Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Öregecske

    lelkes újonc

    válasz Ezekiell #54805 üzenetére

    Ezekiell! Én úgy tudom a szaldót csak akkor bukod, ha invertert cserélsz. Inverter cserére meg nincs szükséged, mert a napelem kapacitás kb. 50 %.-al bővíthető (a szaldó marad). Az óracsere tudtommal nincs összefüggésbe a szaldóval. Én 3x50 A.-re bővítettem, sajnos pontosan nem tudom a költségét, de olyan 100 ezerbe került a munkadíjjal együtt (regisztrált villanyszerelő kell). Én át akartam helyeztetni az órát is, ez 445 ezer Ft.-ba került. Befizettem, de lemondtam, mert akkor választanom kellett, vagy napelemrendszer, vagy óra áthelyezés ( mert e kettőt nem csinálták párhuzamosan, és HKE engedélyeztetés pedig már a 8. hónapban tartott). Közben megtudtam, hogy az E-on Távleolvasási Portál ezt szükségtelenné teszi (minden nap éjfélkor egy sor adatot közöl az eltelt napról: óraállás, 15 perces fogyasztási adatok, termelés, grafikonok). Ez igényelhető: ELMŰ technika (műszaki): 06.(20. 30.70) 459 9722 (ha ide tartozol). Végül úgy félév múlva visszafizették az áthelyezési költséget. Üdv.

Új hozzászólás Aktív témák