Hirdetés

2018. szeptember 25., kedd

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2014-12-12 17:21:36

PROHARDVER!

Az objektívekre két nagyon fontos adat jellemző, melyek alapján rendszerint azonnal be lehet őket sorolni. Ezek az objektív fényerejét és gyújtótávolságát jelző számok.

Összefoglaló kinyitása ▼

(#5001) kiskornel válasza ottkar (#4999) üzenetére

kiskornel
(PH! addikt)

De van. Ha nagytelét gyártanak, nagy frontlencsét tesznek bele. Ha fényerős obit terveznek, szintén.
Nagyobb átmérőjű lencse, több torzítási "lehetőség". Aztán a mögötte levő lencsékkel megérik kikompenzálni a hibákat. Vagy pedig már a frontlencse is annyiba kerül, hogy azon vehetsz egy új autót, mert mindenféle anyagok kerülnek bele.
Tehát a konstrukció függ a látószögtől, ezért a hibák / torzítások is. 16mm alatt minden objektívnél megfigyelhető, hogy van színhiba.
Namármost... széles látószögnél a legfőbb torzítás hordó / párna. Ezért azt korrigálják moderálják agyonra. Kompromisszumot kell kötniük a színhibákkal.
Tudom mire céloztál. Hogy a lencse határozza meg a torzítást. De meg van kötve a tervezők keze, hogy milyen lencséket alkalmazhatnak. Már a lencsék alakja se olyan egy 50mm-es obinál, mint egy 14mm-esnél. Ezt egyébként a tesztképek is alátámasztják.

Srácok! szóljatok, ha zavarón OFFolunk!

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#5002) philoxenia válasza kiskornel (#5001) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

A CA-t tudtommal kifejezetten az okozza, hogy a különböző hullámhosszú fényeket különböző helyre képezi le a lencse, azaz nem minden összetevő van fókuszban gyakorlatilag. Ez lencsehiba, korrigálható másik lencsével, ami persze más tulajdonságokat ronthat az objektívnél.

'65-ben születtem...

(#5003) ottkar válasza philoxenia (#5002) üzenetére

ottkar
(PH! addikt)

Tulajdonképpen nem a lencse képezi le más helyre a színspektrum összetevőit hanem a különböző hullámhosszú fényeknek más a gyújtótávolsága. Egy adott fix egyszerű lencse meg csak egy hullámhosszat tud tökéletesen leképezni.

(#5004) Doom válasza Simtu (#4997) üzenetére

Doom
(fanatikus tag)

A Canon 10-22 nem játszik? Abból lehet használtat kapni bőven. Mondjuk fényerőben gyengébb a Tokinánál. A 28-135 mellé mehetne egy ilyen, és kb kész is, bár a 22-28 táv nincs lefedve, de ez tán túlélhető, legalábbis szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#5005) Kazimír

Kazimír
(őstag)

Érdeklődöm, hogy van-e valakinek személyes tapasztalata az alábbi két objektív valamelyikével:
- Sigma 70-200mm F2.8 EX DG Macro HSM II
- Tamron SP AF 70-200mm F2.8 Di LD (IF) Macro

.. és ha igen, akkor milyen? Érdemes-e vételi szándékkal nézelődni egy használt példány felé? (a Nikon, ebben a gyújtótáv/fényerőtartományban, nekem sajnos megfizethetetlen..)

Be köll fizetni, azt' jólvan...

(#5006) ottkar válasza kiskornel (#5001) üzenetére

ottkar
(PH! addikt)

"Nagyobb átmérőjű lencse, több torzítási "lehetőség"

Ez nem igaz! Az igen nagy átmérőjű Sigma 200-500 nagyon jó optikai teljesítményt ad. A Hubble is pld. A görbület megmunkálásától függ a torzítás.

[ Szerkesztve ]

(#5007) j.bravo válasza ottkar (#5003) üzenetére

j.bravo
(PH! addikt)

Most éppen ugyanazt mondjátok... sebaj.

Whatever.

(#5008) philoxenia válasza j.bravo (#5007) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

De Ő jobban mondja.... :D

'65-ben születtem...

(#5009) Simtu válasza Doom (#5004) üzenetére

Simtu
(senior tag)

A Canon 10-22 sztem nem ér annyit, mint amennyibe kerül. Akkor inkább már a Sigma 10-20.

Egy tamron 17-50 f/2.8 mennyit érhet használtan mostanában?

(#5010) kiskornel

kiskornel
(PH! addikt)

Huh! Megérkezett a Canon 17-55/2,8... Huh! Ez egy egészen más életérzés. És a képe, na az valami álom... :DD Köszönöm az infókat még1x mindenkinek :D

http://www.flickr.com/photos/34330024@N05/sets/

(#5011) Lazac1

Lazac1
(újonc)

Továbbra is amiatt érdeklődnék, hogy az M42-es obik mennyire használhatóak digit gépeken, konkrétan a 4/3 érdekelne. Köszönöm.

(#5012) KTTech válasza Simtu (#5009) üzenetére

KTTech
(PH! kedvence)

A Tamron 60-65E körül megy, ha jól tudom...

A Canon 10-22 azért tapasztalatom alapján jobb, mint a 10-20. Használgatom mindkettőt (de a Tokina 11-16-ot fogom megvenni).

www.kttech.hu - Huawei Honor Note 8 + AKG Y45BT //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon.

(#5013) Szten Márs válasza Lazac1 (#5011) üzenetére

Szten Márs
(PH! nagyúr)

Szia!
Szerintem próbálkozz ebben a topicban: [link] ;)

Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die... come watch TV!

(#5014) Dare2Live válasza Simtu (#5009) üzenetére

Dare2Live
(PH! nagyúr)

tudok adni pár email címet akik vennének, bár ők 75-80Kban gondolkodak. :)

Szerintem.... The things we make ... make us.  -~- ..And on the 7th day, GOD went windsurfing...

(#5015) sanyixXx

sanyixXx
(őstag)

hali!

elég jó ajánlatot kaptam egy sigma 70-200-ra, viszont az első generációs. annyi különbséget fedeztem csak fel, hogy a közelpont 180cm-ről 100cm-re változott és kapott egy macro plecsnit.
a közelpont az a fotózási szokásimtól függ, azt tudom, de egyéb vajon változott a obiban, ami nagy különbséget mutat a régi és az új kiadások közt?

http://varszegisandor.com // I like my women how i like my whiskey. 12 years old and mixed up with coke.

(#5016) Hth

Hth
(tag)

Canon 10-22-t csak akkor vennék ha nagyon nagyon olcsón adnák ! Mondjuk 100 alatt . Sokkal 100 alatt . Nekem anno volt a 350D-hez . Eleinte azt hittem , rosszul állít élességet a gép , aztán rákellet jönnöm , hogy egyszerűen életlen képet ad az objektív . Ez még abban az időben volt mikor azt hittem hogy Canonra a Canon obi a leg frankóbb .
Aztán a Nikonra már nem vettem meg a barom drága saját márkájút , ( pedig a Nikon-é tényleg jó ) hanem vettem Tokina 12-24-est , és sokkal élesebb képeket készítettem vele mint az eredeti Canonnal előtte !! Az új Tokina 11-16 pedig még ennél is jobb . A Canon 10-22-vel össze sem mérhető .

(#5017) sanyixXx válasza sanyixXx (#5015) üzenetére

sanyixXx
(őstag)

no meg is vettem :B
elég jó kis obi. remélem megérte az árát és szolgálni fog egy darabig:) :C

http://varszegisandor.com // I like my women how i like my whiskey. 12 years old and mixed up with coke.

(#5018) Stitch válasza sanyixXx (#5017) üzenetére

Stitch
(őstag)

No, aztán mit tud? :)

Ha Magyarországon termelt zöldséget, gyümölcsöt és itthon előállított termékeket vásárolsz, akkor mindenki jobban jár.

(#5019) sanyixXx válasza Stitch (#5018) üzenetére

sanyixXx
(őstag)

szép éles a képe, szerintem már 2.8-tól. a hsm tök csendes, ehhez képest a 24-70-em tényleg kávédaráló tud lenni.
a zoomgyűrű szépen siklik a helyén :)
egyetlen baja a 180cm közelpont, mert atájt vagy picikével alatta már makacs. valószínűleg nem véletlenül ennyi az annyi:)

(#5020) Stitch válasza sanyixXx (#5019) üzenetére

Stitch
(őstag)

Értem, tudsz berakni egy 200mm-en készült, szép háttérmosós képet? :)

Ha Magyarországon termelt zöldséget, gyümölcsöt és itthon előállított termékeket vásárolsz, akkor mindenki jobban jár.

(#5021) sanyixXx válasza Stitch (#5020) üzenetére

sanyixXx
(őstag)

no itten van egy.

remélem a háttérmosásra értetted a szépet és nem a képre, mert az esztétikai értékéről el lehetne vitázni:)
zajos meg talán életlen is, de még kell a gyakorlás, hogy stabilan tartsak egy ilyen monstrumot:)
nem utómunkáztam, így nagy is, de ez nem az a topik :P

[ Szerkesztve ]

(#5022) Stitch válasza sanyixXx (#5021) üzenetére

Stitch
(őstag)

Volt támaszték? Mindig ilyen paraméterekkel használod a gépet? :D

(#5023) sanyixXx válasza Stitch (#5022) üzenetére

sanyixXx
(őstag)

volt, a térdem:)
2.8-on akartam fotózni, hogy a legjobb DOF-ot produkálja, de vagy programautomatikán felejtettem vagy eltekertem a tárcsát véletlenül. elvégre szép mosott hátteret kértél.
így fényes nappal magamtól tuti nem használnék 2.8-at, az koncertre, bulira a jó, este/éjjel sok fénytechnikával:)

(#5024) Stitch válasza sanyixXx (#5023) üzenetére

Stitch
(őstag)

Mosott háttér megvan, nem arra gondoltam, hanem hogy szaturáció fenn az egekben, az élesítés meg a béka segge alatt. :D

(#5025) sanyixXx válasza Stitch (#5024) üzenetére

sanyixXx
(őstag)

a színek valószínűleg az ISO400 miatt olyanok, amilyenek, az élességhez meg nem nyúltam. katt, aztán feltölt:)

(#5026) Stitch válasza sanyixXx (#5025) üzenetére

Stitch
(őstag)

Nem az utó-munkára gondoltam, hanem a gépben beállított élesítés paraméterekre. Már kellőképp belebonyolódtuk a dologba. :D

A lényeg, hogy grat az objektívhez és jó fényeket hozzá. :C

(#5027) Lazac1 válasza Szten Márs (#5013) üzenetére

Lazac1
(újonc)

Kösz.:)

(#5028) sanyixXx válasza Stitch (#5026) üzenetére

sanyixXx
(őstag)

jajó, akkor értem. ott sem nyúltam semmihez :DDD

köszi :R

(#5029) Stitch válasza johnjohn (#4959) üzenetére

Stitch
(őstag)

Hát az az 55-250 IS? Rádragadt vagy mi? :D

Sokáig gondolkoztam egy ilyenen, de most fényerőre szomjazom. ;]

(#5030) johnjohn válasza Stitch (#5029) üzenetére

johnjohn
(PH! addikt)

Én is, azért adnám el, egyébként a várakozásnál élesebb , és jobb objektív.Gyorsen kellett egy kistele egy utazáshoz, azért vettem meg. Ha elkel, akkor 70-200 mm f/4 L USM lesz ! :K
Ja , most veszek egy 135/3.5 SMC Takumar M 42- obit. Az fincsi !

[ Szerkesztve ]

Háromféle probléma van a világon: Az egyikkel eleve nem érdemes foglalkozni, a másodikon úgysem tudsz változtatni, a harmadik megoldódik magától !

(#5031) Stitch válasza johnjohn (#5030) üzenetére

Stitch
(őstag)

Ja-jaaa, eddig csak jókat halottam róla. :)

Szerk.: mármint az 55-250 IS-ről.

[ Szerkesztve ]

(#5032) philoxenia válasza johnjohn (#5030) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Kóstoltad? :Y :D

'65-ben születtem...

(#5033) johnjohn válasza philoxenia (#5032) üzenetére

johnjohn
(PH! addikt)

A Takumart ? Igen, csütörtökön kapom meg véglegesen, ha minden jól megy.Nagyon durva !
A Canon meg hozza amit kell, kompromisszum nélkül.Üt !

[ Szerkesztve ]

Háromféle probléma van a világon: Az egyikkel eleve nem érdemes foglalkozni, a másodikon úgysem tudsz változtatni, a harmadik megoldódik magától !

(#5034) Bikerman

Bikerman
(fanatikus tag)

objektívek végét mivel tisztítjátok? csak pár kicsi vízcsepp rászáradt...

ragazzi della curva...

(#5035) sanyixXx válasza Bikerman (#5034) üzenetére

sanyixXx
(őstag)

mikroszálas kendővel. azzal érdemes, mert az elég puha. minden lencsét (optikai :DDD ) azzal tisztítok.

(#5036) Bikerman válasza sanyixXx (#5035) üzenetére

Bikerman
(fanatikus tag)

mikroszálas, mint pl.?

ragazzi della curva...

(#5037) philoxenia válasza Bikerman (#5036) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Szemüvegtörlő kendő jó minőségű, pl. a fiamnak Essilor van.....

'65-ben születtem...

(#5038) Stitch válasza Bikerman (#5034) üzenetére

Stitch
(őstag)

Rálehelsz, oszt' pamutpóló. ;]

(#5039) Bikerman válasza Stitch (#5038) üzenetére

Bikerman
(fanatikus tag)

ez a módszer nem jött be, már próbálkoztam vele. ;]

ragazzi della curva...

(#5040) Bikerman

Bikerman
(fanatikus tag)

sigma nikon 70-300? bombázzatok. d60-hoz. :U

ragazzi della curva...

(#5041) philoxenia válasza Bikerman (#5040) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Tamron.

'65-ben születtem...

(#5042) Szten Márs válasza Bikerman (#5040) üzenetére

Szten Márs
(PH! nagyúr)

Igen, ahogy az előttem szóló is mondja, Tamron 70-300 inkább. Na meg kereső ;)

Nobody exists on purpose, nobody belongs anywhere, everybody's gonna die... come watch TV!

(#5043) philoxenia válasza Szten Márs (#5042) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Ezt nézd meg, egyébként a Sigma ha jó, akkor nagyon jó is lehet azt mondják, de ebben a változatban állítólag sok a hibás példány...

'65-ben születtem...

(#5044) Szten Márs válasza philoxenia (#5043) üzenetére

Szten Márs
(PH! nagyúr)

Igen, már láttam ezt a tesztet :)

(#5045) Bikerman válasza philoxenia (#5041) üzenetére

Bikerman
(fanatikus tag)

Sigma

ragazzi della curva...

(#5046) Bikerman

Bikerman
(fanatikus tag)

ha pedig nem ez, akkor egyáltalán ajánljátok az 55-200VR-t? madár, természetfotózásra lenne.

ragazzi della curva...

(#5047) philoxenia válasza Bikerman (#5046) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Madarazni az aktív "madarászok" szerint a 300 is elég kevés, fixeken nem gondolkodtál?
Zoomban elég drága a 400-as vég...
Néha használtan van olcsón fixben...

[ Szerkesztve ]

'65-ben születtem...

(#5048) hcs57 válasza philoxenia (#5047) üzenetére

hcs57
(őstag)

300 + kétszerező... és lehet örülni. :D

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#5049) philoxenia válasza hcs57 (#5048) üzenetére

philoxenia
(MODERÁTOR)

Ha jól tudsz manuálfókuszolni.... :U
Olcsóbb 300-asnál 5,6 a vége, ez kétszerezővel már nagyon kevés vázon tenné lehetővé az AF működését....

'65-ben születtem...

(#5050) hcs57 válasza philoxenia (#5049) üzenetére

hcs57
(őstag)

Ha van elég fény, akkor megy, de ezt lehet olcsón tenni.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

Útvonal

Fórumok  »  Digitális fényképezés  »  Objektívek topikja (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2018 PROHARDVER Informatikai Kft.