- Kemény üzenetet küldött a gyártói részlegnek az Intel társvezetője
- Teljes fényárban: Chieftec Apex Lumo gépház
- A gyári kábelek fontosságára hívják fel a figyelmet az új GeForce-ok gyártói
- Gyártófüggetlen módon oldja meg a részletes geometria problémáját az AMD
- Hardvereket szállít a virtuális fuvaros
- Milyen alaplapot vegyek?
- AMD Ryzen 9 / 7 / 5 9***(X) "Zen 5" (AM5)
- Panasonic LCD és LED TV-k
- AMD K6-III, és minden ami RETRO - Oldschool tuning
- Gyártófüggetlen módon oldja meg a részletes geometria problémáját az AMD
- Milyen TV-t vegyek?
- Házimozi belépő szinten
- Nvidia GPU-k jövője - amit tudni vélünk
- Teljes fényárban: Chieftec Apex Lumo gépház
- Milyen RAM-ot vegyek?
-
PROHARDVER!
Általánosságban a napenergiáról (alapinformációk)
Kezdjük Ádámtól, Évától! Napenergiát nagyon sok mindenre lehet hasznosítani, nagyon sokféleképpen, de ezek közül a legelterjedtebb a napelem és a napkollektor.
Napelemmel villamos energiát lehet előállítani, napkollektorral hőenergiát állítunk elő, amivel vizet vagy levegőt lehet melegíteni, amit a használati meleg víz melegítésére, vagy épp fűtésrásegítésre lehet használni. Utóbbi előnye, hogy rendkívül magas hatásfokkal (<95%) tudja a beeső napsugárzást hasznosítani, hátránya, hogy akkor adja a legnagyobb meleget, amikor süt a nap – jellemzően amikor nincs rá szükségünk (nyáron)! Mosodáknak, autómosóknak (ahol sok hőenergiára van szükség nyáron is) ideális befektetés! Háztartásoknak már több problémát hordoz, mint előnyt, mert a nyáron keletkezett energiával valamit kezdeni kell, különben néhány év alatt saját magát fogja károsítani a rendszer!
Könnyű megjegyezni, hogy melyik-melyik, mert anno iskolában majdnem mindenkinek volt napelemes számológépe! Ez a topic a napelemekről szól!
Új hozzászólás Aktív témák
-
Geresics
Topikgazda
válasz
csongi #51230 üzenetére
Vagy nagyon félreértem amit írsz, vagy nagyon nem értesz a villamos hálózatokhoz...
Az 1 fázisú inverter szabványos 230V-ot állít elő (valójában magasabb a fesz., hogy be tudjon táplálni). A 3 fázisú inverter 400V-ot állít elő, ami fázisonként ugyan úgy 230V!
Ezeket a helyi transzformátorok (legyen az oszloptrafó, vagy (betonházas) BHTR) transzformálják fel a kívánt közép feszültségi (KÖF) szintre, ami gyakorlatilag 1-132kV között bármi lehet, de jellemzően 11-22 kV városokban, és közelükben. Ha nagyobb távolságra kell eljuttatni az energiát, akkor a KÖF hálózat feletti nagy feszültségű hálózat (NAF) következik, ami 132-400kV között van itthon.Most csinálok épp egy 63MWp DC / 48,8 MVA AC teljesítményű erőművet az M6 mellett, és bontunk meg egy 132kV-os NAF vonalat. Ilyenkor nekünk is először kell egy 132/22 NAF/KÖF transzformálás, és csak ezután jön a termelői vezetékhálózat az erőművön belül (22kV), és ehhez csinálunk a területen 22/0,8 KÖF/KIF BHTR-eket. Azért 800V, mert a Huawei 300kVA-es inverterei már nem 0,4-re, hanem 0,8-ra termelnek.
(Igen, ez azt is jelenti, hogy ha hagyományos 1 vagy 3 fázisú fogyasztót akarunk működtetni, akkor ahhoz kell még egy extra transzformátor, ami 400V/230V-ot tud adni (fázisszámtól függően).*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor
Új hozzászólás Aktív témák
Az összefoglaló tartalma:
1. Alapfogalmak
2. Napelemekről
3. Napelem típusok
4. Inverterekről
5. Várható termelés kiszámítása
6. Mi történik működés közben?
7. Mi az engedélyeztetés menete?
8. Rendszer-méretezés és hibák(!)
9. Villámvédelem
10. Árak és megtérülés
11. Hibrid rendszerek
12. A megújuló energiák helyzete napjainkban
13. Egyéb
14. Telepítés után
Állásajánlatok
Cég: Marketing Budget
Város: Budapest