Hirdetés
- A kézikonzolok teljesítménytrónjára pályázik az AYANEO és a GPD
- Szénszál és réz találkozik az Inno3D egyslotos RTX VGA-in
- Vezetékmentes és kompakt gaming klaviatúra a Cherry Xtrfy védjegyével
- Cserélhető filtereket biztosít az Elgato legfrissebb, 4K-s webkamerája
- A YouTube-ot is betiltják a gyereknél az ausztrálok
Hirdetés
Talpon vagyunk, köszönjük a sok biztatást! Ha segíteni szeretnél, boldogan ajánljuk Előfizetéseinket!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Devid_81
félisten
-
Devid_81
félisten
-
Devid_81
félisten
Most ha az uj Superek is csak csurrannak cseppennek (nem lepodnek meg) akkor azok ara is a jo magas lesz, mas kerdes lenne-e rajuk kereslet egyaltalan.
Gondolom van annyi piackutato jomunkas emberuk, hogy tudjak, hogy 2 helyett 3-at kellene gyartani, vagy en gondolom tul?
Leadjak a megrendelest honapokkal/evekkel elotte es vagy bejon vagy nem a darabszam? -
proci985
MODERÁTOR
válasz
-=RelakS=- #118993 üzenetére
itt azert nagyon kis feluleten iszonyatos aramok mennek at. meg lehet oldani, de erosen dragitja az eloallitast, tok feleslegesen.
VTom: azert a supply-demand egy ponton normalizalodni szokott. par eve covid korul-utan par ceg es terulet nagyon verszemet kapott, hogy elmegy minden a magasabb aron is.
probalkozni lehet, de egy ponton a tarolasi koltseg nemnulla.
-
VTom
veterán
válasz
-=RelakS=- #118990 üzenetére
Nagyszerű, akkor majd a lapon fog megolvadni a HVpwr csati
A kábel a gond, nem? -
VTom
veterán
válasz
Devid_81 #118989 üzenetére
Senki nem gyárt készletre semmit, az igények, még inkább a megrendelések határozzák meg a gyártandó mennyiségeket. Főleg ilyen drága késztermékeknél.
Volt egy forecast x ezer darabra 2023-ra, aztán az USA egy tollvonással megfelezte.Ennek a rövid távú hatása, hogy a gyárak csökkentették a gyártandó mennyiségeket (gondolom ezzel egyidejűleg megemelték az árakat is), a piacról pedig a vásárlók/nepperek felszippantották a készleteket, hogy pótolják a kieső új mennyiségeket.
Hosszabb távon a készlet meg fog oldódni, az ár viszont jó kapitalista szokás szerint az egekben marad.
-
-=RelakS=-
veterán
Asus már adaptert is csinált a 12V-os betáp megoldásához, így nem csak a spéci alaplapjaival működik.
Kérdés: Miért nem mehet ugyanez a csatlakozó a kártya hozzáférhető helyeire az ócska jelenlegi megoldás helyett? Még kellenének rá valami rögzítőfülek, amiket ha összenyom az ember, akkor könnyen lehúzza a csatlakozót, és nem kéne tovább vacakolni. -
Devid_81
félisten
válasz
Raymond #118988 üzenetére
Hat oh ize, oke, vegulis nem volt eleg legyartva es az ara felment, mert az egyik piacon jobban vittek mint kellett volna.
Eppen lehetett volna belole keszlet.
Most mar van keszlet ugy ahogy, de meg mindig eros pistaval van fuszerezve.
Azert valaki itt megint gazdagodott egyet a veletleneken. -
Raymond
titán
válasz
Devid_81 #118985 üzenetére
Ez szeptember vege es oktober elejeig volt igy, aztan felment a 4090 az akkori 1650-rol 2000 fole es azert a 1150 -> 2000+ mar azert negyobb lepes amit tobben meggondolnak. Egyebkent a Steam statisztikaban is latni ezt. Oktoberig stagnalt elegge vagy csak nagyon lassan novekedett a 4080 es a Kinai ban utan amikor megdragultak es kifogytak a 4090-ek akkor beindult, felment kozel a masfelszeresere az aranya a 4 honap alatt.
-
Devid_81
félisten
-
-=RelakS=-
veterán
A grafika már jó lesz, kérünk rendes történetet?
This New Cyberpunk 2077 Lighting Mod Looks Like Real Life! RTX 4090 Max Settings Ultra PC Gameplay!
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
-=RelakS=- #118971 üzenetére
mondjuk ez egesz iden latszott.
az egy dolog, hogy nagyon sokat fogyott (ami nem baj, figyelembe veve mekkora volt), viszont iden latszott, hogy valami nem okes vele.
-
Devid_81
félisten
válasz
-=RelakS=- #118971 üzenetére
Sajnalom, hogy ennyifele szaron megy keresztul mostanaban az egeszsegevel, remelem nem jon be a tippje es csak valami kisebb baj lesz az ami konnyen kezelheto ha odafigyel magara stb.
Mostanaban nagyon sok videojat nezem meg amikor tehetem, picit tul sok is tole a video mennyiseg, viszont minden videojaban van valami baromkodas ami jo, legalabb picit "masabb" mint a tobbi, szorakoztato is egyben meg informativ.
-
-=RelakS=-
veterán
-
-=RelakS=-
veterán
válasz
KAMELOT #118966 üzenetére
"The decision largely hinges on the performance of current-gen RTX 4000 series sales and AMD's next GPUs, "
Szóval lesz szíves mindenki maradni a seggén, és gyűjteni az 5-ös sorozatra, hátha előbb jön?
Ázsiában a 4-est nem igazán szeretik (kína, japán, a(z egyik) kiejtése hasonlít a halálra), nVidiának nem is jött be, ha a problémákat nézzük XD -
KAMELOT
titán
Már készítem a zsetont [link]
-
Devid_81
félisten
Sziasztok topik lakok!
Eloszor is Boldog Uj Evet mindenkinek elore!
Segitsetek mar legyszives be egy kicsit, persze csak ha van idotok es kedvetek ugy tartja iden ujra!
Bekescsabai topikban az eves "hagyomany", hogy Szilveszter ejszakara probaljuk osszehozni a kovetkezo kerek szamot a hozzaszolasok szamaban.
Most a #46000+ lehetne meg a Ti segitsegetekkel, viszont most is nagyon messze vagyunk, epp nem tul regen leptuk at a #44k-t, igy tobb mint 1500 uj hozzaszolasra lesz szukseg, ezert is jottem egy nappal hamarabb mint "szoktam".Barmit irhattok a bekescsabai topikba, mindegy mi az, csak szaporodjon a hozzaszolas.
Persze ha lehet probaljuk megadni a nyugalmat a moderatoroknak is, szoval a "csunya" kepekkel ovatosan, ha kerhetem
Koszonom ujra azoknak akik tavaly segitettek, es nagy koszonet azoknak akik iden (is) jonnek segiteni.
Es elnezest mindenkitol akit ezzel a hozzaszolassal iden (is) zavartam!
-
Raymond
titán
Lassan indul a video, de nem kell 2 perc es felporognek az esemenyek [link]
-
Devid_81
félisten
válasz
proci985 #118960 üzenetére
Nekem johet ide barmilyen Huu lampa...en napsutes nelkul kipusztulok mint a new novenyek
Arrol nem beszelve, hogy Oktober vege es November kozepe ido alatt az eves csapadek leesett itt.
A talajviz kb 40cm-re van jelenleg...lassan nem lesz hely a tobbinek.
Es itt csak rosszabb lesz a helyzet, ahogy a vilag melegszik/szarad kifele mi itt egyre tobb ocsmany ido kapunk.Iden Szeptember/Oktober korul megyunk a csaladdal Maltara, ha bejon Angliaban intezem is a menekuleshez szukseges tennivalokat.
A nyar 40 fokoktol lehet felfordol majd eleinte, de majd hozzaszokunk -
Devid_81
félisten
válasz
Raymond #118957 üzenetére
2024-ben lesz remortgage, onnan megy fel a haz a piacra.
Kisebb nagyobb szerencsevel kijon belole egy hazra valo valahol mashol, pl Madagascaron veszunk egy bungallot , csak legyen internet a tobbi nem szamitDe komolyan, nekem eleg volt itt 12 lassan 13 ev ebben a szurkesegben, mar Oktoberben is utaltam a telet, pedig onnan meg fel ev mire talan jo ido lesz...
-
Devid_81
félisten
Meg par oraig ingyenes Epicen a The Outer Worlds: Spacer's Choice Edition
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
KAMELOT #118952 üzenetére
at kellett tervezni a csatlakozot, es az ujjal is baj van.
8PINes csatival egyetlen egyre nem emlekszem a forumon, hogy baj lett volna, pedig boven volt, aki specifikacion fele ment vele. pl ott volt a 295x2 a 2x8pinjevel, mikozben az a kartya siman 500+Wokat is behuzott.
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
gainwardgs #118948 üzenetére
fizika eleg makacs
a baj itt az, hogy ha nincs megfelelo erintkezes, akkor lokal hotspot alakul ki
ekkora ampert egyszeruen nem szabadott volna raereszteni egy ilyen kis (atmeroju) csatlakozora. gyakorlatilag 2x8 pin 12Vre, csak kisebb feluleten, mikozben 3 illetve 4 8pines kapacitasat adja le. elore lehetett latni, hogy hacsak nem lesz biztosan szuper az erintkezes (ertsd, meregdraga csatlakozo mindket oldalon minimalis inspec toleranciaval), akkor baj lesz.
csodalatos megoldas egyebkent, igaz kb tulzsufolt HPCn kivul mashol semmi ertelme, cserebe amit segitene a kabelezesen azt nullifikalja.
NVidianak talan megint jo lehetett volna mert egyszerusiti a PCBt, csak megint ott vagyunk, hogy egy GPU gyengearam es ezek a vekony vezetekek nem arra vannak kitalalva, hogy 8At kergessunk at egy kis tusken, ami a legkisebb erintkezesi egyenletlensegnel persze leolvasztja a csatlakozot.
-
FLATRONW
őstag
válasz
gainwardgs #118948 üzenetére
Ezt találtam róla: link
Seasonic 12VHPWR / 12V-2x6 cable specifications
12VHPWR / 12V-2x6 connector (GPU side) to 2x 8-pin PCIe connectors (PSU side)12VHPWR / 12V-2x6 16-pin connector (GPU side) to 12VHPWR / 12V-2x6 16-pin connector (PSU side)The 12V-2x6 connector is suitable for graphics cards with either a 12V-2x6 or 12VHPWR connectorMaximum 600 W rated power16 AWG (American Wire Gauge) sizeHCS (High-Current System) terminals with 94V-0 plastic material for 8-pin housingCompatible series (650 W and higher)*:Seasonic PRIMESeasonic FOCUS GX & PXSeasonic FOCUS Plus Gold & PlatinumSeasonic Platinum, XP2 & XP3Seasonic X-Series, KM3 & XM2Not Compatible series:Any power supplies rated under 650 WFOCUS Gold & FOCUS GM - These power supplies have only 1x PCIe connector available and therefore cannot work with the Seasonic 12VHPWR / 12V-2x6 600 W cable.No risk of potential overcurrent/overpower issues with the 12VHPWR / 12V-2x6 connectorDesigned for a lifetime of 30 mating cycles, a normal standard for connectorsA lényeg az, hogy teljes az odavissza kompatibilitás. Régi 12vhpwr csatlakozós kártyákon is megoldja a túlmelegedés problémát az, hogyha új 12v 2x6 kábelt használsz.
-
KAMELOT
titán
válasz
gainwardgs #118948 üzenetére
Igen ez is benne van. Akkor tehtsz akármiylen csatit, ha a vga-n lévő kuka.
-
gainwardgs
veterán
válasz
KAMELOT #118943 üzenetére
De teszem azt egy "régi típusú csatis" 4090-el rendelkezel és bekötöd a szaki által készített tuti kábellel attól még szerintem ugyanúgy megéghet, mert az lehet hogy a kábel bírja a kraftot, de magán a kártyán a csatiban lévő érintkezők meg nem
Vagy rossz a gondolatmenetem
Itt szerintem a kártyán lévő "fogadó" csatival is gond van nem csak azzal amit beledugsz.
Láttam anno vmi tápos szaki elemzését, ott az volt az ő következtetése hogy az érintkezők keresztmetszete nem elegendő a terhelésre -
Devid_81
félisten
válasz
Devid_81 #118935 üzenetére
Ugy latom ez egy ilyen nap
Seasonic Recommends Using Hair Dryer To Bend 12VHPWR & 12V-2×6 Cables When Installing GPU
Kopasz gamerek hatranyban vannak, nekik nem biztos, hogy van otthon hajszarito VGA kabelt melegiteni
-
Devid_81
félisten
válasz
gainwardgs #118936 üzenetére
Probalkoznak, probalkoznak...
-
Devid_81
félisten
Cablemod Issues Massive Warning not to use their 12VPWR Angled Adapters
Jol sikerult ez az uj 12V-os csatlakozo meg a kiegeszitok is hozza
-
Raymond
titán
Boldog es boseges Karacsonyt mindenkinek!
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
CJ4567 #118931 üzenetére
sweclockers teszt alapjan kb stimmel a szint. legszallitasa picit kevesebb ami latszik a hangjan is.
egyebkent 35 euroert San Ace, Nidec Servo, ebmPapst es Sunon van. a Phanteks P30 egy fancy Sunon, mondjuk ugy is teljesit.
a San Ace mondjuk kb a piac legdragabbja, cserebe projektorokban az szokott lenni. Nidec a Scythe Gentle Typhoon volt, ebmPapst a Noctua elott sok evvel mar magnet bearinget hasznalt. Sunon, Delta es ADDA szinten ez a minosegi szint (2BB / FDB szinttol felfele).
-
proci985
MODERÁTOR
válasz
Sonja #118929 üzenetére
nezem Sweclockers reviewet
nagyon lehuztak (undvik -> keruld, ilyet nem adnak gyakran), viszont elnezve az adatsort igazabol semmi meglepo nincsen es kb stimmel a tudasa, mas kerdes, hogy az ara es a sulya miatt sok ertelme nincs. venti tekintetben kb 15 eve elertuk azt a pontot, ahol egy minosegi 120as PC ventinek a szelzaja dominal ami egyben elnyomja a kenesi es a motorzarjt.
35 euroert mondjuk huzos, ennyiert 120mmen nem tudom mennyi piaca van.
-
Sonja
nagyúr
-
cyberkind
félisten
válasz
tibcsi0407 #118925 üzenetére
Végül is, csak legyen kompatibilis mindennel, minél erősebb, anál jobb.
-
VTom
veterán
Nem értem miről beszéltek, a pro modell megjelenítése nem rövidíti az életciklust, az egy erősebb változat ugyanabból a konzolból, azoknak, akik hajlandóak mélyebben zsebbe nyúlni, hogy 60fps-sel játszhassanak quality mode-ban (gondolom a cél ez lesz).
Attól még mindig egy 200-300 ezres konzolról beszélünk, ami kiszolgál a következő generáció megjelenéséig, tehát még legalább 3-4 évig.
PC-n ennyiért videokártyát sem kapsz, ami legalább 2 évig kiszolgál úgy, hogy a 4K-s TV-den játszol.
És természetesen, mint mindent, ezt sem kötelező megvenni.
-
KAMELOT
titán
válasz
tibcsi0407 #118914 üzenetére
Nemsokára 8 éves lesz a 4k 60hz monitorom.
Váltok majd 5090Ti KingPin -
Devid_81
félisten
Next-Gen Xbox rumored to feature AMD Zen5 and RDNA5 architecture
PS5 pro jovore, 2026-ban meg mar uj XBox is lehet, elegge porognek a dolgok konzol oldalon is.
-
Raymond
titán
Nincs 4090 Super, a Proshop elirta, az osszes 4090 at lett nevezve de a termekoldal ugyanaz maradt. Na most ez vagy veletlen eliras volt vagy siman egy utolso loket reklam karacsony elott hogy latogassak meg az oldat a potencialis vevok. Az utobbi se lenne meglepo a Proshop-tol.
-
VTom
veterán
válasz
cyberkind #118903 üzenetére
A 4090 supernek nem látom az értelmét, akinek már van 4090, azok közül csak egy szűk vérpisti réteg fogja megvenni, aki meg eddig is drágállotta, az ezt sem fogja megvenni.
Persze ha azt cisnálják, hogy a superek teljesen kiváltják a jelenlegi változatokat, akkor kénytelenek lesznek ezt venni.
Új hozzászólás Aktív témák
- Akció! Gigabyte Vision Z590 D Wi-Fi Alaplap! LGA 1200!
- Garmin Vivoactive 5 Okosóra, Bontatlan, Új, 0 Perces, Krémarany, 1 Év Garancia
- Garmin Vivoactive 5 Okosóra, Bontatlan, Új, 0 Perces, Fekete, 1 Év Garancia
- Akció! Hordozható GAMER Monitor! MSI MAG162V ! 15.6 1920x1080 FULLHD! Bolti ár fele!
- Garmin Vivoactive 5 Okosóra, Bontatlan, Új, 0 Perces, Kék, 1 Év Garancia
- Telefon felvásárlás!! iPhone 11/iPhone 11 Pro/iPhone 11 Pro Max
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte AORUS B550M R7 5700X 32GB DDR4 1TB SSD RX 6800 16GB Zalman i3 NEO Gigabyte 850W
- BESZÁMÍTÁS! Gigabyte A520 AORUS R5 5500 16GB DDR4 512GB SSD RX 6600 XT 8GB Rampage SHIVA TT 500W
- Okosóra felvásárlás!! Samsung Galaxy Watch 6, Samsung Galaxy Watch 7, Samsung Galaxy Watch Ultra
- Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! R5 1600X / GTX 1080 8GB / 32GB DDR4 / 256SSD + 2TB HDD