Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • index31

    tag

    válasz Partz #918 üzenetére

    Partz

    Na lássuk...

    Amikor én Tv vásárlásra adtam a fejem az 2015-ben volt . Ez a szám a 2015-még jelen állapot szerint is fontos hiszen most is sokan vannak, akik az előző évi csúcsmodellek közül választanak előszeretettel és nem véletlenül.

    Csak a felsőkategória érdekelt, mert inkább vártam rá többet de jobbat szerettem volna.

    Lehetett SUHD-t választani és lehetett OLED-et ....

    Tehát vannak a pro és kontra dolgok. Lehet nézni a fényerőt, a színteret, a panelt, milyen lesz HDR-ben, mennyi az ára és stb stb...

    2015 ben vettem én egy Samsung JS8500 SUHD-t - ami felsőkategória és lényegében minden földi jóval fel volt szerelve de még nem a csúcs volt, mert a 9500 volt a legjobb. Tehát 4K, HDR,VA panel,Ívelt,( nekem fontos mert jobb a térérzet),3D,a Tv-n kívülre eső boksz ( One connect) ami később fejleszthető stb..

    Összehasonlítottam a paramétereket SUHD vs OLED 2015-ben :

    A JS8500 fényerőben nagyon üt gondolom ez nem is kell nagyon bizonygatni HDR-ben elsöprő képminőség.

    A 2015 - ben az OLED nem tud versenyezni fényerőben a 2015-ös SUHD-al. Igaz 2016-ben sem ... ( irónia volt bocsi )

    Tehát fényerő jobb.

    Színtér :

    JS8500 :

    [link]

    OLED : LG 55EG920V :

    [link]

    Tehát színtérben jobb . 2016-ban már fej-fej mellett.

    Egy pár kép pedig avsforum-ról hogy mit is tud egy JS8500 jól kalibrálva :


    [link]


    [link]


    [link]

    És az ár : Én ezt a Tv-t 249.000 Ft ért vettem karcmentesen egy Outletben. Lett volna OLED-is csak abba nem mertem belemenni, mert ott elég szűkös volt az üzemidő kérdése. ( Megint a szerves dolog ... )

    2016-ban pedig itt a HDR. Ha itt a HDR akkor itt a fényerő. Jó az OLED nagyon is de nem kell összeesni tőle azonnal csak tájékozódni.

Új hozzászólás Aktív témák