Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Ricardo128

    aktív tag

    válasz ssgt1981 #23389 üzenetére

    Nem tudok saját tapasztalatból beszélni, hanem az ebben a fórumtémában elhangzottak alapján tudok neked segíteni. Eléggé kiszorítja vetélytársait, jómagam is ilyet akarok venni, fix fényerőset (f/3.5). Javasolták itt feleannyiért a Canon 10-18-at is, ami nem fényerős, de feleannyi az ára és a tudásilag is jónak tűnik, bár engem zavar a Distance Scale Window ("távolság skála ablak" - fogalmam sincs mi a magyar neve), bár ez egyéni szoc. probléma. Ajánlották még itt a Tokina 11-16mm-t, ami szintén nagy fényerős (f/2.8) és olcsóbb a Sigmánál. Nem tudom milyen gépre kell, és mivel te csak a Sigmáról kértél véleményt, én azt mondom, hogy mindenáron egy olyat szeretnék majd vásárolni a továbbiakban.
    Ha ezeket az adatokat nézzük, meglepődve látom azt, hogy az általam preferált Sigma már 2009-ben a piacra került (bár nem tudom, hogy milyen kiadások léteznek, és hogy jelzik azokat). Itt egyértelműen a Canon viszi a pálmát, viszont nem tudom ennél a képnél mennyit számít a váz. A Tokinánál látom a legtöbb aberrációt. Nem tudom, hogy mi az oka, vagy mi késztet erre, de az itt látottak ellenére is Sigmát fogok venni. Makacsság. :U

    gölmétcsül ©

Új hozzászólás Aktív témák