét géppel tudok nyomtatni(kábel) nélkül is.

    Tudtok valami jó trükköt-tippet adni,hogy össze tudjam őket kapcsolni hálózatba?

  • bacus

    őstag

    válasz Gubek-Einste #20475 üzenetére

    Ez nem igazi roaming, itt a net mindig meg fog szakadni, és újracsatlakozni. Még az is lehet, hogy az IP cim, gateway is változik, stb. Attól, hogy az SSID megegyezik, attól még a két AP különbözik, ill. az eszközök simán rá tudnak csatlakozni, az SSID tiltása (titkositás nélkül) max. a windowsos átlag usert akadályozza meg a rácsatlakozásban.

    Az igazi roaminghoz egy WDS Mesh hálózatot kell létrehozni. Ilyenkor ugyanis ugyanaz a frekvencia és az SSID is. Az AP-knak egy bridgeben kell legyenek, látniuk kell egymást, és a hurkok elkerülésére használniuk kell az STP protokollt. Ebben az esetben úgy tudsz sétálgatni a notebookkal, hogy nem veszed észre a váltást, hogy már egy másik AP-re csatlakozol.

    Ennek ellenére, ha a két AP eléggé messze van, vagy egyáltalán nem látja egymást, (azaz nincs igazi közös terület, a frekvencia lehet azonos is), működhet a dolog (de ez nem roaming), hiszen az egyik helyről a másikra átmenve igy is úgy is megszakad a net. Ha SSID és titkositás megegyezik, akkor a kliens szoftverek elég "buták" ahhoz, hogy úgy csatlakozzanak fel, hogy nem veszi észre, hogy ez nem ugyanaz az AP. Amikor felcsatlakozik kaphat új cimet, átjárót, dnst, más lehet minden beállitás, akár két teljesen független hely is lehet.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • bacus

    őstag

    válasz viktor82 #20510 üzenetére

    Egyik sem. :)

    Először is tudni kell a win7 beállitásait, mert sokan csak egy usert hoznak létre, azt is jelszó nélkül.
    Másodszor tudni kell azt is, hogy a tv támogatja e 128bites titkositást, ill. ez be van e kapcsolva a win7-en. (alapból igen)

    Ha tűzfal mögött vagy
    - hozz létre egy felhasználót a win7-n, adj neki jelszót is
    - a mappához is kell a felhasználónak joga legyen, azaz a C:\users\felhasználó1 mappát nem tudja alapból elérni a felhasználó2, a megosztást rakd valahova egy C:\megoszt mappába
    - a windows intézőben keresd ki a mappát, válaszd, oszd meg, adj a megosztásra olvasási jogot.
    - ha kell vedd vissza a titkositást 128bitesről 40-56bitesre
    - ha nem a windows beépitett tűzfalát használod, akkor a tűzfalon engedélyezni kell a fájlmegosztást. a beépitettnél pedig otthoni v. munkahelyi hálózatnak kell titulálni a kapcsolatot.

    http://www.sevenforums.com/tutorials/53830-file-sharing-between-xp-w7-vice-versa.html
    ugyan te nem xp-ről akarod elérni, de a leirás

    Ha mindez megvan akkor a név és jelszó amit kér, az a felhasználó amit létrehoztál a jelszó pedig a jelszó amit megadtál a felhasználónak.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • Tanisz

    senior tag

    válasz bacus #20649 üzenetére

    Jól fordítottad le a "hablatyolásom" :)
    A routeren belül (belső hálózat) , bocsi :D
    Na ez az, nekem is ezzel van a gondom:)

    A windowsban nem állítottam át vagy vissza semmit sem (15 percel korábban, amikor az új routert üzembe helyeztem, működött a régi routerrel a távoli asztal).
    A win tűzfal engedi 3389-et, és engedte eddig is.
    Az egész folyamatba, ami eddig működött, csak az új router lett más, minden maradt a régiben, nem lett átállítva semmi sem az oprendszerekben.
    Egyéb szoftveres tűzfalam nincs, csak nod32 van a gépen, eddig ez nem szólt bele a folyamatokba.

    1 gépet szeretnék elérni távoli asztallal (port-forwardinggal), ami eddig ment is a régi routerrel.
    Ennyi szabályt is hoztam létre.
    Viszont most a hálózatban ehhez az egy géphez sem tudok csatlakozni távoli asztallal, (nem hogy port-forwardinggal) ha szükség lenne rá.

    Bevallom kicsit más a kezelőfelülete a Tp-Linknek lehet az zavarhat be, idáig főként D-link routerekkel volt dolgom, a régi is az volt. Valószínűleg én vagyok a ludas, valamit benézek:)

    Köszi a segítséget, most nem vagyok a router közelében, amint lesz időm még kopácsolom a dolgot, mert szükségem lenne erre a funkcióra.
    VPN sem rossz ötlet, de most 2-3 gépért felesleges szerintem.

    Még valami, a router print server funkciója nekem új, ilyennel nem volt még dolgom.
    Van egy Brother MFC -7420-om, ezzel mennie kellene, ha rádugom? :)

    http://projekt.azigazikincs.hu/ ''Homo loquax nonnumquam sapiens''; "Nam et si ambulavero in valle umbrae mortis, non timebo mala, quoniam tu mecum es. Virga tua et baculus tuus, ipsa me consolata sunt. "

  • Tosee

    őstag

    válasz atesss #20660 üzenetére

    Üdv!

    1. XP-re telepítsd fel az összes frissítést!

    A gépek egy munkacsoportba legyenek... ezt már beállítottad!
    Windows 7-nél be lehet állítani, hogy ne használjon jelszóval védett megosztást, és akkor nem kér a hozzáféréshez:
    vezérlőpult > hálózati és megosztási központ > speciális megosztási beállítások módosítása > Magánjellegű (otthoni) hálózat > Megosztás jelszavas védelemmel

    Próbaképpen ossz meg egy mappát az új gépen az alábbi módon:
    Jobb klikk a mappán > tulajdonságok > megosztás fül > speciális megosztás

    A4-es rajzlapom, hasonló típusú Audira cserélném!

  • bacus

    őstag

    válasz Borisz76 #20738 üzenetére

    "Ha pedig nem megy a rendszer akkor a hálózat sem áll fel."

    Ez nem igaz. A hálózatkezelés egy szolgáltatás, ami elindul bejelentkezés nélkül is !
    Ez alól kivétel lehet, amikor a wifi saját programját akarod használni ami csak akkor indul el, amikor már bejelentkeztél a windowsba, de a win7 profilkezelője tökéletes, az szintén szolgáltatásként fut.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • bacus

    őstag

    válasz kjani18 #20748 üzenetére

    fel tudsz csatlakozni több hálózatra is, azonban több probléma is lehet.

    Egyrészt a windows csak 1 db átjárót kezel, nagy hiba több átjárót definiálni, tehát az internet csak egy hálózat fele lesz elérhető.

    A másik probléma, ha két hálózatra is felcsatlakozol, aminek ugyanaz az alhálózata, akkor nem fogja tudni a win, hogy melyik fele kellene menjen, hogy adott IP cimet elérjen..

    Print serverre CSAK nyomtatót lehet kötni, de léteznek MFP eszközök, amik bármilyen eszközt képesek kezelni. (viszont ezeknek az eszközöknek is van hátrányuk, pl egy időben csak egy valaki használhatja az eszközt, ez nyomtatónál elég nagy probléma is lehet.., hiszen pont azért akarsz hálózatossá tenni egy nyomtatót, hogy bárki elérje a hálózatról, de egy scannernél ez nem gond)

    Létezik USB ethernet átalakitó, több fajta is. Használtam ilyet, működött.

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • attiati

    veterán

    Mobilnetet szeretnék megosztani asztali gépre usb-n keresztül

    Feltelepítettem a clockworkmod Tether (no root) alkalmazást

    Felraktam az asztali gépre a TetherWindows programot.

    Létrehoz egy új hálózati kapcsolatot, amit beparaméterez magának (10.0.0.1 ip-re, átjáróval, elsődleges és másodlagos dns kiszolgálóval)

    Rádugom USB-re a telefont. Fel akarja telepíteni a teló driverét (Motorola Atrix 2). Végig is fut a telepítés, de a WinXP mégis kiabál a végén, hogy keressem meg manuálisan a drivert a listából vagy töltsem le a windows update helyről. Próbáltam a netről leszedett Motorola driverrel is.

    Utána már hiába indítom el a tether programot a telón. A gépen a tether program mindig leakad ott, hogy telepítsem fel a telefon driverét. Mi lehet a baja?

    Sikerült már valakinek USB-n át netet megosztani asztali gépre?

  • psg5

    veterán

    Segítségeteket szeretném kérni.

    Hálozatba vannak kötve szerverek, más szerverekre is rálátunk egy adott munkaállomásról. A windows intézőben a hálózati helyek-ben szépen mutatja az utoljára nézett 10 szervert. Kérdés, hogyan lehet ezt a hálózati helyekről eltüntetni? A törléssel okozok kárt a megnézett szerverekben? Vagy itt a trölés csak a listából való kivételt jelenti?

    F.K.T.

  • mandju

    senior tag

    Sziasztok!

    A következő kérdéssel fordulok hozzátok. Ha egyáltalán jó helyen teszem fel a kérdésemet. A következő feladatot kellene megoldani, ha sikerülne. Sajnos az én kvalitásaimat meghaladja a dolog.

    Adott egy otthoni hálózat. Fix IP-vel
    Van egy fő router, ami az egész családi házat és az autószalont ellátja. A családi házban van egy másik router, ami szintén oszt ip-t. A családi ház tulajdonképpen egy alhálózat. Ezen a hálón lóg egy htpc openelec-cel. Ezen van egy transmission kliens. Na tehát ezt a htpc-t szeretném távolról felébreszteni és a transmission kliens a web interface-en keresztül menedzselni. Windows alatt ez megoldott volt logmein szoftverrel, de én szeretném az openelecet használni. Merre induljak el?

    Előre is kösz a tanácsokat!

    * JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

  • bugizozi

    őstag

    válasz Gelmi #21018 üzenetére

    Hálózati sebesség monitorozó programok közül melyiket ajánlanád ?

    Legegyszerűbb a windows feladatkezelő. A hálózat fülön ott van a hálózat leterheltsége, illetve alul hogy kapcsolat sebessége. 100 Mbit vagy 1 Gbit.

    VCP7-DCV, CCNA ||| Ami működik, ahhoz nem szabad hozzányúlni!

  • s3toraph

    senior tag

    Sziasztok!

    Olvasgattam, de nem tudtam megfelelő progit találni, szóval kérdezek.
    Tapasztalatok alapján ki mit ajánlana otthoni hálózatra másik gépről való eléréshez?
    A teamviewerrel szemezek még, de írták, hogy azt nem lehet állandóan használni free verzióban. Fizikailag távoli eléréshez viszont remek, ill. manapság már okostelóról is használható, szóval távolról meg tudom oldani. Hamachi-ra panaszkodtak hogy egyik gépen megy, másikon meg nem. Ezért kellene más alternatíva.
    Van egy kicsi gép seed szervernek, ill. központi tárolónak (jelenleg filmek, később bizt. mentés is lesz, hasonlóak). Van egy PC, valamint ha tesómék itthon vannak, akkor laptopok. T-home ADSL net (10Mbit-es), PC, szerver vezetékesen, laptopok wi-fi-n csatlakoznak. Olyan progi kellene, amivel a routerre dugott szervert el tudom érni az otthoni hálórol, akármikor, akármeddig, bármelyik gépről (persze egyszerre csak egy) és teljesen ugyanúgy tudom használni, mint ha előtte ülnék (fájlműveletek, telepítés, letöltés, beállítások, stb.).
    Jó lenne ha mindezt ablakban tudná, nem pedig full képernyőn. Ehhez elég nekem a windows távoli asztali kapcsolata? Elég biztonságos, ha a wi-fi titkosított + jelszavas? Más alternatíva? Logmein-en nem tudtam elmenni, hogy ez most mennyire korlátozott ingyenes verzióban.

    Üdv

    [ Szerkesztve ]

    Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

  • perempe

    addikt

    szervusztok!

    fájlmegosztás-probléma. windows7-es gépet nem tudok elérni a másik gépről (XP). csak adminisztrátorként lehet csatlakozni, és jelszót kér. csak a nyilvános mappát tudom elérni az XP-s gépről.

    a windows7-es gép beállításai: otthoni hálózat. a speciális megosztás beállításoknál is ki van kapcsolva a jelszóval védett megosztás. (a többi az első)

    [ Szerkesztve ]

    * Brahms: 4. szimfónia *

  • #24889344

    törölt tag

    üdv.
    Volna egy kis problémám.
    Van két Win7-es gépem. Az egyiken megosztottam a DVD meghajtót (hozzáférés Eweryone).
    A problémám a következő:
    A két gép nem látja egymás, ha megnyitom a saját gépet a Hálózat alatt csak saját magát látja mindkettő, a másik gépet nem.

    vezérlöpult-Hálozati megosztási központ-speciális megosztási beállítások
    otthoni vagy munkahelyi fülre katt
    - hálozatfelderítés bekapcsolva
    - fájl és nyomtató megosztás bekapcsolva
    - megosztás bekapcsolva
    -128 bites titkosítás használata
    - jelszóval védett megosztás kikapcsolva (ha bevolt kapcsolva akkor se láttam a másik gépet)
    -a windows kezelheti az otthoni csoportok kapcsolatait bekapcsolva

    Eset smart security van a gépeken, ha kikapcsolom a tűzfalat, akkor se látom a másik gépet.

    Parancssorból meg tudom pingelni a másik gépet, mindkettőn.
    Már nem tudom mit kell még beállítani, ennyit még sohasem szívtam megosztással, mindig működött elsőre.

  • bacus

    őstag

    válasz #24889344 #21243 üzenetére

    Én meg nem javaslom ezt az otthoni csoport létrehozásával létrejött megosztást.

    Az SMB kiforrott, kompatibilis egymással mac, droid, linux, win. Erre jön megint valami okos marketinges a microfosnál, és kitalál egy új dolgot, ami nem kompatibilis csak magával, de még azt is butitja, hogy a home userek még annyira se érezzék jól magukat.

    A munkacsoportos fájl megosztást nem nehéz beállitani. Ha már a saját gépedet látod igy, akkor jó úton haladsz, hogy a másik is lássa.
    Feltételek:
    -azonos alhálózat (ez csak a hálózat felderités miatt kell, mert egyébként megy routolt hálón is)
    -név/jelszó (a jelszó kikapcsolható a csoport házirendeknél)
    -tűzfalakon engedélyezni, nod32 tűzfalon is, teszt erejéig kikapcsolni
    -megosztási mappa létezzen és legyen hozzá joga is a felhasználónak! (bár windowson nem lehet csak létezőt megosztani, de a könyvtár törlésével a megosztás megmarad)
    -megosztásnál is kell hozzá jogot adni, minimum olvasásra..

    Kössünk egyezséget, megegyezős egyezséget... https://www.paypal.me/engiman/30

  • ErikSon

    csendes tag

    Sziasztok!

    Lenne egy problémám hátha tudtok segíteni.

    - helyi hálózat, 3 berendezés (1.gép win7 / 2.gép XP / 3.gép okos TV)
    - XP-s gépen alaplap csere történt( telepítés nélkül, ugyanaz a típusú alaplap, bios chip cserével)
    - pár napja a win7 gépről nem érem el XP-s gép megosztott tartalmát
    - XP-ről viszont elérem a win7 gépet és annak tartalmát
    - okos TV-ről mindkét gépet elérem
    - pingelés hiba nélkül lefut
    - tartomány egyezik
    - windows tűzfal kikapcsolva
    - nod32 minden modulja kikapcsolva
    - megosztás ki/bekapcsolása megtörtént, változás semmi

    win7-es gépen ez az üzenet fogad:

    Mi lehet a gond?

    Előre is köszönöm!

    - Mit csinál a jövendőmondó kannibál? - Jósokat eszik...

  • norberto898

    csendes tag

    Sziasztok. Akadt egy kis problémám az otthoni netbeállítással, és sehogy sem sikerül megoldani.
    A helyzet a következő:
    Adott egy wifis router, amihez a velem egy házban élők többsége WIFI-n keresztül csatlakozik.
    Mivel az én szobám elég távol esik a routertől, elég rossz a jel, ezért tegnap beszereztem egy netkábelt.

    Viszont amikor megpróbáltam csatlakoztatni, elment a netem, és semmilyen oldalt nem töltött be a böngészőm. Még akkor sem, ha közben a WIFI is aktív volt a gépemen. Ha kihúztam a kábelt a laptopomból, a WIFInek köszönhetően ismét volt netem.
    Próbáltam manuálisan beállítani IP címet, átjárót, DNS-t a router admin felületén található infók alapján, de így sem jártam sikerrel.
    Szóval azt szeretném elérni, hogy működjön a netem kábelen keresztül, és ne kelljen WIFI-t használnom.
    Amikor ránéztem a routerre, láttam, hogy valaki más is kábelen keresztül csatlakozik, gondolom, neki működik a dolog, szóval szerintem nálam lesz a gond.
    Csináltam egy ipconfig/all-t is:

    Windows IP konfiguráció

    Állomásnév. . . . . . . . . . . . . . : leticia-pc
    Elsődleges DNS-utótag . . . . . . . . :
    Csomóponttípus . . . . . . . . . . . : Ismeretlen
    IP útválasztás engedélyezve . . . . . : Nem
    WINS-proxy engedélyezve . . . . . . . : Nem

    Ethernet-adapter Vezeték nélküli hálózati kapcsolat:

    Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
    Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Broadcom 802.11g hálózati adapte
    r
    Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-19-7D-6F-5C-66
    DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
    Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
    IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.6
    Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.0.1
    DHCP kiszolgáló . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Bérleti jog kezdete . . . . . . . . . : 2013. április 24. 7:16:04
    Bérleti jog vége. . . . . . . . . . . : 2013. április 25. 7:16:04

    Ethernet-adapter Helyi kapcsolat 3:

    Adathordozó állapota. . . . . . . . . : Adathordozó leválasztva
    Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : TeamViewer VPN Adapter
    Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-FF-97-D0-01-44

    Ethernet-adapter Helyi kapcsolat 6:

    Kapcsolatspecifikus DNS-utótag. . . . :
    Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Realtek RTL8139/810x Family Fast
    Ethernet NIC
    Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-16-D4-C7-36-2F
    DHCP engedélyezve . . . . . . . . . . : Igen
    Automatikus konfiguráció engedélyezve : Igen
    IP-cím. . . . . . . . . . . . . . . . : 192.168.0.3
    Alhálózati maszk. . . . . . . . . . . : 255.255.255.0
    Alapértelmezett átjáró. . . . . . . . : 192.168.0.1
    DHCP kiszolgáló . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    DNS-kiszolgálók . . . . . . . . . . . : 192.168.0.1
    Bérleti jog kezdete . . . . . . . . . : 2013. április 24. 7:13:42
    Bérleti jog vége. . . . . . . . . . . : 2013. április 25. 7:13:42

    Ethernet-adapter Helyi kapcsolat 5:

    Adathordozó állapota. . . . . . . . . : Adathordozó leválasztva
    Leírás. . . . . . . . . . . . . . . . : Bluetooth LAN-hozzáférési kiszol
    gáló illesztőprogramja
    Fizikai cím . . . . . . . . . . . . . : 00-02-72-33-00-9E

    A "helyi kapcsolat 6"-ról lenne szó.
    Mi lehet a gond?
    Köszi szépen előre is a segítséget.

    Üdv.

  • theboobaq

    aktív tag

    hello

    a kérdésem nem teljesen otthoni hálózattal kapcsolatos de mégis hasonló.
    Lenne egy windows server 2008-as Dell Szerver amin megy egy DHCP C osztályú ip-t oszt 192.168.2.xx címzéssel. Továbbá van egy régebbi Windows Server 2003-as szerver amin ugyancsak van egy DHCP ez viszont B osztályú IP-t osztana 172.16.50.xx címzéssel. A Gond az lenne ,hogy az Acces Pointot a B osztályú IP-s hálózatra tenném viszont az a probléma ,hogy összeakad a 2 dhcp és valamikor Wifin C osztályú ip-t kapok vakamikor meg C-t. Azért lenne fontos ,hogy a C osztályú DHCP-re ne menjen a Wifi mert hamar megtelne és jobban szeretném ha a B osztályút használná csak.

    Meg lehetne valahogy oldani ,hogy a 2 DHCP szerver működjön egymás mellet és ne zavarják egymást?

    Előre is köszönöm.

  • marcipunk

    tag

    sziasztok!

    nem biztos, hogy ide való...

    tehát:
    adott egy laptop, WIN7-el, Windows Live Maillel
    egy adott wifi hálózaton kimegy az e-mail a Windows Live Mail-ből, egy másik wifi hálón pedig nem

    Mi lehet a gond?

    röff!

  • Játékos

    addikt

    válasz kisBözsi #22176 üzenetére

    Az szép ki otthoni hálózat! :) Nekem mikor hasonló bajom volt (a gépről kb. 400 KB/s-al tudtam a tabra másolni, de fordítva sokkal gyorsabban! Android illetve Win7) azt mondták az okosok, hogy a Windows nem ismeri az Android filerendszerét, és az átalakítás miatt lassú. :F
    Viszont XP és XP között nem gondolom, hogy ilyen probléma van. Kipróbálnám, hogy csak az a két gép van a hálózatom, amelyek között másolni akarsz! És lehetőleg nagyon közel a routerhez mindkét gép. Ha gyengus a jelszint, akkor brutálisan belassulhat a wifi.
    Ja! Egyforma wifi van a gépekben? (b/g/n?) Meg a router is szereti mondjuk az "n"-es hálózatot?? :U
    És a négy gép között sincs kábel?

    [ Szerkesztve ]

    Ha szeretet van az életünkben, az pótol ezernyi dolgot, ami hiányzik. Ha nincs szeretet, mindegy, mink van, sose lesz elég...

  • Directivo

    csendes tag

    válasz bugizozi #22193 üzenetére

    ??
    Melyik jelszóra gondolsz ?
    Amikor csináltam az otthoni hálózatot, akkor generált egy jelszót amit megadtam a másik gép tartományba léptetésekor. Ezzel nincs is gond, látják egymást csak a laptop nem tud kapcsolatot létesíteni az asztalival.
    Ha a windows belépési jelszóra gondolsz az van mindkettőnél, de ennek mi köze az egészhez ?

  • Directivo

    csendes tag

    válasz bugizozi #22196 üzenetére

    Ugyanazt írja ki így is :" A windows nem tud kapcsolatot létesíteni az asztali összetevővel"
    Hibakód: 0x80070035
    A hálózati elérési út nem található.

  • megema

    őstag

    Sziasztok!

    Lenne egy hálózati problémám. Van két routerem és meg kéne oldanom, hogy a második WiFi-n keresztül csatlakozzon az elsőre úgy, hogy egy hálózat legyen az egész. Az első mögött van a DLNA-t is szolgáltató szerverem, a második mögött pedig egy okos TV, amivel el kéne tudnom érni a szervert. Sehogy sem tudom összehozni, ha nem egy hálózatban vannak (értsd: Windows alatt nem jelenik meg mindkét eszköz hálózat felderítésnél). Elvileg látnia kellene a TV-nek, mert arra a 2. routerre csatlakozva el tudom érni a szervert az 1. mögött, de az az érzésem, hogy itt oda-vissza kapcsolat kéne. Port forwarding nem oldotta meg sajnos.

    1. router: TP-Link TL-WDR4300 gyári szoftverrel
    2. router: TP-Link TL-WR842ND OpenWrt-vel

    Tudnátok segíteni?

    [ Szerkesztve ]

  • megema

    őstag

    válasz Gubek-Einste #22211 üzenetére

    Máshogy nem akart működni ügyfélként, így csináltam neki egy külön WAN interfészt. A WDR4300-tól megkapja a 192.168.1.2-es címet, LAN-on pedig a 192.168.2.1-et használja és dinamikus IP-t oszt. A 192.168.2-es tartományból elérhető minden 192.168.1-beli cím, de 192.168.2-ből (Windows-os) hálózatfelderítésnél nem látszanak az 192.168.1-beli gépek. Ebből adódik a probléma. A legjobb az lenne, ha minden a 192.168.1-be kerülne, de nem tudom hogy lehetne megvalósítani...

    [ Szerkesztve ]

  • Kronk

    őstag

    Sziasztok, remélem jó helyre írok.

    Van egy win7-es 64-bites gép.
    Tettem fel rá hamachit.
    A probléma ott kezdődik, hogy a "hálózat helyét" át szeretném állítani munkahelyire hálózatnak, mert akkor működik jól, de dob egy hibát: Hálózati rendszerikon működése leállt...

    részleteknél: Probléma-aláírás:
    Problémaesemény neve: APPCRASH
    Alkalmazásnév: rundll32.exe_pnidui.dll
    Alkalmazásverzió: 6.1.7600.16385
    Alkalmazás időbélyegzője: 4a5bc9e0
    Hiba – modul neve: pnidui.dll
    Hiba – modul verziója: 6.1.7601.17514
    Hiba – modul időbélyegzője: 4ce7c965
    Kivételkód: c0000005
    Kivétel – eltolás: 0000000000026602
    Operációs rendszer verziója: 6.1.7601.2.1.0.256.48
    Területibeállítás-azonosító: 1038
    További információk 1: b7cd
    További információk 2: b7cd20c199e5f936170b4b750de3ab75
    További információk 3: 5698
    További információk 4: 56982b156c67f85d8fc1f755b7565a20

    Olvassa el online adatvédelmi nyilatkozatunkat:
    http://go.microsoft.com/fwlink/?linkid=104288&clcid=0x040e

    Ha nem érhető el az online adatvédelmi nyilatkozat, olvassa el az offline változatot:
    C:\Windows\system32\hu-HU\erofflps.txt

    látszólag átállítja a kapcsolat helyét, de nem lehet hozzá kapcsolódni.
    Más gépeken jól működik, próbáltam másik verziójú hamachival, az sem segített, nem hiszem, hogy azzal lenne a probléma.

    Van ötletetek, előre köszönöm!!!

    http://totesz.myminicity.com/

  • Forza_JUVE

    aktív tag

    Sziasztok!

    Hálózati nyomtató témában kérnék 1 kis segítséget.
    Egy HP OfficeJet 6700-as nyomtatót csatlakoztattam az itthoni wifi hálózatomhoz, routertől kapott is IP-t.
    Majd a laptopomon (win7 ultimate x64) hozzáadtam hálózati nyomtatóként, látja is. A laptop is wifin kapcsolódik a routerhez. Tudok nyomtatni, minden zsír.
    Gond akkor van, ha újraindítom a pc-t ... ugyanis mikor feláll a windows, OFFLINE-nak látja a nyomtatót, pedig az be is van kapcsolva és a hálón is rajta van. Ezt bizonyítja az is, hogy laptopról megpingelem a nyomtató IP-jét, és van kommunikáció. De nyomtatni nem tudok rá, hiszen a windows szerint "nem üzemkész".

    Mit rontok el ??? Előre is köszi minden ötletet, segítséget!! :R

  • Forza_JUVE

    aktív tag

    válasz Forza_JUVE #22395 üzenetére

    Annyit még az előzőhöz, hogy UTP kábellel csatlakoztatva a nyomtatót a routerhez, uaz a szitu!! Hozzáadom hálózatiként, működik, reboot, windows offline-nak látja, pingelni ugyanakkor tudom a nyomtatót! :F :F :F

  • bibi55

    tag

    Sziasztok!

    Segítségre lenne szükségem. Van itthon 2 számítógép és 2 router. Nincs hosszú lan kábelem, hogy a routerre kössem a távolabbi gépet, így ideiglenesen 2 router van összekapcsolva. A mellék router csatlakozik a fő router wifi hálózatára, és azt osztja le a lan portokra. A net megy is szépen, viszont a fájlmegosztás nem akar működni. Azt már sikerült elérnem, hogy a két gép látja egymást, pingelhetőek.

    Jelenleg a fő router ip: 192.168.1.1
    mellék router ip: 192.168.2.1
    Egyik PC: 192.168.1.100
    Másik pc: 192.168.2.123

    A fő routeren alap TP-Link firmware van (TP WR-340GD), a másik routeren viszont OpenWRT (TP WR-741ND).

    Ötletek a fájlmegosztás megoldására? A 2 gép ugyan azon munkacsoportban vannak, és mind a kettőn windows 8 fut.

  • #36268800

    törölt tag

    Üdv!

    Windows XP SP 2 Professional OS-em van és helyi hálózaton keresztül megosztottunk néhány mappát.
    Az a problémám, hogy a mappákat áthelyeztük, letöröltük, tehát valamilyen formában megváltozott az elérési útvonaluk, ennek ellenére látszanak Total Commander-ben a megosztott mappák között. Hogyan lehet őket eltüntetni a helyi hálózat 'újravarázslása' nélkül? Vagy az lenne a legegyszerűbb módszer? Köszönöm előre is!

  • spacewalkers

    csendes tag

    Sziasztok!

    Következő a problémám:
    Szeretnék egy újabb mappát megosztani az otthoni hálózatomon, de "A mappa nem osztható meg" hibaüzenettel megáll.
    A fura az, hogy eddig is voltak/vannak megosztott mappáim, azok működnek.
    Próbáltam neten utánajárni, addig jutottam, hogy valami RPC vezérlő nem meg (vagy valami hasonló)
    Van valakinek ötlete? (a windows újratelepítésen kívül)

  • matyi19

    őstag

    Sziasztok, lehet nem jó helyre írok, de hátha itt is tudtok segíteni...
    Ma voltam egyik barátomnál, megkért, hogy nézzem meg miért nem megy az internet. Próbálgattam, létrehoztam új csatlakozási pontot(PPPoE_Username/Password) semmi...Ezután jött egy windows (XP) csere, semmi. Ugyanazt a hibát írja ki, kapcsolódáskor ha be van dugva az internet kábel ha nincs. Ekkor kezdtem gyanakodni a hálózati kártyára. Eszközkezelőben megnéztem, az ethernetnel egy sárga kérdőjel van, tulajdonságoknál pedig semmit nem ír, sem gyártót sem típust, nem ismeri föl. Szerintem azzal lehet valami, de lehet tevédék. Nem tudom milyen típusú, de az alaplapra épített...
    Szerintetek mi lenne jobb megoldás, egy ilyen ennél az a baj nem tudom, milyet kellene vennem vagy egy ilyen ennél pedig az lenne a jó, hogy elméletileg univerzális típusú hálózati kártya beszerzése.
    Köszönöm!

  • spacewalkers

    csendes tag

    Sziasztok!

    Következő a problémám:
    Szeretnék egy újabb mappát megosztani az otthoni hálózatomon, de "A mappa nem osztható meg" hibaüzenettel megáll.
    A fura az, hogy eddig is voltak/vannak megosztott mappáim, azok működnek.
    Próbáltam neten utánajárni, addig jutottam, hogy valami RPC vezérlő nem meg (vagy valami hasonló)
    Van valakinek ötlete? (a windows újratelepítésen kívül)

  • gege64

    csendes tag

    Sziasztok!
    Hálózati problémám lenne. Van egypár gép a házban, és otthoni csoportban vannak kötve, mindegyik windows 7-el fut. Újratelepítettem a windowst az egyik gépen, de kiderült, az a gép volt az otthoni csoport létrehozója. Most, hogy vissza akarok lépni a géppel az otthoni csoportba, akkor engedélyt kell kérnem (vagyis jelszót beírni és a tulajdonos gép válaszára várni). Csak hogy ez a gép már nincs. Ha a többi géppel ki akarok lépni a csoportból, akadályba ütközik. Hibaelhárító nem segített.
    Kérlek segítsetek! :)

  • foter456

    csendes tag

    válasz krealon #22654 üzenetére

    Ha a routernek hagyom hogy megadja a DHCP beállításokat, akkor olyan hibaüzenettel köp szemen csatlakozás közben hogy : "a windows nem talál tanusítványt amellyel be tudna jelentkezni a hálózatba"....
    Én arra asszociáltam, hogy ez elvileg a jelszó hiánya/helytelensége, de mivel a titkosítás és a jelszó is azonos, ezért ez nem lehetne gond....

  • krealon

    veterán

    válasz Heffi #22816 üzenetére

    "Tudtok valami olyan kütyüt, ami wifi-n kapcsolódna egy routerhez, majd a kapott hálózatot vezetéken tudná megosztani 4 eszközzel?"

    AP client modban mukodo eszkoz kell neked.
    Gyari firmware altalaban ezt nem szokta tudni, per pillanat csak 1 jut eszembe: TL-WR743ND.
    Sokkal olcsobban kijohetsz, ha OpenWRT (Gargoyle) kompatibilis eszkoz hasznalataval, pl TL-WR741ND.

    Ha szeparalni szeretned a vezetekes eszkozoket a WiFi-s halozattol, akkor AP client router (vagy ahogy junkeer emlitette WISP (Wireless Internet Service Provider) ) eszkozre van szukseged.

    Ha ugyanabb az alhalozatba szeretnel kerulni a WiFi-s es a kabeles eszkozokkel (pl Windows-os gepek lassak egymast), akkor AP client bridge mod kell. Ezt OpenWRT alatt viszonylag egyszeru megoldani, Gargolyle feluleten pedig gyerekjatek.

  • #01682176

    törölt tag

    Sziasztok!

    Adott egy windows xp, a hálózatot kézzel konfiguráltam (én adtam neki ip-t) és az eseménynaplóban mindig megjelenik egy NetBt hiba. Mi ez?

  • daninet

    veterán

    Hali!
    Segítsetek portnyitással mert nem tudom mit csinálok rosszul. Dróton, wifin ugyanaz az eredmény. Linksys WRT54G router Tomato-val, illetve ugyan az az eredmény egy TP-Link routerrel is már kicseréltem. Tehát:
    A gép IP-je fixen 192.168.1.25, minden beállítva, van hálózat. Szükségem lenne, a 6005, 15001-15004 portok kinyitására, de az open port checker folyton azt mondja, hogy zárva. Viszont, tökugyanúgy nyitottam egy 6890-es portot torrentnek, az nyitva van. Fokozott biztonságú windows tűzfalat megnyitottam, ott is engedélyeztem a programot és a portjait. Külön tűzfalam nincs. Hogyan lehet megnézni hol akad el az adat (routernél vagy a gépnél)?
    Nem tudom mit csinálok rosszul, miért megy az egyik, miért nem megy a másik.

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

  • n-tek

    aktív tag

    Hello!
    Egy olyan gondom lenne, hogy van egy pc amire, ha ~2 méteres kábellel kötöm rá a wrt54gntl routert vagy a cisco-s modemet, amit a szolgáltató adott, akkor az tökéletesen működik. Ha fogom ugyanezeket az eszközöket és egy ~22 méteres kábellel kötöm össze, akkor nincs hálózat vagy korlátozott szöveg jelenik meg. A gépen xp fut, összesen 3 darab xp-s gép van, mindegyik ezt produkálja. Laptopot rákötve működik mind a rövid, mind a hosszú verzió, a laptopon windows 7 van. Valami ötlet? Köszönöm
    Üdv, Ervin

    Escape is Just the Begining

  • Casoli

    őstag

    válasz Casoli #22986 üzenetére

    Switch is újra lett indítva, utp kábelt is cseréltem, hiba továbbra is fentáll. Ha az asztali vezetékes gépről akarnék valamit lemásolni, az baromi lassú. Kipróbáltam már mindent, hálózati sebességmérő programokat, speedtestet is, minden jó. Windowsok eredetiek. Mi a p*cs van? :W

    http://hasznaltpcalkatresz.hu/

Új hozzászólás Aktív témák