Hirdetés

Új hozzászólás Aktív témák

  • gurabli

    senior tag

    válasz masterful87 #19010 üzenetére

    Tőlem sokkal nagyobb guruk majd segítenek, én csak mint kezdő amatőr mondanám: én a D3300-at venném, sőt, ha találsz, akkor a D3100-at (nekem utóbbi van). Ez szerintem olcsóbb, a megmaradt pénzen pedig obi és vaku. Főleg, hogy írod, hogy gyakorlatilag mindenre szeretnéd használni:)

    Sok-sok olvasgatás után kiszűrtem, hogy mi az, ami igazén jó minőség még megfizethető áron (ez persze relatív):
    - váznak egy új, pl. D3100, mert még a legprofibb vázzal sem fogsz jobb képeket csinálni, ahhoz igazán profinak kell lenni. Kényelmi funkciókban különbözik leginkább, mit tudsz gombokkal elérni, stb, de a legtöbb dolog hiánya egy kezdőnek vagy amatőr/haladónak épp semmit nem számít. És könnyű és kicsi gép, ami nagyon nagy előny ám
    - a kit obi nagyon korrekt, 18-55 VRII
    - 35/1.8G vagy 50/1.8G obi szerintem mindenkinél kell, hogy legyen, elérhető áron káprázatos minőség
    - 55-200 VR, elérhető áron kitűnő minőség
    - vaku kell: nekem messze az SB400 vált be legjobban, könnyű, kicsi, rettentő sokáig tart a két elem, aránylag gyors, kiváló minőség. Számomra egy "torony" nagyon előnytelen, nincs is rá szükségem, de persze vannak elég jó áron YN-vakuk, ha mégis torony kellene, vagy nagyobb erő, + funkciók

    Szerintem a fenti összeállítás már egy igen korrekt pakk, ami lefed elég sok mindent, és aránylag keveset költöttél, de kiváló dolgokat vettél.

    "Akinek pénze van, az ne zavarja dolgozással a mások munkáját " R.J.

Új hozzászólás Aktív témák