- Meghozta a Windows 11 programgyorsítóját a Microsoft
- Milyen TV-t vegyek?
- Melyik tápegységet vegyem?
- Fejhallgató erősítő és DAC topik
- Milyen nyomtatót vegyek?
- SSD kibeszélő
- Xiaomi Mi Box androidos médialejátszó 4K és HDR támogatással
- Kormányok / autós szimulátorok topikja
- NVIDIA GeForce RTX 5080 / 5090 (GB203 / 202)
- Apple MacBook
- Luck Dragon: Asszociációs játék. :)
- ubyegon2: Airfryer XL XXL forrólevegős sütő gyakorlati tanácsok, ötletek, receptek
- Sub-ZeRo: Euro Truck Simulator 2 & American Truck Simulator 1 (esetleg 2 majd, ha lesz) :)
- koxx: Égi szellem karbonból: ATK Blazing Sky Ghost Extreme egér
- sziku69: Fűzzük össze a szavakat :)
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
Új hozzászólás Aktív témák
-
Cecevok
tag
-
xXxian
senior tag
Hát...a kinézet szerintem gagyibb, mint volt. És van egy elkeserítően bosszantó tünet: eddig a telepítet MS Swiftkey billentyűzet kitűnően működött. Most van hogy space után átvált az IOS keyboard-ra, sőt van, hogy egy szó írása közben. Van ötlet, miért, és hogyan lehet ezt lelőni?
-
xXxian
senior tag
-
SPF
senior tag
Én 2023 október óta használom, egész éjszaka töltőn van. 574 ciklus, 88%.
-
janeszgol
félisten
Teljesen random. Nézegettem a használt készülékeket. Valakinél 200-300 közötti töltési ciklus körül már 85%-os akkuval volt, volt akinek majdnem 700 töltési ciklussal 88% volt.
Tök random. Gondolom függ attól, milyen minőségű akku került bele, hogyan van töltve. -
The.Biker
veterán
Gari van rá. Várj vele, hátha csak a szoftver szórakozik és az akkunak semmi baja. Pár hónapot figyelgetném a helyedben, aztán ha csökken folyamatosan, adnék neki egy reset-et. Ha nem javul a kijelzés, gariba elvinném, hogy vizsgálják be.
-
BigManus
addikt
-
Salamander
tag
-
xXxian
senior tag
Sziasztok,
IOS 26.2-t szabad telepíteni?
-
Cecevok
tag
-
BigManus
addikt
-
Cecevok
tag
Az szerintetek normális, hogy 28 töltési ciklus után 99%-os az akksi? 2 hónapja használom...
-
Cecevok
tag
-
BigManus
addikt
-
Cecevok
tag
Beléptem a klubba egy fekete 15-el, 11 Pro-t váltott 😄
-
MADcat
MODERÁTOR
-
Starann
tag
-
MADcat
MODERÁTOR
Sziasztok, most mennyire éri meg 15-ös iPhonet venni? Első ilyen készülékem lenne, kb 4 évre tervezek mindig, amire használnám az gps, net, youtube, pdf, scan, fotó (mozgó gyerkőc is). Vagy megéri a sima 16 azt a kb 50 ezer felárat? Mennyivel járnék jobban egy 16-ossal? Köszönöm a válaszokat
Hátha érdekes lehet. [link]
-
xsjado93
senior tag
Sziasztok, most mennyire éri meg 15-ös iPhonet venni? Első ilyen készülékem lenne, kb 4 évre tervezek mindig, amire használnám az gps, net, youtube, pdf, scan, fotó (mozgó gyerkőc is). Vagy megéri a sima 16 azt a kb 50 ezer felárat? Mennyivel járnék jobban egy 16-ossal? Köszönöm a válaszokat
Ha tényleg fontos a kamera, és nem vág földhoz a felár, akkor szerintem a 16 jobb választás. Jövőállóbb készülék is a +2GB-rammal a 15-höz képest. Talán az iOS 26 sem szaggat rajta
-
Starann
tag
Sziasztok, most mennyire éri meg 15-ös iPhonet venni? Első ilyen készülékem lenne, kb 4 évre tervezek mindig, amire használnám az gps, net, youtube, pdf, scan, fotó (mozgó gyerkőc is). Vagy megéri a sima 16 azt a kb 50 ezer felárat? Mennyivel járnék jobban egy 16-ossal? Köszönöm a válaszokat
-
BigManus
addikt
Nekem még az akku hamarabbi lemerülése is gond lett... 100%-os az akku, de nem bírja ki a napot átlag ugyanannyi használattal.
-
xsjado93
senior tag
Nekem meg azóta laggol az alkalmazásváltó-felület. Először azt hittem, hogy csak az energiatakarékos mód miatt veszi vissza, de normál módban is ugyanúgy jelen van
-
BigManus
addikt
Végre a 26.1 orvosolta a feloldási képernyőről megnyitható kamera kiiktatását...
Ha nem vettem észre, hogy zsebre tételnél megnyitottam, tele fotóztam a készüléket a zsebemmel
-
Land
veterán
Köszi!
Akkor ez lesz:
-
janeszgol
félisten
Ahogy felettem is írták, C-C kábel kell. A töltőfejbe menő kábel sosem lightning-os. Amit linkeltél, abban a C a fejbe, a lightning az eszközbe megy. Nem lesz jó.
-
Cecevok
tag
-
Land
veterán
-
rin33
senior tag
Több iOS főverzió frissítés után (több év használat után) van értelme a gyár reset-nek? Van néhány app ami ,,szemetel” (mint android-on is, Chrome, Gmail, Facebook, Strava, Mesenger stb. akár 4-5 gb-ra dagadnak idővel) és ezeknek újratelepítese tárhyelyet szabadít fel és gördülékenyebb a telefon. Kérdés hogy ehhez képest iOS mennyire ,,szemetel” megéri-ez reset-elni időnként… ez szokták csinálni vagy ne foglalkozzak vele?
-
xsjado93
senior tag
-
xsjado93
senior tag
Valakinek tapasztalat iOS 26-tal? Nekem eddig inkább negatívak a benyomásaim. Jobban merül a készülék, a liquid glass UI a macOS verzióhoz képest szerintem gagyi, ha az ikonok színét állítom akkor eléggé felmelegszik a telefon, de van hogy eltűnik minden ikon grafika és csak egy üres szürke ikon látszódik percekig, kép szerkesztésnél csak arányosan tudom kivágni (tehát külön-külön nem tudom átállítani az oldalhosszokat), az “átlátszó” ikonok pedig nagyon nem azok, az UI egyes elemei ugrálnak világos és sötét között, pedig a sötét téma van aktiválva. Hajtott a kíváncsiság, de hülye voltam, hogy frissítettem
it just doesn’t work…
[kép]
-
zodo
nagyúr
Szia!
Gratula és biztosan!
2022 május végén vettem egy sima 11-et hogy bepillantást nyerjek az almás világba.
Imádtam, ma is itt van a fiókban talán 88% akkuval.
Év elején (február) nézegettem a 16-os szériát de maradtam a sima 15-nél.
Szerettem volna már egy Pro-t de annyival nem ad többet számomra mint amennyivel többet kérnek érte.
11-em fehér volt, 15 meg kék ami "majdnem" fehér.
-
Andris837
senior tag
Én most vásároltam a 15-öt, szóval eszemben sincs mostanság váltani.
A céges majd jövőre lesz váltva, eddig az volt a vállalat bevett szokása, hogy az SE szériát kaptuk meg (SE; SE2020; SE2022). Ha jól gondolom, akkor várhatóan jövőre a 16e lesz az amit kaphatunk, vagy a 13 ha forgalomba lesz (talán az a legolcsóbb jelenleg a piacon). Kíváncsi leszek. -
MADcat
MODERÁTOR
-
Andris837
senior tag
Sziasztok,
Pár napja csatlakoztam a csapathoz egy újonnan vásárolt 15-el. Remélem hosszú ideig boldog használója leszek. Egy 2020-as SE-t váltott.
-
BigManus
addikt
-
Vandie
tag
-
Vandie
tag
Azt meg tudod írni hogy a nem igazán mit jelent? Nekem a cél az lenne, hogy 1 napot bírjon úgy hogy este 10 körül merüljön csak le (reggel 9-től kb). Ha 1,5 nap lenne az már maga a mennyország. Most napközben is töltenem kell a 13-at.
-
BigManus
addikt
Sziasztok! Iphone 13-ról váltanék júniusban. Ma megnézegettem a Westendben a modelleket és a 15-ös tetszett meg. Viszont nagyon sokat használom a telefonom, munka ügyben is, így a Plusban gondolkozom az akkumulátor miatt, mert a 13-as már egy napot sem bír. A kérdésem azokhoz szól akinek Plus van: mennyire bírja az akksi egész napos használattal? (telefon, messenger, WhatsApp, navigáció) Mennyire zavaró a méret? Kicsi kezem van, így nem tudom mennyire szoknám meg.
Szia!
A sima 15 aksija is nagyon jól bírja. Öcsémnek 15 plus van, de nem igazán van különbség a kettő között.
-
Vandie
tag
Sziasztok! Iphone 13-ról váltanék júniusban. Ma megnézegettem a Westendben a modelleket és a 15-ös tetszett meg. Viszont nagyon sokat használom a telefonom, munka ügyben is, így a Plusban gondolkozom az akkumulátor miatt, mert a 13-as már egy napot sem bír. A kérdésem azokhoz szól akinek Plus van: mennyire bírja az akksi egész napos használattal? (telefon, messenger, WhatsApp, navigáció) Mennyire zavaró a méret? Kicsi kezem van, így nem tudom mennyire szoknám meg.
-
rin33
senior tag
Cserélt gyári kijelző esetén ha a kijelző kalibrációt/javítást nem tudja befejezni a telefon annak lehetnek hosszútávon olyan következményei hogy letilt bizonyos funkciókat a telefon? Jelenleg ez csak egy értesítés, minden működik.
-
hematoma1
senior tag
-
kajarin
csendes tag
-
hematoma1
senior tag
-
hematoma1
senior tag
Az mitől van hogy bevannal állitva a hangok, de valamiért az értesitési hang nincs, csak rezeg.
-
janeszgol
félisten
-
mpv
aktív tag
-
dud998
őstag
Ezt így nyílván nehéz megmondani, hiszen senki se lát bele. Nekem esett egyszer úgy le, hogy megakadt a zsebembe amikor kivettem a telefont. A tokon lett egy kis horzsolás de a telefon hibátlan azóta is.
-
mpv
aktív tag
Sziasztok!
70~80cm esést parkettára hogy tolerál a 15? Van rajta üvegfólia,tok. Külsérelmi sérülés nincs,a belső alkatrészek miatt kérdezem. Köszönöm a válaszokat! -
janeszgol
félisten
Sziasztok!
Júliusban le szeretném cserélni az I13-as telefonom és hezitálok a 15 és 16 között. Megéri-e a plusz a 16-ért vagy elég a 15 szerintetek? Mekkora a különbség a kettő között? Én eléggé gyepálom a telefonom, munkához is használom, mindent azon csinálok mert sokat vagyok úton. Yettelben azt mondta az ügyintéző, hogy nyáron már lehet nem kapok 15-öt, ez kamu vagy lehet?
A különbség még, ami szerintem fontosabb:
Lényegesen jobb üzemidő. Ha minden nap tudod/akarod tölteni, akkor ez mindegy.
A széleslátó autofókuszos, lényegesen jobb a makrózás.
Ennyi. Szvsz ha lényegesen olcsóbb a sima 15 (Vodánal 70k mínusz), és neked a fentiek nem fontosak, akkor vedd a 15-öt. Az is jó teló.
-
Lasy
veterán
Valaki tudna segíteni ,hogy tudom a programok appot használni ?
ket dolgot szeretnek
az egyik a wi-fi megosztás qr kóddal. Van ilyen de nem tudom hogy írjam bele a sajátom.
a másik ha a WiFi-re csatlakozom akkor kapcsolja be az okos konnektort, és ha elmegyek a közeléből akkor kapcsolja ki -
user12
őstag
-
Vandie
tag
-
user12
őstag
Sziasztok!
Júliusban le szeretném cserélni az I13-as telefonom és hezitálok a 15 és 16 között. Megéri-e a plusz a 16-ért vagy elég a 15 szerintetek? Mekkora a különbség a kettő között? Én eléggé gyepálom a telefonom, munkához is használom, mindent azon csinálok mert sokat vagyok úton. Yettelben azt mondta az ügyintéző, hogy nyáron már lehet nem kapok 15-öt, ez kamu vagy lehet?
Szia
- 16-ban benne vannak az AI funkciók, a 15-ben nincsenek
- 16-ban testreszabható akciógomb van a némító kapcsoló helyén
Minden másban kb ugyanaz -
Vandie
tag
Sziasztok!
Júliusban le szeretném cserélni az I13-as telefonom és hezitálok a 15 és 16 között. Megéri-e a plusz a 16-ért vagy elég a 15 szerintetek? Mekkora a különbség a kettő között? Én eléggé gyepálom a telefonom, munkához is használom, mindent azon csinálok mert sokat vagyok úton. Yettelben azt mondta az ügyintéző, hogy nyáron már lehet nem kapok 15-öt, ez kamu vagy lehet?
-
tuzpenge
addikt
Igen ezt tudom, de azért köszi! DE azért az esetek döntő többségében az van hogy megveszik részletre, "elfelejtik" fizetni és továbbadják. Pont ez a baj, hogy a T-nél és a Yettelnél az általad linkelt képen az látszik hogy nincs sim korlátozás. Meg is veszed jóhiszeműen, mert függetlennek hírdetik, csak éppen az van amit fent írtam, és pár hónap múlva már csak nehezéknek lesz jó a telefon (hiába vetted függetlennek). Erre írtam, hogy jó volt az hogy a szolgáltatóknál függő iphone-ok voltak, és nem tudtak olyan könnyen "átverni"....
De belegondolva igazad van....nem is a függőség a lényeg, hanem hogy szolgáltatói e a készülék vagy sem....
Erre volt jó az hogy régen a szolgáltatói iphone-ok nem voltak függetlenek... -
tuzpenge
addikt
A voda/one egy aljas köcsög cég.
Az lehet, de a többinél hogy tudod, egy itt az aprón függetlennek hirdetett telefonról megmondani hogy valóban az e, vagy csak valaki kihozta bagóért, "elfelejti" fizetni a részletet és továbbadja jó nagy haszonnal? Persze ha viszel magaddal 2-3 szolgáltatói simet úgy meg tudod állapítani, de másképpen hogyan? Tényleg érdekel mert az egyik legnagyobb veszély használt iphone-nál hogy tiltani fogják..
-
Kocsis Péter
csendes tag
-
janeszgol
félisten
Csak a Vodanal (One) fuggo az iPhone.
-
Rosy
csendes tag
Üdv! Jövőhéten tervezek venni egy ilyen készüléket szolgáltatótól (Yettel). Első alkalommal lesz iPhone. Lehet tudni hogy gyárilag független-e a készülék? Valószínűleg szlovák szolgáltatói SIM menne bele,a Yetteles SIM maradna a jelenlegi Honor 90 telóban. Köszönöm!
-
janeszgol
félisten
Sziasztok! Ha most vásárolnátok először iphone-t, akkor a legújabbat vennétek vagy akár a 15-öst is még? Azért számít a pénz is, de más kérdéseim is vannak. Most a MM-ban 50 ezer Ft különbséggel lehet megvenni a 15 és 16 alapkészülékeket. Engem az AI nem különösebben érdekel, amiatt nem vennék egy telefont. Inkább a kamera, ami fontos. Lényegesen szebb, jobb felvételeket készít a 16-os? Vagy ugyanúgy jó a 15-ös is? Illetve a 15-ös is ugyanúgy több évig használható még attól, hogy már lassan 2 éve jelent meg és gyengébb benne a chip?
Köszönöm előre is a segítséget és tapasztalatok megosztását.Kamera csak akkor számít, ha makrózni is szeretnél. Akkor 16. Amúgy bőven jó a 15 is.
-
Törpilla1987
csendes tag
-
Törpilla1987
csendes tag
Sziasztok! Ha most vásárolnátok először iphone-t, akkor a legújabbat vennétek vagy akár a 15-öst is még? Azért számít a pénz is, de más kérdéseim is vannak. Most a MM-ban 50 ezer Ft különbséggel lehet megvenni a 15 és 16 alapkészülékeket. Engem az AI nem különösebben érdekel, amiatt nem vennék egy telefont. Inkább a kamera, ami fontos. Lényegesen szebb, jobb felvételeket készít a 16-os? Vagy ugyanúgy jó a 15-ös is? Illetve a 15-ös is ugyanúgy több évig használható még attól, hogy már lassan 2 éve jelent meg és gyengébb benne a chip?
Köszönöm előre is a segítséget és tapasztalatok megosztását. -
hematoma1
senior tag
-
hematoma1
senior tag
-
hematoma1
senior tag
Sziasztok. Azt hol lehet beállitani állitani hogyha kapcsolodik fülessel a teló és hívnak, akkor ne vegye fel autómatikusan?
-
jeni
félisten
Amúgy én is meg vagyok lepődve ami az aksi használatot a gyártó előirja,hogy jóval előtte cserét javasol holott még mehetne akár még 6 hónapot azzal az aksi kondicióval.
Az ismerősnek most cseréltettem a 12 Pro telefonján gyárit, neki 87% volt de ragaszkodott hozzá a cseréhez. Szerintem ezt a 85%-t sokan beveszik.
Azt gondolom legalább 70% -ra kéne levinni a gyári aksi cseréjét. -
janeszgol
félisten
A 85% még simán viszi a napot. Én a cserét 75% alatt szoktam javarolni. Ott már hidegben kikapcsolhat a teló is.
-
jeni
félisten
85% esetén már cserét szoktak javasolni. Külső sérülés esetleg? 1-2 óra full használatot bír az aksi? Vagy napi 1-2 órát használta csak?
Mert a kérdés nem egyértelmű. -
lcdtv
tag
-
lcdtv
tag
Sziasztok. 15 plus használt vásárlásakor mire kell figyelni? Lenne egy kiszemelt itt PH-n. Az akku 90%-on azt érdemes megvenni? Mit jelenthet az időben 1-2 órát? Köszönöm!
-
kajarin
csendes tag
Nekem legutóbb (5-6 éve kb.) find my -t kellett kikapcsolni + kijelentkezni. Mondjuk szépen összegányolták az akksicserénél a telefont az Almáriumban. Kijelző rosszul betéve, alatta a “szigetelés” félig kikandikált itt-ott… oda sem mentem többet.
Mondjuk az Infoparkban lévő iCentre is érdekes élmény volt számomra. Elsőre egy másik telefont hoztak ki, aztán megtalálták az asszonyét, de a telefonjába gyári hibás kijelzőt raktak, amit ők nem vettek észre… kérdezte hogy használjuk így akkor? Mondom normálisak vagytok…? Másodjára 2 héttel később (állítólag nem volt több kijelzőjük) sikerült szépen kicserélni ismét a kijelzőt, ezúttal minden rendben volt. Nem ezt várnám egy Apple hivatalos javítóhelytől egy garanciális javításnál..
-
Salamander
tag
-
Párduc
tag
Tőlem mindkettőt kérték korábban.
Köszi szépen!
Amikor a gyári alaphelyzetbe állítást csinálom utána kapcsoljam ki a telefont vagy menjek végig a Hello képernyő beállításain?
Melyik szervizbe vitted? -
Salamander
tag
-
Párduc
tag
Szervizbe való leadás előtt kell gyári alaphelyzetbe állítás vagy elég, ha kijelentkezek az Apple ID-ból?
-
Big_Boss
senior tag
-
henrihenri
csendes tag
-
henrihenri
csendes tag
Egy ilyen hírt találtam:
chatgpt-safari-search-extension -
Big_Boss
senior tag
Új hozzászólás Aktív témák
-
Fórumok
PROHARDVER! - hardver fórumok
Notebookok TV & Audió Digitális fényképezés Alaplapok, chipsetek, memóriák Processzorok, tuning Hűtés, házak, tápok, modding Videokártyák Monitorok Adattárolás Multimédia, életmód, 3D nyomtatás Nyomtatók, szkennerek Tabletek, E-bookok PC, mini PC, barebone, szerver Beviteli eszközök Egyéb hardverek PROHARDVER! BlogokMobilarena - mobil fórumok
Okostelefonok Mobiltelefonok Okosórák Autó+mobil Üzlet és Szolgáltatások Mobilalkalmazások Tartozékok, egyebek Mobilarena blogokIT café - infotech fórumok
Infotech Hálózat, szolgáltatók OS, alkalmazások SzoftverfejlesztésGAMEPOD - játék fórumok
PC játékok Konzol játékok MobiljátékokLOGOUT - lépj ki, lépj be!
LOGOUT reakciók Monologoszféra FototrendFÁRADT GŐZ - közösségi tér szinte bármiről
Tudomány, oktatás Sport, életmód, utazás, egészség Kultúra, művészet, média Gazdaság, jog Technika, hobbi, otthon Társadalom, közélet Egyéb Lokál PROHARDVER! interaktív
- Apple iPhone 14 Pro Max / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:86%
- Apple iPhone 14 Pro Max / 256GB /12Hó Garancia / Kártyafüggetlen / Akku:86%
- Apple iPhone 16 Pro / 128GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:95%
- Apple iPhone 16 Pro Max /256GB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:100%
- Apple iPhone 15 Pro Max / 1TB / Kártyafüggetlen / 12Hó Garancia / Akku:100%
- RAKTÁRSÖPRÉS!!! - Videókártyák, Monitorok, Notebookok, Stb. - Szaküzletből! Számlával!
- Samsung Galaxy S25 Ultra - Titanium White Silver - 12/256GB - Újszerű állapot!
- Eladó jogtiszta, Windows 11/10, Office 2019/2021/2024, Fizikai és Digitális licencek, Számlával.
- Felsőkategóriás Gamer PC-Számítógép! Csere-Beszámítás! Z790 / I5 14600KF / 4070Ti Super / 32GB DDR5
- 0PERCES BOSE QuietComfort Ultra Headphones, zajszűrős, Bluetooth fejhallgató!
Állásajánlatok
Cég: CAMERA-PRO Hungary Kft.
Város: Budapest

s


