Hirdetés
- Kompakt, mégis egyszerűen fejleszthető barebone géppel jelentkezett a Shuttle
- 100 Hz-et tud az ASUS dokkolóval kombinált, ultraszéles monitora
- Egyre inkább szoftverrel segítene a Core CPU-k teljesítményén az Intel
- A szuperintelligencia még odébb, a szuperapp már közel
- Ha Darwinra hallgat az AI, nehéz lesz megállítani
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Amazon Fire TV stick/box
- 4K vs 8K – Megéri-e a 8K TV 2026-ban?
- Túllépne a DRAM limitjein a Neo Semiconductor-féle 3D X-DRAM
- Apple MacBook
- HP notebook topic
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- RAM topik
- TCL LCD és LED TV-k
-
PROHARDVER!
Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.
Új hozzászólás Aktív témák
-
kiskornel
addikt
Általába igaz a fényképezés területén, hogy minél többe kerül valami, annál használhatóbb. Viszont a nagyon drága dolgok esetében, amiről feltételezik, hogy profikhoz fog kerülni, elvárt dolog, hogy profi módon használják azt. Pl. 600mm esetében, ugye nem gondolja senki, hogy azt kézből fogja valaki használni, mégha IS-is van benne. Nem az a "csak felemelem és tűz" kategória. És minden profi cuccal kb. ugyanez a helyzet.
Szóval a 70-200 F2,8 esetében egyetértek veled, ám az IS-es verzióját nagyon sokan magasztalják FF váz beltéri derített fotózásnál. Az IS meg azért kell, hogy a bazi nehéz súly okozta kézremegést csökkentse.
A vakus részhez: én a hátteren szoktam fényt mérni, megy -2Fé-re, majd az ETTL-II-t kiértékelőre teszem (ez a derítő mód). Általában jó eredményt ad, ha nem, akkor kicsit kompenzálom a vaku teljesítményét. Egy 430EXII elég egy kisebb sportcsarnok felére ISO 400-on.
(#7859) cOxeR: Általában igaz, hogy a TC toldatok után már inkább csak statikus témákra jó a cucc. A fókusz rendszer rángatózó lesz, mintha túllendülne, majd vissza, megint túl stb. Egy csillapított színusz görbe mentén jut el a pontos fókuszig, és amíg leng, tiltja az exponálát. Így csökken a használhatósága. Arról nem is beszélve, hogy végig ugyanazon a ponton kell tartanod a cuccot. Ha a fókuszpont lecsúszik róla, kezdheted előlről az egészet. Ha nem feltétlenül kell a 70-200-as tartomány, akkor inkább egyből vegyél nagytelét.
C 400 F5,6-ot, amit F5,6-ra terveztek, és ott érzi jól magát. Én az IS miatt választottam a 100-400-at, így a távoli mütyűr tárgyakon is ott lehet tartani a fókuszpontot. (tudom, hogy te kacsintgatsz a 400-500mm-es tartomány felé, azért írtam csak). Persze ezek már csak kinti használatra jók.
Múltkor láttam 950e-ért használtan F4-es 500mm-est a v@terán. Az nagyvadakra FF-en pont jó lenne. Drága hobbi ez a fényképezés.
Új hozzászólás Aktív témák
- Anglia - élmények, tapasztalatok
- iPhone topik
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- Amazon Fire TV stick/box
- Konzolokról KULTURÁLT módon
- Xiaomi 15T Pro - a téma nincs lezárva
- Samsung Galaxy Watch (Tizen és Wear OS) ingyenes számlapok, kupon kódok
- Ubuntu Linux
- A fociról könnyedén, egy baráti társaságban
- Poco F5 - pokolian jó ajánlat
- További aktív témák...
- CANON EF 17-40 f/4 L USM MEGVIGYÁZOTT DARAB
- Truecam M5 GPS WiFi autós menetrögzítő kamera + CPL Polarizációs szűrő + 64Gb Endurance kártya
- Canon EF 28-300mm f/3.5-5.6L IS USM - Újszerű -
- Tamron SP 70-200mm f/2.8 Di VC USD G2 NIKON full szett, szép állapot + extrák
- VILTROX NF-Z adapter ( Nikon FTZ II adapter ) - Új -
- GAMER PC! Intel Ultra 245 / RTX 5070 / H810M-X WIFI / 32GB DDR5 / SSD 512GB / 700w! BeszámítOK!
- ÚJ/BONTOTT Microsoft Surface Laptop 7 ULTRA 7 32GB 1TB
- Lenovo ThinkPad T14 Gen 2 Ryzen 7 / 32GB RAM / 512 SSD Garancia
- BESZÁMÍTÁS! 32GB G.Skill Trident Z RGB 3200Mhz DDR4 memória garanciával hibátlan működéssel
- PC - Számítógép akár játékra // i5 // GTX 750Ti // Számla + Garancia //
Állásajánlatok
Cég: Laptopműhely Bt.
Város: Budapest


